Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

A czy te programy obsługują 3 i 4 rdzenie ?

 

Ja bym to tak widział

Procek

Intel Core i5-650 3,2 GHz 4MB cache s. 1156 Box 620zł

 

Pamięć

GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9 150zł

 

Mobo

Gigabyte GA-H55-UD3H H55 s.1156 360zł

 

Asus P7H55-M LX H55 s.1156 255zł

 

Dysk twardy

Samsung 1TB 32MB HD103SJ F3 sATA-2 200zł

 

Obudowa

wedle uznania coś około 170zł

 

Zasilacz

Markowe 500W np OCZ czy Chieftec albo Corsair 200-270zł

 

Karta

Zależy co będzie grane . Jeśli okazyjnie to lepiej coś słabszego jak 9800GT /250 albo 260 a jak lepsza to już coś pokroju GTX 460

 

Monitor polecam jednak 24 cale bo 22 jest za małe do FullHD.

 

Sivas jak bardziej sprecyzujesz wymagania to dobierzemy dokładniej zestaw.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

yo

 

 

mam stary komp (8 lat)

nei stac mnie na nowy, a raczej nei chce kupywac, zatem mysle by tylko wymienic dysk twardy na calkiem nowy i czysty,

do teog mzoe dokupic RAM do 1 ghz/2 i by mi styklo do neta, filmow i photosklepu/corel drawa itd.

 

co myslicie?

 

bo w tym starym nie dosc, ze wszytsko zamula, to problemy z karta grafiki i w ogole szajs.

Odnośnik do komentarza

Masz 1 wolny pewnie, czyli proponuję sprawdzić czy płyta nie ma problemów z obsługą DDR400 i kupić sobie 1x1GB lub 2X1GB [nieopłacalne raczej] , a tamte stare 256MB zamienić na jakiś wisior czy coś [broń boRZe zostawiać w kompie], + dysk jakiś za 100 sobie kup i odczujesz różnicę.

Odnośnik do komentarza

ok dziś posprawdzałem no i mam 4x gniazdka RAM DDR (wlozone 1x 256 goodram ddr pc 3200 dimm), dysk jeden noname, drugi Samsung(8o gb), rozczytałem ,ze to są ATA 100 7200 rpm

karta graficzna to winfast a340 128 mb - czyli bieda chyba. (niby geforce jakis?)

 

no i napewno kupilbym ramik

 

np:

http://allegro.pl/nowa-pamiec-1gb-ddr-400-mhz-pc-3200-1-gb-fv-i1464327049.html

 

tak do 100 zł

 

no i dysk tez chciałbym nowy, 160 gb by raczej starczyło, tylko nie wiem jaki powinienem kupic :|

 

 

chciałbym ,by filmy mi spoko śmigały, nawet też te lepszej jakości (nie mowie o hd, czy blu ray, ale już 720p x264 by mogły podziałać) , tak samo VIMEO by ładnie chodziło, a przede wszytskim spokojna praca w Photoshopie, Corel drawie czy autocadzie (2d)

Edytowane przez banny
Odnośnik do komentarza

Filmy 720p na P4 to 100% użycia procka ale da się oglądać i chodzą płynnie choć nie wszystkie. Photoshop chodzi jako tako ale na wszystko co zrobimy trzeba czekać (używanie brushy czy filtry) a robienie np tapety w Full HD to dopiero udręka.

 

Po zmianie ramu z 256mb na 1 GB odczujesz sporego kopa w użytkowaniu windowsa a wymiana dysku na 7200 obrotów jeszcze zwiększy komfort. Ale więcej już nie inwestuj w tego dziadka.

Odnośnik do komentarza

w sumie nie wiem ile te dyski maja.. chyba jednak razem 80 gb, czyli 2x 40 gb.

zasyfione ,to znacyz , plikami zasyfone :)

 

a co do podlaczenia to nie jestem w stanie odp. mam jedna tasme i jeden jest 'master device' podlaczony ,drugi costma innego (pisze z pamieci)

 

Tak jeden to Master a drugi to Slave. Podłączanie 2 dysków albo np Dysku i nagrywarki do jednej taśmy ATA to zły pomysł bo dane są wysyłane równolegle więc jak jedno urządzenie przesyła dane to drugie czeka w kolejce.

 

Jak nie masz 1000zł to możesz z Allegro kupić używane graty. Około 80zł masz 2 rdzeniowy procek do tego za 100zł jakaś płyta główna ze zintegrowaną grafiką. Zasiłka jakaś 350/400W to też koszt 80/100zł. Ramy na DDR2 też coś do 100zł wyrwiesz. Do tego jakiś dysk SATA.

 

Za 1000zł miał byś jakiegoś Athlona2 x2/3 (2 albo 3 rdzenie) 200/260zł Do tego płyta główna poniżej 200zł, 2 GB ramu 120zł, zasilacz ponad 100zł, dysk 150zł 500GB i jakaś karta graficzna pokroju 9600GT.

 

Jak widzisz za mniej niż 100zł masz komputer, który w przyszłości łatwo będzie można rozbudować bo posiada socket AM3 na który wyjdą nowe procesory w tym roku więc jest to przyszłościowe rozwiązanie. Do tego pamięci DDR 3 znacznie tańsze niż DDR2 i porty SATA do których podepniesz nawet 2 dyski 2 nagrywarki. Grafika wystarczy do nowych gierek w niższej rozdziałce a zawsze w przyszłości można wymienić bo to złącze PCI-E.

Tanie i dobre rozwiązanie bo w miare upływu czasu i spadających cen będziesz mógł łatwo wymienić na lepsze poszczególne części.

Edytowane przez CeHa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem, laptop mi się dławi autocade'm i planuje zbudować blaszaka i mam pewien dylemat.

Pracuje tylko w 2d (autocad) i mam dylemat z kartą graficzną, chciał bym kupić ATI FireGL V7350 (karta z 2006, można kupić za 200zł, dla tych rzeczy które bd robić jest wydajniejsza niż 4x GF7900), oraz chcę kupić procka intel i5 (w ar. sandybridge).Pewnie jeszcze jakiś szybki dysk i szybkie 8gb ramu. I teraz mam 2 pytania, czy ta karta nie bedzie tzw. wąskim gardłem? Czy można zainstalować 2 gą kartę (np GF) i przełączać w biosie przed startem systemu.

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

I tak nawet jak byś tak zrobił to sterowniki by się gryzły (Nvidia/ATI) a po za tym oba porty PCI-E nie są x16 (to tylko w drogich płytach jest 2 albo 3 x16)

Lepiej kup jedną a porządną kartę pokroju GTX460, która też sobie poradzi spokojnie do twoich zastosowań i pograsz w każdą nową grę Karta graficzna nie może być wąskim gardłem bo wszystko i tak zależy od procesora. A do tego w i5 masz zintegrowana kartę graficzna i jak dobrze pamiętam to płyta przełącza na integrę gdy normalna karta nie jest potrzebna oszczędzając tym samym prąd.

Odnośnik do komentarza

GTX jest słaby bo obsługuje tylko 1 warstwe w acad / 3ds max (za każdym razem musi buforować kolejną) ta może do 6 starsze quadro w dobrej cenie do 8. Oraz przy geforcach jest jedna wada w przypadku pracowania na siatkach zawsze są postrzępione, i jak pracować na karcie do gier skoro nawet dobrze nie potrafią tego wyświetlić a co dopiero obliczyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...