Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, nie tłumacze nic, ale po prostu czasem człowiek zapomina o najprostszych rozwiązaniach ;) pełen luz :)

Ja mam pytanie. Mam w laptopie 4GB ramu. Mogę wyjąć kość 2 Gb ze starego i dołożyć. Prędkości takie same. Odczuje jakieś korzyści czy szkoda zachodu ? Miałbym wtedy 6, lans f(pipi) :P 

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Mam do wydania 4000zł i chciałbym złożyć jak najmocniejszego kompa (gierki i programy do obróbki 3D). Sama buda, bez monitora, klawiatury itp. Komp nie będzie podkręcany. Ktoś mógłby polecić jakiś zestaw ?

 

EDIT:

 

Jaki procek lepiej brac ?

 

Intel Xeon E3-1231v3 3.4 GHz za 919zł czy Intel CORE I5-4670K 3.4GHz za 839zł ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Nie no, nie tłumacze nic, ale po prostu czasem człowiek zapomina o najprostszych rozwiązaniach ;) pełen luz :)

Ja mam pytanie. Mam w laptopie 4GB ramu. Mogę wyjąć kość 2 Gb ze starego i dołożyć. Prędkości takie same. Odczuje jakieś korzyści czy szkoda zachodu ? Miałbym wtedy 6, lans f(pipi) :P

 

Odczujesz, ja niedawno w moim wymieniałem jedną kość 2GB na 4GB, żebym miał w sumie 8GB i różnica jest zauważalna ;) 

Odnośnik do komentarza

Mam do wydania 4000zł i chciałbym złożyć jak najmocniejszego kompa (gierki i programy do obróbki 3D). Sama buda, bez monitora, klawiatury itp. Komp nie będzie podkręcany. Ktoś mógłby polecić jakiś zestaw ?

 

EDIT:

 

Jaki procek lepiej brac ?

 

Intel Xeon E3-1231v3 3.4 GHz za 919zł czy Intel CORE I5-4670K 3.4GHz za 839zł ?

 

Płyta główna : ASRock Fatal1ty H87 Performance

 

RAM : 2x4GB Crucial Ballistix 1600MHz

Dysk : Western Digital Caviar Blue 1GB 7200RPM 64MB Cache + SSD Crucial M500 128GB

Procesor : i5 4670K 3,4GHz

Grafika : Asus Radeon R9 290 OC 4GB GDDR

Zasilacz: Cooler Master G550M 

Obudowa : Zalman Z3

 

Całość powinna wyjść trochę taniej niż 4tyś. Sam mam taki zestaw, i jak narazie wszystko odpala na maksa, w zasadzie bez zająknięcia. No i jest cicho ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zapomniałem napisać, że niepotrzebny jest zwykły twardziel, bo mi sie jeden ostał ;P Skleciłem coś takiego:

Procek:

Intel CORE I7-4770 3.4GHz

 

Płyta:

ASRock Fatal1ty H87 Performance

 

Grafika:

Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5 (512 Bit)

 

Pamięć:

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)

 

Dysk:

SSD Crucial M500 120GB

 

Zasilacz:

SilentiumPC Deus M1 650W

 

Chłodzenie CPU:

SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

Obudowa:

Zalman Z3 PLUS

 

Może być dokladnie ta grafika co w linku czy jednak przyoszczędzić na czymś i coś innego wybrać ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Czemu nie chcesz nic podkręcać?

Jeśli serio zdecydujesz się żeby nie overclockować to darował bym sobie narazie chłodzenie na procesor i sprawdził bym temperature na stockowym chłodzeniu bo prawdopodobnie nic ci się nie będzie gotować a 100zł zawsze w kieszeni.

Jednak polecam kupić procek z literką K na końcu i go trochę "kopnąć", to nic trudnego a "moc" wzrasta dość znacząco.

 

Co do karty to wg mnie dobry wybór chociaż jest mocno prądożerna. Osobiście jednak chociaż też mam kartę AMD to teraz postawił bym chyba na coś od Nvidii ze względu na te ich bajerki typu hairworks :P

Odnośnik do komentarza

1. Jeżeli chodzi o podkręcanie to sie na tym kompletnie nie znam i nigdy tego nie robilem ;P 

2. Też zastanawiałem sie nad wywaleniem tego chłodzenia i zostaniu przy boxowym.

3. Tak jak pisałem, komp nie będzie tylko do gierek, ale także do programów 3D, a ta karta ma 4GB graficznej. Polecisz coś w podobnej cenie co bedzie równie dobre w przypadku gier i 3D ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

1. Jeżeli chodzi o podkręcanie to sie na tym kompletnie nie znam i nigdy tego nie robilem ;P 

2. Też zastanawiałem sie nad wywaleniem tego chłodzenia i zostaniu przy boxowym.

3. Tak jak pisałem, komp nie będzie tylko do gierek, ale także do programami 3D, a ta karta ma 4GB graficznej. Polecisz coś w podobnej cenie co bedzie rownie dobre w przypadku gier i programów ?

1. Ja też się nie znałem dopóki nie podkręciłem :) Obecnie z internetem ciężko to źle zrobić. Nie mówie o jakimś katowaniu procesora i próbowaniu jego limitów ale bezpieczny solidny OC daje zauważalny wzrost wydajności, kupujesz chłodzenie i właściwie niczym nie ryzykujesz.

2. - 

3. Sorry, nie doczytałem. Nie znam się na grafice 3D i wymaganiach z nią związanych więc wypowiedź o karcie z poprzedniego posta możesz zignorować ;)

Odnośnik do komentarza

Nawet do gier jakby miał brać to by mu wystarczyło by kupić kartę od nvidii? R9 290 pod względem mocy równa się bardziej z 780 niż 770 a cenowo 780 wychodzi dużo drożej. Ja na swojej 770 się przejechałem i już nigdy nie wyłożę pieniądze na nvidie.

Odnośnik do komentarza

Nawet do gier jakby miał brać to by mu wystarczyło by kupić kartę od nvidii? R9 290 pod względem mocy równa się bardziej z 780 niż 770 a cenowo 780 wychodzi dużo drożej. Ja na swojej 770 się przejechałem i już nigdy nie wyłożę pieniądze na nvidie.

 

Co takiego złego się stało?, bo zamierzam kupić 770 po wypłacie (Gigabyte, Windoforce)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli myślisz przyszłościowo wątpię aby ta karta miała jakikolwiek sens w obecnej chwili.Sam miałem wersję amp! od zotaca , która jest najmocniejszą wersją na rynku ale miałem tylko 2gb pamięci. Karta powoli staje się za słaba , jak na początku jechałem na maksymalnych detalach tak wiadomo z czasem zmniejszałem ustawienia. Ale fakt że titanfall albo watch dogs był zupełnie nie grywalny przez stuttering pamięci vram to nawet bez przemyśleń wywaliłem kartę na allegro. Obecnie nie mam zamiaru pchać się w żadną kartę poniżej 4gb pamięci a jeżeli chcesz brać 770 w wersji 4gb to cenowo nie wypada za ciekawie bo kosztuje w okolicach 1400 zł a za tę kwotę można już dostać dużo mocniejsze radeony albo dołożyć/poczekać na obniżkę 780. Ja obecnie przerzucam się na amd ze względu na stosunek ceny do jakości . 

Odnośnik do komentarza

Też bym brał 780 a jeszcze lepiej poczekał na 870/880 ale za duża różnica w cenie. Jeżeli już w 1080p są gry co wymagają 3gb vram to raczej na pewno wejdzie to na stałe.Chyba że nie zależy ci na teksturach ultra bo to właśnie tekstury te pamięć zjadają jak się nie mylę .

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad kupnem komputera do domu tak do 1200 zł. Chodzi o PCta stacjonarnego, na którym będę mógł normalnie pracować i czasem pograć w to czego nie mamy na konsolach. Trochę zaległości mam, bo mój obecny sprzęt nie daje sobie rady nawet z europa universalis najnowszą... Przede wszystkim zależy mi na nowym Rome total war II. Monitor i klawiaturę mam. Zastanawiam się nad dwoma zestawami:

 

http://allegro.pl/gamer-x4-4x4-20ghz-500gb-4gb-ati-hd8570-usb3-win7-i4335199825.html

 

lub ten

 

http://acer.strefamarek.allegro.pl/komputer-acer-pb-imds2185-a4-5000-4gb-500gb-win7.html

 

Nie ma to być typowy komputer do gier, choć jak wspominałem mam trochę zaległości, więc dobrze by było gdybym mógł odpalić najnowsze tytuły i płynnie w nie pograć. Interesują mnie głównie strategie. Każdy z powyszych zestawów jest lepszy od tego co mam.

Zastanawiałem się nad reanimacją tego komputera bo wysiadła mi grafika geforce 7300, celowałem w geforce 8500 + trochę ramu ale zaraz okaże się, że zasilacz nie sprosta więc kolejny wydatek, potem się okaże, że znów jest coś do wymiany więc stwierdziłem, że to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Zdaję sobie z tego sprawę ale granie to ma być tylko dodatek. Bardziej chodzi o płynną pracę. Wiem, że gotowce to słaba opcja ale ja całkowicie wyleciałem z tematu. Fundusz mam ograniczony a jak chciałbym składać coś fajnego to pewnie powyżej 1200 zł. Obecnie PC wiesza mi się jak mam więcej okienek albo jescze muzyka w tle i fb... Chyba, że zaproponujecie coś za tą kwotę?

Odnośnik do komentarza

Okazało się, że mogę wydać troche więcej na kompa wiec złożyłem sobie taki zestaw:

 

2w6cmfs.jpg

 

Być może będę jednak kiedyś podkrecać. Coś zmienić ? Jakieś sugestie ? Płyta główna może być czy doplacać 150zł do Gigabyte Z97MX-Gaming 5 ?

  Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dorzuc 100 zl i kup Gigabyte GTX 780 Ghz Edition Windforce...

 

Wklep to w sklepie w ktorym kupujesz: GV-N780GHz-3GD, sam mam i mocnego na tego potworka jeszcze nie znalazlem, dodatkowo chlodzenie Windforce gwarantuje swietne temperatury. Co do procka, jesli nie planujesz podkrecania go, to moze niepotrzebnie bierzesz K, zawsze stowka w kieszeni bedzie (lub na Ghz :teehee:).

 

Edit: W sumie widze ze tez masz tam Ghz Windforce, dziwnie zapisane to jest, jednak jest to troche slabsza jednostka (przed rewizją moze ?).

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...