Skocz do zawartości

Twilight Princess HD


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Odpalam manuala w TP, a tam:
A1CUQov.jpg?1
"Remake" :facepalmz:


Przypominam jedyny prawilny podział
 

 

Remaster = enhanced port. Same game, same assets and everything, but with a few visual/performance-related improvements (e.g. Shadow of the Colossus HD (PS3), The Last of Us (PS4))

Remake = New assets recreated from scratch with modern game technology; modern game engine. Generally faithful to original level design and atmosphere, same story arch, but completely overhauled graphics. (e.g. MGS: The Twin Snakes, Oddworld New 'n' Tasty)

Reboot/re-imagining = Game completely built up from scratch. Everything completely overhauled in terms of gameplay, graphics, setting, story. Characters and trademark gameplay elements usually remain intact, but the gameplay is otherwise completely updated and re-imagined. In a franchise reboot, franchise continuity gets discarded. (e.g. Tomb Raider 2013, Thief 2014, Star Wars: Battlefront 2015. In a re-imagining, franchise continuity doesn't get discarded, but the amount of 'NEW' is comparable to a franchise reboot (e.g. Ratchet & Clank 2016, Phantom Dust 2016)

Odnośnik do komentarza

Ja nie powiem, bo nie grałem, więc o czym innym. Jestem po pierwszej świątyni i gra się w to świetnie, jakoś tak lepiej od Wind Wakera HD. W sumie to na razie trudno mi powiedzieć coś więcej. Sama nieco mroczna atmosfera mi pasuje. Grafika za to jakaś cudowna nie jest, ale nie żeby mi to przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza

Ja odpaliłem i pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne, widać zmiany co do kolorystyki i rozdzielczości, niestety wydaje mi się ze geometria postaci i świata niewiele się zmieniła. Sterowanie narazie jest trochę drętwe, wydaje mi się ze wiilotem sterowało się lepiej, muszę dłużej pograć żeby powiedzieć więcej. Ogólnie klimat, zagadki, sposób rozwiązywania zagadek przebija wszystko:)

Odnośnik do komentarza

Twilight Princess od początku było tworzone z myślą o GaCku a nie Wii tak więc jak dla mnie sterowanie na Wii było o kant d.upy. Blant, jeżeli nie grałeś nigdy w GaCkową wersję to może przypaść Ci do gustu taka zmiana sterowania na klasyczne (zważywszy iż fajne combosy można trzaskać). Ja tam wszelakie sterowanie żyroskopami wyłączyłem i jest ponownie super. Zmiana grafy na plus ale poszli i tak na łatwiznę bo geometria postaci to tylko kosmetyka a nie wielkie poprawki (to samo lokacje, w niektórych dodano trochę obiektów aby nie było tak pusto). Jeżeli ktoś wziął wersję z Amiibo to zawsze ma dodatkowy mini-dungeon ale jeżeli ktoś posiada już wersje na Wii to tylko wspomnę iż jeżeli nie grał w GaCkowe wydanie to sterowanie może przypaść mu do gustu a grafa jest lepsza. Ogólnikowo tytuł jest poprawiony tam gdzie najbardziej był drętwy (czyli zbieranie light seedów i łapanie Poes'ów). Masz Wii U to bym Ci powiedział abyś pozbył się wersji na Wii i wziął tą na Wii U ale zrobisz jak uważasz. Ja tam ograłem wersje na GaCka i Wii, mam teraz na Wii U a dalej bawię się świetnie i śmiało mogę stwierdzić że to najlepsze wydanie tej zacnej pozycji.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Masz na myśli to ułomne machanie i dźganie które nijak się ma do Skyward Sworda? Dobos ja Cie proszę ale szanuj się ;-] TP na GaCku opykałem ze 6 razy + chyba max. 2 na Wii (jedynie co mi się ze sterowania podobało to wędkowanie). Reszta to jedna wielka żenada, choć owszem jak pierwszy raz obcowałem z Wii to byłem podjarany na maxa ale po krótkiej chwili bardziej to sterowanie było denne (nie można trzaskać wybranych Combosów bo Link defaultowo robi co mu się żywnie podoba). Zresztą jak sobie wyobrażasz sterowanie ruchowe gdzie motorem napędowym ma być Gamepad? Z konwencji nie ma nawet nic specjalnie przygotowanego pod Wii aby powiedzieć "warto ten tytuł zakupić specjalnie po to" 

Odnośnik do komentarza

Ułomne? Dzięki brakowi motion plusa było pozbawione błędów, zawsze działo się dokładnie to czego oczekiwałem, a sterowanie było tak wygodne i intuicyjne, że grę w całości przeszła moja siostra która wcześniej grywała tylko w Simsy. Na padzie frajda jest niestety mniejsza, nic nie stało na przeszkodzie dorzucenia kontroli wiilota bo Wii U jest z nim kompatybilna a w grze nawet znalazło się lustrzane odbicie świata w hero mode. No cóż, może w następnym remasterze :D

 

SS uwielbiam, żeby nie było ;)

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie zrozumiem narzekania na Skyward Sworda. Jakich błędów? Jedynie kiedy musiałem dostrajać Wiilota to gdy go włączałem podczas grania. Sterowanie było wręcz idealne ale kłócić się nie będę. Natomiast Twilight Princess takiego sterowania nie miał, a jest ułomne bo Linkiem machasz tak naprawdę na pałę i nie Ty decydujesz jakie combo teraz zrobi a to że Twoja siostra to przeszła gdzie z grami do czynienia nie miała to tylko świadczy o tym jak TP przez sterowanie stał się dziecinnie prosty (kolejny minus dla Wii). Co do Wii U to wtedy nie byłoby sensu czegokolwiek tworzyć z myślą o Gamepadzie i na nowo by musieli testować grę po wprowadzeniu jakichkolwiek poprawek. Kurde muszę gdzieś po taniości wyrwać Amiibo z Ganondorfem bo TP aż się prosi o pobawienie się w Hero Mode z jego figurką. W końcu się Nintendo kapnęło jak prostackie zaczęli robić zeldy i pomyśleli o starych wyjadaczach serii gdzie ze wszystkiego nie wyskakują serduszka.

Odnośnik do komentarza

SS to moja ulubiona Zelda ale niestety sterowanie motion plusem jest mocno kłopotliwe (było to widać nawet na pokazie na E3 :P). Często musiałem kalibrować wiilota bo odbierał zupełnie błędne sygnały. Specjalnie kupiłem drugiego, na wypadek gdyby tamten był zepsuty, ale było to samo. Patrząc na opinie w internecie to niestety powszechny problem z tą grą.

Sterowanie w TP było mniej ambitne, ale proste i jasne dla wszystkich, pamiętam że z combosami to w Skywardzie miałem większy problem bo Link reagował inaczej niż ja chciałem.

To że gra jest prosta to dla mnie atut a nie wada, nie po to wydaje 200zł aby odczuwać frustracje tylko chce chłonąć historię i skupić się na zagadkach a nie na każdym serduszku :P.

Odnośnik do komentarza

Sorry ale się nie zgodzę. Trzy razy przeszedłem Skyward Sworda i jak już wspominałem jedynie kalibrację miałem podczas uruchamiania gry lub przełączania baterii. Wiesz pytanie czy miałeś Wiiremote plus czy Wiilota + Motion Plus. To drugie to o kant dupy jest bo bardzo szybko się wtyczka luzuje i traci często zasięg. Ja dorwałem limitkę Zeldy SS i zawsze ogrywałem na złotym Wiilocie i nie miałem z nią najmniejszego problemu. 

 

To co na E3 pokazali to był tylko dowód ile tłuków siedziało tam z włączoną podczerwienią i co rusz widać było pstrykanie aparatów. Ten sam efekt możesz wywołać w bardzo prosty sposób w domu nawet od żarówek led i całej reszty (nawet gówniane lampki choinkowe jeżeli są odpowiednio ułożone w pokoju po kilku minutach działania są w stanie zakłócić Wii lota i sensor bara więc polecam ogarnąć własny pokój zanim się zacznie coś oceniać a najwięcej osób narzeka którym nie chce się nic zrobić aby poprawić własną jakość grania w pokoju (zresztą podczas owych targów Nintendo pytało ludzi na małej konfie jak oceniali sterowanie oglądając prezentację a jak oceniają już po ograniu dema na targach, blisko 95% ludzi było zadowolonych ze sterowania po tym jak sami ograli i jak dobrze wszystko skalibrowano). Dla mnie nie ma bardziej perfekcyjnego sterowania na Wiilocie, zwłaszcza iż też pomyśleli że za pomocą D-pada można bezproblemowo zresetować celownik co było strzałem w dziesiątkę. Ale tutaj się nie dogadamy bo jak widać mamy całkiem inne doświadczenia pod tym względem (ale nie mówię że nie masz racji).

 

Ty nie wydajesz 200zł na gry które rzekomo mają wywoływać frustrację a ja nie lubię być traktowany jak ułomny idiota któremu nie można już rzucić jakieś konkretnej zagadki czy porządnych przeciwników a jeżeli przypomnę Ci to pierwsze odsłony tej zacnej serii były (pipi) trudne nawet w ich czasach wydania. Przynajmniej jak napisałem Ninny się opamiętało i pomyślało o ludziach którzy lubią wyzwanie.i o tych którzy chcą chłonąć przyjemną baśniową przygodę. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Ja też przeszedłem całego Skywarda i u mnie problemy ze sterowaniem występowały na dwóch wii remote plus.

Mimo tej wady uwielbiam tą grę i sterowanie wspominam bardzo dobrze, te problemy nie przysłaniają mi genialnych patentów które tam zastosowano.

 

Pamiętam pierwsze części Zeldy, były tak trudne że granie w nie nie sprawiało mi żadnej przyjemności.

Jedynkę przeszedłem całą na VC dzięki możliwości częstego sejwowania, dwójkę po godzinie porzuciłem na amen, Link to the Past też do dziś nie ukończyłem.

Dla mnie im gra łatwiejsza tym lepiej, taki już ze mnie Janusz :P

Odnośnik do komentarza

Potem będziesz miał na co wydać kilka tysięcy (nie trzeba będzie mieć ich naraz, bo i tak by się tyle mieć nie dało). Spoiler o co chodzi:

inwestycja w odbudowę mostu i przejęcie sklepu.

 

 

Portfel można powiększać w mieście,

oddając robaki Agithcie. Jeden robak da jednego upgrade'a, a wszystkie jeszcze jednego.

 

 

W ogóle sporo tych rupii się sypie. Ja już jestem przy końcówce i mam pełen portfel, chociaż największego nie odblokowałem. Ale i tak nie znalazłem nic, co by wymagało wielkiej kasy po opłaceniu tego, o czym wspomniałem w pierwszym akapicie.

 

Sama gra jest kapitalna, ale więcej napiszę sobie w jakiejś recenzji.

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości odpaliłem tytuł na Gamepadzie i szczerze mówiąc spodziewałem się tragedii w związku niby z frameratem a prawda jest taka że nie jest źle. Czasami da się je zauważyć ale żeby wpływało to na rozgrywkę to akurat się nie zgodzę. No i im dalej w las tym jakoś bardziej mi się podoba, choć geometria pozostała ta sama tak jednak widać poprawki dosłownie wszędzie i aż miska sama się cieszy (a niby to taki prosty remaster).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nareszcie wymasterowalem wszystkie techniki.

 

wjyp6v.jpg

 

Zblizam sie po raz kolejny do konca przygody i bawie sie swietnie. W kolejce czeka jeszcze Wind Waker (nigdy nie gralem) i jestem bardzo ciekawy tej czesci. Sporo osob psioczylo na DSowe Phantom Hourglass. Ja bylem oczarowany od poczatku do konca. W WW rowniez steruje sie lodzia a gra niby jeszcze lepsza. Tyle dobroci. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...