Jump to content

Fatal Frame: Maiden of Black Water


Paliodor

Recommended Posts

Tecmo Koei wraz z Nintendo szykuje kolejną odsłonę Fatal Frame (w Europie zwanej Project Zero), która zagości w czytnikach WiiU.

 

 

The last time Tecmo Koei announced a Fatal Frame game, it was Project Zero 2: Wii Edition, a remake of Fatal Frame II. Now, it looks like a Nintendo platform will be getting another Fatal Frame game, as Famitsu reports that a new title in the series is being developed for Wii U.

 

According to the report, the new game is being developed by Tecmo Koei and Nintendo. While details on the new game are light for now, the report also reveals that there are mixed media projects for the series being planned. This includes films, light novels and comics.

 

More details on the new Fatal Frame Wii U title and other media projects will be revealed in the near future.


Read more at http://www.siliconera.com/2014/04/21/new-fatal-frame-game-announced-wii-u/#lZZixqosLL0mCPxo.99

 

 

Liczę na to, że gra będzie mechaniką i klimatem nadal utrzymana w schemacie poprzednich części, które były świetnymi horrorami. Widocznie współpraca z Nintendo przy porcie Fatal Frame 2 na Wii była na tyle dobra, że twórcy zdecydowali się na wypuszczenie kolejnej odsłony na platformę BigN.

 

Link to comment

A właśnie zapomniałem o FF4. Szkoda, że nikt tego nie wydał na zachodzie. Liczę na to, że tym razem jednak zobaczymy ang wersję gry. W końcu nowych gier na WiiU jest jak na lekarstwo więc każda następna jest na wagę złota, zwłaszcza jeśli zostanie wydana po ang.

Edited by Paliodor
Link to comment

FF4/Project Zero 4 nie wyszło na Zachodzie chyba przez bugi, których Tecmo nie chciało poprawiać. Jeśli dobrze pamiętam, jest angielskie fanowskie tłumaczenie, można zrobić softmoda, kupić oryginał i odpalić grę bez większych trudów (sam mam zamiar to w końcu zrobić z FF4, Reginleivem i Captain Rainbow).

Link to comment
  • 2 weeks later...

Tak jak piszę Enkidou FF4 nie wyszedł na zachodzie przez zbyt liczne bugi które Tecmo nie miało zamiaru poprawiać więc Nintendo się na nich wtedy wypięło. Aktualnie zaś prawa do marki posiada właśnie Big N tak więc nigdzie indziej serii w nowym wydaniu już nie ujrzycie (wyjątek stanowią chyba bowiem 3 pierwsze części ale pewności nie dam). 

 

Ja jestem zły za ten Spirit Camera. Pierwotnie Tecmo chciało stworzyć remake/port (nie pamiętam dokładnie) FF1 na 3DS'a to Iwata stwierdził iż tak długa gra nie będzie pasować do handhelda (zaś jRPGi na GBA i DS'a zajmowały po góra 5h...OMG) i wydali tego oto potworka. 

 

Jak stworzą coś podobnego na WII U to naprawdę zwątpie w tego gościa bo się chyba rozpędzili z budowaniem firmy ponownie w okół syfu innego niż gry Video dzięki którym istnieją do dziś (niech najlepiej otworzą znowu Love Hotele promujące Quality of Life).

 

Gamepad aż się prosi o porządne wykorzystanie w nowym FF tylko bez niepotrzebnych udziwnień i wciskania bzdetów na siłę a będzie survival horror jak się patrzy. Remake Project Zero 2 pokazał że o poziom graficzny raczej nie mamy się co martwić. Pozostaje tylko właśnie sam gameplay i dobrą promocję tytułu na całym świecie co by pokazano że Wii U najwyższej klasy exami stoi. :-]

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nintendo w przeciwieństwie do reszty w śmieszne rebooty się nie bawi. Z tego co czytałem ma to być kolejna część w serii. Poprzedzona chyba novelką i filmem live-action które mają wprowadzać do gry (tak więc cały projekt nie w kij dmuchał). Również obstawiam na TGS bo niby gra ma wyjśc w przyszłym roku jak się nie myle (film live-action okres jesień-zima 2014). 

Link to comment
  • 4 weeks later...

17lipca odbędzie się prezentacja Fatal Frame na WiiU:
 

 

Koei Tecmo Games will host a NicoNico stream that’s all about the Fatal Frame series. The show will talk about the Fatal Frame media mix and the Fatal Frame horror game in development for Wii U.

 

Earlier this year, Koei Tecmo announced a Fatal Frame movie. There are plans for more Fatal Frame projects including light novels and comics too.

 

The Fatal Frame live stream will air on July 17 at 1:30 PM, Japan time. That’s…

Thursday, July 17 at 2:30 PM in Sydney

Thursday, July 17 at 5:30 AM in London

Thursday July 17 at 12:30 AM in New York

and Wednesday July 16 at 9:30 PM in San Francisco


Read more at http://www.siliconera.com/2014/07/14/fatal-frame-wii-u-will-shown-live-stream-thursday/#3ihKyfJGViilx6wj.99
Link to comment

Gdyby nie region-lock to bym się ogromnie cieszył, a tak to zawsze zostaje obawa, że znów trzeba będzie obejść się smakiem:/

Ale pomijając moje narzekanie to gra zapowiada się świetnie, zresztą jak każdy Fatal Frame.Klimacik, design i sama mechanika zawsze była na duży plus w tej serii. Sama bohaterka w tej odsłonie też niczego sobie .

 

Na koniec garść info o grze:

 

The game takes place at the Hikayama mountain, a place also known as the “mountain of death,” often visited by those who choose the path of death.

 

While past games of the series took place in Japanese mansions, this time around, there will be plenty of open areas, and spiritual places that will test your courage.

 

 

As previously reported, the mountain seems to rain a lot, with plenty of flowing water, which Koei Tecmo feels that  it will bring out a feeling of uneasiness and caution from the players.

 

 

The “Projection Machine” will have you use the GamePad like a regular camera, to look at the spirits’ positions and movements. It can also be used to check the length and breadth of your surroundings, or even film what’s going on, which Koei Tecmo says it should bring a new sense of fear.

 


Read more at http://www.siliconera.com/2014/07/17/fatal-frame-black-haired-shrine-maiden-will-open-areas/#5q94RbL5YmRcJ5Le.99
Edited by Paliodor
Link to comment

raczej Fatal Frame to uklon w stronie fanow i pokazanie ze WiiU to nie tylko kolorowe gierki bo jakiej wielkiej sprzedazy tej gry nie wroze, mimo wszystko przy czesciach z ps2 (a szczegolnie jedynce) bawilem sie kapitalnie wiec jakbym mial kiedys miec WiiU to ta czesc na 100% bym sprawdzil z wywieszonym jezorem

Link to comment

ale watpie czy FF ukazal sie poza Japonia w zblizonej dacie do premiery w ojczyznie wiec na innych rynkach kolidowac nie bedzie. Zreszta sony w KKW podobnie postapilo z dwoma exami na vite - freedom wars i orishika2 - dzieli je niecale 3tyg, a obie z gantunkow gier na rozgrywke +-100h

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...