Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate ONLINE (ustawki, kody, rozmowy itp)


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

po co od nowa? żeby dłużej czerpać przyjemność z gry. ja jak juz bede na maxa dopakowany i wszystko zabije to zapewne lekko mi sie znudzi ta postac bo już wszystko bede mógł łatwo zrobić

 

ale za to z przyjemnością zaczne od nowa, po pierwsze babką, wiec bede mial inny wygląd zbroi, po drugie moge drugi raz przechodzić jakimiś innymi sposobami, np broniami którymi wcale nie gralem pierwszą postacią itp, albo np wybrać sobie jeden typ broni i nim tylko grać dla utrudnienia

Odnośnik do komentarza

Tak, patrze na to co piszecie i zastanawiam sie czy jestem jedyna osoba ktora robi mieszany set ;)

 

Zebralem do kupy (wraz z talizmanem) set ktory daje Sharpness+1, Razor Sharp (amulet z +5 i 3 slotami wyraznie pomogł), Sharpeneerem i Attack (s) ;) Szkoda ze na G ranka bedzie mialo za malo defa, ale generalnie jakos ofensywne skille ciagna mnie do siebie.

 

Za chwile wejde na 10* w caravan questach i sila rzeczy bedzie sie trzeba przerzucic na gathering hall. Poki co HR5 ale z checia sie podlacze i pogram z ludzmi ktorzy sa/beda w podobnym miejcu.

Odnośnik do komentarza

sharpnes+1 i razorsharp to swietne połączenie, biegałem w tym długo, a teraz przesiadam się na ulepszoną wersje

 

co do setów - zwłaszcza pod koniec gry pojawiają sie bardzo dobre mieszane sety, wcześniej też można robić ale zwykle to powoduje jeden problem - po zmixowaniu kilku elementów można uzyskać jeden głowny skill pod który mixujemy, ale zwykle nic oprócz 1 skilla nie będzie bo będzie miało np +7 zamiast +10. bywają wyjątki ale tak zwykle jest i to jest pewien kłopot

dlatego w wielu sytuacjach lepiej jest zrobić cały zestaw i mieć 2-3 fajne skill a za pomocą talizmanu i gemów dorzucić skill na który mamy ochote

Odnośnik do komentarza

jest sporo mieszanych setow wartych uwagi, ale ja stawiam glownie na wyglad

 

No to prawda, nie moglem patrzec na spodnie z Tetsucapabry w polaczeniu z reszta itemow o zupelnie innej kolorystyce.

 

Wlasnie na polaczeniu Sharpness +1 i Razor Sharp mi zalezalo. Fajna sprawa, praktycznie nie musze uzywac whetstone ;)

 

Przy okazji podpytam o G Rankowe questy. Z tego co widzialem na kiranico to mozna wejsc na G Rank w karawanie, aczkolwiek chyba trzeba miec HR7 albo cus. Ktos moze to potwierdzic? Jednak polowa mniej HP to fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza

miałem wczoraj dosyć owocne łowy i jestem bliski zrobienia ostatecznego buildu do masakrowania :D

 

po kolejnym farmieniu talizmanów i paru inncyh rzeczy mam zbroje która daje mi

 

- honed blade (artisan i atak up L)

- sharpness

- spirit +2 (atak up XL i +20% krytyka gdy potwór jest wkurzony)

- i 5 wolnych slotów na jakiś pomocniczy skill bez potrzby slotów w broni. (np bomb boost, sharpener, anty blast alb o bleed, perception, itp)

 

za to broń ze slotami pozwala mi dorzucić jakiś większy skill

np zrobiłem sobie zestaw do ujeżdzania

- honed, sharp, spirit+2 i rodeo+2

 

po zmianie hełmu moge zrobić całkiem pokaźny inny zestaw

- honed

- expet +20

- status crit

- bomb boost

takie coś planuje zrobić do lancy fatalisa - będzie miała ok 720blast i +50% krytyka w sumie :D

 

oprócz tego mam sporo innych możliwości ale narazie te 2 zaplanowałem

oba te sety są nastawione na wielki dmg, ale pewnie będe zmuszony też dopchać guard na niektórych wrogów, kosztem czegoś innego

 

 

dziś mam zamiar sporo farmić crimson fata żeby dorobić do tej zbroi lance, CB i kij z niego.

 

jak ktoś też chętny to zapraszam, jak nie to bede szukał randomów

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

mocno ruszyłem z moimi planami - mam zbroje która pozwala mi na bardzo mocne podpakowanie dmg (to co wyżej napsiałem), zrobiłem też lance, CB i kijek z crimson fata.

lency używałem głównie na wyjątkowo wkurzających wrogach jak apex joe i shagaru - walka z nimi sama w sobie powoduje ból dupy więc nie mam dobrego obrazu co do skuteczności tej lancy (770blast, 50% krytyk i status crit) teoretycznie powinna ona srać wybuchami na lewo i prawo, jednak joe i shagaru za bardzo skaczą żeby dało sie wpakowac jakieś wieksze combo, pare ciosów i już odbiegają

 

CB to nawet ani razu jeszcze nie użyłem xD

 

ale wczoraj do 5 rano grałem i zrobiłem kijek, ulepszyłem go tak żeby zdobyć najlepszego robaka i serio kijek jest kozacki! poszedłem dla jaj na g-rankowe ekspedycje zeby go przetestować - w pare minut zabijał (mniej niż 5), naprawde dobry

zbroja jakiej używam do niego to

- honed blade

- sharpness

- spirit+1

- rodeo+1

- bomb boost

 

niestety brakuje mi 1 slotu żeby mieć rodeo+2 (ale może jak dorwe ciut lepszy talizman to będe mogł to dopchać)

co prawda zastanawiam się mocno nad zmianą całego tego spirit+1 bo on dodaje tylko atak up S (+2 dodaje XL), więc rozważam zmiane na coś lepszego i dopchanie rodeo+2 przy okazji

 

ale nawet przy tym jest za(pipi)iście

 

w dodatku te zbroje mają póki co 750-780defa (wersja z krytykiem dla lancy więcej bo ma spodnie białego fata), i jeszcze troche moge je ulepszyć. co prawda przy takiej ilości apex joe i tak zabiera ponad 80% zycia większością ciosów, powaznie rozważam honing na defa bo on dodaje też defendera

 

znalazlem też talizman

+ 4 fast charge

+ 7 crit draw

ooo - 3 sloty!

czyli kurna naprawde cudowna mieszanka skilli

 

 

 

dzięki temu do zbroi baibai kaiser moge wsadzić

- crit draw

- punish draw

- artisan

- fast charge

- shetening

- i jeszcze zostają mi sloty do których moge dopchać np atak up M *(a gdybym użył broni z 2 slotami to L - jednak najlepsze GSy mają 1 slot)

 

co prawda tą zbroje zrobiłem tylko dla testów bo i nie zapisałem, nie moge w pełni ulepszyć GSa z diablosa. zresztą kurde jakoś słabo sobie radze GSem nawet mimo takich kozackich skilli, poszedłem na normalowego losa to prawie żadnego pełnego naładowania nie mogłem trafić... musiałbym mocno timing poćwiczyć

 

 

 

musze w końcu się zabrać za apexy i zrobić sobie "hone" w tych nowych broniach (w ogole w żanej jeszcze nie mam)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ostatnie kilka dni to grałem z randomami i ze 2 dni temu raz z bgbjgklbglk

 

zresztą grałem ok 23-4 wiec raczej i tak byscie w takich godzinach nie chcieli

 

no ale ogolnie to ja gram codziennie więc jak ktoś jest chętny niech sie odzywa, ja nie chce was tak spamować pytaniami

 

dziś pewnie troche krócej bedę grał bo chce sie napic ;)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Grałem u kolegi, da się przyzwyczaić do praworęcznego claw? Słaba trochę ta "gałka". :/

 

 

Edit: Przepraszam, nie wiedziałem, że macie więcej niż jeden temat do czwórki.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

mate mowisz o new 3ds? jeśli ci nie pasi cycko-gałka to możesz też obracać kamere tymi dodatkowymi bocznymi guzikami (R2 i L2)

 

 

Jano, ile godzin w sumie juz masz?

 

ok 430h na liczniku w konsoli, w grze pokazuje niecałe 400 bo czasem robiłem rzeczy bez save

 

co ciekawe w mh3u mam 150h - w tym czasie doszedłem do ostatniego bossa i go zabiłem, i na tym skończyłem. jakoś jednak 3u znacznie mniej mi podeszła. oczywiscie to nadal monster ale podowodne walki mnie wkurzały

 

 

co do "claw" ja jakos nie wyobrażam sobie tego na 3dsie mimo że na psp uwielbiałem i stawiam to wyżej niż drugą gałke na dualshocku (gdy grałem w P3rd HD na ps3)

 

ekran przeszkoadza itp

 

mimo że nadal lekko rozważam zakup new 3dsa to glownie z powodu textur.

jakoś zdołałem sie przyzwyczaić do obracania kamerą na ekranie dotykowym, ale dlatego że go spersonalizowałem żeby było w miare wygodnie

 

 

normalnie krzyżak na ekranie wygląda tak

FKpeCMr.jpg

 

 

 

 

ale można go edytować i ja sobie ustawiłem w ten sposób - troche zmniejszyłem i przesunałem w prawy górny róg pola, a samo pole przestawilem niżej - znacznie to wygodniejsze i łatwiej sięgać niż przy standardowym ustawieniu

6jirsp.jpg

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ja dobiłem do 150 :)

 

Myslalem ze przez weekend bede musial w koncu uderzyc na online bo Dalamadur dal mi popalic, ale udalo sie dziada wysolowac z pomoca kijka. W sumie walka ciekawa, mocno skryptowana (w przeciwienstwie do wielu innych), ale walka z czasem jest emocjonujaca :D

 

Tym samym dostalem G Rank permit i powiem szczerze ze przeskok w damage i w armorze jest kosmiczny ;) Poki dam rade bede solowal, ale pewnie predzej czy pozniej bedzie trzeba pograc wspolnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja ze dwa dni temu rozwaliłem pierwszego GoGa. Oczywiście online bo sam bym pewnie poległ. Fajna walka, sam Gogmazios jest "epicki" (nie znoszę takiego określenia, ale tutaj pasuje). Długo można się plątać między jego nogami, ale trzeba cały czas mieć się na baczności bo jego ataki nie wybaczają błędów. Rozczarowanie natomiast przyszło po wizycie w sklepiku. Na prawdę spodziewałem się jakiegoś equipu "z pazurem" a tu takie bele-co. Niezły szarpnes, wysoki ale bez przesadyzmu raw i jakiś szczątkowy sleep. Armor też jakiś taki bez polotu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...