Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

9500GT

2x2,5GHz

4x2,33GHz

Wszystkie komponenty zostały dobrane tak, aby razem zapewnić maksymalną wydajność.

nowej serii PCS ce(pipi)ącej się wysoką jakością wykonania - w obudowie Mustang 2222A

KARTA obsłuży każdą najnowszą grę, a dzięki 1GB pamięci na karcie pozwoli grać w najwyższych rozdzielczościach!!! Wydajniejsza od 8600GT 1 GB!!!!!

 

tośmy pożartowali a teraz powiedz ile chcesz wydać na pc

 

 

 

Pieczarka

Audigy 2 ZS

Odnośnik do komentarza

że zacytuję sam siebie

 

c2d e5200

Gigabyte EP31-DS3L

OCZ Reaper 2x2 1066

Pentagram SilentForce 460

HD 4850

WD 640 AAKS

 

------

 

Jak kupujesz takie twory jak te z Allegro to nie dziw się, że po roku wszystko pada. Takie maszyny już na starcie są słabe a stawianie relatywnie mocnego CPU na tych niby płytach, łaczenie ich z budżetowymi grafikami i zasilanie przez jakiegoś tracera czy innego colorsita - abominacja

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie, jaka karta graficzna do tego zestawu :

 

RAM - OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0

Mobo - Gigabyte 73PVM-S2 /GeForce 7100/

Zasilacz - Tacens VALEO 460W rev.2

Proc - Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

HDD - Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

 

Oczywiscie moge dokupic jakis dobry cooler i podkrecic proca. Myslalem nad Radeonem 4870 - warto inwestowac ? - gry glownie MMORPG, CoD4, nowy Tomb Rider itd ogolnie gry z wysokimi wymaganiami. Monitor mam 24 cale i chcialbym grac w natywnej rozdzielczosci, oczywiscie kosztem jakosci grafiki. Wole natywna rozdzialke niz ladniejsze cienie itp. A moze jakiegos GeForca inwestowac ?

Odnośnik do komentarza
witam.udało mi sie uzbierać 1000zł na nowego pc ale niewiem jak będzie lepiej kupić go na częsci czy w całości?niechce miec kompa na nowsze gry bo mam ps3,ale chce by na nim udało sie zagrac w najlepsze exy na pc.czyli np.diablo 2 stalker,gothic 3,wiedzmin i inne.

 

Za tysiaka to Ty sobie w te gry sensownie nie pograsz.

 

@Cerb

 

Ten 5200 będziesz kręcił? Jeśli nie to każdą lepszą grafę tak czy siak Ci zblokuje i jej nie wykorzystasz. Co do grafy, pewnie GF260 216p lub rzeczony HD4870 [lub taniej 4850 na DDR5 który ma tylko zdeczkę wolniejszy rdzeń]

Odnośnik do komentarza
@Cerb

Ten 5200 będziesz kręcił? Jeśli nie to każdą lepszą grafę tak czy siak Ci zblokuje i jej nie wykorzystasz. Co do grafy, pewnie GF260 216p lub rzeczony HD4870 [lub taniej 4850 na DDR5 który ma tylko zdeczkę wolniejszy rdzeń]

Bede krecil tego E5200 zreszta z takim zamiarem go kupilem. Przejzalem testy i chyba ten GeForce bedzie troche lepszy, zreszta zawsze mialem jakies wieksze zaufanie do kart graficznych Nvidi (chociaz karty od Ati tez mialem i bardzo sobie chwalilem). Jeszcze troche powesze po necie za testami. Jeszcze takie pytanie - zasilacz wyrobi przy tych kartach ?

Odnośnik do komentarza

Szukam karty graficznej do 170 zł Jest tylko jeden problem mój zasilacz to

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Mo...pelny,id,14072/

a reszta kompa to

Reszta kompa to :

Procek AMD Athlon 64 X2 5200 +

Płyta Asus M2N68 - CM

Ram Kingston DDR2 2x1GB 800Mhz Cl5

 

Myślałem nad 7600GT czy to dobry wybór a może jest coś wydajniejszego , chciałbym trochę pograć a chwilowo nie mam kasy na zmianę zasilacza :/

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Szukam karty graficznej do 170 zł Jest tylko jeden problem mój zasilacz to

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Mo...pelny,id,14072/

a reszta kompa to

Reszta kompa to :

Procek AMD Athlon 64 X2 5200 +

Płyta Asus M2N68 - CM

Ram Kingston DDR2 2x1GB 800Mhz Cl5

 

Myślałem nad 7600GT czy to dobry wybór a może jest coś wydajniejszego , chciałbym trochę pograć a chwilowo nie mam kasy na zmianę zasilacza :/

 

 

GF 8600 powinno się dać wychaczyć za tę kwotę :)

Odnośnik do komentarza
Kumpel szuka kompa do 2500 zł (sama buda). Nie będzie kręcił.

Ja wypadłem z obiegu jakiś czas temu :) Przeczytałem wstecz kilka stron tego tematu i zastanawiam się nad tym konfigiem co podawał Royal tutaj. Może być, czy coś lepszego da się wyciągnąć?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ 659 zł

AsRock P45TS /intel P45/ 315 zł

G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 PK 230 zł

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 175 zł (koniecznie HJ!!!)

Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 690 zł

Pioneer DVR-116 (black) 110 zł

Cooler Master Elite 332 (Black) 149 zł

Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S 199 zł

 

2527 zł z esc.pl

 

Mam identyczny zestaw poza napędem, który dobrałem pod kolor obudowy, bo (chwilowo pewnie) 216D są tylko koloru białego w esc.pl.

Jeżeli SATA nie jest koniecznością, to niech kumpel bierze powyższy konfig, bo napęd jest tak samo dobry.

Również nie kręcę i jestem cholernie zadowolony z wydajności. Polecam, choć może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie, na AMD na przykład.

Odnośnik do komentarza
Szukam karty graficznej do 170 zł Jest tylko jeden problem mój zasilacz to

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Mo...pelny,id,14072/

a reszta kompa to

Reszta kompa to :

Procek AMD Athlon 64 X2 5200 +

Płyta Asus M2N68 - CM

Ram Kingston DDR2 2x1GB 800Mhz Cl5

 

Myślałem nad 7600GT czy to dobry wybór a może jest coś wydajniejszego , chciałbym trochę pograć a chwilowo nie mam kasy na zmianę zasilacza :/

 

 

GF 8600 powinno się dać wychaczyć za tę kwotę :)

Zaszły pewne zmiany mam teraz na nową grafę i zasilacz 400 zł co byście polecili za ta kasę ?

Odnośnik do komentarza

Modernizuję kompa dla brata i mam takie pytanie, czy ten mały potwór:

http://allegro.pl/item654099334_palit_896m...sonic_55nm.html

da się dołączyć do konfiguracji:

Procek: Intel Core 2 Duo E6300 @1.86Ghz 1.58Ghz,

Ram: 2 x 512 Pc4200 DRM2 Sdram (na bank rozszerzę do 4Gb)

Płyta główna: VIA P4M890 z AGP v3.5 4x i PCi Express

 

Ewentualnie jeżeli proponujecie jakąś inną kartę, zmianę płyty głównej czy procesora proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Kompletnie się nie znam na tych sprawach , komputer modernizowałem jakieś 4 lata temu teraz wszystko się zmieniło . Na co muszę zwrócić uwagę przy kupnie części jeśli interesuje mnie głównie komputer do photoshopa , internetu filmów no i może wow czasami ^_^ ? Nie interesuje mnie kręcenie kompletnie . Coś takiego pasi ?

 

AMD Athlon 64 X2 7750 AM2+ Black Edition BOX (251)

Gigabyte GA-MA770-UD3 (274)

Kingston DDR2 2048MB 667MHz CL5 BOX (94)

HIS Radeon HD 4670 IceQ 512MB DDR3 PCI-E BOX (277)

Pentagram Silent Force PSF 430-P12S 430W (177)

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna (133)

 

może coś zmienić na lepsze ?

Aha i czy ta płyta główna wystarczy na jakiś dluższy czas ? Bo nie chcę tam np. po 4-5 latach znowu kupować płyty głównej i części pod nią .

Edytowane przez Raiga
Odnośnik do komentarza
Nie aż tyle, żeby kupować nowego kompa. To może jakaś słabsza karta da radę? Nie chodzi tu, żeby pociągnąć Crysisa 2, ale żeby szarpnąć choćby w GTA4 na średnich detalach.

btw. co w tej płycie gł. złego? Ram już pisałem, dowalę do 4Gb.

 

Przecież podałeś 4 bazowe podzespoły, można to nazwać nowym kompem.

 

Co złego w mobo? Po co Ci mobo hybryda AGP/PCIe skoro kupujesz nową grafę?

 

MoBo

RAM- jakieś goodram'y 800MHz za ok 80-90 zików. Nie wiem jakim cudem znalazłeś DDR2 na 400Mhz ale to raczej nic nie warty szajs.

Proc- E5200. Ten 6300 1,8 który znalazłeś jest nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...