Skocz do zawartości

TABOO [FX] - Tom Hardy & Ridley Scott


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=r9QvSry2-CM

 

Set in 1814, Taboo follows James Keziah Delaney, a man who has been to the ends of the earth and comes back irrevocably changed. Believed to be long dead, he returns home to London from Africa to inherit what is left of his father's shipping empire and rebuild a life for himself. But his father's legacy is a poisoned chalice, and with enemies lurking in every dark corner, James must navigate increasingly complex territories to avoid his own death sentence. Encircled by conspiracy, murder, and betrayal, a dark family mystery unfolds in a combustible tale of love and treachery.

 

 

 

:banderas: :banderas: :banderas: :banderas:

 

 

Tylko dopiero w 2017 :/

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mi tam się spodobał. Widać że serial jest tak zrobiony tak, że praktycznie wszystko jest na barkach Hardiego - to on występuje w większości scen, to na jego postaci opiera się cała fabuła i to on musi sprawić, żeby widz był zaciekawiony zagadką jego postaci, z tego co widzę to będzie jeden z głównych motywów. Rzeczywiście prędkość prowadzenia fabuły i to, że tak naprawdę trudno powiedzieć w jakim kierunku ona idzie mogą odstraszyć, ale myślę że to może być całkiem klimatyczna historyjka. Wszystko zależy od głównego bohatera i to, czy się komuś spodoba.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałam odcinek pierwszy i zaintrygował mnie na tyle, iż jestem ciekawa dalszych losów James'a oraz tego co takiego mrocznego wydarzyło się w przeszłości. Uwielbiam taką aurę tajemniczości i szaleńcze, brudne klimaty wiktoriańskiej Angli, przesiąknięte śmiercią, rytuałami i plugastwem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ależ to ma cudowny klimat. XIX-wieczna Anglia zawsze i wszędzie robi w tym względzie robotę   :banderas: 

Niby akcji nie ma specjalnie dużo, ale swoistą partię szachów, którą James rozgrywa ze wszystkimi wokół, ogląda się z czystą przyjemnością

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Taboo po 5 odcinkach jest rewelacyjny, a te Belle to obejrzę co najwyżej jeden odcinek by sprawdzić czy rzeczywiście TVN wpadł na pomysł kopiowania pomysłów i puszczania ich w podobnym terminie. Bo jakoś nie wierzę w przypadek, by te seriale były podobne 

 

No weź zobacz i mi napisz , bo ja wczoraj to samo z ciekawości mówie, że zobaczę pierwszy odcinek, i szok pierwsza scena i miałem wrażenie ze Taboo puścili :D

Odnośnik do komentarza

Tabu i Bell Epoque dzieją sie w zupełnie innym czasie i miejscu. Moda powiedzmy jest jeszcze w miarę podobna, choć Kraków i Londyn różni sporo. Twórcy BE porównywali sie nawet do Tabu pod względem dbałości o szczegóły i mrocznego tonu. 1 odcinek jeszcze przede mną, ale po zwiastunach i używkach, które widziałem brakuje mi... odpowiedniego nasycenia kolorów. Tabu jest znacznie ciemniejszy, ma mroczna kolorystykę, która świetnie do epoki pasuje i oddaje klimat. Belle Epoque wyglada jakby nic z tym nie zrobili i wypuścili po montażu bez żadnych korekt.

 

Ale co do samego Tabu to po 5 odcinkach serial jest fajny, ale nie jest to 10/10 jak niektórzy zwiastowali. Pięknie wykonany, choć zamiast CGI w scenografii mogli pokusic sie o bardziej praktyczne efekty, które za 10 lat oglądałoby sie lepiej. Fabularnie tez jest ciekawie, choć nie wiadomo jeszcze wszystkiego o co chodzi i mimo ze uwielbiam Hardy'ego przy którym mam satysfakcję, ze jaralem sie nim zanim został tak sławny to popada on w to w co dawno wpadł Robert Downing Jr - jedna kreacja aktorska w wielu produkcjach. Gra zbyt podobnie do wielu swoich innych ról, a wiem, ze jest dużo bardziej wszechstronny. A wiemy, ze ma duży wpływ na to jak wyglada serial i jak postacie są napisane. Mógł wiec wpłynąć, żeby jego rola była bardziej zróżnicowana charakterologicznie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...