Skocz do zawartości

tetris 99


STRETCH

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się kończy druga dekada XXI wieku, co roku najlepszą grą roku jest Tetris w nowej wariacji. Rok temu VR, teraz BR.

 

 

Nareszcie gra, która robi użytek z tego dziwacznego trendu "Battle Royale" do czegoś ciekawego. Bez tych wielu minut biegania bez celu i bez wydarzeń, z koślawą animacją postaci, po pustce, zbierania patelni i grzybków by zginąć gdy tylko pojawi się jakaś broń w pobliżu, losowych zdarzeń decydujących często o tym, kto zmarnował pół godziny - zostają same zalety tej całej koncepcji. Tetrris 99 bierze najbardziej znane każdemu graczowi założenia gameplayu i wrzuca cię z nimi od razu w chaotyczny Prawdziwy Świat tłumu innych ludzi. Teraz w końcu jesteś naprawdę testowany, jak wypadasz na tle świata. Aż dziwne, że pierwszy raz komuś się udało zrobić tę oczywistą rzecz z cholernym Tetrisem. W tym tłumie, każdy coś sobie napieprza i może zająć trochę czasu zrozumienie, jak te wszystkie zasady działają i jak się wygrywa. (Jeśli ktoś szuka podpowiedzi jak to działa, są całe wątki w internecie: https://www.reddit.com/r/NintendoSwitch/comments/aqgmwk/how_to_win_at_tetris_99_battle_royale_mechanics/)

 

Można spędzać mecze "chowając się" i starając się dotrzeć co najmniej do ostatniej dziesiątki zbierając po mału minimalną konieczną do przeżycia czegoś liczbę odznak, albo też można od pierwszego gwizdka namierzać wolniejszych graczy i eliminować ich masowo. Niektórzy są i tak tak dobrzy w podstawowym zadaniu, że mogą i bez taktyki wszystkich po prostu rozwalać po kolei. Słuchając i patrząc dokoła, czuć, że z każdą sekundą poziom pozostałych graczy się podwyższa. A czasami na starcie trafisz na takiego kozaka, że jeśli nie jesteś kozakiem, zginesz w 10 sekund. Nie trzeba wiele by zacząć grać - każdy umie grać w Tetrisa - ale by w pełni opanować sytuację trzeba mieć oczy dookoła głowy, i zasuwać palcami (dla osób grających na TV info: chyba namierzanie ekranem dotykowym jest znacznie wygodniejsze). U podstaw wszystkiego stoi nadal głównie bazowy dylemat wyczynowego Tetrisa, czyli: jak szybko jesteś w stanie grać, żeby nie popełniać rujnujących wszystko błędów? 99 innych graczy na pewno dokładnie sprawdzi, jak szybko. Adrenalina jest niesamowita. Pierwsza udana gra Battle Royale. 

 

I to wszystko ZA DARMO. Posiadacze Switcha nieustannie są rozpieszczani przez Nintendo, ale to już przesada, żeby GOTY wychodziło w lutym za darmo.

 

 

Wygrywanie? Mdr, wygrywanie jest dla nerdów. Ale gram. Jak można by nie?

 

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Chyba poczytam te taktyki, bo chciałbym kiedyś wygrać... Gra jest świetna, idealna na krótkie posiedzenia - szybka, angażująca rozgrywka, obnażająca szybko brak skilla i z odpalonym trybem "jeszcze jednego meczyku". Czekam aż będę mógł atakować Kryspina. 

 

Edyta. No i wpadła pierwsza wygrana :obama: Połączenie systemu nerwowego bezpośrednio do procka switcha pomogło. Minutowy pojedynek z ostatnim bosem przejdzie do historii światowego gamingu. Szkoda, że nikt tego nie widział. 

Odnośnik do komentarza

Ja się zatrzymałem na 4 wygranych i od 3 dni tylko walka o podium, a tu taki event z nagrodami :(. Chyba jednak trzeba coś poczytać, bo na razie gram na zasadzie - dotrwać do pierwszej dziesiątki-> modlić się, żeby mnie nie zauważyli do samego końca, wtedy jest szansa, że mnie nie zasypią klockami. 

Odnośnik do komentarza

Każde z moich zwycięstw miało taki przebieg. Od bycia w totalnej dupie, gdzie tuż przed przyspieszeniem jestem na dwóch ostatnich rzędach od porażki do skasowania kilku ziomków i ostateczną walkę o podium. Najgorzej mi idzie, kiedy staram się kasować rzędy jak najszybciej i najdokładniej (czyli po 4). Wtedy od razu zostaje zaatakowany przez kilku ziomków i walczę z przybywającymi w ekspresowym tempie szarymi klockami. Facet jak widać na filmiku miał tylko jeden taki moment, kiedy utrzymywał linię klocków zbyt nisko, później go odpuścili, bo szło mu kiepsko (ale na tyle dobrze, że zdołał się utrzymać na powierzchni). Jakby sobie ktoś go upatrzył w tym momencie, to by został pozamiatany. 

Ale to jest właśnie siła tej gierki, takie akcje dają takiego kopa i fun z gry, że głowa mała. Najlepsze multi ino na zniczunia:wub:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

płatne (10$) DLC z singlowymi trybami dostępne JUŻ TERAZ 

 

 

 

:lapka: 

http://www.nintendolife.com/news/2019/05/tetris_99_big_block_dlc_adds_two_new_offline_game_modes

jeśli dobrze zrozumiałem newsa, to to jest jednorazowa opłata w ramach której dostaniemy wszystkie DLC w przyszłości.

 

Dodatkowo w przyszly weekend kolejny event o punkciki i nagrody, dodatkowo, jak sie zbierze 100 pkt podczas eventu to odblokujemy skin z GB :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...