Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta główna - MSI K9N Neo-f V3

-Procesor - AMD Athlon64 X2 6000+

-Chłodzenie na proc. - Pentagram Freezone NXC-100 Cu

-Karta Graficzna - ASUS EAH 4670 512MB GDDR3

-Karta Muzyczna - Sound Blaster X-Fi Extreme Audio

-Pamięć RAM - Corsair XMS2 2x2048MB Dual Channel

-Dysk Twardy - Seagate Barracuda 160GB 7200rpm SATA II

-Moduł na dyski - Cooler Master 4-in-3 Device Modul[zajmuje trzy zatoki mieści 4 dyski,amortyzowany, z wiatrakiem ssącym 120mm,podświetlany na niebiesko]

-Nagrywarka DVD - Samsung Super Write Master SATAII

-Zasilacz - Amacrox Warrior AX450-PNF, 400W[szczytowa 450W] z PFC

-Obudowa - Cooler Master Elite 330

 

oplaca sie za 1500-1600 zeta????

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Planuje wymiane karty graficznej a jako, że nie mam czasu przesiadywać na gogle w celu wybrania "tej słusznej" cały tydzień jak to robiłem 2 lata temu przy zakupie kompa to pytam się Was. Cena max do 250zł. Ma służyć do oglądania filmów w HD w jak najlepszej jakości. Na kompie nie gram, od tego mam xboxa. Musi mieć też wyjście HDMI.

 

Mój aktualny set-up:

Athlon X2 5600+

DFI Infinity M2 NForce 4 Ultra

Geil 2x512MB DC CL 4 @ 667Mhz

OCZ 2x512MB DC CL 4 @ 667Mhz

Galaxy GF7600GS Zalmann

SB Audigy SE

jakiś zasilacz Chiefteca chyba 450W

 

Nowsze karty mają jakieś niskie zegary taktowania. Ja na moim 7600GS spokojnie wykręcałem 600/800. Polećcie coś taniego i dobrego do filmów.

 

Czy jak puszczam obraz z takiej karty przez HDMI to przekazuje ona również dźwięk? Chodzi o to, żeby podłączyć ją bezpośrednio do amplitunera przez HDMI a nie ciągnać kabla 10m HDMI do TV, a do tego dodatkowo jeszcze 10m Toslinka z karty dźwiękowej do AMP.

Odnośnik do komentarza

A więc tylko ATI. Nie patrz na zegar karty. To Ci nic nie powie. Jeśli chcesz kartę tylko do netu/filmów to wystarczy HD 4350 . Nieważne że DDR2 , skoro nie będziesz grał nie ma to żadnego wpływu na wydajność podczas oglądania filmów. Karta ma wyjście HDMI z HDCP i wbudowaną kartę dźwiękową - obraz i dźwięk idą po kablu.

Recka

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

A więc tylko ATI. Nie patrz na zegar karty. To Ci nic nie powie. Jeśli chcesz kartę tylko do netu/filmów to wystarczy HD 4350 . Nieważne że DDR2 , skoro nie będziesz grał nie ma to żadnego wpływu na wydajność podczas oglądania filmów. Karta ma wyjście HDMI z HDCP i wbudowaną kartę dźwiękową - obraz i dźwięk idą po kablu.

Recka

 

Karta ma służyć głównie do filmów ale to nie znaczy, że muszę kupować najtańszą która wystarczy mi tylko do odtworzenia filmu. Jeżeli są jakieś lepsze karty w cenie do 200zł to z chęcią jakiś propozycji bym wysłuchał. Od czasu do czasu jednak pewnie uruchomię jakiegoś exclusive'a na PC czy MMORPG ;) A jak to jest z tym dźwiękiem przez HDMI? Jest to dźwięk przetwarzany z procesora dźwiękówki do karty czy bezpośrednio przez kartę? Głównie chodzi o jakość.

Odnośnik do komentarza

jedno pytanie - dlaczego musi być HDMI? Przecież dopiero od 1.3+ pojawiają się różnice w przesyle obrazu a wcześniejsze standardy to nic innego jak DVI 18+1 plus HDCP. Chyba, że chcesz efektu placebo - podpiąłem hdmi więc obraz musi być lepszy niż przez dvi.

 

Kupując kartę za 250pln niepotrzebnie płacisz za nowość i wykorzystanie patentu podczas gdy za te same pieniądze możesz wyrwać starszą a wydajniejszą HD3850

Odnośnik do komentarza

Dlatego pytałem też o jakość tego dźwięku z karty grafiki. Jeżeli jest kiepska to oczywiste, że wybiore rozwiązanie obraz z karty, dźwięk z dźwiękówki. W takim wypadku HDMI nie jest już konieczne i moge rozszerzyć wybór do kart z DVI. Chodzi mi o karte nową do 200zł bez przesyłki. Ewentualnie jak cena będzie 210zł czy 215zł to też może być. Wole jednak kilka zł dopłacić za lepszy produkt ale bez przesady ;) A np ten 9600:

http://www.allegro.pl/item766725318_asus_geforce_9600gso_384mb_ddr3_fv_gw36_sklep_elk.html

Ma dobre recenzje. Nada się?

Odnośnik do komentarza

Pytanie do wszewiedzacych bogow hardwaru obecnych na forum ;p

 

Co sie bardziej oplaca (i krotkie dlaczego, bo lubie wiedziec dlaczego :S)

 

http://arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&ID=16063&katid=1

 

Czy moze :

 

http://arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&ID=13584&katid=1

 

A moze cos jeszcze innego od AMD (jechalem na amd od jakichs 10 lat, ale chcialem sprobowac czegos innego).

 

Pytanie dodatkowe to jaka plyta do tego bylaby za sensowne pieniadze i sensownej jakosci. Ostatnim razem kupilem sobie ASUSa i wytrzymala 4 lata ekploatacji, czesto po kilka/kilkanascie dni z rzedu kosztowala calkiem sporo gdy ja kupowalem i zastanawiam sie czy warto znow wydac troche wiecej. Wczesniej mialem najtanszje plyty i kazda po roku padala :S

 

No i jedno pytanie, jak mocny zasilacz do tego trzeba miec? Jak kupowalem nowa karte to kupilem tez nowy zasilacz kolo w sklepie bardzo go polecal (sklep jest naprawde dobry) i powiedzial ze nic mi sie na nim nie spali - Corsair VX 450W.

 

Czy to 8800 GTS 512, z dwoma dyskami twardymi, bez zadnych napedow zewnetrznych bedzie mozna podpiac duzo mocniejszy procek (obecnie mam Athlona 64 3200+ ;]).

 

Jak ktos ma chwile to bylbym wdzieczny za odpowiedz. Tym bardziej ze 21 to moje urodziny i dziewczyna chce mi wymyslec prezent :o

 

Edit. Oczywiscie zapomnialem dodac za na PC gram duzo, do netu nowego procka nie potrzebuje, ale niektore tytuly mnie irytuja.. :( Anyway, chodzi oczywiscie o gry :] Plus ewentualnie emu PS2 (tak wiem, mam nasrane ;p).

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Well, myslalem o Intelu bo przez wszystkie te lata slyszalem dookola ze Intel badz nie badz jest mocniejszy, wydajniejszy i w ogole 'fajniejszy' ;) Nie wiem czy dalej tak jest, szczerze mowiac to na hardware nie znam sie kompletnie.

 

Z tego wnioskuje ze specjalnej roznicy miedzy tymi prockami nie ma?

 

Jezeli zas chodzi o kwestia 2 rdzenie, to 4 rdzenie, tutaj mam dylemat, bo nie mam pojecia czy 4 rdzenie sie do czegokolwiek przydadza. W sumie to poki co jade jeszcze na windzie XP, byc moze po zmianie procka przesiadlbym sie na 7. Wiec jeszcze pytanie, czy cokolwiek korzysta z tych 4 rdzeni? Czy jest to tylko takie kupowanie 'na zapas'? Oplaca sie w 4 rdzenie inwestowac?

 

Dzisiaj urodziny ;p Wiec prezentu i tak dzisiaj nie dostane, ale do konca tygodnia fajnie byloby sprzet skompletowac, wiec czekam z ekscytacja na jakies info/porade ;D Z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza

Różnica Intel vs. AMD nadal jest widoczna ale wraz z rozkręceniem się AM3 staje się coraz mniejsza. Intel nadal pozostaje niedościgniony w benchmarkach ale przecież to nie nimi normalny użytkownik żyje; AMD jest bezkonkurencyjne w niższej klasie cenowej bijąc przy tym Intela w kategorii cena/jakość.

Chcesz komputer do grania a nie bicia rekordów - bierz AMD; później dokupisz do niego coś z kręgów ATI i rodzina będzie w komplecie.

 

Czy jest sens inwestowania w 4 rdzenie? Naturalnie; gry jeszcze z tego nie korzystają ale jako, że komputer chcesz kupić na przynajmniej dwa lata warto iść w jakiś zapas.

 

Kolejnym argumentem przemawiającym w Twoim przypadku za AMD jest podstawka. Intel rozleniwił się do tego stopnia, że obecnie wypuszcza nowe sloty średnio co pół roku i na tą chwilę nawet high end w postaci 1366 przestaje być przyszłościowym a sama firma zaczyna przebąkiwać nt. nowych rozwiązań. AMD idzie w stronę użytkownika dając jedną uniwersalną podstawkę a na dodatek konstruując nowe procesory w ten sposób aby były kompatybilne z wersją przejściową AM2+.

 

Bierz CPU podany przez stone, znajdź tutorial w necie, odblokuj czwarty rdzeń i ciesz się x4 w cenie x3.

 

 

Sam Intel rzeczywiście jest "fajniejszy" ale odnosi się to głównie do serii Q oraz i7 a te w połączeniu z odpowiednią płytą oscylują w okolicach 1600pln

Odnośnik do komentarza

Huh! Dzieki wielkie za info :)

 

Wlasnie takiego wyjasnienia potrzebowalem, zostaje w takim ukladzie przy AMD, aczolwiek sila rzeczy nie polaczego tego z ATI bo karte kupowalem calkiem niedawno ;p

 

Jak juz bede mial zamiar isc do sklepu, to spytam sie jaka plyte, jakies firmy do tego walnac, coby kupic jakies sensowne sprawdzone polaczenie, wiec prosze stay tuned ;)

 

Jeszcze raz dzieki :]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Obecnie mam GA-P35-DS3L z C2D E4400, Geforce 7300 i 2x 1GB DDR2 667, przydałoby się ten sprzęt trochę zmodernizować, ale nie chce zmieniać wszystkiego - zamierzam zmienić proca na C2D E7500, 2x2GB DDR2 800MHz i zmieniłbym kartę na coś taniego obsługującego DX10 i posiadającego wyjście HDMI. Dobry pomysł? Jaką grafikę wziąć?

Odnośnik do komentarza

GF 9400 GT ? Większość nowych gier odpali się w wysokich detalach, tania, ma HDMI i obsługuje Dx 10

 

 

czekaj...

czekaj...

 

już!!!!!

 

ROTFLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

 

To żeś teraz pojechał ostro po bandzie z tym 9400GT XD

 

Weź lepiej Hela powiedz ile masz kasy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...