Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Juz pomijam to, że oni ma swój wymyślony jakiś zestaw komputerowy, który nie jest referentem do typowego gamingowego zestawu.

Inna sprawa, że po aferze z GTXem 970 i jego rzeczywistym 3,5GB ramu a nie 4GB, błędną specyfikacją i czkawką wydajności przy zapełnieniu 3,5+0,5 Ramu to można twierdzić, że nie znają się. Newegg zwraca pieniądze swoim klientom, którzy kupili dawno temu GTX 970 z powodu błędnej specyfikacji.

 

500W dobrej marki obsłuży spokojnie GTX 970 w SLi i jeszcze mu ponad 100W zostanie. Producenci samochodów tez się nie znają kiedy podają średnie spalanie, które nie da rady wykręcić kiedy kupisz samochodów za 300 tysięcy złotych ?

Odnośnik do komentarza

To chyba lepiej mieć zapasu trochę niż po pół roku kupować nowy zasilacz, bo stary nie wyrobi po dołożeniu ramu dysku twardego. Przeczytaj może jeszcze raz informacje z mojego linka, bo znowu jakieś teorie siejesz jak z zasilaczami Silentium. Jakbym miał brać na poważnie twoją teorię to w życiu nie kupiłbym płyty głównej Asrocka, bo 10 lat temu wydawali badziewne.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale co ty chcesz za pol roku zmieniać, że ponad 100W Ci nie starcza ? GTXa do SLI dokupywać ? Odnośnie zasilaczy Silentium to jest to moja osobista preferencja i na rynku są zbyt krótko a konkurencja ma pewniejsze produkty o podobnej specyfikacji i cenie więc wole kupić coś bardziej pewnego. ASrock też jest sprawdzony więc jeżeli Silentium zapracuje na miano pewnej marki to na pewno go kupie. Tak samo osobistą preferencją jest mój dystans do jakichkolwiek produktów Goodrama, bo tyle co się ddr'ów na gwarancje nawywysłałem tylko od Goodramu to jeszcze nie tak nie miałem.

 

Ludzie tak ze starych czasów Intel Dual Core 2140 nauczyli, aby kupować zasilacze z dużym zapasem, sam wpadłem w ten bajzel kupując za 400zł Corsaira HX520, który na tamten czas był zupełnym overkillem i teraz po 6 latach może obsłużyć GTX970. Z tym zapasem to jest taki troche mit jak z ssd, które kupić ale najlepiej nie używać, wszystko przenieść na hdd bo się ssd zepsuje. Ramu też kupić tyle aby pozostawał pusty no bo "przecież jakaś gra lub program 3GB ramu zajmuje i ojezus maria, nie po to kupiłem ram aby coś go wykorzystywało."

Ja w swoim Corsairze mam jakieś 300W zamrożonych pieniędzy, które poszły się marnować i aktualniej obsługują komputer siostry, która ogarnia na nim tylko Worda i Ipla.tv.

 

Ja nie wiem jak trudno komuś zrozumiec, że kupując 430W zostanie mu jeszcze dużo zapasu i dla kogoś ten zapas dalej nie wystarcza. Ja już dawno olałem kupowanie na wyrost bo to się nie opłaca i niczego dobrego z tego nie ma, zwłaszcza w przypadku markowych zasilaczy, gdzie konstrukcje są bardzo dobracowane z powodu konkurencji i dobre marki nie wypuszczają gó wien.

Odnośnik do komentarza

Ok, wezmę XFX 430W. Dzięki za rady.

 

Jeszcze pytanie odnośnie pamięci RAM: warto dokładać dokładać do np. G.SKILL DDR3 8GB 2133MHz CL9 czy wystarczą zwykłe goodramy 1600MHz? Jaki model najlepszy w cenie max. 350zł?

http://pclab.pl/art59350-8.html

 

Jak tam chcesz. Generalnie różnica w wydajności to 2-3fpsy. Możesz ewentualnie poszukać jakichś kości które dobrze się kręcą, mówię tu o modelu 1866 i podkręcić je na 2133. Powinno wyjść taniej. Jaki model? To już musisz popatrzeć po opiniach innych. :P

Odnośnik do komentarza

Pewnie po raz kolejny nikt  się ze mną nie zgodzi, ale IMO lepiej np. kupić 3x4GB 1333mhz CL9 niż 2x8GB 2133 CL10. Cenowo wyjdzie bardzo zbliżony poziom a wydajnościowo różnica będzie ogromna. 

 

W swoim obecnym komputerze mam 8GB 1866MHz CL9 z "wypasionym" kolorowym radiatorem, ale jakby mi przyszło teraz kupować RAM to wolałbym mniej szpanerski, ale w większej ilości ;)

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

To nie chodzi o żaden mit tylko wystarczy kilka testów aby potwierdzić lub obalić to stwierdzenie. Jak dobrze kojarze to BF4 reaguje tylko na ilośc Mhz i CL w tej grze nie ma znaczenia, liczy się tylko zegar pamięci.

 

Co do G.skill to trudno powiedzieć czy warto dopłacić, oni robią świetne jakościowo moduły, kiedyś miałem Adaty, potem kupowałem tylko G.Skille - dobrze się kręciły i zawsze byłem zadowolony. Nigdy nie było z nimi problemów. Ale czy w tej cenie są "najlepsze" to nie wiem - ja i tak bym je kupił. Tak samo jak lubię chłodzenie Noctua, mimo że jakieś topowe Thermalrighty są w testach lepsze to jednak jakościowo i genialny support austriaków powoduje, że wole im dopłacić. To już kwestia preferencji marek, zasobność portfela oraz tego czy chcemy mieć na procu 68C w stresie czy 66C.

 

Z innej beczki tak w ramach ciekawostki odnośnie past termo na procesor:

 

przerobiłem pastę Noctua, Zalmana STG2 oraz aktualnie Collaboratory Liqui Pro.

 

Noctua i Zalman wyniki bardzo zbliżone, po roku Zalman był bardziej wyschnięty ale kupiłbym go ze względu na pędzelek i łatwość nakładania.

Collaboratory też łatwo siępędzelkiem nakłada, chłodzi super w stacjonarce, chłodzi jeszcze lepiej w lapku ale w lapkach docisk jest na tyle słaby, że po jakimś czasie nie ma dobrego dociska i aktualnie mam znowu 92C w stresie na swoim Ivy Bridge i5 bo psta wypływa na boki i nie dotyka radiatora, jej warstwa jest zbyt cienka, docisk chłodzenia w lapku zbyt nędzny. Będę musiał to wymienić na Noctuę i wtedy powinno być ok.

Do nowego zestawu jak najbardziej kupić Collaboratory Liquid, nakłada się ją banalnie.

Odnośnik do komentarza

Chcesz wziąć do 4690k i gtx 970 (mój zestaw jak żywy) zasilacz 430w? Pojebało kogoś?

 

http://www.guru3d.com/articles-pages/nvidia-geforce-gtx-970-and-980-reference-review,7.html

"System Wattage with GPU in FULL Stress = 274 Watts"

Odnośnik do komentarza

 

Chcesz wziąć do 4690k i gtx 970 (mój zestaw jak żywy) zasilacz 430w? Pojebało kogoś?

 

http://www.guru3d.com/articles-pages/nvidia-geforce-gtx-970-and-980-reference-review,7.html

"System Wattage with GPU in FULL Stress = 274 Watts"

Ale to jest samo GPU, a gdzie procesor i reszta...

 

 

GeForce GTX 970 or 980 - On your average system the card requires you to have a 500 Watt power supply unit.

 

If you are going to overclock your GPU or processor, then we do recommend you purchase something with some more stamina.

Każdy pisze inaczej :P

Odnośnik do komentarza

 

 

Chcesz wziąć do 4690k i gtx 970 (mój zestaw jak żywy) zasilacz 430w? Pojebało kogoś?

 

http://www.guru3d.com/articles-pages/nvidia-geforce-gtx-970-and-980-reference-review,7.html

"System Wattage with GPU in FULL Stress = 274 Watts"

Ale to jest samo GPU, a gdzie procesor i reszta...

 

 

GeForce GTX 970 or 980 - On your average system the card requires you to have a 500 Watt power supply unit.

 

If you are going to overclock your GPU or processor, then we do recommend you purchase something with some more stamina.

Każdy pisze inaczej :P

 

 

 

To jest pobór mocy całego zestawu, weź przeczytaj dokładnie.

Odnośnik do komentarza

Niby wszędzie zalecają 500W, więc dla świętego spokoju niech kolega Beniek weźmie sobie 500W, żeby później nie było płaczu. :) Dobrze żeby jeszcze miał przynajmniej certyfikat Gold, będzie wtedy wyższa wydajność energetyczna (ale to już zależy od budżetu).

Odnośnik do komentarza

hej, potrzebuję pomocy w kupnie laptopa dla chrzesniaka. Uzbierał chłopina 1000zł, dołożę mu drugi 1000zł i mam do 2000 budżetu. Szukam laptopa na którym pogra w tego swojego Micecrafta czy inne dziecięce crapy. Myślałem, że kupię coś za 1700zł i za 300zł kupię mu gier i może mychę fajną jakąś. 

 

pomożecie? 15 cali, reszta nie mam pojęcia co wybrać. ktoś coś?

Odnośnik do komentarza

500W to jest racjonalne minimum dla GTX970 oraz w miarę porządnego procesora.

 

Niewazne czy zasilacz ma w nazwie 500 czy 430. Liczy sie ile jest w stanie tej mocy dostarczyc na 12 V. A xfx 430 potrafi wiecej niz niejedna 500.

 

Należy patrzeć na certyfikaty, które są przyznawane w ramach danej wydajności. Oczywiście trzeba się liczyć z opinią danej firmy, serwisem itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

 

Tylko ten nieszczęsny procesor i3 u. Niskonapięciowe procesory są naprawdę słabe. Do tej karty przydałby się jakiś normalny procek "m". Chociaż to zależy już czy tylko do Minecrafta czy ambicje po otrzymaniu laptopa wzrosną i nagle będzie chciało się uruchomić lepsze gierki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...