Skocz do zawartości

FIFA 15


Rekomendowane odpowiedzi

No w tym debiliźmie to już myślałem , że wszystko widziałem , ale dziś....! 3 liga
306a785d724f.jpg

 

Gość pizda wołowa , tylko długa na napad , ale co strzał to gol ! mało tego , oddał mniej strzałów celnych niż goli.... ! 

Tydzień temu spotkałem się z kumplami od starego PESa i zrobiliśmy sobie w niego turniej (w PESa grałem od 1997 , od 2010 tylko FIFA ), obczaiłem samouczek , trochę pograliśmy i było fajnie..... ! 

Wiem , że dużo wielokropków w moim poście , ale chyba wiecie o co mi chodzi ?! ...raczej następną grą tego typu będzie PES 2016 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nie , nie ! przecież to nie jest jakaś duża kombinacja przycisków , tylko wbiegasz i strzelasz , ciągle tak samo i raczej takimi samymi zawodnikami , a tu takie coś ! czemu jak robię tak w 70% wpada , a tu nagle takie kwiatki ?!  i nie mówcie , że nigdy nie mieliście takich meczy . przecież grasz i wiesz , że gość jest słabszy i musi przegrać , a tu każdy strzał mu wchodzi , każda przebitka na jego korzyść , kiedy ciało w ciało zawsze zostajesz na glebie ! niestety coraz częściej takie mecze mają miejsce , jakby ktoś rzucił monetą przed meczem kto ma wygrać i tak musi być !

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No w tym debiliźmie to już myślałem , że wszystko widziałem , ale dziś....! 3 liga

306a785d724f.jpg

 

Gość pizda wołowa , tylko długa na napad , ale co strzał to gol ! mało tego , oddał mniej strzałów celnych niż goli.... ! 

Tydzień temu spotkałem się z kumplami od starego PESa i zrobiliśmy sobie w niego turniej (w PESa grałem od 1997 , od 2010 tylko FIFA ), obczaiłem samouczek , trochę pograliśmy i było fajnie..... ! 

Wiem , że dużo wielokropków w moim poście , ale chyba wiecie o co mi chodzi ?! ...raczej następną grą tego typu będzie PES 2016 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ja nie rozumiem, jak taka gra może sprawiać przyjemność...wygrywać na farcie nic swoją grą nie prezentując. Nieraz tak przegrywałem będąc lepszym. Ktoś powie, że taka jest piłka nożna, ale tu chodzi o co innego. To jest wielka przesada. Prawdą jest jednak, że grając na asystach nie wiesz co się stanie i gra rozdaje karty (tudzież rzuca monetą przed meczem) 

Na manualu jest tego zdecydowanie mniej. 

 

celnosc strzalow...

Raz trafam Aguero z 30m w okno, potem 4 razy sam na sam bje po slupkach, to samo Neymar.

Roznie z ta celnoscia bywa. grasz jak Ci gra na to pozwoli ;p

 

Lekarstwem jest tylko ręczne sterowanie :)

 

 

BTW Grałem w PESa od premiery (czyli chyba listopad). Fifa poszła w kąt. Ostatnio jednak zachciało mi się atmosfery ligi angielskiej i lepszych strzałów (wg mnie w PESie są jak odbijanie piłki w PINBALLu). W fifie strzały są naturalne - piłka odchodzi od nogi tak jak powinna - w zależności od ułożenia nogi, zamachu itp - no wygląda to naturalnie i czuć moc włożoną przez grajka. 

Teraz clue mojej wypowiedzi. Otóż nie wiem czy spowodowane jest to dłuższym obcowaniem z PESem (uważam, że w wielu aspektach gameplayowych dorównuje fifie a nie jendym ją przewyższa) ale po powrocie do Fify (gram tryb menadżerski WEST HAM - mam drużynę, którą mogę powalczyć o mistrzostwo - młode talenty już dobrze rozwinięte takie jak Depay, joel campbell, hughes (z derby), Morrison, mam nawet NEymara za darmo) zauważyłem, że chyba bramkarze inaczej bronią, naturalniej reagują. Komputerowy przeciwnik strzelił mi bramkę z rzutu wolnego - nie pamiętam takiej sytuacji! Zauważyłęm, że wolny to już jest zagrożenie ze strony CPU - podkręca strzały, zmusza do interwencji (wcześniej były to kopnięcia, które wyglądały jak wybicie 'piątki' przez bramkarza.

Przed przerwą zmieniałem suwaki gamplayowe w ustawieniach by sprawić grę z komputerem równą i bardziej realistyczną. Teraz widzę dużą róznice - ale nie zmieniałem slidersów na daflautowe.

Był jakiś patch, który ostatnio poprawił znacząco gamplay? Oprócz wolnych ze strony cpu i lepszych reakcji bramkarzy, zauważyłem także lepsze konstruowanie akcji i zwody robione przez CPU. 

Strzały an ręcznym też (wydaje mi się) są celniejsze - przed tem celując w dane miejsce nie zawsze piłka leciała właśnie tam :/ Teraz czuje, że mam jeszcze większą kontrole, a co za tym idzie, więcej dróg do bramki. 

 

Jeszcze nie wiem jak wygląda gra online bo nie chce się denerwować. Na razie gram więc WEST HAM w sezonie 2019-2020. Na lukaku zarobiłęm ponad 80 mln euro kupując go za 20 mln a sprzedając za 120mln do psg. fajna przygoda i wkręta, na którą w(pipi)ia się moja dziewczyna. Traktuje to troche jak gra RPG :)

 

 

A TERAZ NAJLEPSZE. Dopiero trzy dni temu ODKRYŁEM, że można ustawiać piłkarza gdzie się chce na boisku naciskając kwadrat przy wyborze składów. Cały czas myślałem, że jesteśmy skazani na te formacje, które proponują w grze -.-  zmieniło mi to zupełnie pogląd na taktykę i dobór zawodników do składu. Napiszcie, czy tylko ja tego nie wiedziałem. (w poprzednich wersjach wiedziałem jak ustawiać ale było to beznadziejne)

Edytowane przez MacGyver_PL
Odnośnik do komentarza

O co chodzi? Raz na powiedzmy dwa mieś odpalę sobie CoDa w multi- gdyu mi się nudzi, otwieram browarek i z 40 min pyknę. Mecz kończę z bilansem powiedzmy 7-20. I wiesz co, fajnie się bawię mimo wszystko.

 

To odnośnie opisanej sytuacji w Fifie. Ktoś może nie ma skila, może nie ma czasu itd, nie każdy musi być dobry w tą grę ale jesli mu tylko sprawia satysfakcję to niech sobie gra i z czego ty koleś drwisz?

 

A że gra jest kaprawa i  daje handicap noobom to inna kwestia- ale to jedź po twórcach a nie po noobach- bo to jest dopiero lamerstwo! Co do tego handicapu- fajnie jakby był OPCJONALNIE do włączenia- np gdy gram z kolegą, który jest słabszy. Niech ma lepsze staty, niech moi gracze szybciej się mecza itd. Ale OPCJONALNIE, nie do licha w meczach rankingowych z losowymi osobami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O co chodzi? Raz na powiedzmy dwa mieś odpalę sobie CoDa w multi- gdyu mi się nudzi, otwieram browarek i z 40 min pyknę. Mecz kończę z bilansem powiedzmy 7-20. I wiesz co, fajnie się bawię mimo wszystko.

 

Ale grasz dla przyjemności (wnioskuje, że nie oszukujesz, nie wykorzystujesz błędów gry by nabijać sobie ranking). 

 

 

 

To odnośnie opisanej sytuacji w Fifie. Ktoś może nie ma skila, może nie ma czasu itd, nie każdy musi być dobry w tą grę ale jesli mu tylko sprawia satysfakcję to niech sobie gra i z czego ty koleś drwisz?

 

A ja piszę o 'graczach', którzy z premedytacją grają tak, by wykorzystać błędy w grze, co nie przypomina w żaden sposób meczu piłki nożnej. Ale z Twojej odpowiedzi rozumiem, że chwała im, bo grają i sprawia im to przyjemność. Co z tego, że psują przyjemność innym nie?

 

 

 

A że gra jest kaprawa i  daje handicap noobom to inna kwestia- ale to jedź po twórcach a nie po noobach- bo to jest dopiero lamerstwo! Co do tego handicapu- fajnie jakby był OPCJONALNIE do włączenia- np gdy gram z kolegą, który jest słabszy. Niech ma lepsze staty, niech moi gracze szybciej się mecza itd. Ale OPCJONALNIE, nie do licha w meczach rankingowych z losowymi osobami.

 

a ja jadę po noobach bo w fife można grać pięknie jeśli tylko się chce. Ze świecą jednak szukać graczy, którzy mimo wszystko starają się grać w piłke nożną. Mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi. 

 

 

Ponawiam pytanie odnośnie gameplayu, bo o to w zasadzie najbardziej chodziło mi w poście :)

Odnośnik do komentarza

 

a ja jadę po noobach bo w fife można grać pięknie jeśli tylko się chce. Ze świecą jednak szukać graczy, którzy mimo wszystko starają się grać w piłke nożną. Mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi. 

 

Ponawiam pytanie odnośnie gameplayu, bo o to w zasadzie najbardziej chodziło mi w poście  :)

 

 

 

Nie było ostatnio żadnego patcha. Co do wcześniejszego posta o ilość strzałów to zmieniono w fifie system naliczania strzałów, np. rykoszet nie jest liczony jako strzał w światło bramki (tyle sam zauważyłem), a dlaczego innych strzałów nie nalicza to juz słodka tajemnica EA. Miałem mecze w których oddawałem 3 strzały na bramkę a miałem 6 goli, cóż, ten typ tak ma.

 

MacGyver_PL, w fife można grać pięknie, zgadam się. I nie tylko na ręcznym. Zajrzyjcie na stream twitcha EA Polska, ostatnio odbyły się mistrzostwa Polski UT. Przeanalizujcie jak grają finaliści: ograniczyli random do minimum, grają spokojnie, piłką, bez zbędnych długich piłek. 

 

Dopiero 3 tygodnie temu przesiadłem się z pc na ps4, było ciężko... Najlepsza rada: cierpliwość. Sam zaraz po przejęciu piłki jechałem na pałę do przodu, aby tylko strzelić. teraz gram na spokojnie i nawet handicap pozwoli przeciwnikowi max na remis. Jestem w 3 lidze z bilansem 39-5-9 i miałem więcej porażek/remisów w 8-7 lidze niż teraz. Gram normalnym składem z serie a, za ok 60k.

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie było ostatnio żadnego patcha.

 

Od listopada nie było żadnego patcha? aż się nie chce wierzyć :/

 

 

 

Dopiero 3 tygodnie temu przesiadłem się z pc na ps4, było ciężko... 

 

 

Trzy tygodnie temu się przesiadłeś i mówisz, że patchu nie było :D

Przez trzy tygodnie, w które grasz, rzeczywiście mogło go nie być :)

 

 

 

MacGyver_PL, w fife można grać pięknie, zgadam się. I nie tylko na ręcznym. Zajrzyjcie na stream twitcha EA Polska, ostatnio odbyły się mistrzostwa Polski UT. Przeanalizujcie jak grają finaliści: ograniczyli random do minimum, grają spokojnie, piłką, bez zbędnych długich piłek. 

 

 

Oczywiście, że da się grać pięknie także na asystach. Nie napisałem, że można tylko na manualu, co nie zmienia faktu, że na manualu jest bardziej realistycznie. 

Chodziło mi o to, że gra ma potencjał i da się w nią grać pięknie, a barierą jest tylko podejście graczy, któe niestety w większości nastawione jest tylko na wynik. 

Ja mam nastawienie na wynik, owszem, ale przy tym musze sobą coś zaprezentować (ciekawe akcje, klepki, zwody itp) i jeśli wiem, że jestem słabszy i przegram to się tak nie denerwuje. 

Odnośnik do komentarza

 

 

Od listopada nie było żadnego patcha? aż się nie chce wierzyć  :/

Trzy tygodnie temu się przesiadłeś i mówisz, że patchu nie było  :D

 

Tak jak napisałem: "ostatnio", a nie "od kilku miesięcy" ;)

 

 

Chodziło mi o to, że gra ma potencjał i da się w nią grać pięknie, a barierą jest tylko podejście graczy, któe niestety w większości nastawione jest tylko na wynik. 

Ja mam nastawienie na wynik, owszem, ale przy tym musze sobą coś zaprezentować (ciekawe akcje, klepki, zwody itp) i jeśli wiem, że jestem słabszy i przegram to się tak nie denerwuje. 

 

 

dokładnie, wiadomo każdy chce wygrywać, ale nawet patrząc po rage'u niektórych youtuberów (którzy grają totalne bagno, a są niezłym odpowiednikiem większości graczy spotkanych w sieci) po nieudanych akcjach czy straconych bramkach, nieważne czy 1:0, 4:0, 9:8 aby tylko wygrać, długa piła za obronę nawet swoim bramkarzem i tak 90 min. I od razu uprzedzam hejty: tak, mam prawo do oceny takich "prograczy" bo sam bawiłem się w granie turniejowe i co nieco na tym zarobiłem, więc trochę ogarniam naszą "kochaną" fifę.

 

kiedyś próbowałem grać na manualu (chyba w 12) i nawet zaczynało mi wychodzić (rzeczywiście fun z bramek jest nieporównywalny :D) ale czasu zabrakło na trenowanie i może teraz znowu spróbuję ;)

Odnośnik do komentarza

 

I od razu uprzedzam hejty: tak, mam prawo do oceny takich "prograczy" bo sam bawiłem się w granie turniejowe i co nieco na tym zarobiłem, więc trochę ogarniam naszą "kochaną" fifę.

 

kiedyś próbowałem grać na manualu (chyba w 12) i nawet zaczynało mi wychodzić (rzeczywiście fun z bramek jest nieporównywalny :D) ale czasu zabrakło na trenowanie i może teraz znowu spróbuję ;)

 

 

dobrze prawisz :)

 

co do manuala to dawaj próbuj. Wyobraźnia pomaga w szybszej nauce. Jak coś to polecam się do sparingów. 

Ostatnio ciężko mi znaleźć graczy ze sterowaniem manualnym, dlatego gram z graczami na asystach. Ogranie 'prograczy' grających antyfootball daje nieziemską satysfakcje :)

Odnośnik do komentarza

Trochę mam polewkę bo to tylko gierki i zabawa, no ale nic, zrozumiecie to za kilka lat :P

 

No i generalnie Makgajwer mówisz jakbyś internet miał bardzo krótko a w gry sieciowe grał jeszcze krócej. Stary w każdej grze, jesli jest jakiś błąd, exploit, czy też jakiś element jest przepakowany- masz gwarancję, ze z 70% graczy będzie na nim jechać. Narzekanie na to można porównać do tego, że trawa w ogródku rośnie i trzeba ją kosić :P  W tym przypadku winne jest po prostu EA, które nie "opiekuje" się Fifą- mają to w du.pie, jakieś łatki niby wypuszczają, ale generalnie team skupia się na pracy nad nową odsłoną. Nie balansują rozgrywki bo po co? Szkoda czasu skoro to nie ma być tytuł na lata a na rok. Mało tego- gra po 7 mieś ma cię wkur.wić trochę jakimś elementem- w lipcu zapowiedzą, że w nowej częsci go poprawią. Będziesz klaskał uszami z zadowolenia, odliczając czas do września.

 

Jedyne wyjście by pograć "pięknie" to gra ze znajomymi- nie tylko "z reala", można dogadać się na forum i poznać fajnych ludzi, z którymi będzie sie grało czasem i lata. Mak proszę Cię, dorośnij ty w końcu i pogódź się z tym, że świat jest zły, kobietom też śmierdzi z pod pach, a gracze w swej masie będą jechać na eksploitach - bo tak i już.

 

Jesli pomogłem, polub mój profil i daj łapkę w górę :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Trochę mam polewkę bo to tylko gierki i zabawa, no ale nic, zrozumiecie to za kilka lat :P

 

 

ale zabawą nie jest granie z lameria, co w akcji wykorzystuje dwa podania

 

 

No i generalnie Makgajwer mówisz jakbyś internet miał bardzo krótko a w gry sieciowe grał jeszcze krócej. Stary w każdej grze, jesli jest jakiś błąd, exploit, czy też jakiś element jest przepakowany- masz gwarancję, ze z 70% graczy będzie na nim jechać. Narzekanie na to można porównać do tego, że trawa w ogródku rośnie i trzeba ją kosić :P  W tym przypadku 

 

Gram w fife online od 08, a internet mam od 2004 roku. 

Nie obchodzi mnie to, że jest exploit czy nie ma. mogę sobie ponarzekać na cweli i lamerie, która to wykorzystuje. 

 

 Będziesz klaskał uszami z zadowolenia, odliczając czas do września.

 

 

Będę mieć kisiel w gaciach

 

 

Mak proszę Cię, dorośnij ty w końcu i pogódź się z tym, że świat jest zły, kobietom też śmierdzi z pod pach, a gracze w swej masie będą jechać na eksploitach - bo tak i już.

 

 

Jestem romantykiem pozytywistom :)

 

 

 

BTW. Wziąłem sobie REAL, żeby zobaczyć bo nigdy nie grałem, a cały czas gram przeciwko niemu. Zacząłem grać na dziewczyny kącie od najniższej dywizji na manualu przeciwko asystom. Na ten real nie ma h.u,ja! troche mi głupio bo gram realem, ale przyjemnie jest cały czas wygrywać z asystami po 3-0, a jezcze lepiej jak się wyłączają po 30 minutach -.-  (takie (pipi)ki nawet w 5 div się zdarzają)

Edytowane przez MacGyver_PL
Odnośnik do komentarza

Ci.paki, cwele- a wszystko związane z grą video.

 

A na deser "jestem romantykiem pozytywistom" .

 

co ma piernik do wiatraka?

wycinek z definicji ''(...)Pomaga osobom biednym i potrzebującym, poprzez liczne przedsięwzięcia filantropijne, zbiórki i kwesty. Działał dla dobra społecznego(...) ''

 

ja dla dobra społecznego bym ich zaj.ebał  :)

Odnośnik do komentarza

 

 

Gram w fife online od 08, a internet mam od 2004 roku. 

Nie obchodzi mnie to, że jest exploit czy nie ma. mogę sobie ponarzekać na cweli i lamerie, która to wykorzystuje. 

 

 

 

MacGyver, już w którymś poście z kolei nadużywasz słowo "cwel". Jeśli nie znasz jego znaczenia i nie wiesz w jakim przypadku jest używany to go po prostu nie pisz.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Gram w fife online od 08, a internet mam od 2004 roku. 

Nie obchodzi mnie to, że jest exploit czy nie ma. mogę sobie ponarzekać na cweli i lamerie, która to wykorzystuje. 

 

 

 

MacGyver, już w którymś poście z kolei nadużywasz słowo "cwel". Jeśli nie znasz jego znaczenia i nie wiesz w jakim przypadku jest używany to go po prostu nie pisz.

 

 

mówiło się na ludzi lamusy mimo, że lamus to coś zupełnie innego. Wiem, że cwel w więzieniu daje dupy, a raczej inni biorą jego dupe i w (pipi)e to mam. JA używam tego określenia na tego typu osoby. ALe ok...postaram się nie urażać WAs i nie używać tego słowa już więcej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...