Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3-4 tysi. :-)

 

Panasonic spoko jest CS520 a jak ma być też do sportu to już jednak wypadałoby wejść w coś w stylu CX700. Generalnie Samsung J6200/J6300, Sony W8XX albo W755C.

 

Czytałem test TV w ostatnim numerze PSX:

Zastanawiam się czy jest sens kupować telewizor 4k do salonu, gdzie odległość TV-kanapa to 2 metry. 

Coś do PS4, ale już też przyszłościowo do kolejnych generacji, które (może) obsłużą 4k

Szukam czegoś do 3 tysięcy i owszem są... ale internety milczą na temat input laga. 

48-50cali...

Coś, ktoś?

 

Ale o jakie modele Ci chodzi? Wrzuciłem bazę lagów może jest tam ten model co szukasz? Co do 4K to kolega niże ładnie to opisał. Pytanie w jakim celu? Jeżeli pod mocnego PC to warto. A tak to brałbym porządny Full HD nadający się i do filmów i do sportu (czyli z matrycą 120Hz). Tanie 4K to niestety tylko rozdzielczość. A standard Ultra HD o którym możesz przeczytać w numerze to HDR, kolory itd.

 

 

Czytałem test TV w ostatnim numerze PSX:

Zastanawiam się czy jest sens kupować telewizor 4k do salonu, gdzie odległość TV-kanapa to 2 metry. 

Coś do PS4, ale już też przyszłościowo do kolejnych generacji, które (może) obsłużą 4k

Szukam czegoś do 3 tysięcy i owszem są... ale internety milczą na temat input laga. 

48-50cali...

Coś, ktoś?

Zadaj sobie pytanie, ile kanalow w tv masz w 4K, czy konsola badz twoj laptop/pc potrafi radzic sobie z 4K i juz masz odpowiedz czy potrzebujesz takiego telewizora :)

 

Po drugie :

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-kupic-tani-telewizor-4k.html

 

 

Dokładnie.

 

4k to i tak warto brać przy 55" i wiecej czyli ceny od 4tys

 

Ale warto spojrzeć czy TV oprócz samego 4K ma coś jeszcze ze specyfikacji Ultra HD. Chociażby obsługę szerokiej palety barw jeżeli ma być na przyszłość a nie przestarzały w momencie zakupu ; )

 

Kumpel kupuje nowy telewizorek i zależy mu na 50 calach, max 2600-2700 zł. Dla niego najważniejszy jest input lag, dla jego żony jak najlepszy obraz w filmach i serialach. Polecicie coś konkretnego ?

 

Sony W705C > super niski lag i dobry do filmów. Dobry kontrast ma też Samsung J6200, Philips 6550, Panasonic CS520,

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Czytałem test TV w ostatnim numerze PSX:

Zastanawiam się czy jest sens kupować telewizor 4k do salonu, gdzie odległość TV-kanapa to 2 metry. 

Coś do PS4, ale już też przyszłościowo do kolejnych generacji, które (może) obsłużą 4k

Szukam czegoś do 3 tysięcy i owszem są... ale internety milczą na temat input laga. 

48-50cali...

Coś, ktoś?

 

Ale o jakie modele Ci chodzi? Wrzuciłem bazę lagów może jest tam ten model co szukasz? Co do 4K to kolega niże ładnie to opisał. Pytanie w jakim celu? Jeżeli pod mocnego PC to warto. A tak to brałbym porządny Full HD nadający się i do filmów i do sportu (czyli z matrycą 120Hz). Tanie 4K to niestety tylko rozdzielczość. A standard Ultra HD o którym możesz przeczytać w numerze to HDR, kolory itd.

 

LG 50LF652V ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Jako posiadacz 20 letniego Tv kineskopowego stwierdziłem że czas na zmiany.

Jako że mam ograniczone fundusze 1100-1300zł, przeszukałem pół internetu i wybrałem dwóch kandydatów.

 

Samsung UE40H5303- 1100zł

LG 43LF510F- 1300zł

 

Czy ktoś może użytkował/ użytkuje któryś z modeli i może polecić/ odradzić ?

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Gmeru wrócił na forumek, najlepszy prezent na święta!  :obama: 

Sony W705C - czy jest opcja w 55'/60'? Zależy mi na TV do giereczek i filmów za ok. 4000 zł. Kupować będę późną wiosną, ale już się rozglądam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gmeru wrócił na forumek, najlepszy prezent na święta!  :obama: 

 

Sony W705C - czy jest opcja w 55'/60'? Zależy mi na TV do giereczek i filmów za ok. 4000 zł. Kupować będę późną wiosną, ale już się rozglądam.

 

Modele z 2015 roku najlepiej kupować zaraz po świętach/nowym roku. Później mogą być problemy z dostępnością kiedy w sklepach pojawią się nowe modele.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem ten polecany W705C. Mieli go tylko w jednym sklepie w mieście. Telewizor jak telewizor. ;) Chociaż WiFi jest mega wygodne,

 

W temacie WiFi w TV, które telewizory/modele maja największy zasięg a które maja z tym problem ?

 

PS. sieciówka w PlayStationTV jest tragiczna :(

Edytowane przez Memku
Odnośnik do komentarza

Zadam tutaj pytanie związane z dyskiem twardym, bo chodzi konkretnie o dysk do TV. Widzę, że jest masa dysków zewnętrznych, ale są one do komputera, a mi zależy na takim żeby działał jak pendrive. Chcę ściągać i magazynować na nim filmy/seriale i żeby po podłączeniu do TV śmigał jak pendrive. Poleci ktoś taki sprzęt? Nie mam pojęcia w tym temacie.

TV to 42W705B.

Edytowane przez Pure Bladestone
Odnośnik do komentarza

Zostawie to tutaj, 10 Best TVs for Gaming 2015, wdg nich  Sony KDL-50W829

 

http://www.techradar.com/us/news/television/tv/tr-top-10-best-tvs-for-gaming-2015-1289344

Obraz rewelacja, opóźnienia nieduże, no ale jeśli chodzi o płynność to do starego W5500 niestety daleko.

Prawdopodobnie to wina braku trybu filmowego automatyczny 1.

 

Szkoda bo w łatwy sposób można byłoby zrobić z gier działających w 30 klatkach nawet 60 albo i więcej. Samo ustawienie Motion Flow na płynny niestety nie wystarczy :angry:

Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie a SONY 60W605B ma ktoś może? To jest matryca 100hz czy 60hz?

Model 60" z serii w6 ma taką sama matryce co przykładowo 50" w6 czy inną?

 

To jest to samo co W805 tylko bez 3d? takie opinie czytam na google

A jak inni użytkownicy z serii w6 z mniejszymi przekątnymi, jak opinie wrażenia, jakieś minusy?

 

Rozglądałem sie za 60W855 ale tego modelu już nie ma w sprzedaży, tylko powystawowe które w sumie nie wiadomo ile świeciły w sklepie.

Kolejny z w8 jest już 65", a w8 w 60" chyba w ogóle nie było.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Szukam TV, niedrogiego z FHD, minimum 32 cale do konsoli (PS4/XBO). Wiem, że w cenie do 1000-1200 szału nie będzie, ale pewnie można coś fajnego złapać. Jednak na pewno można złapać wiele tandetnego szmelcu, dlatego wolę zapytać niż iść do sklepu i słuchać rad człowieka, co poleci mi wszystko, bylebym kupił. Szczególnie, że w sklepach zazwyczaj tego typu sprzęt wyświetla raczej marnej jakości materiały wideo.
Smarta nie potrzebuję, jest zbędny przy konsoli, 3D nie chcę, mam wadę wzroku i nie widzę tego efektu. Chcę po prostu dobry TV na rok-dwa, na którym pogram sobie w gry i obejrzę film. Bez zbędnych bajerów, które w tej cenie pewnie będą biły tandetą po oczach.
Preferencji co do marki nie mam, ba jestem nawet zdania, że w tej cenie prędzej wyłapię dobrego "no-name", niż jakąś znaną markę.

Dodam też, że zastanawiam się nad używanym TV (OLX TV w Poznaniu) i tutaj mam też pytanie. Czy warto inwestować w sprzęt z OLX? Czy ludzie sprzedają dopiero, gdy widzą, że z ich TV coś zaczyna się dziać? Czy może warto zaryzykować, bo jednak w tej cenie używany mocno pobije nówkę ze sklepu? Widziałem na przykład fajną Toshibę Regza 52'' chociaż cena 900zł wydała mi się podejrzana...

Poniżej ankieta pożyczona z innego forum:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16M
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Prosto, ew. pod kątem <45
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Fajnie jakby można go było zawiesić, ale nie jest to konieczne.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój od zachodniej strony, ale mam dobre rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor? 19-calowy kineskopowy Samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? ostry, naturalny i płynny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka i DVB-T
10. Jakie urządzenia będą podłączone? Konsola (PS4/XBO) i laptop.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie ale chyba matowa lepsza ?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak, główne przeznaczenie TV.
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? W tej cenie raczej 32 cale, chyba, że dobre 40 można z niewielką dopłatą złapać.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie, rozmyty obraz i przekłamane kolory
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami/w nocy.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Chciałbym się zmieścić w 1000, ale jak nie ma nic sensownego w tej cenie to mogę dobić do 1200-1300.
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Zbędny bajer.
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez.
23. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Wyraźny ale bez przesady.
24. Czy ważne jest wifi? Nie, to zapewni konsola.
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie.
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Z poziomu konsoli.
27. Na czym najbardziej Ci zależy: ciężko wiele wymagać przy tej cenie, więc po prostu solidny TV do konsoli i filmów bez zbędnych bajerów, bo te mi zapewni konsola.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. :)

Odnośnik do komentarza

Gmeru wrócił na forumek, najlepszy prezent na święta!  :obama: 

 

Sony W705C - czy jest opcja w 55'/60'? Zależy mi na TV do giereczek i filmów za ok. 4000 zł. Kupować będę późną wiosną, ale już się rozglądam.

 

:kaz:

 

Powiem tak. Soniacz do grania git. W705C ma mega niskiego laga i ogólnie jest spoko ekranem chociaż nie super uniwersalnym. Gorzej trochę ze sportem ale też bym nie dramatyzował jeżeli sport nie jest jakoś często oglądany. Jednak max to 48". Mały trochę.. wiesz jak już będziesz kupował to ja bym wtedy coś wybierał. To się tak szybko zmienia... późna wiosna to już czuję będzie znowu przełom nowych i 2015 rok serii. Wtedy zobaczymy bo już np. zakładam, że nowe Sony wbiją. Ceny na pewno dalej będą spadać itd. Spokojnie. Ogarniemy :sir:

 

Panowie a SONY 60W605B ma ktoś może? To jest matryca 100hz czy 60hz?

Model 60" z serii w6 ma taką sama matryce co przykładowo 50" w6 czy inną?

 

To jest to samo co W805 tylko bez 3d? takie opinie czytam na google

A jak inni użytkownicy z serii w6 z mniejszymi przekątnymi, jak opinie wrażenia, jakieś minusy?

 

Rozglądałem sie za 60W855 ale tego modelu już nie ma w sprzedaży, tylko powystawowe które w sumie nie wiadomo ile świeciły w sklepie.

Kolejny z w8 jest już 65", a w8 w 60" chyba w ogóle nie było.

 

Tak, ten model jest za(pipi)isty bo to tak jakby W8B czyli 120Hz. Pytanie czy jeszcze go gdzieś można dostać?!

Zadam tutaj pytanie związane z dyskiem twardym, bo chodzi konkretnie o dysk do TV. Widzę, że jest masa dysków zewnętrznych, ale są one do komputera, a mi zależy na takim żeby działał jak pendrive. Chcę ściągać i magazynować na nim filmy/seriale i żeby po podłączeniu do TV śmigał jak pendrive. Poleci ktoś taki sprzęt? Nie mam pojęcia w tym temacie.

TV to 42W705B.

 

Ale zazwyczaj taki do PC działa bez problemu z TV :) Ja np. testuję ze wszystkimi TV w tym roku dyski 2,5 tego typu: CENEO

 

To te chyba najbardziej znane seagate kolorowe. Bardzo dobra cena i działają ok. One też bardzo dobrze nadają się do PS4 i wiele osób kupuje takie, rozwala obudowę ; ) i wkłada sam dysk do konsoli. Najtańsza metoda. Sam tak zrobiłem z 2TB.

 

A tak w ogóle jaka dzisiaj była mega promocja w MM o której chyba jest wyżej też już wspomniane... OLED 55" 910 LG za 7800zł brutto. Niby dużo ale to mega cena jak za nową jakość... warto patrzeć jednak na te promocje co robią ostatnio markety bo nie ma tam ściemy,

Edytowane przez -gmeru-
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Ale zazwyczaj taki do PC działa bez problemu z TV :) Ja np. testuję ze wszystkimi TV w tym roku dyski 2,5 tego typu: CENEO

 

To te chyba najbardziej znane seagate kolorowe. Bardzo dobra cena i działają ok. One też bardzo dobrze nadają się do PS4 i wiele osób kupuje takie, rozwala obudowę ; ) i wkłada sam dysk do konsoli. Najtańsza metoda. Sam tak zrobiłem z 2TB.

Odtwarzałeś z takiego dysku filmy mkv na telewizorach Sony? Bo czytam właśnie, że są problemy, że tv formatuje dysk na swój format, a potem komputer nie widzi już tego dysku. Poza tym piszą też o problemach z poborem prądu przez dysk, tzn ograniczenia USB w tv. Dziwne, że ci tak dobrze działa na każdym TV.

Sam nie mam jak tego przetestować u siebie. Dodam jeszcze, że jak podłączam pendrive do tv to wyskakuje komunikat, że tv chce go po swojemu sformatować żeby działał prawidłowo, wybieram, że nie teraz i mimo to wszystko pliki się odtwarzają bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście telewizor formatuje go pod swoje pliki i nie ma opcji żeby zobaczyć te pliki na PC (to co nagrasz np. z DVB-T czy DVB-S). To standard na każdym TV> Co do poboru to nowe TV mają jedno złącze USB mocniejsze, oznaczone pod dyski 2,5 cala. Więc działa ; )

 

A ty znowu podłączasz pena ze swoimi plikami i one idą bo tak ma być. A o format masz zapytanie w związku z przygotowaniem pena pod miejsce do nagrywania kanałów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...