Skocz do zawartości

Londyn - noclegi


Rekomendowane odpowiedzi

a nie lepiej nocować dalej od centrum, taniej i lepiej i dojeżdżać sobie metrem? 

Dodatkowo, czym dla Ciebie jest centrum? :D

 

No właśnie ceny z dala od centrum i blisko centrum są często podobne, a nie uśmiecha mi się tracić czasu na dojazdy, bo będę tam tylko 5 dni. Brat dwa lata temu nocował w akademiku blisko centrum, ale jak będę to już są pozajmowane.

Odnośnik do komentarza

Zna ktoś może jakieś noclegi w Londynie? Warunkiem jest znośna cena i możliwie jak najbliżej do centrum. Termin do przełom września i października ;)

Nie wierze, że ktoś może nie mieć znajomych z Polskiw Londynie aby się przenocować :D. Krupek NBA jest znowu wtedy z wizyta w Londynie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Ja ostatecznie nocowałem w Goddis Lodge, czy jakoś tak, mały hotel, blisko na kolejkę, a prawie spod samego wejścia autobus do centrum, który jedzie jakieś 40 minut, ale jest co oglądać po drodze. Dzielnica typowo murzyńska, ale nie była jakaś niebezpieczna. Obok tego hotelu rozgrywała się nawet jedna scena filmu Blitz ze Stathamem.

 

Ogólnie, to polecam booking.com, tam najszybciej coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Jako że niedługo szykuję się na mały wylot do Londynu (6 dni) to spytam się forumkowej starszyzny o rady porady:

 

-Zatrzymuję się w dzielnicy Hammersmith, znajoma mówiła że mój motel jest blisko metra, jednak nie wiem czy sama dzielnica jest blisko ścisłego centrum?

-Jakie są koszty związane z metrem ? Czy lepiej będzie mi kupić dobówki, czy jakiś bilet turystyczny ?

-Co warto zobaczyć (prócz oczywistych oczywistości) w Londynie ? Jakieś ciekawe sklepy ?

-Co zjeść ? W przystępnej cenie ofc.

Odnośnik do komentarza

Byłem parę miesięcy temu i poza oczywiście opactwem Westminsterskim, Big Benem, Tower i Tower Bridge, itp. bardzo polecam muzea. Są darmowe i wyjątkowo ciekawe. Najbardziej warto odwiedzić British Museum oraz National Gallery, potem Natural History Museum (oczywiście tutaj eksponaty nie są typowe dla UK, ale to nadal świetne muzeum) i jeśli lubisz lotnictwo polecam RAF Museum ze wspaniałą kolekcją samolotów z 2WŚ i nie tylko (trochę dalej, ale da się dojechać metrem). Poza tym nie jestem fanem takiej sztuki, ale czemu nie odwiedzić Tate Modern, nawet dla beki? Szczególnie, że z samej galerii są ładne widoczki i wycieczkę można skomponować: St Paul's Cathedral, przejście kładką nad Tamizą (ładne zdjęcia wychodzą), Tate Modern, Shakespeare's Globe.

 

Aha, warto też zahaczyć o Chinatown. Pewnie i tak byś tam trafił mając 6 dni, ale mimo wszystko wspominam.

Edytowane przez Mustang
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hammersmith jest całkiem ok, metrem wszędzie sie dostaniesz

Najlepsza opcja to kupno Oyster Card na tydzień, kosz to £33,40 obejmuje strefy 1-2 czyli swobodnie będziesz mógł sie przemieszczać miedzy atrakcjami

Ze sklepów moge polecić Forbidden Planet, Gosh!Comics, z miejsc wartych zobaczenia to Richmond, Hampstead, Hampton Court Palace, jak będziesz na Camden Town to obowiązkowo udaj sie na Primrose Hill, szczególnie jak będzie zachód słońca, kup po drodze sobie piwko / wino i delektuj sie panorama Londynu

 

Aha jak lubisz muzea to masz je turaj za darmo i naprawdę sa świetne

 

Co do jedzenia jest tutaj praktycznie wszystko czego chcesz wiec ciezko cos doradzić

Edytowane przez kubson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla amatorów są też np. atrakcje związane z Harrym Potterem. Sam się w to nie bawiłem, ale jest opcja zwiedzenia studia filmowego albo chociaż zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia przy peronie 9 i 3/4.

 

I ogólnie fajnie jest połazić czasem gdzie nogi poniosą, bo miasto ma różne ciekawe miejsca o unikatowym klimacie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie :D. Jakby coś wam jeszcze wpadło to piszcie śmiało, ja powoli robię plan wycieczki.

Koniecznie odwiedź Imperial War Museum, na Lambeth Road. Darmowe wejście, mnóstwo niesamowitych rzeczy do oglądnięcia, szczególnie dla kogoś, kto choć odrobinę interesuje się historią i militariami,

Nie polecam natomiast The London Dungeon, jak dla mnie to kompletne nieporozumienie, niewarte ceny biletu.

Edytowane przez Atos
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, próbuje ogarnąć kwestię przejazdów w Londynie i wydaje się być on dość hmmm... pogmatwana ?

 

-Kombinowałem z kupnem tej Oyster Card, ale nie ma tej taryfy o której wspomniano na poprzedniej stronie. Chciałbym kupić coś na 7 dni, tak żeby swobodnie poruszać się po mieście, a OC oferuje mi jakieś kredyty które są dla mnie zbyt niezrozumiałe. Nie lepiej wybrać TravelCard na 7 dni w strefach 1-2 ? Z tego co czytam to działa jak OC

 

-Jak to jest z przejazdem z lotniska Gatwick do Londyn Victoria ? Na jednej stronie jest napisane że można uiszczać płatność za pomocą OC, a na innej sugerują mi kupno osobnego biletu na Gatwick Express.

Odnośnik do komentarza
musisz miec Oyster Card zeby moc zakupic Travelcard na 7 dni bo od jakiegos czasu zrezygnowali z papierowych tygodniowych biletow

 

masz 3 opcje na dojazd z Gatwick na Victoria

 

1. Gatwick Express kupujesz bilet cena ok £20 w jedna strone przy kupnie powrotnego wychodzi taniej  - jest to pociag bezposredni do Victoria Station

2. Southern Rail tutaj mozesz zaplacic Oyster Card cena poza godzinami szczytu jak sie nie myle £10, papierowy bilet podejrzewam ze bedzie troche drozszy 

3. Autobus National Express to chyba bedzie najtansza opcja

 

 

edit

 

znalazlem taka strone moze ci sie przyda https://www.londontoolkit.com/travel/gatwick_local_trains.htm 

 

a tutaj strona transport for london https://tfl.gov.uk wszystkie informacje w jednym miejscu

 

edit 2

 

jednak mozna kupic papierwy bilet na tydzien, dostepne sa w visitor shop https://visitorshop.tfl.gov.uk/tfl/london-travelcard/

 

wiec to bedzie najlepsza opcja dla ciebie

Edytowane przez kubson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...