Jump to content

Oskary 2014


tk___tk

Recommended Posts

do nominacji oskarowych jeszcze trochę czasu, ale award seasons jakby nie patrzeć zainaugurowany bo mamy nominacje do złotych globów:

 

http://www.hitfix.com/galleries/2014-golden-globe-nominees-include-american-hustle-and-12-years-a-slave

 

ten temat służy również do filmowego podsumowania roku. najlepsze filmy, największe rozczarowania itd. ja osobiście nie potrafię sobie przypomnieć żadnego dobrego tytułu z tego roku. wszystkie na max 7/10. chu.jowo.

Link to comment

No i racja, filmy w tym roku to takie max 7+/10, chyba, że Prisoners, ale na pewno nie zostanie doceniony. Za to pulę zgarnie kapitan Phillips, niesłusznie, bo film był nudny i średni.

 

A, zapomniałem o gawitacji, podobał mi się

  • Downvote 1
Link to comment

Oho, coroczny temat do obwieszczania światu, że jeśli komuś podoba się inny film niż mnie, to na pewno dlatego, że są tam Żydzi/czarni/kobiety/geje/fejsbuk/seks/lewica/prawica/wojna/przeciwko wojnie/bo drogi i Hollywoodzki/bo tani i niezależny/bo wybierają zawsze tych samych/bo muszą kreować nowe gwiazdy z tyłka itp.

 

 

"Zniewolony" jest faworytem od dawna i na razie nie wygląda, żeby się to zmieniło. Gdy mnie ktoś pytał miesiąc temu, mówiłem jeszcze o "Grawitacji" i "Her", i nadal myślę, że te filmy są najbliżej, oprócz "American Hustle". Ewentualnie jestem w stanie sobie wyobrazić, że "Her" zyska nieco po premierze, ale raczej na ten moment nie widać większych wątpliwości. Możliwe, że Cuaron zbierze sporo głosów za reżyserię, dla "równowagi" z główną statuetką dla McQueena. Nagrody aktorskie też wydają się jakby rozdane, Blanchett jest faworytem od dnia premiery swojego filmu i nic się nie zmieni, podobnie Lupita Nyongo, tradycyjnie więcej mocnych kandydatur wśród facetów.

 

 

Swoją drogą, to ciekawe uczucie dla osoby interesującej się kinem, kiedy zaczyna się ten etap, gdy gwiazdami i już niemal klasykami stają się ludzie, których śledziłeś od pierwszego dnia ich kariery. Pierwszy film McQueena był niby wielkim wydarzeniem wśród krytyków festiwalowych, ale miał za mały zasięg na jakąkolwiek popularność. Drugi zwrócił uwagę głównie tym, że był o seksie, co zawsze znacząco pomaga zareklamować. Trzeci jest już Oscarowym faworytem, w co po tylu miesiącach nadal jest mi trudno uwierzyć (nie wiem nic o tym filmie, domyślam się jedynie, że jest podobnie bezwzględny, co poprzednie, a nie nagły skok w stronę popu). Jest to jednocześnie twórca kontrowersyjny - każdy jego film oprócz zachwytów zbiera sporo pojazdów za nudziarstwo i pretensjonalność - ale też doceniany za swoje, charakterystyczne podejście. Za 20 lat będzie się mówiło o McQueenie w takim zakresie, jak teraz się mówi o Malicku czy Lynchu, tylko że oglądam to po raz pierwszy na żywo.

Edited by ogqozo
  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...