Skocz do zawartości

10 GIER w które Każdy szanujący się gracz musi zagrać


REZOK

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałem żebyście zaproponowali Wasze typy odnośnie gier, które gracz powinien znać.

Na początek moje typy.

Kolejność przypadkowa i subiektywna.

 

1. Shenmue (wiadomo najlepsza gra na DC)

2. Final Fantasy 7

3. Super Mario Bros (nes)

4. Half Life 2 (xbox)

5. Super Metroid (snes)

6. Legend of Zelda The - Ocarina of Time (nn64)

7. GTA 5 (ps4)

8. Uncharted 2: Among Thieves (ps3)

9. Halo 1 (xbox)

10. crash team racing (PSX)

 

Odnośnik do komentarza

Po kij taki temat, gracz jest graczem kiedy orientuje się w co się grało, w co się gra i w co być może będzie się grało.

Ja pamiętam początki gejmingu, osoba znacząco młodsza za początek uzna inne lata i ma prawo nie znać niektórych starszych tytułów. W tym momencie chwalę gog za umożliwienie młodszym koleżankom i kolegom kontaktu z klasyką gier PC, a nintendo, że wydaje takie fajne małe konsolki jak nes mini, i w sumie internet, że o wszystkim można poczytać  jak się ma chęci :)

Odnośnik do komentarza

Kolejność przypadkowa:

 

a) Age of Empires 2;

b) Diablo 2;

c) Quake 3 Arena;

d) Metal Gear Solid

e) Metal Gear Solid: Snake Eater

f) Gears of War;

g) Uncharted 2: Among Thieves;

h) Cannon Fodder (Amiga);

i) Lotus 3 (Amiga)

j) Gran Turismo 3

 

Istotnych gier mozna wymienic z 4x tyle, wiec raczej traktuje to jako takie subiektywne TOP 10 gier, które daly mi najwiecej przyjemnosci.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kolejność przypadkowa:

 

a) Age of Empires 2;

b) Diablo 2;

c) Quake 3 Arena;

d) Metal Gear Solid

e) Metal Gear Solid: Snake Eater

f) Gears of War;

g) Uncharted 2: Among Thieves;

h) Cannon Fodder (Amiga);

i) Lotus 3 (Amiga)

j) Gran Turismo 3

 

Istotnych gier mozna wymienic z 4x tyle, wiec raczej traktuje to jako takie subiektywne TOP 10 gier, które daly mi najwiecej przyjemnosci.

 

Mozna ? Mozna jak widać. O taką wypowiedź mi chodziło.

Odnośnik do komentarza

Gry, które IMO wpłynęły na branżę i wypadałoby je przejść / znać.

 

a) Warcraft (strategia, PC)

b) Quake + oba dodatki (PC)

c) Forza Motorsport (Xbox)

d) GTA III

e) Gears of War (360)

f) Metal Gear Solid (Ps1)

g) GameDev Story (iOS)

h) Minecraft (PC, x, ps, wii u, lodówka z androidem itp. itd.)

i) Robbo (Atari XE/XL), do dzisiaj megagrywalne

j) Super Mario Maker (Wii U), marka + jakość + pomysły tysięcy fanów = nieskończona grywalność

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak sobie pomyślałem żebyście zaproponowali Wasze typy odnośnie gier, które gracz powinien znać.

Na początek moje typy.

Kolejność przypadkowa i subiektywna.

 

1. Shenmue (wiadomo najlepsza gra na DC)

2. Final Fantasy 7

3. Super Mario Bros (nes)

4. Half Life 2 (xbox)

5. Super Metroid (snes)

6. Legend of Zelda The - Ocarina of Time (nn64)

7. GTA 5 (ps4)

8. Uncharted 2: Among Thieves (ps3)

9. Halo 1 (xbox)

10. crash team racing (PSX)

 

Shenmue - chętnie bym to nadrobił. Jaki jest najlepszy (najlepiej legalny, choć w ostateczności niekoniecznie) żeby to nadrobić. Shenmue 2 odpala we wstecznej na X360? Czy te gry nie zestarzały się za bardzo (choć głupie pytanie, bo gry arcade tamtych lat to magia i do dzisiaj dla mnie Crazy Taxi jest grywalne, chociaż już taki Headhunter nie).

 

Final Fantasy 7 - to tylko ogranie hardkorowy fan japońskich RPG, albo przynajmniej turowych walk (które mi już nieco zbrzydły). Wiadomo - fabuła świetna, ale jeśli już ktoś kładzie na tym łapy to bardziej poleciłbym te odświeżoną wersję i do pieca dołożył FFVII Crisis Core.

 

Super Mario Bros - nie jestem fanem platformówek i choć ta gra dała podwaliny prawdziwym platformerom, to jednak mocno nadgryzł ją ząb czasu i bardzie polecałbym nowsze części chociażby zaczynając od SNESa.

 

Half Life 2 - Xbox 360/PC - duża część gry mocno ucierpiała - większe przestrzenie rażą pustką. Jest to jednak 4/10 gry, reszta spoko i gameplayowo i fabularnie. No i Ravenholm pozostaje majstersztykiem - świetny klimat.

 

Super Metroid - nie wiem, nie grałem (platformery nie mój typ).

 

Zeldy - w ogóle. Chciałbym nadrobić. Niefortunnie próbowałem zacząć od wersji Game Boy'owych i jakoś niespecjalnie mi to podeszło. SNES'owa może byłaby bardziej wciągająca. Zdecydowanie spróbowałbym tych 3D, może kiedyś skuszę się na 3DSa.

 

GTA 5 - bez komentarza.

 

Uncharted 2: Among Thieves - raczej niespecjalnie. Nie wiem dlazcego. Nie jest to zła gra, ale z pewnością nie jedna z tych, które zabierasz ze sobą na bezludną wyspę.

 

Halo 1 - BYŁ to fenomen. Dzisiaj już bym jej nie zdzierżył. Shooter jak masa innych - które ulepszyły tamten gameplay. Już Reach jest nawet na tyle dobry, by spokojnie z nim konkurował.

 

Crash Team Racing - oczywiście świetny Kart Racer. Masa funu, szczególnie w multi, ale Sonic All Stars Racing Transformed dogonił i wyprzedził te legendę. No i podobnie Mario Kart - tylko te najnowsze, chociaż Sonic bardziej mi się podobał.

 

Z całej tej listy do must playów zaliczyłbym, tylko te pogrubione.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...