Skocz do zawartości

The Last Of Us Remastered Edition


KOŁD

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wkroczylem w 'jesień'. Dla mnie gierka 1 liga nie ograłem na ps3 i nie załuje bo teraz mam masę funu idealny kotlet w oczekiwaniu na premiery gierek na ps4. Na pewno przejde jeszcze na new game + i moze jeszcze raz na jakims wyzszym poziomie bo teraz na hardzie gram i poza niektorymi sytuacjami to nie jest zbytnio wymagajaco. A wy na ktorym gracie?

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi, czy warto brać się za tryb "brutalna rzeczywistość". Normalny nie był praktycznie żadnym wielkim wyzwaniem, choć kilka razy udało mi się zginąć. Teraz chciałbym wziąć najwyższy stopień trudności ale jak mam 50x przechodzić jakiś element (sam wiem już gdzie będzie bardzo trudno), to mi się odechciewa… Kto przeszedł, niech poradzi koledze, czy machnąć ręką i skupić się na multi.

Z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza

Brutalna rzeczywistość nie jest potrzebna do platyny, zobacz jak to wygląda: http://psnprofiles.com/trophies/2752-The-Last-of-Us-Remastered/radekn

do platyny wystarczy survival+, no chyba, że mówisz o zaliczeniu gry na platynę + 100% DLC. 

 

Zmieniając temat, gram na hardzie i stwierdzam, że gra ma jedną wielką wadę - AI współtowarzyszy i przeciwników. Ile razy tak miałem, że przeciwnik głupio patrzy na ścianę, albo przechodzi obok mnie i mnie nie widzi, Ellie biega przed nim i też zero reakcji. Troche to psuje całą tą atmosfere i co prawda nie czytałem recenzji z ocenami 10/10 ale mogę się założyć, że właśnie słaba sztuczna inteligencja jest wpisana w minusach. 

Odnośnik do komentarza

Brutalna rzeczywistość nie jest potrzebna do platyny, zobacz jak to wygląda: http://psnprofiles.com/trophies/2752-The-Last-of-Us-Remastered/radekn

do platyny wystarczy survival+, no chyba, że mówisz o zaliczeniu gry na platynę + 100% DLC.

 

Zmieniając temat, gram na hardzie i stwierdzam, że gra ma jedną wielką wadę - AI współtowarzyszy i przeciwników. Ile razy tak miałem, że przeciwnik głupio patrzy na ścianę, albo przechodzi obok mnie i mnie nie widzi, Ellie biega przed nim i też zero reakcji. Troche to psuje całą tą atmosfere i co prawda nie czytałem recenzji z ocenami 10/10 ale mogę się założyć, że właśnie słaba sztuczna inteligencja jest wpisana w minusach.

Dokladnie tak,to jedyny minus tej gry.
Odnośnik do komentarza

Oj ile razy w grach wkurzałem się że towarzysz którego miało się chronić ujawnił nasze położenie. Nie chce ich bronić bo macie rację ale moim zdaniem cholernie trudno byłoby to rozwiązać. Jasne towarzysz mógłby być bardziej inteligentny ale tak czy siak zawsze zdarzały by się akcję że to nie gracz ale nasz towarzysz zrobił coś co zakończyło naszą grę śmiercią.

Odnośnik do komentarza

Brutalna rzeczywistość nie jest potrzebna do platyny, zobacz jak to wygląda: http://psnprofiles.com/trophies/2752-The-Last-of-Us-Remastered/radekn

do platyny wystarczy survival+, no chyba, że mówisz o zaliczeniu gry na platynę + 100% DLC. 

Nie interesują mnie pucharki, chcę fajne doznania ale tak jak marekjw pisze - jak mam przechodzić każdy kawałek niezliczoną ilość razy to szkoda mojej irytacji. Dlatego zastanawiam się, czy brać się za brutalną rzeczywistość, czy podarować sobie te doznania...

Odnośnik do komentarza

We are aware that The Last of Us PS4 matchmaking is taking too much time to find games. We're looking into it... Thanks for your patience.

https://twitter.com/cbalestra/status/494561811878772736

 

Panowie, zapraszam do działu online, wpisywać się kto chętny na dzisiejszą grę o 20.

Odnośnik do komentarza

Oj ile razy w grach wkurzałem się że towarzysz którego miało się chronić ujawnił nasze położenie. Nie chce ich bronić bo macie rację ale moim zdaniem cholernie trudno byłoby to rozwiązać. Jasne towarzysz mógłby być bardziej inteligentny ale tak czy siak zawsze zdarzały by się akcję że to nie gracz ale nasz towarzysz zrobił coś co zakończyło naszą grę śmiercią.

To jest faktycznie kurevsko trudny problem w gierkach gdzie towarzyszy nam bot. Zczajcie jak mega irytujące byłyby etapy na najwyższych poziomach trudności, gdzie po cichym prześliźnięciu się połowy korytarza, nasz towarzysz przypadkowo informuje wrogów o naszym położeniu.

 

@milekp

Jeśli nie przepadasz za powtarzaniem 10-15 razy tego samego etapu, odpuść sobie grounded. Survivor jest już wystarczająco wredny.

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

jest w tej grze tryb ng++ ?

 

A tak po normalnemu to o jaki tryb pytasz ?

 

Bo zaczynasz na dowolnym poziomie, powiedzmy Easy, kończysz ten tryb zbierając co się tylko da, i możesz zacząć Easy +, aby dozbierać brakujące supplements

i weapons upgrades. Bo nie ma możliwości uzbierać całość za pierwszym przejściem, plus masz możliwość otwarcia drzwi, znalezienia komiksów, rozmów, medalionów jeśli nie udało ci się za pierwszym razem. 

 

Więc najbardziej opłacalne jest zacząć na Grounded, a potem skończyć na Grounded + dzięki temu dostaniesz trofea za wszystkie niższe poziomy trudności. Albo można zrobić jeszcze łatwiej. Przejść za pierwszym Razem na Easy, nazbierać Supplements i Weapon upgrades ile tylko się po drodze znajdzie. Z umiejętności maksymalnie zrobić Health, weapon sway, i Shive master, resztę da się zrobić już na grounded. Mając Weapon Sway na max bardzo pomaga na Grounded. Tak samo jak i na Survivor. 

Odnośnik do komentarza

już spieszę z wyjaśnieniem. przechodzę ng+ na grounded i już teraz wiem, że nie zrobię wszystkich znajdziek i konwersacji, bo niektóre wymagają zwiedzenia/oczyszczenia trudnych lokacji. stąd pytanie czy po zrobieniu ng+ na grounded, będę mógł zrobić jeszcze jedno ng+ z zachowaniem wszystkich dotychczasowych znajdziek i upgrade'ów, które będę miał po dwóch przejściach ?

Odnośnik do komentarza

już spieszę z wyjaśnieniem. przechodzę ng+ na grounded i już teraz wiem, że nie zrobię wszystkich znajdziek i konwersacji, bo niektóre wymagają zwiedzenia/oczyszczenia trudnych lokacji. stąd pytanie czy po zrobieniu ng+ na grounded, będę mógł zrobić jeszcze jedno ng+ z zachowaniem wszystkich dotychczasowych znajdziek i upgrade'ów, które będę miał po dwóch przejściach ?

Ja ominąłem jakimś cudem 2 nieśmiertelniki na jednym poziomie, wszystko inne (rozmowy, nieśmiertelniki, drzwi, instrukcje itp itd) zrobiłem na grounded+ :D Więc da się.

Właśnie czekam aż napisy końcowe przelecą. Wracając do pytania czy jest New Game ++ to nie wiem bo mam jeszcze napisy (wydaje mi się, że jest), ale lepiej wybrać chapter w którym coś przegapiłeś.

Edytowane przez NewNickPL
Odnośnik do komentarza

Jest kilka miejsc gdzie już wiesz jak to załatwić ale nie wychodzi bo przeciwnik ma farta, i trzeba powtarzać to do skutku aż w końcu wyjdzie dana strategia. Ja miałem miejsce zwątpienia w kanałach jak się broni przed zarażonymi a

Ellie i ten drugi dzieciak próbują otworzyć drzwi

i miałem tam jednego mołotowa, JEDNEGO, a tam przeciwników od groma biega, za 20 razem gra mnie chyba przepuściła bo podejrzanie szybko drzwi się otworzyły. To był mój jedyny moment zwątpienia, że możliwe, że utknąłem na amen.

 

Co do tych dwóch nieśmiertelników to chapter selectem się udało załatwić sprawę. Wybrałem rozdział, potem fragment tego rozdziały i jak tylko zebrałem nieśmiertelnik to menu główne i znów chapter i część chaptera gdzie jest interesująca mnie znajdźka i to wszystko. W ogóle trofeum za wszystkie znajdźki mi wpadło zanim zebrałem komiksy, instrukcje i nieśmiertelniki :D

Odnośnik do komentarza

Wyszedł patch który poprawia wyszukiwanie graczy, ale jest to tymczasowe rozwiązanie, bo ND postanowiło napisać od początku kod odpowiedzialny za szukanie graczy. Wczoraj graliśmy od 20 do 1 i z wyszukiwaniem nie było większych problemów.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Dobrze wiedzieć.

 

Przez obowiązki w pracy miałem mniej czasu na granie i dopiero wczoraj skreśliłem ostatni chapter na Grounded w wersji na PS3.

 

A na PS4 przez głupie przenoszenie save game z pen drive na konsolę nadpisałem swój progres i musiałem zaczynać od nowa A gdyby nie ten błąd to już bym też zaliczył, ale nic to dziś skończę i weekend będę mógł już skupić się wyłącznie na Multiplayer. 

 

Przesiadywanie w lokacji i czajenie się do czasu aż wróg przestanie szukać i zacznie chodzić swoimi drogami zajmuje trochę czasu ale jest wynagradzające bowiem nasze taktyki w grze doskonale się spisują. Po cichu, po jednym do wyjścia. Już drugi raz gram na Grounded i nie mogę wyjść z zachwytu ile czasami jest możliwości o ile rozsądnie rozporządzamy arsenałem. Szkoda że gra ma tylko jedno DLC w single player. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...