Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

http://news.xbox.com/2014/06/ent-new-experiences-coming-to-xbox

 

uderzają z grubej rury, +45 apek

 

co mnie ciekawi fakt, że apki:

 

    • NHL. Xbox One: US, CA, MX, UK, FR, DE, IT, ES, AU, BR, AT, NZ, IR. Xbox 360: US, CA, MX, UK, FR, DE, IT, ES, JP, AU, BR, NL, SE, RU, TW, PL, IN, HK, TR, BE, AT, NZ, SA, AR, NO, CH, SG, ZA, IR, DK, CO, CL, FI, CZ, HU, IL, GR, PT, SK
    • KDrama. Xbox One: AU, AT, BR, CA, DE, ES, FR, IE, IT, MX, NZ, UK, US. Xbox 360: AR, AU, AT, BE, BR, CA, CL, CO, CZ, DK, FI, FR, DE, GR, HK, HU, IN, IE, IL, IT, MX, NL, NZ, NO, PL, PT, RU, SA, SG, SK, ZA, ES, SE, CH, TW, TR, AE, UK, US

     

są zapowiadane już na nasz rynek

 

edit: haha fakt, my fail xD

Edytowane przez kermit
Odnośnik do komentarza

wpinasz hdmi dekodera w konsole a konsole do tv

 

wtedy odpalajac xbona, konsola odpala dekoder i tv

 

i z poziomu xbona mowisz "xbox watch tv" i przelacza sygnal na tv, ale w tym trybie dalej możesz np. snapować apki, yt, skypa albo wrócić do gry.

Edytowane przez kermit
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trzeba poczekać na polską premierę, bo w USA możesz przełączać kanały głosowo, czy dostawać powiadomienia o zaplanowanych filmach/programach (i przechodzić do nich głosowo). W PL tego jeszcze nie ma (bo nie działa OneGuide), ale liczę, że we wrześniu się to zmieni ;)

 

Co do moich kolejnych spostrzeżeń: 

 

- wibracje w padzie w Forzy 5 to jakiś majstersztyk. Czuć każde przełożenie, przeciążenia na spustach, drgania podczas przejazdu np. po kocich łbach, uderzenia z konkretnej strony - pad reaguje na wszystko. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz tak dobrze grało mi się na czymkolwiek innym, niż kierownica. Efekt jest niesamowity. 

- rzeczywiście drażnią trochę te długie czasy instalacji gier. Jedne szybciej, drugie wolniej, ale to przepaść względem błyskawicy na PS4.

- FIFA 14 działa tutaj lepiej - nie wspomnę o komendach głosowych (przeprowadzanie zmian za pomocą głosu to świetna opcja), ale nie ma takich mikrozwolnień przy wykonywaniu rożnych czy karnych, jak na PS4. Niby nie przeszkadzały one w grze, ale często drażniły, a tu jest płynnie. W dodatku 3x szybciej łączy się z siecią, odpala i pobiera dane. 

- usługi sieciowe i sama jakość działania sieci na Xbonie przewyższa wszystko, co do tej pory widziałem. PS4 się tutaj nie umywa. 

- Forza 5 wygląda ślicznie, o wiele lepiej niż niektóre prezentowane tutaj zrzuty - emocje, które pojawiają się podczas wyścigu z 15 innymi pojazdami są nie do opisania, kiedy na trasie widzisz swoich znajomych. Drivatar to chyba najlepsza rzecz, jaka spotkała wyścigi. eX4cT - skubańcu, jak Ty śmigasz! Ostatnio prawie całe okrążenie jechałem pierwszy, to mnie dorwałeś, wyprzedziłeś po wewnętrznej i już nie mogłem Cię dorwać :D Ten system to GENIUSZ. W ogóle wyścigi nabrały kompletnie innego znaczenia. 

- Zabawa przy Kinect Sports Rivals jest nie do opisania - wczoraj śmigałem z dziewczyną do 5:00 rano, a te gierki są naprawdę rajcujące. No i szacun dla Kinecta za taką dokładność. Wykrywa ściśnięcia dłoni, zgięcie pojedyńczego palca, czy ułożenie stopy i robi to bezbłędnie. 

- mega opcja ze słuchaniem płyt w trakcie gry. Wsadzam płytkę, odpalam na snap Audio CD Player, wchodzę do Titanfalla i rozkoszuje się muzyką przy za(pipi)istej zabawie - wreszcie mam chwilę czasu, żeby przesłuchać te krążki, które od dawna zalegały na półce ;)

- genialne to jest, że najlepsze akcje z FIFY czy Kinect Sports nagrywają się same. Aż przyjemnie później obejrzeć te powtórki i przypomnieć sobie, jakie siaty padały. A jeszcze lepszy jest fakt, że znajomi mogą wejść na Twój profil i obczaić te wszystkie nagrania - leci to z automatu (pewno można tak czy siak te opcje wyłączyć), niczego nie trzeba uploadować, odpalać - dzieje się samo. I jest świetne! 

- jeszcze raz podkreślę - komendy głosowe to genialna rzecz. Grasz w FIFE, chcesz przejść do Titanfalla, mówisz jedynie "Xbox, go to Titanfall" i niczym więcej się nie martwisz. Chcesz TV, mówisz jedną komendę, chcesz IE, mówisz jedną komendę - wygoda jak diabli. 

 

Generalnie co raz bardziej się przekonuje, że popełniłem wielki błąd inwestując w PS4 od samego początku. Dawno nie bawiłem się tak dobrze, a Forza 5 zjada wszystko co do tej pory widziałem (głównie za sprawą genialnego Drivatara). O matko, czekam na Horizon 2 z tym genialnym patentem. Gry są mega wkręcające, a cała konsola w ogóle nastawiona na aspekty społecznościowe. Każda gra ma jakieś multi, czy do splita, czy co-opa, czy coś więcej. Wbijasz i grasz ze znajomymi. PS4 to system dla jednego gracza i chyba też tak był konstruowany. Zamykasz się w pokoju, patrzysz na swoją piękną, błyszczącą konsolę i podziwiasz detale i 1080p w odosobnieniu. 

Jak odpalę Dead Rising 3 to ocenie z czym to się je, ale póki co - ludzie, którzy chcą się mega dobrze bawić, a nie czekać i mają znajomych - bierzcie Xboxa One ;) peace.

Edytowane przez Maciomaniak
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

a co w polsce w chwili obecnej dziala? jedynie moge przelaczac obraz pomiedzy dekoderem i obrazem z konsoli jak tak podepne czy cos wiecej? piszecie ze nie dziala w PL zmienianie na wybrany kanal na zasadzie np "xbox go to canal plus sport hd" itp, a mozna w ogole zmieniac kanaly glosowo w sensie "up" "down" albo glosowo wydac polecenie by zmienil kanal na np nr "113"?

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o Drivatara to jest swietny jest to rewolucja w grach wyscigowych i dziala swietnie, zgadzam sie rowniez z tym jak Forza smiga na padzie od Xboxa One, juz o tym kiedys pisalem, to tez jest mala rewolucja, ten pad jest stworzony do gier wyscigowych, kij z wibracjami na łbach czh podczas uderzenia, robite robią wibracje pod lewym trigerem podczas blokowania kół, lub prawy triger gdy koła napędzane tracą przyczepność, temu wszystkiemu pomaga najlepsza fizyka jaka powstala na konsole.Boli tylko to ze gra wyszla na szybko, polowa gry to DLC a torów jest bardzo mało, warto jednak czekac na Forze 6 i Horizon 2.

Z tym gadaniem z Kinectem to ja nie wiem jak to robicie, dre sie do niego a on mnie nie slyszy, moze mam cos wylaczone w ustawieniach? Nie wiem, nie dziala mi zadna komenda glosowa.

Odnośnik do komentarza

Z tym gadaniem z Kinectem to ja nie wiem jak to robicie, dre sie do niego a on mnie nie slyszy, moze mam cos wylaczone w ustawieniach? Nie wiem, nie dziala mi zadna komenda glosowa.

 

Miałem pewne problemy, wrog poradził mi tak skalibrować kinecta na nowo na podkreconej głośności TV (dużo głośniej jak normalnie), potem też czułość poprawiła się po którejś z aktualizacji.

 

Osobiście czyta mi ponad 90% komend za wyjątkiem komendy "Xbox On" (raz na 10 łapie nie wiem ocb).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, u mnie Xbox On działa zawsze - nawet jak powiem stosunkowo cicho. Fakt faktem, przy kalibracji trzeba podkręcic głośniki bardzo mocno, zeby Kinect sie bardziej wyczulil. No i sprzęt jest cholernie wyczulony na akcent i poprawność wymowy. Mówiłem (niepoprawnie) "Xbox, Rekord Thet" i wychwytywalo jedna na 10, w kiedy zacząłem mowić "Xbox, Rekord That" to juz 10 na 10 i zero problemow. Jedna głupia litera, a jednak duzo daje.

 

eX4cT - mowisz "iksboks" czy "eksboks"? Ten pierwszy zwrot sprawia, ze Kinect nie łapie żadnej komendy ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza
Gość Soul
eX4cT - mowisz "iksboks" czy "eksboks"? Ten pierwszy zwrot sprawia, ze Kinect nie łapie żadnej komendy ;)

 

 

Tak proszę powiedz, że to oto chodzi eX4cT, beki będzie ciąg dalszy :f

Odnośnik do komentarza

 

eX4cT - mowisz "iksboks" czy "eksboks"? Ten pierwszy zwrot sprawia, ze Kinect nie łapie żadnej komendy ;)

 

Tak proszę powiedz, że to oto chodzi eX4cT, beki będzie ciąg dalszy :f
Drogie dzieciaczki,6 lat siedze w Irlandii, akcent mam juz Dubliński, ale jak X wypowiedziec po angielsku to jeszcze wiem :-) podczas kalibracji mimo napisow na tv ze ma byc tv ustawiony glosniej to bralem tylko troszke glosniej.

To jak glosno musi byc ustawiony?na polowe mocy?

I glosno mam ustawic tv podczas obu "prób" czy tylko drugiej?

 

Chodzi tylko o to ze darłem sie do niego "EKSBOKS SELECT" a on kompletnie nie reagowal, wstalem z sofy, stalem 20cm od Kinecta i mowie do niego EKSBOKS SELECT a ten dalej nic, w(pipi)ilem sie tylko i wylaczylem wpizdu :-)

 

Mialem tez problem z zainstalowaniem gierek z gwg... pokazywalo 100% i zatrzymywala sie instalacja/pobieranie, naciskalem ponownie 373628232 razy, za kazdym razem pojawiala sie informacja Inatalacja Zatrzymana, i jak tu kuurwa marke szanowac? XD

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza

Na fulla, wtedy wyskoczy ci info ze jest za głośno i ściszaj do skutku

 

Ci do akcentu dublińskiego to xD znam ludzi co siedzą za granica po 10 lat i nie mówią nic lub ledwo co dukają wiec obstawiam ze mówiłeś iksboks :sorcerer:

Moj angielski tez nie jest dobry, przyjechalem do Irlandii z "maturlanym" ale alcent mam na mysli ze jest spieerdolony bo w Irlandii na Dublin nie mowi sie "DABLIN" mowi sie "DUBLIN", nie mowimy na Fuck "FAK", mowimy "FUK", na One nie mowi sie "ŁAN" mowi sie "ŁUN" :-)
Odnośnik do komentarza
Mialem tez problem z zainstalowaniem gierek z gwg... pokazywalo 100% i zatrzymywala sie instalacja/pobieranie, naciskalem ponownie 373628232 razy, za kazdym razem pojawiala sie informacja Inatalacja Zatrzymana, i jak tu kuurwa marke szanowac? XD

 

Wejdź w Settings -> System i aktualizację interfejsu ściągnij najpierw.

 

Co do Kinecta - zrób konfigurację dobrze (jak pisali wyżej) i zmień na UK, bo Irlandii MS też nie lubi - http://support.xbox.com/en-US/xbox-one/kinect/voice-commands

Edytowane przez wrog
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Chodzi tylko o to ze darłem sie do niego "EKSBOKS SELECT" a on kompletnie nie reagowal, wstalem z sofy, stalem 20cm od Kinecta i mowie do niego EKSBOKS SELECT a ten dalej nic, w(pipi)ilem sie tylko i wylaczylem wpizdu :-)

 

No jak drzesz się do niego 'EKSBOKS SELECT", a nie "EKSBOKS SELEKT" to co się dziwisz, że Cie nie rozumie?

Zeratula jakoś bez problemu rozumie.

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.