Skocz do zawartości

Służby specjalne


waciak

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny film po "Drogówce", "Układem zamkniętym" oraz kilkoma starszymi tytułami, które doskonale oddają realia polskiego świata, w którym żyjemy.

 

 

A tu trochę krytyki na ten temat:

 

 

"Elitarne Wojskowe Służby Informacyjne". Jak kina tworzą legendę "patriotycznych" WSIFilm "Służby specjalne" Patryka Vegi to sprawny film akcji, broniące niestety rzekomych kompetencji funkcjonariuszy Wojskowych Służb Informacyjnych. Kina zapraszające widzów na produkcję Vegi bezmyślnie wpisują się w tę propagandę.

Niedługa zapowiedź filmu znajdująca się m.in. na stronie krakowskiego kina "Kijów" zawiera aż kilka przekłamań. W tekście czytamy:

Film "Służby specjalne" to oparta na dwuletniej dokumentacji realistyczna historia, odsłaniająca kulisy życia i pracy oficerów polskich tajnych służb. Filmowa historia rozpoczyna się, gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, które w opinii komisji są organizacją przestępczą. "Służby specjalne" pokazują konsekwencje tej decyzji. Na ulicę wyrzucają fachowców, którzy posiadają bardzo niebezpieczną wiedzę.

Na stronach innych kin, m.in. sieci "Helios", znajdujemy podobny opis:

Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. 

Dokładnie takim samym tekstem reklamuje film sieć multipleksów "Cinema City".

Przypomnijmy, że przez cały okres swojego funkcjonowania "elitarne WSI" nie złapały żadnego szpiega Federacji Rosyjskiej. Tymczasem kilku żołnierzy WSI zostało skazanych za szpiegostwo na rzecz Rosjan.

 

http://niezalezna.pl/60076-elitarne-wojskowe-sluzby-informacyjne-jak-kina-tworza-legende-patriotycznych-wsi

 

Mimo wszystko uważam, że film godny zwrócenia na niego uwagi.

Odnośnik do komentarza

Jesteśmy polakami, rodakami i powinniśmy się ostrzegać przed polskimi produkcjami.

 

Keep up the good work  :thumbsup:

 

Święta racja! Tylko aby móc wypowiedzieć się na dany temat warto się z nim zaznajomić. Filmu jeszcze nie oglądałem ale oceny na filmweb 7,4/10

 

 

napawają mnie optymizmem co do tej produkcji. Jest to dla mnie bardziej przekonywujące niż zdanie sfrustrowanego nieudacznika reżysera, który nakręcił jeden nudny film i teraz realizuje się w krytykowaiu innych. Zobaczyłem jego opinię na "Miasto 44", gdzie jechał po filmie, a na filmweb ocena 7,3/10 gość sugeruje, że film był zrobiony na zamówienie... po zestawieniu faktów wygląda, że jego program jest "robiony na zamówienie"...

 

 

Swoją drogą ten gość to jakiś lemingowy autorytet w dziedzinie kinematografii?

 

Nie oceniam książki po okładce czy wcześniejszych filmach tego reżysera. Interesuje mnie tematyka i realizacja filmu. Film zapowiada się ciekawie.

Zobaczę to sie szerzej wypowiem. Póki co proponuję to samo bez pozamerytorycznych wrzutek czy opieraniu swej opinii na jakimś nieudanym reżyserze...

Odnośnik do komentarza

Kolejny film po "Drogówce", "Układem zamkniętym" oraz kilkoma starszymi tytułami, które doskonale oddają realia polskiego świata, w którym żyjemy.

 

No jak dla mnie to te filmy przedstawiaja pojedyncze patologiczne przypadki z jakimi mozna sie spotkac a nie doskonale oddaja realia. Procent osob w Polsce ktorzy spotkali sie z takimi wybrykami panstwa to zaloze sie ze jest mniejszy niz 1. To podobnie jak na forumku. Na tylu porzadnych userow i tak trafia sie takie przypadki jak ty :potter:

 

A co do filmu to widzialem i dupy nie urywa. Osobiscie zawsze mnie smieszyly te wszystkie teorie spiskowe. Samobojstwo Blidy, upozorowanie samoboja Leppera. Mogli jeszcze wcisnac gdzies zamach w Smolensku :D Na plus to o dziwo gra niektorych aktorow, Chabior czy Boladz dali rade, inni tez. Ale ogolnie to 6/10 bez historii. Wole ogladac ksw.

Odnośnik do komentarza

jakie pozamerytoryczne wrzutki? vega od pitbulla kręci same gó.wno.

 

Ale jaki to ma wpływ na film, którego jeszcze nie widziałeś? Nie oglądam seriali ale widziałem kilka odcinków PitBulla i byłem miło zaskoczony realizacją. Tutaj tematyka jest podobna więc jak reżyser wykorzystał swoje doświadczenia to tym lepiej dla tego filmu. Pozamerytoryczne to odnoszenia się do "Układu zamkniętego", czy wrzucanie plakatu "Ciacho", który był fundowany przez Owsiaka i WOŚP. Raz nakręci sie lepszy film, a raz gorszy. Tak samo jak z gierkami.

 

@schabek

 

1% społeczeństwa to usłyszał o takich przypadkach. Reszta żyje w "słodkiej nieświadomości".

Śmieszą Cię "te wszystkie teorie spiskowe", ale w wrzuconym przezemnie filmiku pojawia sie fajna kwestia, że "zawsze za wszystkim stał gruby kot spaślak" ;) Ale co mi tam, żyj sobie w słodkiej nieświadomości, że spiski nie istnieją. Rozbiory Polski to też nie był przecież spisek. Zaproszenie przedstawicieli rządu II RP do Moskwy w celu "porozumienia", które skończyło się więźieniem i kulką w łeb to też nie spisek. Rokowania Krzyżaków z w średniowieczu z przedstawicielami pogańskich plemion w celu dojścia do konsensusu, iedy to wymordowali wszystkich przywódców to też nie spisek. Wykopanie wilczych dołów przez Krzyżaków przed bitwą pod Grunwaldem mających nadzieję, że Polska rzuci na starcie ciężką konnice to też nie spisek. Pakt Niemiec z Rosją w czasie ataku na Polskę to też nie był spisek. Zabicie JFK to też nie spisek. Zabicie dziennikarki krytykującj Putina w jego urodziny to też nie spisek. Nie ma spisków na świecie. Żyj sobie dalej w błogiej nieświadomości. Aż za daleko zeszliśmy z tematu.

 

Odnośnik do komentarza

I może tupolewa w Smoleńsku też ruscy zestrzelili?

 

Może tak, może nie. Może to USA go "zestrzeliło" aby zrobić zły PR Rosji. Chol.era wie. Prawdy, jeżeli się dowiemy, to pewnie za kilka dekad. Tak samo było z Katyniem. Ale nie róbmy tutaj offtopu i skupmy się na filmie. Jak masz jakieś wątpliwości to zawsze można porozmawiać w odpowiednim temacie.

Odnośnik do komentarza

Czekałem na ten film, więc poszedłem na niego najszybciej jak się dało, tj. w piątek o 11. Niestety film jest słaby. Może później napiszę coś wiecej, bo w tej chwili nie chce mi się rozwodzić na temat słabego filmu.

 

Tak na marginesie to dziwi mnie, że waciak kręci taki hype na ten film skoro uderza on w tony antypisowskie.

Odnośnik do komentarza

Tak na marginesie to dziwi mnie, że waciak kręci taki hype na ten film skoro uderza on w tony antypisowskie.

 

 

Bo jestem obiektywnym obserwatorem, a nie fanatykiem. Nie potraficie tego zrozumieć i szufladkujecie ludzie wg. własnych wyobrażeń...

 

 

Jak znajdziesz czas to chętnie wysłucham Twojej opinii, tylko bez spoilerów ;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

super, ocena na filmwebie to wg waciaka jakis wyznacznik - jak zaglosuja same lemmingi i gimbusy aby podbic wynik, to slaby film z automaty staje przynajmniej dobrym.

 

rotfl 

 

:shok:

 

Skarbieńku, jest to o wiele bardziej miarodajny wyznacznik niż posty ludzi, którzy nie widzieli tego filmu, a mówią, że to crap "bo Patryk Vega". Póki co tylko dwie osoby deklarują, że widziały ten film i partacz reżyser z kinomaniaka. Na filmweb głosowało 1.014 osób, a 8.613 chce obejrzeć ten film. Podobnie z krytykowanym przez wspomnianego partacza miastem 44 gdzie głosowało 22.570 osób, a film chce zobaczyć drugie tyle. Tak samo z pozamerytorycznym krytykowaniem "Układu zamkniętego". Poza tym na filmweb są także komentarze ludzi, którzy widzieli ten film. Co najciekawsze to okazuje się on antypisowski, a wy bijecie pianę tylko dlatego, że ja założyłem ten topic :)

 

 

Cóż...Patryk Vega stworzył film na potrzeby tzw. "mainstreamu". Czyli dla elektoratu Platformy i

innego ścierwa. Widocznie propaganda TVN ,TVP i POLSATU nie wystarcza. Trzeba było

nakręcić film,który nie ma nic wspólnego z tym co się działo i dzieje nadal w polskich służbach.

Wpycha się ludziom papkę ,która ma im pokazać ,że likwidacja WSI(rosyjskich służb w Polsce)

była błędem.Otóż był to jeden z wielu sukcesów rządów Kaczyńskich. Czy reżyser rozmawiał z

likwidatorami WSI ? Nie. Ale rozmawiał z oficerami wywiadu i kontrwywiadu,którzy głęboko są

zapatrzeni w służby rosyjskie. Film nie jest obiektywny i pokazuje po prostu nieprawdę. Zresztą jak

reżyser może kręcić film o WSI kiedy nie ma ŻADNEGO pojęcia o tym,ponieważ aneks z likwidacji

WSI jest TAJNY i trzyma go Komorowski. Przypomnę ,że w sprawie likwidacji WSI głosowała

również Platforma oprócz Komorowskiego.Tak,dzisiejszego "prezydenta" Polski. Wiadomo nie od

dziś ,że Komorowski miał związki z rosyjskimi służbami i z działalnością przestępczą byle tylko

zdobyć aneks ds. likwidacji WSI.Są w nim widocznie materiały niewygodne dla PO i

Komorowskiego. Podsumowując jest to tuba propagandowa ,mająca potępiać likwidację WSI i

działania ABW za czasów rządów PiS. Problem w tym ,że ABW pod rządami PiS działała tak jak

powinna , walcząc z korupcją polityczną.Dzisiaj nikt nie walczy z korupcją polityczną i mamy taką

Polskę jaką mamy.Odradzam opłacanie tej żenującej i kłamliwej propagandy.

 

http://www.filmweb.pl/film/S%C5%82u%C5%BCby+specjalne-2014-699881/discussion/%C5%BBa%C5%82osna+propaganda.,2518911

 

http://www.filmweb.pl/film/S%C5%82u%C5%BCby+specjalne-2014-699881/discussion/Vega+drugim+Piwowskim%2C+film+na+zlecenie+s%C5%82u%C5%BCb%2C+atak+na+opozycj%C4%99+poprzez+k%C5%82amstwa,2519264

 

Zobaczę to się więcej wypowiem. Swoją drogą to czym się kierujesz przy doborze gierek, filmów (bo wątpię, że książek)? Recenzjami, ocenami i relacjami ludzi, którzy widzieli/grali w dany tytuł? Chyba, że masz magiczną szklaną kulę, z której czerpiesz swoje informacje. W takim razie muszę Ci pozazdrościć.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

no nie wiem waciak - jak dla mnie kiedy reżyser konsekwentnie od lat kręci same szroty w tym jedno z najżałośniejszych gó.wien jakie ta marna polska kinematografia wypluła to istnieją solidne podstawy aby przypuszczać że podobnie będzie z jego najnowszym filmem. zwłaszcza takim w którym porusza tak delikatny temat jak likwidacja WSI.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

haha czy waciak serio bierze opinie z filmweba podczas wyboru filmu? Człowieku tam można się dowiedzieć takich farmazownów, że głowa mała wchodzisz w pierwszy lepszy film i opinie pod nim (tutaj dla przykladu cofee & cigarettes jarmusha)
 

Czy ktoś może mi wytłumaczyć co takiego świetnego było w tym filmie, jeżeli on ma taką
srednią ?

 

 

Nie mam pojęcia

 

 

i takie ameby oceniają te filmy, zaorać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...