Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

i7 nie są procesorami do gier. Owszem mają bardzo duży zapas mocy ale problem leży w tym, że nie jest on wykorzystywany; taka sama sytuacja miała miejsce kilka lat temu jak wyszedł q6600 - niby procesor przyszłościowy etc ale raz, że kosztował małą fortunę a dwa w momencie jak gry zaczęły chwytać za 4 jądra na rynku było już kilka modeli, które za niższą kwotę radzily sobie równie dobrze a były przy tym bardziej podatne na podkręcanie i nie potrzebowały niewielkiej elektrowni aby poprawnie pracować.

 

Kupisz i7 i go nie wykorzystasz; kupisz i5 - zaoszczędzisz a gotówkę przeznaczysz na SSD, które znacznie bardziej podniesie Ci wydajność; kupisz Phenoma - $ przeznaczysz na SSD a do tego za rok, dwa przesiądziesz się na 6 albo 8 jąder jak obecne przestaną Ci wystarczać i to wszystko w obrębie AM3, bo AMD w przeciwieństwie do Intela dba o portfel klienta. Wybór należy do Ciebie

 

I mówię to ja - miłośnik intelowskich rozwiązań.

 

 

Za 5k bym brał jakiś high-end pokroju Crosshair III/IV + 955 + Trident + 5870 + X25M

Odnośnik do komentarza

i7 nie są procesorami do gier. Owszem mają bardzo duży zapas mocy ale problem leży w tym, że nie jest on wykorzystywany; taka sama sytuacja miała miejsce kilka lat temu jak wyszedł q6600 - niby procesor przyszłościowy etc ale raz, że kosztował małą fortunę a dwa w momencie jak gry zaczęły chwytać za 4 jądra na rynku było już kilka modeli, które za niższą kwotę radzily sobie równie dobrze a były przy tym bardziej podatne na podkręcanie i nie potrzebowały niewielkiej elektrowni aby poprawnie pracować.

 

Kupisz i7 i go nie wykorzystasz; kupisz i5 - zaoszczędzisz a gotówkę przeznaczysz na SSD, które znacznie bardziej podniesie Ci wydajność; kupisz Phenoma - $ przeznaczysz na SSD a do tego za rok, dwa przesiądziesz się na 6 albo 8 jąder jak obecne przestaną Ci wystarczać i to wszystko w obrębie AM3, bo AMD w przeciwieństwie do Intela dba o portfel klienta. Wybór należy do Ciebie

 

I mówię to ja - miłośnik intelowskich rozwiązań.

 

 

Za 5k bym brał jakiś high-end pokroju Crosshair III/IV + 955 + Trident + 5870 + X25M

 

W sumie to bardzo ciekawy zestawik, ale dlaczego 955, a nie 965?

Te pamieci Trident(G.skill tak?) sa dobre?(jedyne, ktore mi sie kojarza z dobrymi to OCZ i Patriot)

I glupie pytanie...co to jest to X25M?(nie jestem znawca ;) )

Odnośnik do komentarza

955 BE jest 100pln tańsze kosztem 200MHz, które na Crosshair IV bezproblemowo wyrównasz (przy odpowiedniej rewizji rzecz jasna). oczywiście w przypadku budżetu rzędu 5k można sobie darować oszczędność i brać 965 BE

dysk winien być z serii M >>> http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=25305 ponieważ dopiero tutaj widać znaczący skok wydajności i brak "zapychania" przy dłuższej pracy

 

 

możesz też zerknąć w stronę 1055T jeśli chciałbyś wybiec przed szereg ale wiedz, że obecnie 6 rdzeni wykorzystują tylko programy, na gry musiałbyś poczekać a i samą wydajnością ustępuje on 965 BE

 

 

Reasumując - musisz sobie zadać pytanie czy będzie to jednorazowy zestaw czy masz zamiar w przyszłości wymienić cpu i dorzucić trochę ramu. Jeśli jednorazowy to skłaniaj się ku 1156 z i5 750 który mimo wszystko jest o kilkanaście procent szybszy (chociaż tutaj mówimy głównie o syntetykach), jeśli odgórnie przygotowany na rozbudowę to tylko AMD bo masz gwarant braku niespodzianek z żonglowaniem socketami

Odnośnik do komentarza

Dobra mialem wypas laptopa, ale sprzedalem i wrocilem na swoj stary zlom. I chyba jednak bede kupowal cos lepszego, pytanie co? Obecne cudo (chyba tyle styknie?):

 

Typ procesora Intel Celeron D 320, 2400 MHz (18 x 133)

Nazwa płyty głównej ASRock P4V88 (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)

DIMM1: Kingston K 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz) (2.0-3-3-7 @ 166 MHz)

DIMM3: Kingston K 1 GB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz)

Karta wideo RADEON 9550 Secondary (128 MB)

Karta dźwiękowa C-Media CMI9739A/9761 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Dysk fizyczny ST3160812A (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Napęd dysków optycznych JYT HMZ8HUB8PQZG SCSI CdRom Device

Napęd dysków optycznych LITE-ON DVDRW SOHW-1653S (DVD+R9:4x, DVD+RW:16x/4x, DVD-RW:12x/4x, DVD-ROM:16x, CD:48x/24x/48x DVD+RW/DVD-RW)

 

Lepiej wymieniac czesci czy od razu calosc kupic? Jak calosc, to czy cos z tad jest wartego uwagi? Kasy za duzo wydac nie chce, bo komputer to nie priorytet w moim zyciu. Ale jednak powinien byc szybszy chociazby, zeby ogladanie chinskich bajek albo zajmowanie sie fotkami bylo wygodniejsze i szybsze. System operacyjne mam z Uniwerku tak wiec to mozna pominac.

Edytowane przez Owiec
Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie odnosnie licencji na Winde. Jeśli mam Della GX270 z licencją na Win XP, to czy jeśli wymienie sobie w nim płytę główną z prockiem, ramem i dyskiem, a zostanie sama obudowa, zasilacz i napęd, to czy licencja nadal będzie ważna na ten komputer, czy jest związana z konkretnym podzespołem?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Chce kupić nowy dysk ;) 1TB, na magazyn plików. Coś cichego i niezawodnego (w miarę możliwości) przede wszystkim. Widziałem takie coś:

 

http://arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Dyski%20twarde&katid=4&skatid=14&filtr=cena:0-0;Pojemno__s_pl__c_pl:1__spcTB&ID=21178

 

dobre to?

 

A może ktoś poleca coś innego? :)

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

2x kingston ddr-2 2gb 800 Mhz KVR800D2N6/2G

Intel core 2 q6600 quadcore 2,4 ghz/1066FSB/

Palit GF9600GTI PCI-e 1024 mb ddr3 (256bit)

Segate 500 GB SATAII 32mb cache

1 napęd

 

Jaki zasilacz do tego kupic? Miałem tracera 400w ale padł po roku :< Oczywiście możliwie najtaniej chciałbym coś znaleźć

Edytowane przez konan129
Odnośnik do komentarza

MARKOWE 400W wystarczy[bo nie kręcisz pewnie?]. Możliwie najtaniej to można kupić jaja na targu :whistling:

 

 

i jeszcze pytanko na temat nagrywarki opłaca się brać Samsung WriteMaster DVD SH - S222A , używana, roczna, produkcja luty 09 za 35 zł ?

 

 

Jak działa, to chyba tak. W końcu 35pln to dużo nie jest ;)

Odnośnik do komentarza

kupuj coś około 500 wat (nawet gdy są spadki to pewnie nie większe niz przy dobrej 400tce markowej) i szukaj takiego z gwarancją na 2 lata.. ch.uj go strzeli po 24mscach to do kosza i nastepny, pod warunkiem ze nie spali ci calego kompa ;D a jak spali to bedzie okazja by miec nowego xD ja mam jakiegoś tam 650 wat i do tego płytke asusa, dzieki której podkręciłem procka z 2,6 na 3,0 na seryjnym wiatraczku i time'ingi w ramach i jakoś sie to sprawuje ;)

Odnośnik do komentarza

Modernizuje sobie kompa,a dokladniej plyte glowna,ramy,chlodzenie,dzwiek i procesor,reszta zostaje,ale mam uczucie czy by moze nie zmienic tez karty graficznej:

 

Obecna konfiguracja juz po modernizacji:

 

Zasilacz - Chieftec 500W

Obudowa - Antec Three Hundred

Dysk - seagate cos tam

dvd - samsung cos tam

dzwiek - Xonar D2/PM

Ram - 2x 2gb Patriot 1600mhz CL 9

Plyta glowna - DFI LanParty DK P55-T3eH9

Procesor - Intel Xeon X3430 /2.4GHz, 8MB, LGA1156

Chłodzenie: Scythe Mugen 2

grafika - geforce 8800 gts 512mb

 

Kolega ma taka sama karte i twierdzi ze w nowszych grach typu APB juz mu przycina i nie moze grac na high,a skoro jutro jade po czesci to pomyslalem ze moze bym tez zmienil karte graficzna,ale nie chce wybulic za duzo. Znalazlem ATI Radeon HD5770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E za dosc normalna cene,kolega jak sie dzis okazalo tez ja ma (nie wiedzialem o tym),wypowiada sie chwalebnie,wiec krotka pilka,warto wymienic?

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...