Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate ONLINE (ustawki, kody, rozmowy itp)


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

kilka porad czego nie robić online

 

niektóre z tych rzeczy czasem sie trafiają nawet w naszym teamie (głównie budzenie potwora i rozrzucanie na boki)

 

 

ale mimo że bardzo mało grałem z randomami to większość tych rzeczy mi sie przytrafiła z nimi

zwykle wchodząc do pokoju obczajam sety ludzi żeby wyłapać ewentualnych cziterów, zadziwiająco dużo razy widziałem ludzi w zbrojach kompletnie bez gemów i bez talizmanów. i to były dobre zbroje, jeden gościu miał chyba z 15 slotów i wszystkie puste, nie wiem co on odpierdalał

 

inna sprawa która była naprawde wkurzająca - jeden typ stał w bazie przez całego questa i nic nie robił, to już jest naprawde chamstwo

 

pomijam już nawet przypadki jak np typ z SA z akantora...

http://kiranico.com/en/mh4u/weapon/switchaxe/akantor-switch-axe

zobaczcie jaką to (pipi) ma ostrość..

bronie które mają różową ostrość mają ok 2 razy więcej dmg niż to (pipi). to tak jak by iść na grankowego graviosa z bronią z końcówki low ranka. tak bardzo był pomocny ten typek, a w dodatku zdechł 2 razy

 

niestety te rzeczy z filmiku są dosyć pouplarne z randomami (chociaż trafia sie też czasem mega kozacka ekipa), i nie raz sie wkurzałem na jakieś dziwactwa które przyczyniały sie do porażki a  w najlepszym razie wyraźnego utrudniania questa.

 

dlatego wole grać z wami, bo mimo że sporadycznie trafia sie jakiś zgrzyt to jednak jest niebo a ziemia, można sie dogadać, pogadać ogarnia sie sytuacje wspólnie

Odnośnik do komentarza

(pipi) i jak tu nie wierzyć w desire sensor?

black grav pallium to ostatnia rzecz jaka mi brakuje do finalnego ulepszenia lgb z losa, i (pipi) przed chwilą z randomami biłem gravy, w sumie już z 24 zabiłem (nie wspominając o 15 tail runach) i mam ze 130 blk grav cortex i (pipi) mać zero pallium!!! ZERO!

gdy tymczasem uber gemów sera, losa, zino, i jeszcze 5 innych mam na pęczki - mimo ze ich nie potrzbuje specjalnie

 

ale akurat tą broń mam zrobioną i do ulepszenia brakuje tylko tego więc desire sensor poszybował w kosmos...

no bo jak to możliwe że po zabiciu kilku serów mam jego 5 uber gemów, a po zabiciu 24 gravów zero? no (pipi) już sie wkurzyłem...

 

podobnie miałem z gemem shagaru, chyba 18 zabitych zanim wpadło, tam też mialem zrobioną broń i brakowało gema

 

 

dlatego wszystko co sie da staram sie robić od zera gdy mam już gotowe materiały na wszystkie ulepszenia. mimo że capcom zaprzecza to jak nie wierzyć w sensor? serio mam po kilka gemów z każdego prawie po 4-5 zabiciach, a tu 24 i nic...

 

FFFUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!

1423363820202.png

 

 

mam ze 170 itemów g rankowego blak grava. pallium ma 2% to kuna z czystej statystyki w najgorszym razie poinny byc 2 pallium na 100 itemów, powinienem miec juz 3...

jedyny plus że potrzbuje tylko jednego na całą gre

 

 

przydało by sie tez 2 białe plallium na ulepszenie snsa z teo, który niestety mam zrobiony wiec sensor pewnie tez bedzie działał.. i na lgb z ancient sharda który jest całkiem spoko.. ale w sumie te 2 rzeczy moge olac,

 

ale kurde ten lgb z losa jest mega świetny, dobry dmg, rapid fire na fire, normal2 i to x4 pociski, i na crag czyli te wybuchowe.. niezła maszynka która może nawet na goga by była skuteczna

 

 

no żeż faken szit

 

 

 

EDITTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

oglądałem sobie właśnie jutuba i mam kilka spostrzeżeń

jest na g ranku quest "monster hunter!" który zawiera tigrexa, bracha+zino (jednocześnie), magale i sera, wszystkie frenzy. 5 potworów na arenie. fajny quest co?

no ale oglądałem sobie na jutubie tego questa, przechodzonego przez łowców "level azjata"

roz(pipi)ali tego questa w 5 minut!!!

3 HGB b.grava + lgb z ancient. 3 kolesi na(pipi)iało z trybu "oblężenia" z HGB a czwarty paraliżował i usypiał i stawiał pułapki. to była ekipa na najwyższym poziomie. roz(pipi)ili 5 frenzy potworów w 5 minut....

co śmieszne do zrobienia tych HGB potrzba b. grav pallium. a do lgb zwykłego grav pallium...

zabawa była w 4G po japońsku więc nie wiem jakie mieli skille w zbrojach, ale napewno dobre, min. unscathed - zwiększenie dmg przy maxymalnym życiu (super skill dla gunnera z evasion który nie obrywa w czasie walki)

tak czy srak ten zbiorowy gwałt wyglądał tak że 3 HGB srały ogniem zaporowym na potora który nawet nie mógł sie ruszyć. gdyby nie to że musieli czekać aż zniknie ciało poknanego potwora by pojawił sie następny to quest by trwał 3minuy!!

podobne akcje widywałem już w czasach mh na psp, a nawet i jedynki

no ale czuć moc

 

potem zobaczyłem sobie tego samego questa w konfiguracji - dwóch graczy z kijkiem z crimson fata. całość trwała 9 min, więc też uber szybko, zwłaszcza że nie korzystali tak mocno z pomocy unieruchamiania wroga, poprostu na(pipi)iali kijkami które mają mase statusu blast. i naprawde to pokazuje moc blast'a.

i o ile nie namawiam was byśmy stworzyli ekipe gunnerów z blak grav HGB to bardzo was namawiam żeby każdy z ekipy zrobił sobie sensowną broń z blast. gdy 4 osoby nakładają ten status wybuchy są co chwile  i naprawde są mocarne!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a z innej beczki

jesteśmy już obok finałowego bossa, i mimo że po nim jest jeszcze sporo trudnych questów i zabawy i pewnie można spędzić z grą jeszcze minimum 50 godzin po zabiciu finałowego bossa to ja już rozważam co będzie potem??

i wychodzi mi na to że jak już wymaxujemy wszystko to zrobie nową postać ;D pewnie dla odmiany babke. nadgonie szybko singla i będę drugi raz przechodził całość z rayosem, ragusem  i genjuro którzy narazie są mocno w tyle. ale nie ma sensu ich rushować naszymi postaciami z g ranku, więc zrobie nową i znowu z nimi bede przechodził:D

 

 

(pipi)a jego mać! ta gra jest cudowna! mam już ponad 330 godzin a z przyjemnością patrze w przyszłość gdy zaczne ją przechodzić od nowa :D

 

kurde może jednak kupie tego cholernego new 3dsa ;)

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nie oglądajcie tego przy dzieciach bo film zawiera zbiorowy gwałt

https://www.youtube.com/watch?v=QwgZAPG18JA

 

zauważcie też taktyke usypiania jaką stosują, już kiedyś wam o tym mowilem - można w potwora rzucić tranq bomby, dopiero po chwili go złapać w pułapke i też zaśnie. ale co więcej - można rzucić bomby i pułapke zanim życie zejdzie mu do wymaganego poziomu. jeśli wtedy będąc te kilka sekund w pułapce zbierze srogi w(pipi) i życie spadnie do wymaganego poziomu to odrazu zaśnie. nie wiem dokładnie ile na przód działa ta tranq bomba, ale zakładam że z 15-20s czyli niezbyt dużo, jest to ryzykowna zabawa bo jak sie źle oszacuje ilość pozostałego życia to można nie dobić od odpowiedniej ilośći i bomba i pułapka przestaną działać i trzeba od nowa.

jednak w sytuacjacj gdy sie bije potwora wiele razy i w miare wiadomo ile czasu to zajmuje a w dodatku zbiera on srogi łomot, można czasem zaryzykować u rzucić tranqi wcześniej wiedząc że np leży i kwiczy i dostaje mase dmg.

 

ci kolesie na filmiku własnie stosują tą metode, w ich przypadku nadwyraz skuteczną bo wiedzą że potwór zdechnie za pare chwil i nie rzykują że im tranq przestanie działać

 

 

ale kurde wiedziałem że możliwe są takie masakry jak sie odpowiednio zgra ekipe, zwykle za pomocą właśnie HGB

 

ale zaskoczyło mnie że 2 graczy zrobiło tego questa w 9 minut za pomocą kijków z blast. oczywiscie wiele razy reklamowałem blast i lubie go, ale myślałem że na g ranku bedzie mniej użyteczny, ale okazuje sie że jak jest to zmasowany atak to naprawde masakra sie dzieje. dlatego zachęcam żebyśmy sobie zrobili , ja bede robił lance, CB i kijek z crimson fata. uważam że są najlepsze.

oprócz crimsona jeszcze brach i teo mają bronie z blast, jeśli ktoś by chciał jakąś zrobić ale nie wie którą to moge doradzić bo analizowałem wszystkie rodzaje. bo mimo że np lanca jest masakratorska z crimsona to np SNS jest lepszy z teostry niż z crimsona itp

ogolna zasada jest taka że brach ma najwiecej raw ale najmniej blast. jednak zależnie od konkretnego rodzaju broni różne są lepsze. trzeba rozpatrzeć każdy rodzaj osobno

jak ktoś bedzie chciał zrobić jakąś broń to moge doradzić która jest najlepsza z danego rodzjau

 

 

 

Z INNEJ BECZKI

co do dzisiejszej gry ewentualnej - ja musze po pracy zawieść mame na zakupy świąteczne (żarcie itp) wiec bede w domu pewnie ok 22 dopiero, ale oczywiscie chętny do gry

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To moze sie podpytam o cos, bo internety nie chca byc zgodne ;)

 

Jaka jest roznica miedzy stworami w questach HR wzgledem karawany? Czy maja wiecej HP? Czy maja wiecej ataku, obrony etc? Generalnie wiekszosc info ktore znalazlem mowi ze potwory maja wiecej HP, ale z drugiej strony kiranico dzieli HP potworów tylko wg low/high/G rank. Nie rozroznia czy jest to HR czy karawana.

 

Ktos z wiekszym doswiadczeniem moglby mi te kwestie rozjasnic? :) Bo nie wiem czy moge robic te q solo, czy musze szukac party :]

 

Z góry dzieki ;)

 

A tak na marginesie, poniewaz to moja pierwsza odslona MH w ktora pogralem dluzej niz 5h to potrzebuje jeszcze troche sie poduczyc (chociaz mam juz 70h :O), ale z checia w przyszlosci ubije jakas paskude z ludzmi z forum ;)

Odnośnik do komentarza

Zawsze w hallu mialy wiecej zycia niz w wiosce. Zwykle ok 2 razy wiecej. Plus jeszcze mnożnik na wyzszych poziomach. Ale da sie je robic solo

 

nie wiadomo ile dokladnie maja zycia w 4 ale raczej nie zmienili tych zasad jakos bardzo.

na jakim etapie mniejwiecej jestes? My jestesmy juz na koncu ale mozemy sie cofnac i porobic cos razem. Zwykle gramy wieczorami

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ja jestem jakos w polowie karawany i nawet nie zaczalem robic HR :)

 

Jak juz ubilem pierwszy raz magale to zaczalem sie bawic w zbieranie roznych armorow/broni etc ;) Gdybym tylko wiedzial ze itemy RARE 5 maja jakies 3x defense wiecej, to pewnie bym tego nie robil :P Ale nie narzekam bo fun byl nieziemski :D

 

Generalnie nie ma sensu zeby ktos sie wracal, sadze ze postep na moim etapie bedzie szybszy niz na 'waszym' i moze pogramy jak was dogonie.

 

Dzięki za info. Nie wygladalo zeby mialy az tyle wiecej HP ale w sumie kto wie, zrobilem upgrade broni zanim sprobowalem zbic G. Jaggi na HR.

Odnośnik do komentarza

zrobiłem sobie full support set

pełny kurupeco + gog HH

wide range +2 - bede was leczył zjadając poty, leczyłtrucizne, dawał buffy might seet i def seed

lasting pwr - przedłuża działanie polepszaczy, własnie seedów itp

rec level - moje poty będzą odnawiały więcej życia

light eater - bede miał szanse na niezużycie zjadanego itemu, więc będę mógł ich więcej używać zanim się skończą

perception - bede wiedział kiedy można łapać

maestro - muzyczki z rogu będą dłużej trwały

 

HH goga ma

atak boost L

def boost L

health boost L (jak max pot wydłuża pasek)

wind negated

 

będzie taki support ze hej :D

a sam HH ma spory dmg, pełną ostrość bez artisana, i jeszcze troche sleep więc może nawet czasem uśpi kogoś ;d

 

a zobaczycie że ten atak boost z hh i seeda to młotowi to dodaje ponad 200dmg. ogolnie wzrost mocy teamu bedzie naprawde duży, a zarazem sam też moge nienajgorzej atakować ;d

 

potem jeszcze pewnie zrobie HH z sera, tylko poczekam aż bede mogl go do konca ulepszyć

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

firana biłem wczoraj kilka kushali gildiowych na ponad 140lvlu, dostałem GSa o mocy GSa z diablosa czyli okolo 1536dmg, co prawda nie miał różowej sotrości więc bez szału, tylko wiesz co - okazało sie że nie można mu ulepszyć dmg, dla testów go oszlifowałem i ulepszyłem i jedyne co mu sie poprawiało do defens, a dmg nie wzrastał przy ulepszaniu, nie wiem od czego to zależy czy te najlepsze bronie nie mogą już zwiększyc dmg czy co, ale to był lekki zawód

 

btw czemu wczoraj byłeś taki mało rozmowny? ;p

Odnośnik do komentarza

a gra ktoś dzis?

 

 

z innej beczki - pamietacie jak sie meczylismy z rozwaleniem rogów rajanga? wyczytałem w kilku miejscach że trzeba do tego lodowej broni...

 

a teraz patrze i oczom nie wierze...

 

co to (pipi)?

 

 

 

edit

przetestowalem to na HRowym golden rajangu w hallu. rzeczywiście działa, chociaz nie wyglądało to jak na filmiku, tylko był z 10 min pieprzenia się żeby te rogi rozwalić, ale działa. nie trzeba lodu

chyba główny problem z tym rozwalaniem to to że strasznie trudno trafić w głowe, broń mi caly czas trafaiała w ręce a nawet w plecy mimo że stałem przed nim.

probowałem młotem sera, ale nie ulepszonym do konca, jednak dorzucilem skill destroyer

 

no jest to sposob na farmienie rogów i w sumie nie tylko, wyszedlem subem i dostałem gema (tylko ze nie potrzbuje go bo mam 6)

 

nie wiem czy ekipa: pułapka, lgb z usypianiem i paralizem, sns z paraliżem i albo 2 GSy albo lanca i gs (bo lanca w miare może dobrze celować) nie były by sposobem na dobry farming...

zarazem filmik powyżej poakzuje że wystarczy goły facet z młotem i mozna to zrobić w minute... no ale (pipi)a... ta "goła" zbroja miała pewnie HGE i destroyera

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Wczoraj grałem trochę online. Nawet fajna ekipa się na G1 trafiła - chyba nikt nie miał więcej niż te 420-430 defa więc było trochę śmieszno, trochę starszno. Pod koniec ktoś odblokował Urgenta więc poszliśmy na Serga. Ogólnie ekipa (podkreślam - same randomy) nieźle ogarniała. Dwa razy zaliczyliśmy Serga w tempie iście ekspresowym. Za trzecim razem ja padłem, jak się skartowałem - padł drugi z ekipy a nim zdążyłem użyć max-pota już był FAIL. Ale to w dużej mierze kwestia kijowego equipu. Ja sam mam 411 defa więc trochę mao. Ale grało się klawo no i wreszcie mogę sobie młotek zupgrade'ować.

 

No i zdaje się że czeka mnie farmienie Tidal Najarali - ma za(pipi)istą (wizualnie) zbroję. Zrobiłem sobie set z Ash Kechy, ale defa ma niewiele więcej niż moje ciuchy z HR a do tego jakiś kijowy zestaw skilli więc odpuściłem.

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza

powodzenia z farmieniem tidal narajali xD

 

jak dla mnie tidal i shagaru magala to 2 najbardziej wkurzające potwory w grze. shagaru przez wielką ruchliwość i wszechobecne wybuchy, a tidal przez .. wszystko.. jest wielka, szybka, lubi okrążać, strzela łuskami, no poprostu nieprzyjemnie sie walczy.

 

przykładowo znacznie znacznie lepiej mi sie farmi teostre niż najarale albo shagaru

Odnośnik do komentarza

No zobaczymy. Fakt, walka była dość ciężka. Strasznie twarda menda, mimo białego sharpnessa średnio co drugi atak i tak się odbijał. W zasadzie normalnie wchodziły tylko uderzenia w nogi i łeb, przy czym ten drugi normalnie jest poza zasięgiem, a jak nawet jak już się drania wyłoży to istnieje spora szansa że i tak nie zdążysz dobiec żeby zasadzić jakiegoś hita w paszczu. Z kolei jak Cię okrąża to często walisz na oślep bo i tak nic nie widać - samo jej cielsko zasłania 3/4 ekranu.

Odnośnik do komentarza

Po ponad 50 godzinach w solo (zrobione już prawie wszystkie 6 gwiazdkowe misje) i ponad 50 w online (HR7, wszystkie misje na 5 gwiazdek i z połowa na 6) mam dwa sety (nerscylla S - genialny na pierwsze misje i łapanie potworków z uwagi na skill pokazujący kiedy można łapać potworka oraz Gravios U - zrobiłam bo po prostu miałam wszystko co potrzeba przez przypadek), no i mam jedno spostrzeżenie

 

- jak ktoś pada w czasie online misji to bardzo często jest to G-rankowiec, wczoraj nawet taki typek padł dwa razy przy prostackiej białej magali i sobie wyszedł po prostu, No chyba, że to był cziter, aczkolwiek jego karta na to nie wskazywała.

 

Co do filmu wstawionego przez YANO to na takich śmiesznych ludzi jest jeden dobry sposób - trzeba grać na luzie i się z nich śmiać oraz edukować, w większości ich błędy nie wynikają ze złej woli, jak byłam na końcu low-ranków to dużo się trafiało graczy zrzucających z ujeżdżanych potworków ale każdemu wystarczyło raz napisać, że przy ujeżdżaniu się nie bije i później był już spokój. Na szczęście w low-ranku nie spędza się aż tak dużo życia żeby to było upierdliwe.

Odnośnik do komentarza

poziom HR nie znaczy absolutnie NIC

 

 

jedyna sytuacja kiedy jasno mozna cos wywnioskowac z HR, to gdy ktos zabija dalamadura i odblokowuje mu sie HR wyzsze niz 7 a nie jest w okolicach 40+, znaczy ze to carried shitter

ponizej 30 to juz same baranki ktore robily praktycznie same key questy i urgenty, bardzo czesto w parze idzie beznadziejny set

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...