Skocz do zawartości

The Leftovers


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie pamiętam kiedy ostatnio tak szybko zaliczyłem serial. Ta produkcja to arcydzieło pod każdym względem, od za(pipi)iście ciekawej fabuły poprzez świetną grę aktorską, aż finalnie rewelacyjną muzykę. Trochę sceptycznie  podchodziłem to tej produkcji bo wybierając kolejny serial, głównie sugeruję się ocenami na filmwebie, a tam ocena wynosi 7, więc zastanawiałem się nad wyborem czegoś z lepszą oceną, a już wiem, że to były błąd. Dostałem nauczkę, aby nie sugerować się ocenami, ewentualnie przeczytać opis i tyle. Ludzie polecajcie ten serial, każdemu który chce przeżyć rewelacyjną przygodę.

Jaram się i czekam na sezon nr 3

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pierwszy odcinek i od razu strzał z grubej rury. Oczywiście wszystko niby jasne, ale jednak zagmatwane i zakręcone jak świński ogon. Godzina zleciała nie wiadomo kiedy i szkoda, że będzie tylko osiem odcinków. Ciekaw jestem czy zamkną wszystko na 100% pod koniec, czy zostawią nas z kolejnym mindfuckiem. A propo, to ostatnia scena znowu daje w łeb i każe się zastanawiać czy za tydzień dostaniemy odpowiedź czy będziemy dalej wciągani w głąb króliczej nory.

Odnośnik do komentarza

Sam obraz w tej scenie jest dość jasnym nawiązaniem do tego co pokazali na początku, tak jak piszesz, ale podejrzewam, że będzie tu coś znacznie grubszego, niż jedynie 'powiązania postaci' :)

w połowie odcinka Nora jedzie sobie na 'przejażdżkę' rowerową, a pod koniec jej jakby starsza wersja, również przy okazji na rowerze, opiekuje się gołębiami przy kościele, który ponad 150 lat wcześniej wbijał do głowy motłochowi, że przeniosą się do nieba. Dodatkowo zna Kevina.

Jeszcze ta akcja z gościem od psów.
0b37291069364a36a47b012e72c554f2.jpg

 

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

prawda.

 

 

też mi wyglądała na starszą Norę więc albo jakiś glitch czasoprzestrzenny albo cholera wie co wymyślą. typ od psów ładna schiza. infekcja ludzkich genów psim, jak mutanci w x-manach. jeszcze na końcu rozmowy jak użył gwizdka :dynia: pięknego heada wyrwał, w sumie dobrze. ciekawe czy to jakiś jednorazowy odpał czy będą wracać do tego.

 

 

byle do niedzieli.

 

btw czytał ktoś książkę? ciekaw jestem jak mocno jest powiązana z serialem i czy warto teraz ogarnąć czy na spokojnie po serialu sobie poczytać i porównać.

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem akcja książki to material z pierwszego sezonu, dalej już wszystkiego oryginalne (dlatego jej pisarz pracuje z Lindeldofem). Są jakieś drobne zmiany, typu Kevin jest burmistrzem a nie szefem policji ale wątki chyba bardzo podobne.

 Przynajmniej takiego newsa pamiętam przy zapowiedzi drugiego sezonu.

 

A co do samego odcinka, no sztos. Jest kilka mindfucków i palących pytań (gdzie te wszystkie brakujące postacie?). Imo bardzo fajna zmiana nastroju po tej karuzeli z końca drugiego sezonu, do czasu odwałki z psami wszystko wydaje się być jakieś spokojne, jakaś tam nadzieja na happy end jest.

 

Bardzo dobrze, że to już ostatni sezon i mają definitywny koniec w planie. Wyciągneli wnioski z Lost.

Odnośnik do komentarza

niektóre brakujące postacie 

 

przyjęły na klatę sadzonkę demokracji wysłaną przez drona

:D

typ od psów fajnie zmącił spokój ale i tak najbardziej rozwalił mnie Kevin pod koniec odcinka

aż sam poczułem że się duszę

 

jutro kolejny odcinek to w poniedziałek spokojnie się ogarnie do śniadania :ohboy:

Odnośnik do komentarza

Kolejny dowód na to, że odcinki z Norą są najlepsze w tym serialu (chociaż kultowy "wyskok" Kevina w drugim jest oczywiście najlepszą godziną Leftovers). Carrie Coon jest do wielbienia.

 

Brakujące postacie już pokazane co jest na plus, chociaż wszystkich odpowiedzi jeszcze nie mamy. Fabuła szybko idzie do przodu, a jeśli koniec końców będzie w stylu jaki sugeruje ten odcinek, to będzie niezły banderas i obemix.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...