Skocz do zawartości

Pokemon Omega Ruby & Alpha Sapphire


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Wprowadzono PokeNav. Na dolnym ekranie, gdy jesteś na każdej Route albo w dungeonie, widzisz obrazki z pokemonami, które złapałeś już na danym terenie, a także cienie tych jeszcze do złapania. Ułatwia to śledzenie tego, czy masz jeszcze jakieś pokemony do złapania, czy już może nie. Jeżeli dobrze kojarzę, to gdy złapiesz wszystkie pokemony na danym terenie, to w prawej górnej części ekranu widzisz złotą koronę, a jak tylko te na lądzie, to srebrną,Dodatkowo, co jakiś czas na PokeNav pojawia się informacja, że wykryto w trawie rzadkiego pokemona. Może mieć wysoki poziom, znać unikalny atak (ja złapałem Poochyenę na 5 lvl z Thunder Fang) czy po prostu pojawia się na danym terenie rzadko. Wtedy w trawie widzisz cień pokemona i gdy się do niego zakradniesz (lekko wychylając gałkę), to możesz z nim walczyć i go złapać. Zakradanie się ma też tę zaletę, że pokemony ciebie nie atakują i można chodzić po trawie bez losowych walk.

Odnośnik do komentarza

numel to nie jest taka tragedia, już kiedyś miałem go w teamie, i dało się przeżyć, a teraz gdy ma mega evo powinno być jeszcze lepiej.

niestety tak jak mowilem jego głowną wadą jest prędkość - potrafi zabić wroga jednym ciosem, ale niestety zada ten cios jako drugi

 

jednak wg mnie i tak jest to najlepszy wybór jeśli chcesz coś sam złapać w tej grze. bo oczywiście licząc na podarunki z XY i innych to znalazło by sie sporo lepszych (np darumaka - ogromny atak)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ta gra to złoto. Dostałem po świętach trochę razem z całą paczką i jest jeden problem: nie mogę się połączyć 3DSem do internetu tutaj, więc gram bardzo powoli, coby w lutym, jak już będę w Polsce, ogarnąć wszystkie internetowe smaczki, zanim gra mi się znudzi.

 

Generalnie to bardzo mi się podoba: wiele lokacji pamiętam jeszcze dość dobrze, bo ostatni raz w Ruby grałem chyba w liceum (jakieś 6 lat temu), więc nie wszystko mi wyparowało.

 

Za to jest to moje pierwsze zderzenie z 3D Pokemonami. I o ile stereoskopowe 3D w ogóle mnie nie interesuje, tak sama oprawa graficzna mnie zachwyciła, jest super. Z innych zmian: NavDex to super zabawa.

 

Mój obecny team (koło 23 lv wszyscy):

Marshtomp,

Mightyena

Dustox

Linoone

Vigoroth

Nuzleaf

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Gra ktoś jeszcze?

Ja pod dłuższej przerwie wróciłem żeby skończyć grę (przerwałem po 10h w zeszłym roku ;) )

Obecnie trochę pcham do przodu przygodę trochę poluję na poki z potencjałem na 2-3 gwiazdki.

 

No i uświadomiłem sobie, że chyba nie mam już szans na Eon Ticket, co nie?

 

EON ticketa nie można było dostać w normalny sposób. Parę osób (głównie z prasy, w tym ja) dostało kod na bilecik, by "zarażać" nim inne konsole. W jaki sposób? Przez StreetPass :) gracz mający eon ticketa przez streetpass mógł wysłać go innym osobom, a te innym, a te kolejnym. Ot taka wirusowa dystrybucja kodu. Wpadnij na dowolne spotkanie streetpassowe w PL (Katowice, Kraków(ZAPRASZAM!), Warszawa, inne miasta), na pewno dostaniesz. albo po prostu licz na szczęście i złap gdzieś randomowo na ulicy :) 

Odnośnik do komentarza

A ja sie nie zgodze ze gra jest nudna, w zasadzie wszystko jest prawie tak jak w pierwowzorze tylko lepsze. Ja kupilem z sentymentu i nie zaluje to nadal swietna gra i jak kogos nudzi to kazde inne pokemony beda rownie nudne dla niego.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Gra ktoś jeszcze?

Ja pod dłuższej przerwie wróciłem żeby skończyć grę (przerwałem po 10h w zeszłym roku ;) )

Obecnie trochę pcham do przodu przygodę trochę poluję na poki z potencjałem na 2-3 gwiazdki.

 

No i uświadomiłem sobie, że chyba nie mam już szans na Eon Ticket, co nie?

EON ticketa nie można było dostać w normalny sposób. Parę osób (głównie z prasy, w tym ja) dostało kod na bilecik, by "zarażać" nim inne konsole. W jaki sposób? Przez StreetPass :) gracz mający eon ticketa przez streetpass mógł wysłać go innym osobom, a te innym, a te kolejnym. Ot taka wirusowa dystrybucja kodu. Wpadnij na dowolne spotkanie streetpassowe w PL (Katowice, Kraków(ZAPRASZAM!), Warszawa, inne miasta), na pewno dostaniesz. albo po prostu licz na szczęście i złap gdzieś randomowo na ulicy :)

Spoko, może kiedyś przy okazji ;) u mnie we WRO reż chyba coś takiego jest.

Tyle że gdzieś tam na necie wyczytałem, że dało się wpisać jakiś kod na uzyskanie tego biletu.

 

Sama gra jest bardzo spoko. Podoba mi się takie podejście a la free roam - XY z perspektywy wydaje mi się ciut gorsza grą.

Jak dla mnie ORAS ma jeden duży plus - możliwość wyszukiwania konkretnych pokemonów i info o ich statsach przed walka. Bardzo oszczędza to czas jeżeli chce się coś konkretnego złapać. Oby kolejne gry też korzystały z tej mechaniki :)

Odnośnik do komentarza

 

 

Gra ktoś jeszcze?

Ja pod dłuższej przerwie wróciłem żeby skończyć grę (przerwałem po 10h w zeszłym roku ;) )

Obecnie trochę pcham do przodu przygodę trochę poluję na poki z potencjałem na 2-3 gwiazdki.

 

No i uświadomiłem sobie, że chyba nie mam już szans na Eon Ticket, co nie?

EON ticketa nie można było dostać w normalny sposób. Parę osób (głównie z prasy, w tym ja) dostało kod na bilecik, by "zarażać" nim inne konsole. W jaki sposób? Przez StreetPass :) gracz mający eon ticketa przez streetpass mógł wysłać go innym osobom, a te innym, a te kolejnym. Ot taka wirusowa dystrybucja kodu. Wpadnij na dowolne spotkanie streetpassowe w PL (Katowice, Kraków(ZAPRASZAM!), Warszawa, inne miasta), na pewno dostaniesz. albo po prostu licz na szczęście i złap gdzieś randomowo na ulicy :)

Spoko, może kiedyś przy okazji ;) u mnie we WRO reż chyba coś takiego jest.

Tyle że gdzieś tam na necie wyczytałem, że dało się wpisać jakiś kod na uzyskanie tego biletu.

 

Sama gra jest bardzo spoko. Podoba mi się takie podejście a la free roam - XY z perspektywy wydaje mi się ciut gorsza grą.

Jak dla mnie ORAS ma jeden duży plus - możliwość wyszukiwania konkretnych pokemonów i info o ich statsach przed walka. Bardzo oszczędza to czas jeżeli chce się coś konkretnego złapać. Oby kolejne gry też korzystały z tej mechaniki :)

 

Tak, we wrocławiu też coś tam macie ;) niedługo chyba jest coś w HD market jakieś spotkanie :) Tak, dostawało się kod na wpisanie, ale jak mówiłem - dostawali go nieliczni ;) 

 

Też uważam ORAS za lepszą grę od XY i od klasycznych RSE. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...