Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 999 zł Chłodzenie: SilentiumPC Grandis XE1236 159 zł Płyta główna: MSI Z97 Gaming 5 /intel Z97, LGA1150/ 615 zł Pamięć RAM: - - Druga pamięć RAM: - - Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 219 zł Drugi dysk twardy: Crucial BX100 128GB (535/185MB/s) 295 zł Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5 256Bit (1253/7000) 1569 zł Karta dźwiękowa: - - Karta sieciowa: - - Nagrywarka DVD / BluRay: - - Obudowa: Gelid Darkforce USB3.0 (b/z) 249 zł Zasilacz: Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular 265 zł

 

i dołóż te pamięci z tematu powyżej i masz pcmasterrace zestaw. 

Odnośnik do komentarza
Złożyłem taki:


Płyta: Gigabyte GA-Z97-HD3

Procek: Intel Core i5-4690K

Dysk: Seagate Barracuda ST1000DM003

Ram: Goodram DDR3 8GB 1600MHz CL10

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 970 OC ITX 4GB

Napęd: Samsung SH-224DB/BEBE

Zasilacz: Corsair CX Series 80 Plus Bronze 600W

Obudowa: Corsair Carbide SPEC-01


A całość prezentuje się tak

l_1322007e46f9f96DSC_0120.jpg


I póki co wszystko śmiga bez żadnego problemu. Far Cry 4, Dragon Age:I, Crysis 2, Shadow Warrior, wszystko na ultra full hd w 60 fps śmiga aż miło. Dodatkowo kilka starszych produkcji ogrywałem, które są do dorwania za grosze, taka trylogia Mass Effecta chodzi po 50zł, a wygląda jak HD remaster, który pewnie niedługo nadciągnie.

 

e: aha, cenowo wyniosło mnie 4,3k. Mogę śmiało polecić ten zestaw

Edytowane przez teddy
Odnośnik do komentarza

Nie bierz SLI nie każda gra współpracuje i są często problemy z działaniem . Bierz gtx 970 a z czasem jak wyjdzie nowa seria sprzedasz go dołożysz kilka stówek i będziesz miał nową. Jak podkręcisz to rośnie minimalnie pobór prądu , w zasilacz uderzałbym 600w by jakiś zapas został. No i chłodzenie też do proca oczywiście trzeba .

Odnośnik do komentarza

Do GTXa970 600W starczy spokojnie. Nvidia zaleca zasilacz minimum 500W, więc te 100W lepiej mieć zapasu. Sam też ostatnio kupowałem 970 na Wiedźmina 3 a zasilacz mam 750W, kiedyś jeszcze myślałem że będę się bawił w SLI ale jakoś mi przeszło. Co więcej czytałem że ta seria 9xx od Nvidii nie najlepiej radzi sobie w sli ze względu na problemy ze sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

olej napęd, jak będzie Ci potrzebny to pożycze ci nagrywarkę na usb, bo ową posiadam. od 5 lat nie miałem płyty w napędzie w kompie, wszystkie gierki posiadam cyfrowo :F

 

tak samo dysk, kup sobie ssd 120gb i wymontuj ze starego lapka swojego dysk 2,5 cala i tyle. mam milion dysków w domu to mogę ci podarować jakiś :F

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Fajnie, to odejdzie pare stow od plyty glownej, wezme bez mozliwosci SLI.

Nie wydaje mi sie, zeby byl potrzebny 600W, a roznica w cenie spora...

Wole nie wychodzic poza 4500k.

Jeżeli różnica w cenie jest faktycznie spora to bierz 500W. Powinno też starczyć bez problemu. Ja jak kiedyś brałem zasilacz różnica między 650W a 750W wynosiła jakieś 60zł, więc wolałem dołożyć i mieć coś mocniejszego na zaś, ale 650W starczyłoby z palcem w du.. Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Widzę grube, baronowe zakupy urządzacie panowie :D. Ja poczekam do końca roku i pewnie też zainwestuje w 970, chyba, że nVidia znowu wyskoczy ze sprzętem w tej cenie, ale o jeszcze lepszych parametrach. W ATI się raczej nie pcham, bo musiałbym zmieniać zasilacz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...