Skocz do zawartości

PES 2017


Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie zgodzę się co do większego arcade niż w 2015, owszem to nadal jest arcade (i dobrze!), ale w 2015 kiwanie było piekielnie łatwe, więc jednym typem można było robić ser szwajcarski z obrony. Tutaj "zasięg" obrońcy, poprawiona detekcja kolizji i zmniejszona rola szybkości robią tyle, że trzeba więcej klepać piłką i to mocno procentuje. Gra jest wolniejsza, więc łatwiej się podaje w gąszczu, fun jest ogromny, tylko trzeba zmienić ciut przyzwyczajenia z poprzednich dwóch edycji.

 

tez nie kumam tego zarzutu i mam to samo zdanie, najwolniejszy pes ery ps3/ps4 do tego najbardziej faworyzujacy obroncow i nie nastawiony na ciagle pilki na szybkosciowcow, oczywiscie, ze podania/ich moc/granie z klepy to dalej mocne nalecialosci arcade ale to znak rozpoznawczy tej serii

 

do mnie genialna czesc, wiadomo ze sa gusta i gusciki, w erze ps2 tez dzielono na tych, ktorzy uwazali ze pes5, a inni ze pes6 jest najlepszy, choc i tak jestem zaskoczony, ze ktos moze uwazac inna czesc ery ps3/ps4 za lepsza majac na uwadze jak wiele rzeczy i bledow wreszcie poprawili w tej odslonie, ktore kaleczyly poprzednie 

 

PES3>>>>>>PES6>PES5(jakby nie te faule z dupy to pewnie zamieniłbym kolejność z szóstką)

 

Zależy kto co lubi, ale trójeczka to był grywalnościowy mistrz jak dla mnie (tempo, zwody, strzały, animacja) ach :banderas:

Odnośnik do komentarza

zbieralem już 80 k gp, opłaca się bawić w te aukcje? Bo coś ciężko rozkminic piłki chodzby na poziomie 4 gwiazdek. Skąd w ogóle biorą się Ci skauci do licytacji? Losowo się generują?

Zanim aukcja się zakończy to wartość piłki wzrośnie. Próbowałem wyrwać jedną z zawodnikami Santosu, ale przy 20k odpuściłem.. Lepiej grać i zbierać samemu piłeczki.

A aukcje podejrzewam, że losowo. Nie ma opcji wystawienia piłek, a szkoda.

 

...

 

Gdy ma się ustawiony suwak na maksymalny atak i jest ostatnia minuta meczu, a mamy rzut różny, to bramkarz dołącza się do piłkarzy z pola w polu karnym. Cieszy :)

Edytowane przez lucid_dreamer
Odnośnik do komentarza

Ktoś wspominał, że w MC nadal można "oszukiwać" obsadzając ławkę cieniasami. Z tego co widzę, do jakiegoś tam OVR zawodników w ogóle nie zmienia się OVR drużyny. Nie sprawdzałem dokładnie co i jak, ale np. zmieniając zawodnika z OVR 52 na 62 zupełnie nie miało to wpływu na poziom drużyny. Wychodzi na to, że od pewnego poziomu nie ma znaczenia jak słabych zawodników posadzimy na ławce. Jest chyba jeszcze parę ciekawostek, ale nie miałem się czasu temu przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza

W takim wypadku kolejny rok bez pesa, ostatni dobry byl z numerem 13. Ja chce normalna masterlige tyle ze online:/. Te losowania pilkarzy i sztywne taktyki to jest chore i przykre. Jeszcze wez i se wykup za kase 30 losowan, idiotyzm na maxa.

 

dokladnie. Mieli zayebisty tryb i w zamian dali dokladna kalke ultimate team, gdzie wszystko losujesz albo placisz :pawel:

Najbardziej bola te sztywne taktyki.

Odnośnik do komentarza

Sztywne taktyki nie są takie złe, bo wymuszają na graczach kombinowanie. Nie ma jakiejś jednej idealnej, właściwie każda ma wady i wymaga od nas dostosowania się. Ja po "dosyć" długim czasie spędzonym z tym trybem w poprzednich dwóch edycjach nie znalazłem takiej jednej, absolutnie doskonałej. Natomiast w trybie gdzie mam pełną swobodę gram w sumie jednym ustawieniem, bo z natury jestem leniwy i nie szukam nic na siłę. Może źle kminię, ale pełna swoboda w customizacji plus dostęp do każdego chcianego piłkarza raczej powodowały zalew gotowców dzięki którym łatwiej się gra w odpowiedniej klasie.

 

Teraz w sumie jest łatwiej, bo te zaawansowane ustawienia taktyczne plus zmiana nastawienia właściwie rozwiązują problem małej customizacji przypisanych taktyk. Trzeba po prostu do tego mocniej przysiąść. 

Odnośnik do komentarza

Ja chce grac taka taktyka jaka lubie, a jesli chodzi o system to ludzie i tak po czasie znajduja tego przekoksowanego trenera...i tak samo jest z zawodnikami, czesto trafialem na druzyny gwiazd, gdy ja mialem dziadow jakis. Po prostu dzieci maja czas na ciagle granie lub placenie co niszczy caly system. W 13 system byl swietny tylko trojkat przesadzony.

W fifie niby moge sobie kupiwac zawodnikow normalnie, ale fut jest niegrywalny, bo zmieniona jest rozgrywka.

Granie losowych meczy mnie nuzy...real, barca, itd

A nie bede 2 stow placil za granie z konsola.

Szkoda, bo dawna arkadowosc pesa powrocila i swietnie mi sie w demko pykalo.

Odnośnik do komentarza

FUT jest arcadowy totalnie - rajdy jednym pilkarzem przez cale boisko itp, ogolem dwa najwieksze beki z fify wsrod fifowcow to beka, ze FUT specjalnie ma inny gameplay oraz odwieczne pisanie ze skillowcy graja tylko na manualu 

 

mi tegoroczny MC pasuje, fajne zmiany troche ozywily i rozbudowaly ten tryb, a sam gameplay tej odslony na reszcie powoduje, ze jak widze za przeciwnika druzyne z ronaldo i aguero na szpicy przy mojej slabej jeszcze kadrze nie mam ochoty wylaczyc w pizdu tego meczu bo i tak nie bede mial szans tylko elegancko mozna powalczyc

Odnośnik do komentarza

Im więcej gram w demo tym bardziej mi się podoba ten PES :) Po latach z fifą już nie odczuwam za dużej frajdy grając w demo F17. A tutaj w kilku meczach więcej jest różnorodności niż w meczach, które się rozegra w fife przez miesiąc. Bardzo fajny feeling i przyjemność z rozgrywania akcji :) Jedyne co to te główki mnie martwią bo wchodzą dosyć łatwo.

 

No cóż, po tym jak zobaczyłem PES na PS4 to chyba musiałbym sprzedać One'a i kupić PS4, bo gra wygląda dużo lepiej. A grywam głównie w piłkę na konsoli, więc wolałbym nie grać w "uboższą wersję".

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza

ano, wrzutki ze skrzydel na pole karne troche przegiete

 

w my clubie na filtrze by szukac po najlepszym polaczeniu prawie zawsze losuje polakow - nawet juz dwoch z forumka trafilem, pozdro :)

 

gralem tez z pajgim przed chwila trzy mecze - kurcze smigalo rewelacyjnie, nie czulem absolutnie zadnego dyskonfortu

Odnośnik do komentarza

Trafiłem na taaki filmik gdzie chłopaki cieszą się jak dzieci z grania PES 2017

 

https://www.youtube.com/watch?v=6gNqzhiA10E

 

Wtedy od razu przypomniał mi się gameplay z gamesconu gdzie Reus jest tak zamulony fifą i pewnie chętnie by dołączył do kumpli XD

 

 

BTW na początku w myclub kiepsko mi szło ale dobiłem TS do 90 i wszystko wraca na odpowiednie tory! Torres mi takie setki(realistyczne) marnuje, że chyba na stałe na ławie usiądzie bo wpuściłem Paco Alcacera i zaraz z takiej samej okazji mi brameczkę dał i 3 punkty. Ustawiam wyszukiwanie na cztery gwiazdki i żadnego laga ani nic.  Powiedzcie w jaki sposób najgorsza growa firma wydaje najlepszą piłeczkę na konsole?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sumie to dla mnie PES zawsze był lepszy pod kątem czucia poszczególnych piłkarzy. Tzn że każdym piłkarzem gra się inaczej i przez to gra była ciekawsza. Mam nadzieję, że tu też będzie to widać. Ale za brak filtrów w division i większych zmian w my Club to baty dla Konami. W 15stce wciągnąłem się w my Club ale czar szybko prysł. Ogólnie nie jest zły ten tryb i pogram, tylko że mógłby być dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza

W pesie zawsze było takie coś jak Player ID, wczoraj pogralem trochę w my club trafił mi się messi i typ kompletnie zmienia grę,w poprzednich wersjach messi był z dupy moim zdaniem a teraz tak się urywa obrońcom, że masakra.

Nie czuję zbytnio zmian względem mechaniki pomiędzy MC a dywizjami.

MC dużo fajnych zmian,widać że tryb się rozwija i to na lepsze, w poprzedniej części aby mieć team lvl 4, trzeba było mieć solidnych grajkow koło 82+ na każdej pozycji,teraz mając dwóch po 60 i paru po 70-80 mam team lvl 4.

Można wkoncu,słabym trenerem dać mu więcej pkt treningu aby mogli u niego grać lepsze grajki.

No i najważniejsze, obrona, jeśli nie ma lagow, nie zachowuje się jak dauny przy lepszych zawodnikach, najbardziej wkurzalo jak neymar,messi, Ronaldo, roben porostu sobie przenikali przez obrońcę, który nie miał dużego ovr.

Odnośnik do komentarza

wyłapałem wczoraj fajny motyw z tym reklamowanym adaptive ai, otóż strzeliłem Pogbą bramkę i momentalnie cpu zaczął go mocno kryć, ostro pressować, o dojsciu nim do pozycji do strzału mogłem pomarzyć, ogólnie odpaliło się to tak, że komentator wspomniał że strzelec bramki dostał marking i ze sobie nie postrzela już :)

 

ciekawe co jeszcze ai potrafi zrobić? gierka ma większą głębię niż przypuszczałem

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...