Skocz do zawartości

The Great Ace Attorney


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie dopiero na nowym ND zapowiedzą Great Ace Attorney na początek 2016 (wątpię aby na Zachodzie pojawiła się w tym roku).

 

Oby (najlepiej razem z nowym Rhythm Tengoku). Ja mam jeszcze w kolejce Phoenix vs Layton więc jest umilenie na oczekiwanie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jakie z nich kapiszony, ja nie chce nic mówić, fajnie że wychodzi 6-tka i już została zapowiedziana na Zachód ale do cholery ja chce geniusz Shu Takumiego a nie bezpłciowców którzy zrobili 5-tkę tak na odj.eb się że nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Zrozum tu k*rwa Crapcom =_= 

 

 

P.S. A niech tylko spróbują go wydać na Smarkfony to im hadoukena w kopercie wyślę....

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Patrząc w miarę obiektywnie na sytuację ponoć dobre tłumaczenie gry byłoby dosyć trudne ze względu na wiele odniesień kulturowych i zagadki oparte na grze słów (wiązałaby się z tym konieczność zmiany przedmiotów itp, czyli nie tylko samo tłumaczenie tekstów..).

 

Tym nie mniej... I WANT SHERLOCK AND LOLI-WATSON GODDAMNIT.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Najlepsze jest to, że Capcom nie chce wydać grę na Zachodzie nie z winy trudnej lokalizacji.

Po pierwsze według obaw Capcomu gra porusza trudny okres w której mieszkańcy UK odnosili się do Japończyków w sposób rasistowski i jak samych Japończyków zawarte w grze określenia nie rażą, tak firma może sądzić, że na Zachodzie znajdą się obrońcy poprawności (co ostatnio jest nader nadużywane).

Po drugie jest bardzo duże prawdopodobieństwo, iż dali plamę i wykorzystali postać Sherlocka Holmes'a, którą w Japonii można wykorzystać w swojej twórczości za darmo, bez łamania praw autorskich (jak w wielu innych krajach). W US sprawa ma się inaczej i rzekomo do 2013 Sherlock Holmes nie był powszechnie dostępny dla mas do wykorzystania bohatera w swojej twórczości, których nie napisał Doyle. Po owym roku wiele produkcji z Holmes'em zostało jednak wycofanych ze względu na złamanie praw autorskich.

Rzekomo to są powody dlaczego Capcom nie chce wydać gry na Zachodzie bo raz nie chce zapłacić za ew. licencję, nie chce ominąć największego obecnie rynku growego i nie ma zamiaru usunąć jednej z głównych postaci w grze bo mija się to z celem. 

 

Dla osób zainteresowanych podsyłam filmik:

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Ekipa tłumacząca wydała małą aktualizację na swoim blogu i piszą o tym, że epizod 3 miał być wydany już z miesiąc temu, ale natrafili na kłopoty techniczne. Czekają na kogoś z ekipy i cisną epizod 4, możliwe, że będzie podwójny release. Niestety ponoć epizod 5 jest strasznie długi, więc na pełne tłumaczenie jeszcze ojjj przyjdzie poczekać :frog:

 

Pełny post do przeczytania tutaj.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Tłumaczenia epizodów 3 i 4 wydane :obama: Dodatkowo, translacja wspiera teraz również wersję na Androida :obama: Zespół odgraża się, że na piąty EP nie trzeba będzie czekać długo :obama:

 

TrvRld3.gif

Edytowane przez chmurqab
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 4.01.2018 o 00:19, chmurqab napisał:

Jeszcze trzy lata i będzie pewnie cała gierka przetłumaczona i będzie można zagrać :obama: 

 

No trochę przestrzeliłem xd Pełny release dla wersji 3DS'owej wydany!

 

https://scarletstudy.gq/2019/03/30/3ds-only-full-game-release-android-slightly-delayed/

 

:banderas:

 

Kończę co mam pozaczynane i odkurzam 3DS'a.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...