Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Gra skonczona. Niesamowite doświadczenie. Nie grałem w  nic podobnego od czasów PSX'a (z jRPG). Ta gra ma wszystko co najlepsze w tym gatunku. Przede mną jeszcze sporo godzin zabawy na mapie ale już teraz wiem, że fabularne DLC wjedzie (niestety nie można kupić osobno). Szkoda ze poboczne questy to lipa ale i tak chce sie biegać po tym świecie więc można i te fetch questy robić. 

 

Miałem niby 2 lvl mniej od ostatniego bossa ale myślę że to optymalnie. Musiałem cały czas być skupiony i każdy błąd zmiany blade'a nie w tym momencie co trzeba mógł skonczyć starcie. Niby koniec gry a jeszcze tyle miejsc do odwiedzenia bo do tej pory field skille nie pozawalały na to :banderas:

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że tych lepszych nie trafiłem. Dziś kończyłem jeden wyróżniający się dla jednego z moich podstawowych tanków i był całkiem ok (nawet cut-scenki z normalnymi dialogami były). Zakładając, że każdy Blade ma taki poziom swojego jakiegoś questa to i tak jest niestety za dużo tych, których nie chce się robić bo są zwyczajnie zbyt nudne.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem grę vo za zakończenie!  Wspaniała przygoda! Najlepsza gra tego roku dla mnie i najlepsze jrpg od wieelu lat. Nadal dochodzę do iebie po zakonczeniu. Boss rozpykany na raz i to kilka lvl wyżej niż ja. Zapakowalem mu full bursta:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to już pier.dole i wrzucam garść info zebranych z neta i moje spostrzeżenia fabularne, ile można czekać.

 

POILERY

 

 

 


Garść teorii i info które rozpierdalają system. Było mówione ze nie będzie zadnych powiazań miedzy XC a XC2 a tu MS doje.bali fanom po całości!

- podczas walki z Aionem gdy Klaus pospiesza bohaterow by się spieszyli z pokonaniem go slychac glos Shulka i rozpoczęcie się walki z Zanzą! Parallel dimensiosn potwierdzone, wszystkie xeno mogą mieć powiązania ze sobą.

- trzeci Aegis o którym jest mowa pod sam koniec gry (Ontos) to nie kto inny jak Alvis z XC1!!!

- obecność KOS-MOS nie jest przypadkowa i nie jest to tylko fanservice

- Klaus to dobra połowa gdzie Zanza to zły odpowiednik naukowca.

- mega ploty co do pozwiazania swiata xeno z XCX. Czemu mira miała Telethie? Czemu każdy gatunek rozmawia w tym samym jezyku? Czy głowny bohater XCX jest bladem?! Teoria o tym że Mira to swiat stworzony jest przez Shulka jak Zanza/bionis/mechonis i Klaus/Alrest

- Pyra/Mythra umierają choć scena po napisach pokazuje ze jest inaczej. Możliwe ze jest to tylko kolejna wizja Rexa jak w przypadku tej w Elysium. Niby Logos mowi o tym ze Aegis może zyc po zniszczeniu jeszcze przez jakiś czas, ale wizja tego ze Pyra i Mythra stały się dwiema innymi osobami może siwadczyc o tym ze to nie jest prawdziwe. No i nazwa piosenki przeczy temu jakoby naprawdę Pyra i Mythra zyły.

- Elma to kolejny core procesor Galei.

- Zanza nie bał się Klausa, natomiast w druga strone już tak

- Home Planet Klausa to Ziemia a mowi o tym zakończenie „jedynki” i lecenie przez nasz solar system z nazewnictwem naszych planet

- xeno 1 i xeno 2 zaczynają i kończą się w tym samym momencie w innych światach!

- Land of Morytha prezentuje zblizona architekturę do New LA z XCX

- Black Knight z XCX ma na sobie Core Crystal i jest Bladem Leo. I dlatego Leo przezyl końcówke bo jak Pyra Rexowi tak BK oddał połowe zycia Leo.

-  Czemu XCX ma telethie a XC2 nie?! Ponieważ Klaus stworzył Alrest wzorując się na Ziemi, a to Zanza stworzył Telethie. Shulk widział telethie i tworząc Mire stworzył również i ja ze wspomnień!
 

 

Edytowane przez XM.
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

system walki chyba ogarniam, pojawily sie kolejne tutoriale i stalo sie jasne ;)

 

co daje noszenie przy du,pie dwoch blade'ow? mam dla rexa dwie babki (nie chce spoilowac). roznia sie zywiolem. czy zmiany w trakcie walki maja jakis sens jesli nie chce zrobic kombo lub przeciwnik nie jest wrazliwszy na ten drugi zywiol?

 

od kiedy dolaczylem ta druga ani razu z niej nie skorzystalem, kombo robie z pomoca pozostalych czlonkow ekipy i nie musze przelaczac.

Odnośnik do komentarza

Załóżmy że masz ognistego blejda. Zaczynasz kombo, potem Nia je przedłuża, a na końcu potrzeba powiedzmy elektrycznego ataku, a ty akurat masz drugiego blejda elektrycznego. Wtedy elegancko w walce zmieniasz na dpadzie na elektrycznego i ciągniesz dalej kombo. 

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Velius napisał:

Na wolnym lapku firefox jak sie wgrywa to pokazuje najpierw caly tekst a dopiero potem chowa w spojler :kaz:

 

Dobrze ze nie zdazylem nawet slowa przeczytac :obama:

Zglaszaliscie problem? To już tak zostanie z tymi spoiler ami ze wyskakują na chwile po wybraniu tematu?

2 godziny temu, blantman napisał:

Skończyłem grę vo za zakończenie!  Wspaniała przygoda! Najlepsza gra tego roku dla mnie i najlepsze jrpg od wieelu lat. Nadal dochodzę do iebie po zakonczeniu. Boss rozpykany na raz i to kilka lvl wyżej niż ja. Zapakowalem mu full bursta:)

No boss banalny, obylo się bez wkorwiania jak przy xcx gdzie zrobili 4 etapową walkę i trzeba było oddzielnie pakować skella i oddzielnie postać.

Odnośnik do komentarza

dzieki ragus :)

 

jedna rzecz ktora mi sie rzucila mocno w oczy to to samo co w zeldzie, czyli questy poboczne. ja pier,dole :/

 

- przynies mi X od jednego goscia

- dam ci X jak dasz mi Y

- Y jest tam, ale musisz wydobyc Z

 

i tak caly czas. strasznie to slabe. to chyba lepiej zeby tego w ogole nie bylo. chyba olewam i skupie sie na main story i tyle.

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, blantman napisał:

ja byłem rexem 5 lvl niżej niż boss ale jak już masz dobrze blady dobrane i team ułożony to tylko robie bursty i overkille :D

Ja go ubiłem będąc 3 lvl niżej. Zakładam że w Twoim przypadku  jak zostało mu troche mniej niż połowa HP to Burst go poskładał do konca. Ja miałem pecha i został mu jakiś 1cm energii. Odpalił coś czym uderzył mocniej niż biją dinozaury na 92lvl :reggie: No nie było to przyjemne i zakonczyło walke momentalnie.

Odnośnik do komentarza

Gratulujemyn wszytskim skonczonym z...... znaczy konczacym gre:)

Ja wracam do

Spoiler

Hard Bitten Xavier

 No po prostu ciul mi psuje krew .... ie wiem jak ustawiam set bladeow to mnie leje max do 3/4 go  wygrzmocę i leze... mam 58 -60 level.. pomocy:) to nie jest jakis  boss  ale szlag mnie zraz trafi.. wczesnej tluklem bosow az milo a  ten ciul mnie juz wkr@@@@ia... Help! 

:)))

Odnośnik do komentarza

A na właśnie skończyłem 3 chapter xD

 

 

CO TAM SIĘ DZIAŁO NA KOŃCU :O

 

Dragonballe i Gundamy przy tym to chu,j. Nie wierzę, że da się lepiej. 

 

XC2 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>XC1

 

Inna liga. 

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...