Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate ONLINE (ustawki, kody, rozmowy itp)


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

hej ktoś bedzie chciał robić na g ranku zbroje z zinogre albo nargacugi? bo ja bym zrobił sobie gunnera z nargi, wymaga rzeczy z zinogre, w sumie nawet nie taka trudna do zrobienia

do odblokowania wymiany trzeba zrobić zinogre+pink ian

 

jak by ktoś chciał też zino albo narge to by farmienie dało wiecej korzyści nie tylko mi

 

wiec jak by ktoś chciał to ja chętny

Odnośnik do komentarza

z tego co patrzyłem chyba wszystkie albo prawie wszystkie zbroje z końca gry mają maxymalnie 127 defa na kawałek, kiedyś to było troche inaczej - powiedzmy zbroje jakie teraz robimy miały mniej defa niż zbroja fatalisa czy innego głownego bossa, a teraz wydaje sie że tylko poćzatkowa wartość nieznacznie sie różni ale po ostatecznym ulepszeniu wszystkie mają 127.

druga sprawa ze 127 to dosyć mało

Odnośnik do komentarza

w sumie niezłe jaja

przykładowo

HRowa zbiora sera po maxymalnym ulepszeniu ma 125 defa, a g-rankowa ulepsozna na maxa 127

prawie tyle samo, tylko że poczatkowy def jest na HR znacznie mniejszy

 

 

pewnie zrobili to po to żeby mozna było ulepszyć każdą zbroje jaką się najbardziej lubi a nie tylko te Grankowe

Odnośnik do komentarza

no hej

trzeba zrobić questa z dwoma joe na arenie i bez ubrania

obmyśliłem kilka strategii

 

1 bierzemy bronie z tarczą żeby móc blokować

 

2 bierzemy bronie które dają defensa, sprawdzałem lgb z +40def, w połączeniu z armor talon i armor charm i armor seed miałem ok 105 defa, większość ataków zabierała mi względnie mało

 

3 robimy sleep bombing, biore bowguna a wy ammo usypiające beczki i GSy, usypiamy, stawiamy beczki i wszyscy walą GSem, tylko jeden zada potrójne obrażenia ale w sumie i tak powinien być łomot

 

4 wszyscy biorą broń z blast, każdy z nas chyba ma jakąś sensowną, w tym najlepiej jeden kijek żeby przewracać, joe niby dostaje 300dmg od wybuchu, jeśli ok 4000zycia to z 15 wybuchów zabierze mu większość życia, jak każdy będzie miał broń z blast to poeiwnnismy powodować wybuchy bardzo często i szybko

 

5 jedna osoba bierze kijek a reszta bowguny - ta metoda średnia bo nie uzywacie na codzien broni dystansowej a trzeba sie do niej przyzywczaić

 

niezależnie od wybranej metody bierzemy bomby dymne, nieźle działają. mięso i bomby. zawsze fajnie jak zje mięso i zaśnie

warto też zjeść na defens i co najważniejsze zjeść na defendera HI. naprawde ten efekt defendera bardzo sie przydaje

 

najważniejsze by pierwszego zabić jak najszybciej - bo trzeba sie nieźle kisić w kącie żeby drugi nie zobaczył i to utrudnia walke. jak już jeden zdechnie to mamy całą arene do biegania więc jest znacznie wygodniej

 

najważniejsze jest to że wystarczy zrobić tego questa raz zeby odblokować wymiane itemów z cadeceusa, nie trzeba powtarzać teogo Q. więc fajnie by bylo jak byśmy we 4 zrobili za jednym zamachem

Odnośnik do komentarza

odblokowuje wymiane rzeczy z cadeceusa

 

 

edit

kurde odkad skonczylismy grać katowałem tego gołego podówjnego joe, sprawdzłaem rozne taktyki itp

 

spostrzeżenia

- bronie dające defens (ok 100 w sumie) są dosyć pomocne, ale bez nich też da sie przeżyc, walczylem nie raz ponad 20 min i nie umierałem

- joe mają dużo życia mimo walki ponad 20 min nie zabiłem ani jednego, probowałem różnymi broniami, głownie lgb z thunderem

- bardzo ważne jest żeby zrobić jak najszybciej zmasowany atak (najlepiej z pułapkami albo usypianiem) żeby zabić jednego jak najszybciej, jak drugi dołączy do akcji to większość czasu to jest bieganie i próba przeżycia. ale na poczatku jak drugi nie ogarnia sprawy to nawet da sie walczyc

- trujące mięso nieźle im wchodzi 

 

ogolnie mają dużo zycia ale mimo to trzeba sie bardzo spieszyć  bo inaczej lipa

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

CB z cadyceusa jest jednym z lepszych CB, a wręcz z najlepszych broni w ogole jeśli chodzi o matme

większość broni z end game bazowy atak ma na ok 250-270, te lepsze mają 280-290, najlepsze ok 300 (bywają takie co mają 350 ale wtedy mają (pipi)ową ostrość i krytyka co daje i tak obrażenia w stylu 280)

zwłasza bronie które mają element mają nieco mniejszy raw własnie wokolicy 260, tymczasem CB z niego ma bazowy raw 300, dodatkowo nienajgorszą ilość wody, sensowną ostrość, brak negatywnego krytyka itp

 

jest wyjątkiem wśród wszystkich broni, ze wszystkich rodzajów.

 

dla przykłądu 3 end game CB  z wodą:

morhan - raw 240, woda 45, mikroskopijny różowy pasek

seltas - raw 270, woda 39, sensowny różowy

cadeceus - raw 300, woda 31, sensowny różowy

 

end game CB z lodem

zamitros - raw 260, lód 46, mikroskopijny różowy, -10% krytyk

daora - raw 270, lód 38, sensowny różowy, +10% krytyk

final daora - raw 310, lód 23, mikroskopijny różowy (ale nie wymaga artisana), i aż -35% krytyk

 

end game CB z fire

ian - raw 260, fire 42, niezbyt dużo różowego

los - raw 270, fire 32, sporo różowego, +20% krytyk

 

 

więc jak widzisz większość ma sporo poniżej 300 raw

 

 

SA ceadeusa też jest spoko chociaż nie aż tak dobry ale lepszy niż inne

kecha - raw 240, woda 53, brak różowego

tidal naja - raw 270, woda 38, niezły różowy, -15% krytyk, power phial

borhan - raw 260, woda 45, brak różoweogo (!!!)

ceadeus - raw 290, woda 33, srednio krótki różowy, +15% krytyk, porwer phial

 

 

 

 

na 4 graczy walka potrafi trwać 10 min okolo, nie ma tragedii.

testowałem to wczoraj ponad 4 godziny, spokojnie da sie przeżyć tą walke - w znaczeniu nie zabijają w pół sekundy. ich dmg jest mniejszy i w sumie walka wygląda tak jak walka z normalnym w niezbyt dobrej zbroi, mimo  ze nie ma sie zbroi wcale.

glówny problem braku zbroi to brak skilli

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

poszedłem wczoraj na chameleosa dla testów zeby zobaczyc co sie stanie i czego sie spodziewać

 

i musze powiedzieć że wysoce polecam skill anty poison.

co chwile strzela trucizną, zieje trucizną na wszystkie strony i zostawia wszędzie chmury trucizny, naprawde prawie nie ma szans ciągne jej unikać. nawet jesli nie trafi bezposrednio to potem w powietrzu wisi chmura a zwykle nawet kilka i porpostu trudno jest jej nie dotknać przypadkiem.

i mimo że większość tej trucizny to zwykły poison a nie ten mocny chamski, i życie nie spada tak szybko, ale poprostu polowe czasu to było zjadanie antidotum

 

druga sprawa to to że kradnie itemy atakując językiem, we wczorajszych testach kradł mi jakies bzdety jak herby czy antidorum, ale gdyby ukradł power talon albo armor talon to już jest przykra sprawa, więc być może skill anit-theft też by byl wskazany (chociaż nie wiem czy może on ukrać te charmy i talony, wiem że koty nie mogą, ale on chyba kiedyś mógł)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

oprócz tej wszechobecnej trucizny i tego że wiele jego ciosów zabiera ponad połowe życia to jest rzeczywiście dosyć prosty

 

edit jeszcze dodam że dotknięcie chmury zwykle tylko odrobine rpzewraca i truje, nie zadając wielkiego dmg, ale przyjęcie na cycki jego wyziewu oprócz zatrucia zabiera mase życia. a potrafi ziać na wszystkie strony machając głową

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

lista dlc które ma być od 3 kwietnia

  1. Episodic quest with the return of a very famous felyne from 2nd gen

  2. High Rank Black Fatalis castle scharade quest (yep, no fucking G rank yet)

  3. Metroid arm cannon quest (Image) No varia/zero suit yet

  4. EX kirin armor quest (Image)

  5. Monster fest quest 1 (no idea what it is)

  6. Challenge quest 4 against gore

  7. Challenge quest 2 against tetsu and seltas q.

  8. Sonic palico costume quest

  9. Fan Club Megaphone HH quest

  10. Uniqlo equipment quest (Image)

  11. Mario and Luigi palico costume quest (now with infinite super mushrooms)

  12. Blue pal Palico

  13. More USJ high rank armor quest but that is labeled as UNIQLO for some reason.

 

niestety brak g rankowego silvera, wiec jego bronie nadal leżą i kwiczą

ludzie mówią że episodic quest zawiera g rankową gold ian, ale nie silvera :(

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.