Skocz do zawartości

Noob kupuje amplituner pod 4K


grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam bliźniaczy temat, jak ten z telewizorami, tylko tutaj dyskutujemy o amplitunerach, wzmacniaczach i kolumnach.

W sumie to mam problem ze swoim Harmanem i muszę kupić coś nowego.

Po podpięciu Ps4pro pod amplituner, dźwięk oczywiście chodzi w DTSie, ale w ustawieniach obrazu mogę wybrać maksymalnie rozdziałkę FullHD.

Czyli by odbierać obraz 4K, trza oprócz telewizora, wymienić amplituner?

---

Czaję się na ampli Onkyo:

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-NR555

lub ten

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-NR636

Wsparcie dla hdmi ARC (czyli dźwięk z netflixa z tv, idzie po kolumnach), bluetooth, wifi, usb... pełno bajerów, tylko nie wiem jak z brzmieniem i współpracą z moimi kolumnami JBL.

Ponadto, dobrze rozumiem, że skoro jest wsparcie dla 4k (hdmi 2.0), to i z HDR nie będzie problemów?

Odnośnik do komentarza

Jestem na etapie wymiany amplitunera, bo mój Denon AVR-1509 musi już iść na grową emeryturę. Zastąpię go modelem AVR X2200W, też oczywiście Denon. Obsługuje 4K, HDR i ma świetne recenzje. Do tego kosztuje 2500 około, więc tanio. Mój stary Denon służy mi już chyba 7 lat, jestem mega zadowolony i nie wyobrażam sobie kupić coś innej firmy

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sumie zależy od budżetu. Za mniej jak 1800zl kupisz Onkyo 545, cena/jakość rewelacja, jedyny minus to że nie obsługuje dtsx. W okolicach 2000zl kupisz model 646, również świetny, a przy tym mocniejszy od 545. A jeżeli chcesz coś ze swieżynek no to trzeba dać ponad 2 kafle.

 

Generalnie Onkyo są dosyć neutralne i powinny spasować z każdym sprzętem.

Odnośnik do komentarza

646 - widziałem za 2290 najtaniej na necie, a tak cena 2500 w media markt/expert I chyba na niego się zaczaję. Mam nadzieję, że nie będę miał problemów z dźwiękiem po TV (netflix nadaje w 5.1), ani nie będą zanikały krótkie dźwięki, jak to miałem w menusach XMB, czy nawet zanim ampli się odpalił, to nigdy nie widziałem menu startowego pleja. No i HDMI widoczne było tylko pod jednym portem, ciągle był rpbolem jak chciałem podłączyć np. telefon. A to wszystko w Harmanie za ponad 3 kafle.

Odnośnik do komentarza

646 - widziałem za 2290 najtaniej na necie, a tak cena 2500 w media markt/expert I chyba na niego się zaczaję. Mam nadzieję, że nie będę miał problemów z dźwiękiem po TV (netflix nadaje w 5.1), ani nie będą zanikały krótkie dźwięki, jak to miałem w menusach XMB, czy nawet zanim ampli się odpalił, to nigdy nie widziałem menu startowego pleja. No i HDMI widoczne było tylko pod jednym portem, ciągle był rpbolem jak chciałem podłączyć np. telefon. A to wszystko w Harmanie za ponad 3 kafle.

http://allegro.pl/amplituner-onkyo-tx-nr646-bluetooth-3d-wi-fi-2kolo-i6589205723.html

 

Ostatnio widziałem też gdzieś za 1999zl.

 

Edycja:

Jest http://nautilus2.pl/onkyo-tx-nr646-czarny sam u nich kupowałem. Spoko sklep (bo na miejscu w Rzeszowie :)) kolor srebrny też jest, no i bardzo dobra cena jak za ten sprzęt.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

NR555 i NR656 to są dwa nowe modele z tego roku. W tej chwili mam podłączone głośniki Logitecha te z kompletu Z906, kolumny podłogowe wstawię dopiero po 2017 roku bo mam też inne wydatki. Ale teraz jak patrzę na mnogość opcji to jestem bardzo zadowolony.

 

To mój pierwszy amplituner więc o zmianach nie mogę się wypowiadać bo względem czego :) Ale jak poczytam na stronie o wsparciu dla 7.2 oraz na 4K to mam przyszłościowy sprzęt który będę rozbudowywać. :hi: 

 

Radia nawet nie miałem w mieszkaniu to teraz jak wstaje rano i parzę kawę słucham radia w salonie. 

Telewizja też leci przez zestaw głośników, kablem optycznym dźwięk wychodzi do Amplitunera i nawet takie Ranczo w niedziele nabiera blasków. 

PS3 i PS4 już podłączyłem i bawiłem się ustawieniem odległości głośników, przestawianiem mocy na głośnik centralny. 

Podłączyłem psx'a i posłuchałem kilku płyt. 

Jeszcze muszę zrobić konfiguracje internetu, ale to już później. Narazie wracam kończyć Tomb Raidera. 

 

Zauważyłem wyraźną poprawę dźwięku względem wzmacniacza wbudowanego w Subwoofer. Warto jednak zainwestować w amplituner, zbyt długo z tym zwlekałem. 

Odnośnik do komentarza

NR656 to jego nowszy model? Ładny ;) Tak w skrocie co mu poprawili?

Grzybiarz, w moim NR646 tez jezeli jest cisza to brakuje na ulamek sekundy poczatkowego dzwieku ale to jest chyba kwestia ustawien ale mi to w sumie nie przeszkadza :)

Zmian niewiele. Kosmetyka w sumie. Trochę "wygładzili" dźwięk. Nowy soft itp. Generalnie niby można brać bo nowe, ale ja bym tam brał 646. 500zł piechotą nie chodzi. Taki też model polecam moim rodzicom do salonu. Audiofilem nikt w rodzinie nie jest.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bardziej mnie zastanawia, że ktoś tu łączy się optykiem, by mieć dźwięk z TV. A mój TV już wisi na ścianie, zawieszony był przez typów z gwarancji Samsunga i nie chcę go ściągać, by podpiąć się pod wejście optyczne. HDMI ARC mam w skrzyneczce, pod tv. No mam nadzieję, że to zadziała, z obecnym ampli mam jakieś problemy z portami HDMI i po prostu się cykam :/

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.