Skocz do zawartości

Monster Hunter X (Generations)


Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem mega zestaw do transportu jajek więc jak sie pojawi jakiś tego typu quest to zapraszam do współpracy

 

najlepszy HH grający muzyczke na nieskończoną stamine, trwającą w (pipi) długo dzięki skillowi maesotro

skill transporter który pozwala szybciej biegać z jajkiem

przy oakzji HH jest silny i a pozozstałe skille w zbroi jeszcze wspomagają sprawę

 

 

wystarczy żeby ktoś z was miał jakąkowliek zbroje z 5 slotami i zrobił sobie też transportera, ew. dwie osoby (ostatnia osoba do obrony)

 

i każdego questa z noszeniem rzeczy można robić na luzie, mimo że zwykle są w(pipi)iające

i w dodatku nie trzeba marnować napojów na stamine które sie dosyć wkurzająco farmi

 

bum! yanko muzykant !

Odnośnik do komentarza

a mnie wkuriwa jak mnie wszyscy przewracają cały czas, a nieraz też odrzucają, i mam wrażenie że to były osoby co grały SNS i DS, czyli niby delikatne bronie, a okazuje sie że one rozwalają wszystko w okolicy

 

ja wiem że młot potrafi kogoś odrzucić ale staram sie nie używać ataków które rozwalają graczy po całej okolicy, mimo że pare razy was odrzuciłem, za co przepraszam, ale jednak staram sie tego unikać

 

tymczasem ja sam jestem rozrzucany po okolicy, nie raz przerwaliście mi też super skilla

 

to głównie dotyczy mniejszych potworów gdzie kilka osób siedzi obok siebie, ale błagam, jeśli mamy większego wroga niech wszyscy nie biegną w jedno miejsce, niech każdy napierdala jakiś własny fragment, wiem że zwykle głowa bierze najwiecej obrażeń, i kusi żeby walić w głowe przewróconego potwora, ale jeśli mamy dużego potwora to starajmy sie walić w miejsce gdzie nikomu nie przeszkodzimy atakami. i tak jak widać zabijamy wszystko super szybko. więc nie ma wielkiego znaczenia czy walniecie w ogon czy w skrzydło. ja zawsze biegne do głowy żeby potwora ogłuszyć ponieważ jako jedyny używam młota albo HH czyli broni ogłuszającej, więc staram sie walić w morde żeby ogłuszyć

ale jak używacie sns albo ds, to napierdalajcie wroga w (nene)e albo w cokolwiek, a nie w głowe, wiadomo dmg w głowe jest większy, ale i tak potwory szybko zdychają więc te kilka ciosów wielkiej różnicy nie zrobią, ale jeśli nie będziecie mnie przewracać i dacie mi zrobić combo w morde potworowi żeby go ogłuszyć to daje nam dodatkowe kilkanaście sekund na darmowe napieprzanie. więc błagam nie atakujcie wszyscy głowy jeśli ja jestem jedyną osobą która może ogłuszyć wroga

 

dziś to już chciałem rzucać (pipi)mi bo wszyscy mnie przewracali co chwile

 

chyba wróce do stylu skocznego, bo jak skacze to jestem bezpieczny od przewracania, i chyba też moje ataki nikogo nie przewracają

 

ale jak dziś graliśmy to częsciej łowcy mnie przewracali niż potwory, to potrafi wkurzyć :P

 

btw dziś grałem młotem bo ulepszyłem młot z seltasa i dzięki skillom ze zbroi miłał prawie 200 dmg, to całkiem sporo na tą chwile, dlatego go używałem

 

bo HH którego używałem wcześniej miał tylko 140dmg, plus muzyczka która jednak nie zawsze działa, potrzebuje wyvern gema x2 żeby ulepszyć HH, to leci z wyvern jak rathian i rathalos itp, ale jest to rzadki item, chętnie bym ulepszył HH żeby móc go używać prawilnie z dużą mocą, a zarazem móc grać wam muzyczkę +20% dmg, bo to serio pomaga, ale póki co mój HH ma 130dmg, a młot ma 170dmg (bez bonusów), dlatego walczyłem młotem, ale dajcie mi ulepszyć HH to będę sie go trzymał i będę yanko muzykantem, bo +20% to naprawde robi różnice

 

zwłaszcza że te +20% dodaje sie do ostatecznego waszego dmg. więc jak ktoś ma broń np 220 dmg to 20% to ponad +40 dmg

to będzie robiło wielką różnice w end gamie, dlatego wszedłem w HH, i dlatego staram sie mieć skilla maestro który przedłuża czas piosenek

 

 

współpracujmy ze sobą koledzy

 

 

przykładowo ghjhsajkdlhlkja cały czas walisz DSami bez elementu, serio warto zrobić sobie kilksa DSów z każdym elementem, żeby było dobre na konkretnego wroga

ja chętnie pomogę w farmieniu tych DSów

 

bo bieganie z tymi obsydianowymi które nie mają elementu jest troszke zaprzeczeniem sensu DSów, które atakują super szybko więc znacznie lepiej przekazują elementalny dmg

 

 

EDIT

tego wyvern gema najłatwiej zdobyć napieprzając nibelsnarfa na 6*, ew narge i silver narge, ale potrzebuje tylko 2

o dziwo kolejne ulepszenie wymaga znacznie łatwiejszych itemów, więc potem na luzie moge podbić HH kolejny level

i jak już będę miał sensowny HH to moge sie go trzymać, i dawać wam i sobie zawsze +20% a to naprawde sporo znaczy, więc zachęcam do tego by ulepszyć ten (pipi)any HH, bo nie lubie używać broni co ma 130dmg, skoro wszyscy inni mają 150-180dmg, nawet jak wam daje te 20% to nie chce byc najsłabszym ogniwem co tylko gra muzyczki

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

a mnie wkuriwa jak mnie wszyscy przewracają cały czas, a nieraz też odrzucają, i mam wrażenie że to były osoby co grały SNS i DS, czyli niby delikatne bronie, a okazuje sie że one rozwalają wszystko w okolicy

 

ja wiem że młot potrafi kogoś odrzucić ale staram sie nie używać ataków które rozwalają graczy po całej okolicy, mimo że pare razy was odrzuciłem, za co przepraszam, ale jednak staram sie tego unikać

 

tymczasem ja sam jestem rozrzucany po okolicy, nie raz przerwaliście mi też super skilla

 

to głównie dotyczy mniejszych potworów gdzie kilka osób siedzi obok siebie, ale błagam, jeśli mamy większego wroga niech wszyscy nie biegną w jedno miejsce, niech każdy napierdala jakiś własny fragment, wiem że zwykle głowa bierze najwiecej obrażeń, i kusi żeby walić w głowe przewróconego potwora, ale jeśli mamy dużego potwora to starajmy sie walić w miejsce gdzie nikomu nie przeszkodzimy atakami. i tak jak widać zabijamy wszystko super szybko. więc nie ma wielkiego znaczenia czy walniecie w ogon czy w skrzydło. ja zawsze biegne do głowy żeby potwora ogłuszyć ponieważ jako jedyny używam młota albo HH czyli broni ogłuszającej, więc staram sie walić w morde żeby ogłuszyć

ale jak używacie sns albo ds, to napierdalajcie wroga w (nene)e albo w cokolwiek, a nie w głowe, wiadomo dmg w głowe jest większy, ale i tak potwory szybko zdychają więc te kilka ciosów wielkiej różnicy nie zrobią, ale jeśli nie będziecie mnie przewracać i dacie mi zrobić combo w morde potworowi żeby go ogłuszyć to daje nam dodatkowe kilkanaście sekund na darmowe napieprzanie. więc błagam nie atakujcie wszyscy głowy jeśli ja jestem jedyną osobą która może ogłuszyć wroga

 

 

 

 

bo sns w ogole nie powinien uzywac innego combo niz XXAA > roll i powtorka

jak nikogo nie ma w okol to mozna skonczyc AAA wtedy jest ten polobrot z miecza ale on przewraca

poza tym XXAA to najbardziej wydajne combo, walenie tarcza czy konczenie XXX daje mniej obrazen

 

a co do przewroconych potworow, w zgranym teamie jak wchodzi KO to jesli ktos ma Duale z odpowiednim elementem to wszyscy powinni zostawic glowe i dac Dualom potancowac na glowie, ewentualnie GS na glowe, no ale to wymaga koordynacji i odpowiednich broni dopasowanych do slabosci przeciwnika zeby mialo jakis sens

 

gunnera nie macie? to zawsze jedna mniej morda do koryta, a i statusy ladnie mozna wsadzac z odleglosci, w 4U lbg z ludrotha mial sleep, poison i para w jednym

 

 

takze tego, przy ogluszeniu to takie rzeczy jak SA, LS powinny ogon upie,przac, GS albo Duale jak sa porzadne to na glowe (albo cokolwiek jest najslabsze) bo DPS robia mocny

 

jak ktos sie bawi SnSem to polecam zrobic sciezke z genpreyow, dobry para i bardzo latwe ulepszenia

 

 

 

 

 

 

a ja jakos wbilem hr5 i ciagle jestem w zbroi rathalosa, strasznie utemperowali skille w zbrojach, gdzie te czasy jak na lowranku robilo sie Jaggi i bylo attack+2/3, recovery speed+1, capture master i jeszcze 5 miejsc na dekoracje ;p

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

sns ma 2 ataki w powietrzu chyba jako jedyna bron poza IG

 

dużo broni ma 2 ataki w locie, np HH, młot, SA

 

innych nie pamiętam bo nie bawiłem sie nimi zbytnio

 

 

gdzie te czasy jak na lowranku robilo sie Jaggi i bylo attack+2/3, recovery speed+1,

 

gdzie te czasy gdy na lowranku miałem sharpness+1 w zbroi z rembory..

 

teraz jestem na hr5 i nie widzialem żadnej zbroi z sharpness+1

 

chociaż mam skilla blunt który dodaje ataku przy zielonej i żółtej ostrości całkiem sporo więc nieźle to wypada

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

 

 

teraz jestem na hr5 i nie widzialem żadnej zbroi z sharpness+1

 

 

 

 

S+1 jest teraz slabe, potrzeba S+2

 

 

 

ma ktos HR6 i odblokowany quest z noszeniem wegla? (coal hearted)

 

mozna by talizmany pofarmic, przy odrobinie szczescia wyciaga sie 8-10 timeworm charmow za questa ktorego robi sie 2-3 minuty, nawet 1-2 w 4 osoby

Odnośnik do komentarza

Zatłukłem srebrną samemu. Fajny sprzęt, będę farmić... Ale nie samemu, bite pół godziny pieprzyłem się z łajzą, a tłukłem jak nigdy.

 

No i następna misja wymaga jej złapania, a ta pierwsza nie dała żadnej wskazówki co do swego stanu, ergo trza zrobić skilla na łapanie, .

bronie są (pipi)owe, set ma sens dopiero od 6lvl, mocno nastawiony na uniki bo bardzo słaby def

 

Jak chcecie dobry sprzet to bronie z hellblade'a jedne z lepszy w grze, dobra ostrosc, wysoki raw i blast w bonusie. Z setow dreadking rathalos ma attack L, hg earplugs, windproof high i exploit weakness. Sam go bede pozniej robic na solo, bo dreadqueen to czysty support

Edytowane przez Shen
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Skille evade i evade distance imo nie mają sensu dla używających stylu Adept. Lepiej dobrać jakieś ofensywne zamiast nich.

Evade dist jeszcze ok dla np. łucznika jak ktoś lubi.

 

Z innej beczki zrobiłem dzisiaj łuk z Teostry ten z elementam Blast dodatkowo wgemowałem skilla Bombardier co zwiększa siłę Blastów i mam charma który pozwala używać blast Coatingów (niewiem czy się stackują z tym oryginalnym Blast łuku czy jak ale mam) Charm ma też Dragon Res +9 niestety nie mam miejsca żeby wgemowaćten 1 gem : ( 

No i oczywiście focus zostaje nadal bo szybciej oddaje strzał, a co z tym idzie mam cały czas staminę.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

No wiem aż głupio było mi go robić nie jestem typem powergamera i mogę biegać z czymkolwiek co mi się podoba bo i tak wiadomo, że zabije. Ale 190 ataku i 27 Elementu blast ze skillem bombardier skusiło mnie.

W dodatku miałem prawie wszystko do zrobienia.

Inne łuki na tym etapie mają średnio 150 -170 gołe, ewentualnie maks kilkanaście elementu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...