Skocz do zawartości

Praca licencjacka związana z grami i jednocześnie z Azją


chionae

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej,

 

mam do Was naprawde ogromna prosbe. Poszukuje literatury jak najbardziej profesjonalnej i naukowej o grach. Tylko rzeczy na powaznie o elektronicznej rozrywce - artykuly, krotsze/dluzsze teksty, wszelkie eseje, ksiazki, cokolwiek znacie i przychodzi Wam do glowy, po polsku czy po angielsku. Zeby bylo trudniej, MUSZĄ one byc jednoczesnie mniej lub bardziej zwiazane z jakąkolwiek tematyką Azji, azjatyckosci, azjatow, grania w Azji etc, slowem klucz jest AZJA, poniewaz znajduje sie na studiach ja badajacych, wiec musi sie pojawic w mojej pracy - naturalnie chetnie rowniez przejme tematyke osobno Chin, Japonii, Koreii etc

 

Spelnienie powyzszych warunkow byloby moim marzeniem, natomiast jesli mimo wszystko znacie jakas naprawde godna uwagi i polecenia literature na temat gier, a niekoniecznie wspominajaca o Azji, rowniez dajcie znac. Naprawde nie bede wybrzydzac. Teksty zwiazane tylko z Azja powinnam znalezc bez problemu, chociaz rowniez jesli akurat cos kojarzycie - podrzuccie tytuly prosze!

 

Sprawa jest powazna jak widzicie. Bardzo mi zalezy, zeby pisac o grach, bo tylko wtedy cala impreza bedzie mi sprawiac jakakolwiek przyjemnosc (a jeszcze znam sie na temacie raczej), dlatego wlasnie sie upieram. Plus wlasnie musi byc Azja, no bo takie studia. Licencjat dopiero bede pisac w nastepnym roku, ale juz teraz musze sie zebrac do krotszej jego wersji na jedno z zaliczen, a nie moge wymyslec zadnego tematu, dlatego szukam literatury, by sie czyms zainspirowac i, rzecz jasna, ja wykorzystac w celach naukowych. 

 

Naprawde bardzo bardzo bardzo potrzebuje pomocy :( z gory dzieki za wszelkie wsparcie!

Odnośnik do komentarza

Generalnie licencjat to samodzielna praca naukowa i pomoc w wyszukiwaniu znajduje się w moralnej szarości. Trochę wysiłku i znajdziesz (głównie anglojęzyczne) odpowiednie teksty. Warto zainteresować się też tematyką "Nowe Media", gdyż zwykle w tym pojęciu mieszczą się teksty naukowe o grach. Uprzedzam tylko, że zwykle zagadnienia w nich poruszane są stricte badawcze.

Z tego co wiem, nic od moich czasów się nie zmieniło i teksty Neila Postmana oraz Leva Manovicha są ciągle wykładane, polecam sprawdzić :v

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

 

natomiast jesli mimo wszystko znacie jakas naprawde godna uwagi i polecenia literature na temat gier, a niekoniecznie wspominajaca o Azji, rowniez dajcie zna

 

http://onlinelibrary.wiley.com/journal/10.1111/(ISSN)1468-0335

 

Po prawej zmieniasz "In this journal" na "All content", wpisujesz niżej "video games" i masz 33698 wyników. 

 

 

rany, kosmos! normalnie tutaj moglyby sie skonczyc moje poszukiwania, natomiast widocznie nie doprecyzowalam, ze przydaloby sie to jednak zalatwic jakos nieodplatnie... wiem, cebula i te sprawy, no ale jestem studentka, plus to cele jedynie naukowe i na dodatek raczej nie skorzystam z tylko jednej pozycji a wiekszej ilosci, wiec poszlabym z torbami. Chcialabym chociaz moc przejrzec calosc materialu, zeby wiedziec czy na pewno znajde tam cos co mnie interesuje. 

 

 

Ten szmir Cyfrowe Marzenia, wydany kilka lat temu, powinien Cię zainteresować.

 

tak, to juz mam na liscie, ale pytanie czy cos o Azji tam znajde?

 

 

Arcade Mania napisana przez Bryana Ashcrafta.

 

zajrze, dziekuje!

Odnośnik do komentarza

Chyba znaczenie ma jeszcze kierunek studiów czy coś w tym stylu? Ja mam głownie rzeczy związane z socjologią, stosunkami międzynarodowym i tego typu pierdołami.

 

Gdzieś mam kilka tekstów na temat sposobu prezentowania chińskiej i japońskiej historii w grach wideo. Jeden rozdział na temat rynku gier wideo w Chinach.

Mam też kilka rzeczy na temat hikkikomori w Japonii i little emperors w Chinach. W obu rzeczach pojawia się tematyka gier wideo.

Ogółem mam stertę rzeczy ale musiałbym wiedzieć trochę dokładniej o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

Chyba znaczenie ma jeszcze kierunek studiów czy coś w tym stylu? Ja mam głownie rzeczy związane z socjologią, stosunkami międzynarodowym i tego typu pierdołami.

 

Gdzieś mam kilka tekstów na temat sposobu prezentowania chińskiej i japońskiej historii w grach wideo. Jeden rozdział na temat rynku gier wideo w Chinach.

Mam też kilka rzeczy na temat hikkikomori w Japonii i little emperors w Chinach. W obu rzeczach pojawia się tematyka gier wideo.

Ogółem mam stertę rzeczy ale musiałbym wiedzieć trochę dokładniej o co chodzi.

 

ale ze jak znaczenie kierunek studiow? moj nazywa sie studia azjatyckie dalekowschodnie, to kierunek dosc interdyscyplinarny, ogolnie rzeczy zwiazane z kultura i w moim przypadku z jezykiem chinskim. Ta historia gier chinska i japonska brzmi swietnie, rynek w Chinach takze - moglabym poznac szczegoly?

Odnośnik do komentarza

 

http://onlinelibrary.wiley.com/journal/10.1111/(ISSN)1468-0335

 

Po prawej zmieniasz "In this journal" na "All content", wpisujesz niżej "video games" i masz 33698 wyników.

 

rany, kosmos! normalnie tutaj moglyby sie skonczyc moje poszukiwania, natomiast widocznie nie doprecyzowalam, ze przydaloby sie to jednak zalatwic jakos nieodplatnie... wiem, cebula i te sprawy, no ale jestem studentka, plus to cele jedynie naukowe i na dodatek raczej nie skorzystam z tylko jednej pozycji a wiekszej ilosci, wiec poszlabym z torbami. Chcialabym chociaz moc przejrzec calosc materialu, zeby wiedziec czy na pewno znajde tam cos co mnie interesuje.

 

Nie wiem czy dokładnie z tą stroną tak jest, ale czasami jak wchodzisz na jakieś strony z naukowymi opracowaniami/artykułami z uczelnianej sieci to masz do nich dostęp za darmo, gdzie każdy normalny internauta musiałby bulić. Sprawdź sobie jak to wygląda w Twoim przypadku, ja na polibudzie z paroma rzeczami tak miałem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...