Skocz do zawartości

Marketplace


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety. Jednak ja operuję w 80% dolarem. Np. Taka seria lego. Często kupuję coś za 5$, kiedy u nas np 80-100 zł (Batman3). Teraz Jurassic World 10$=110 zł?

I nie mów mi że MS nie odpowiada za te przeceny. Niech się postarają bo jutro w promocji...

Chivarly.

Ceny gier Warnera na europejskim XBL są chore, masz globalną przecenę 50% i takie tego skutki potem. Przykład Mad Max, gdzie w USA gra normalnie kosztuje już 20$ (w przecenie 10$), a w Europie dalej premierowe 70 euro (w promocji więc 35). Tak to po prostu wygląda i nie wiem o czym chcesz tu dyskutować dalej. Oczekujesz, że MS wymusi na Warner za ile ma gry sprzedawać?

 

 

Stary, ale co ty tu porównujesz? Cenę z US store Mad Maxa do ceny z polskiego PSN? W przypadku MS store są potrzebne jakieś kombinacje alpejskie żeby kupić to w normalnej cenie, a na polskim psn kupuje w złotówkach bez (pipi)enia. No trochę beka, że sony jakoś potrafi dobre ceny dla nas ogarnąć, a MS już nie? Mieszkam w polszy to chcę kupować w polskim store w dobrej cenie, a nie pierniczyć się ze zmianami regionu i nabijać sprzedaż hamburgerom.

 

Porównuję ceny za jakie mogę bez problemów kupić tę grę. I nie masz pojęcia o czym piszesz, jeśli uważasz, że na Xbox One są potrzebne jakieś kombinacje alpejskie do robienia zakupów w innych regionach. Skoro jednak wolisz płacić w złotówkach, to faktycznie możesz mieć nieciekawą sytuację. Z tego co kojarzę, to czasem gry bywają tańsze na XBL, czasem na PSN. Nie ma reguły (chyba że wydawcą jest Warner ;) ). No i pamiętajmy, że europejski PSN jest odrębnie zarządzany przez SCEE, co pewnie też nie jest bez wpływu.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś było biadolenie żeby zmieniać region na Pl po wejściu XBL do naszego kraju by wspierać rodzimy rynek i tu robić zakupy. Na X360 region był stały. Ja zamiast zmienić region zostałem w USA i założyłem drugie konto na PL. Okazało się to dobrym posunięciem dla mojego portfela.

A co do oczekiwań to oczekuję, że MS organizując wyprzedaż wynegocjuje dla mnie dobre ceny i zachęci wydawców do dobrych cen. Niestety jest tak, że rynek USA jest najważniejszy dla nich a EUR znacznie mniej co sam potwierdzasz wspominając o działaniach SCEE.

Samo QB na przecenie po 120 zł kiedy w pudełko stoi od 2 miesięcy po 99 zł.

 

Chris dla mnie jedno. Gier nie sprzedaję. Wolę pudło do kolekcji jednak jak dobra cena to biorę i cyfrę.

Odnośnik do komentarza

 

No niestety. Jednak ja operuję w 80% dolarem. Np. Taka seria lego. Często kupuję coś za 5$, kiedy u nas np 80-100 zł (Batman3). Teraz Jurassic World 10$=110 zł?

I nie mów mi że MS nie odpowiada za te przeceny. Niech się postarają bo jutro w promocji...

Chivarly.

Ceny gier Warnera na europejskim XBL są chore, masz globalną przecenę 50% i takie tego skutki potem. Przykład Mad Max, gdzie w USA gra normalnie kosztuje już 20$ (w przecenie 10$), a w Europie dalej premierowe 70 euro (w promocji więc 35). Tak to po prostu wygląda i nie wiem o czym chcesz tu dyskutować dalej. Oczekujesz, że MS wymusi na Warner za ile ma gry sprzedawać?

 

 

Stary, ale co ty tu porównujesz? Cenę z US store Mad Maxa do ceny z polskiego PSN? W przypadku MS store są potrzebne jakieś kombinacje alpejskie żeby kupić to w normalnej cenie, a na polskim psn kupuje w złotówkach bez (pipi)enia. No trochę beka, że sony jakoś potrafi dobre ceny dla nas ogarnąć, a MS już nie? Mieszkam w polszy to chcę kupować w polskim store w dobrej cenie, a nie pierniczyć się ze zmianami regionu i nabijać sprzedaż hamburgerom.

 

Porównuję ceny za jakie mogę bez problemów kupić tę grę. I nie masz pojęcia o czym piszesz, jeśli uważasz, że na Xbox One są potrzebne jakieś kombinacje alpejskie do robienia zakupów w innych regionach. Skoro jednak wolisz płacić w złotówkach, to faktycznie możesz mieć nieciekawą sytuację. Z tego co kojarzę, to czasem gry bywają tańsze na XBL, czasem na PSN. Nie ma reguły (chyba że wydawcą jest Warner ;) ). No i pamiętajmy, że europejski PSN jest odrębnie zarządzany przez SCEE, co pewnie też nie jest bez wpływu.

Wiesz, jak chcesz porównywać ceny to porównuj na tym samym regionie. Na US psn store mad max był za 7.99$ (na black friday) także jeszcze taniej niż u MS. U ruskich czy brazylii niektóre gry to już w ogóle są tańsze, ale czy o to tak naprawdę chodzi żeby nabijać sprzedaż innym krają?  Skoro mamy własny sklep to chciałbym kupować w nim. Patrząc na ceny psn i marketplace to niestety te różnice są zauważalne i sony jakoś to ogarnia a ms już nie. Nie rozumie tylko tego głupiego tłumaczenie że u nas ms nie może bo bla, bla. (pipi) prawda, mają nas w (pipi)e i to cała prawda.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś było biadolenie żeby zmieniać region na Pl po wejściu XBL do naszego kraju by wspierać rodzimy rynek i tu robić zakupy. Na X360 region był stały. Ja zamiast zmienić region zostałem w USA i założyłem drugie konto na PL. Okazało się to dobrym posunięciem dla mojego portfela.

A co do oczekiwań to oczekuję, że MS organizując wyprzedaż wynegocjuje dla mnie dobre ceny i zachęci wydawców do dobrych cen. Niestety jest tak, że rynek USA jest najważniejszy dla nich a EUR znacznie mniej co sam potwierdzasz wspominając o działaniach SCEE.

Samo QB na przecenie po 120 zł kiedy w pudełko stoi od 2 miesięcy po 99 zł.

 

Chris dla mnie jedno. Gier nie sprzedaję. Wolę pudło do kolekcji jednak jak dobra cena to biorę i cyfrę.

A ja bym chciał żeby gry w cyfrze były zawsze tańsze od pudełek albo, jeszcze lepiej, żeby dało się swobodnie obracać tymi licencjami pomiędzy użytkownikami. Może kiedyś będziemy żyli w idealnym świecie.

 

 

Patrząc na ceny psn i marketplace to niestety te różnice są zauważalne i sony jakoś to ogarnia a ms już nie. Nie rozumie tylko tego głupiego tłumaczenie że u nas ms nie może bo bla, bla. (pipi) prawda, mają nas w (pipi)e i to cała prawda.

Zanim to napisałem, to sprawdziłem ceny na ostatnich wyprzedażach na PSN PL i XBL PL. Raz jest taniej na jednej platformie, raz na drugiej. Czasem różnice to kilka złotych maksymalnie, więc najwyraźniej obie firmy mają nas w (pipi)e :)

 

PS Deathtrap Van Helsing cośtam można już pobierać w ramach Games with Gold: https://www.microsoft.com/en-us/store/p/world-of-van-helsing-deathtrap/bwnwbtbkf61v

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem wcześniej tzn. że też takie dziadostwo chce im się nazywać promocją. Jak dla mnie to kompromitacja. Zresztą nie wymagam wiele, wystarczyłyby ze dwie duże gry w dobrych cenach np. takie dishonored 2 za 100 pln. Jeśli kiedyś miałoby nie być pudełek to ja już chyba podziękuję za granie na konsolach. Bo wcale nie jestem przekonany że te ceny byłyby niższe niż teraz. No bo co miałoby ich do tego mobilizować. Generalnie każdy chce zarobić jak najwięcej, to nie caritas.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Turecki Xbox rozdaje kody na pełną wersję gry Forza Motorsport 6. Wystarczy podać swój e-mail i gamertag, a następnie czekać na ewentualną wiadomość z kodem. Do tej port nikt jej nie dostał, ale warunki akcji mówią o 30 dniach oczekiwania.

 

Więcej info tutaj: https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/5l39yj/forza_6_free_till_31_december/

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

W Turcji oficjalny dystrybutor Xbox'a prowadzi promocję gdzie na ich stronie wystarczy trzeba podać gamertag, e-mail i się "zarejestrować" żeby dostać kod na Forza Motorsport 6 (czas oczekiwania 3 tygodnie). Wygląda na to, że akcja jest legalna - link do promocji wrzucał na swoim twitterze trurecki oddział Xbox'a:

Na reddit też potwierdzili:  https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/5l39yj/forza_6_free_till_31_december/

Turecki Xbox rozdaje kody na pełną wersję gry Forza Motorsport 6. Wystarczy podać swój e-mail i gamertag, a następnie czekać na ewentualną wiadomość z kodem. Do tej port nikt jej nie dostał, ale warunki akcji mówią o 30 dniach oczekiwania.

 

Więcej info tutaj: https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/5l39yj/forza_6_free_till_31_december/

 

Pierwsi już dostali, wystarczy przejechać niżej w temacie.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

jestem posiadaczem XONE s od 3 dni - więc mało ogarniam. Dostałem od kolegi kody na Gearsy 2,3 i Judgment.

Dwójkę pobrałem bez problemu natomiast przy 3 i Judgment po wpisaniu kodu i kliknięciu realizuj wyskakuje mi informacja:

 

Zmień region wersji językowej w ustawieniach lub przejdź na stronę Microsoft.com//redeem

 

Miałem w ustawieniach wszystko po polsku - nie działało, zmieniłem żeby wszystko było na angielski (united kingdom) i też nie działa.

Kiedy próbuję wejść na stronę podną w komunikacie po wpisaniu kodu nic się nie dzieje, niby jest napis, że ma mnie gdzieś przekierować ale nic się nie dzieje.

 

Nie wiem co zrobić, przyznaję, że nie czytałem tego tematu - piszę z pracy, nie mam za bardzo czasu na dokładne wertowanie.

 

Nie wiem czy może źle robię ale zmieniam wszystko co się da na inny język, lokalizację też ale nie wiem czy jest tam gdziekolwiek pole region wersji językowej...

 

EDIT:

 

Udało się. Wszedłem na stronę z lapka i po wpisaniu dwukrotnie kodu zadziałało, wcześniej próbowałem wchodzić z poziomu smartfona i jedno z okienek na stronie ms nie wyskakiwało.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...