Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesiek może nie ale jako kartę zastępczą trzymam sobie gt 430 i w razie gdy nie mam gpu i tak idzie pograć. Ostatnio na tym 430 kończyłem dark souls 2 , które chodziło na średnich w 1050p w 40-60 klatkach. Niby karta bardzoniskobudżetowa (nie dopina się nawet zasilania , tyle co z pcie bierze jej widocznie wystarczy) ale grać idzie. Co nie zmienia faktu że jak nie masz hajsu atakowałbym w 660 chociażby ale nigdy nie kupiłbym radeona widząc testy w sieci.

Odnośnik do komentarza

Co myślicie o tym? Zestaw do 4 tysięcy

 

 

Procesor: Intel Core i5-4690K
Schładzacz procesora: SilentiumPC Fera 2 HE1224

Płyta główna: ASRock H97 Anniversary

Karta graficzna: Palit GeForce GTX 970 JetStream

Pamięć (RAM): GoodRam Play 2 × 4 GB 1866 MHz

Nośnik danych: WD Caviar Blue 1000 GB

Nośnik SSD: GoodRam C100

Napęd optyczny: Samsung SH-224DB/BEBE

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500 W 

Obudowa: Zalman Z3 Plus USB 3.0

Odnośnik do komentarza

Lepiej dołożyć te 2 stówki i kupić sprawdzone przez wielu karty od MSI albo Gigabyte imo

 

e: no chyba, że nie ma opcji o dokładaniu, ale to wtedy uciąłbym np dysk ssd i kupił lepszą kartę, a dysk dołożył przy następnej wypłacie

Edytowane przez teddy
Odnośnik do komentarza

płyta MSI Z97 GAMING 3 będzie ok?

 

ale to 500 zł kosztuje:(

 

Kurcze, mogłem poprosić o zestaw za 3 koła, to byście doradzili za 4:)

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

płyta MSI Z97 GAMING 3 będzie ok?

 

ale to 500 zł kosztuje:(

 

Kurcze, mogłem poprosić o zestaw za 3 koła, to byście doradzili za 4:)

Chyba najlepszy możliwy wybór w tej cenie. Są też płyty tańsze bez dopisku 'Gaming' ale mają słabsze sekcje zasilające, chłodzenie itd.
Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie masz zamiaru podkręcić procesora to nie bierz chłodzenia i płyty z Gaming w nazwie.

 

Ale!

 

Ja radziłbym wziąć i chłodzenie i lepszą płytę żeby wycisnąć z tego CPU jak najwięcej.

 

Jeżeli mimo to nie będziesz się bawił w OC to po co z kolei brać procesor z końcówką 'K' w nazwie? Te procki są dedykowane pod podkręcanie bo mają odblokowany mnożnik. Ich wersje bez literki K są sporo tańsze.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

albo bez gaming i procek bez k albo gaming i procek z k ale chłodzenie normalne jak będziesz podkręcać za jakiś czas to wtedy sobie dokupisz lepsze chłodzenie na fabrycznym chodzi dobrze. Ja nie podkręcam i od 2 lat mam i 7 na fabrycznym cichutko i sprawnie chodzi. Sam kupiłem 4771 bez k bo i nie planowałem podkręcaćdo tego dobrałem dobrą nie najlepszą płytę główną  msi z87  g43  i jestem zadowolony wiem że zestaw jeszcze będzie mi 2-3 lata służyć :)

Odnośnik do komentarza

albo bez gaming i procek bez k albo gaming i procek z k

Co to za wymysły? Równie dobrze można wziąć 4690k i płytę na Z97 bez żadnych dopisków Gaming/For Gamers i innych niepotrzebnych bzdetów. OC będzie w praktycznie takie samo. Rożnicę w cenie lepiej dołożyć do czegoś co naprawdę zrobi nam różnicę, chociażby dysk SSD 256GB. Gry zajmują coraz więcej i takie 50GB już nikogo nie dziwi. 2-3 gry + system i SSD 128GB już się kończy.

 

mam i 7 na fabrycznym cichutko i sprawnie chodzi.

Mój 4670k szybko dobijał do 90-100C na fabrycznym chłodzeniu, które wyło tak, że bez słuchawek odechciewało się siedzieć przy komputerze.

Edytowane przez andrew777
Odnośnik do komentarza

 

albo bez gaming i procek bez k albo gaming i procek z k

Co to za wymysły? Równie dobrze można wziąć 4690k i płytę na Z97 bez żadnych dopisków Gaming/For Gamers i innych niepotrzebnych bzdetów. OC będzie w praktycznie takie samo. Rożnicę w cenie lepiej dołożyć do czegoś co naprawdę zrobi nam różnicę, chociażby dysk SSD 256GB. Gry zajmują coraz więcej i takie 50GB już nikogo nie dziwi. 2-3 gry + system i SSD 128GB już się kończy.

 

mam i 7 na fabrycznym cichutko i sprawnie chodzi.

Mój 4670k szybko dobijał do 90-100C na fabrycznym chłodzeniu, które wyło tak, że bez słuchawek odechciewało się siedzieć przy komputerze.

 

Jakąś wadę fabryczną miałeś . Ja na boxowym chłodzeniu nic nie słyszałem , dodatkowo dorzuciłem macho 120 i ukręciłem do 4.2 ghz . Ale na boxie czy to na macho kompletnie nie słyszalne.

Odnośnik do komentarza

No chyba że testy takiego chłodzenia robi się na wypalaczach, wtedy spokojnie można dobić do 100st. Pytanie tylko po co to komu? W grach jak procek nie osiąga więcej jak 80st. tzn. że nic złego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Nawet nie trzeba używać programów typu OCCT żeby uzyskać temperatury wyższe niż w grach.

Może trafiłem na chłodzenie, które źle stykało się z procesorem albo coś innego, ale nie byłem jedynym, u którego temperatury były dosyć wysokie na boxowym chłodzeniu.

Przez teksy typu "zostaw boxowe chłodzenie, bo u mnie jest ciche" ktoś może się rozczarować. Pomijając już realną głośność komputera dochodzi kwestia przyzwyczajenia użytkownika do hałasu wydobywającego się z komputera.

Odnośnik do komentarza

No ale te boxowe chłodzenie jest cichutkie , jeżeli ktoś nie chce bawić się w OC to po co brać dodatkowe chłodzenie. Mam 4670k i nigdy nie chodził na tyle bym go słyszał . Miałeś walniętą wersje i tyle albo pastę źle nałożyłeś lub też źle dokręciłeś.

Odnośnik do komentarza

przy i7 chłodzenie boxowe jest za(pipi)iste. Nie wiem kiedyś były do bani przyznaje sam pamiętam mój stary procek i głośny wiatrak. To chłodzenie jest cichutkie nawet jak pracuje. Mam bardzo cichy komp tak cichy że słyszę jak cewki pracują na karcie w grze (rzadko ale się zdarza)

Odnośnik do komentarza

zastanawiam się nad obudową do komputera, wpadły mi w oko obudowy typu cube:

http://www.morele.net/obudowa-king-mod-services-geck-236-xigmatek-aquila-638532/

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-alea-m50-pure-black-spc105-720233/

http://www.morele.net/obudowa-anidees-ai-7mw-bialy-ai-07mw-721207/

 

wyglądają ciekawie, zajmują mniej miejsca - co sądzicie? wiem, że przepływ powietrza będzie gorszy niż w jakimś full tower, ale czy zrobi to znaczącą różnicę? szczególnie jak się zapoda jakiś wielki wentylator.

 

A jeżeli nie cube to chyba pójdę w jakieś mATX, bo chcę, żeby zajmowało to jak najmniej miejsca.

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

zastanawiam się nad obudową do komputera, wpadły mi w oko obudowy typu cube:

http://www.morele.net/obudowa-king-mod-services-geck-236-xigmatek-aquila-638532/

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-alea-m50-pure-black-spc105-720233/

http://www.morele.net/obudowa-anidees-ai-7mw-bialy-ai-07mw-721207/

 

wyglądają ciekawie, zajmują mniej miejsca - co sądzicie? wiem, że przepływ powietrza będzie gorszy niż w jakimś full tower, ale czy zrobi to znaczącą różnicę? szczególnie jak się zapoda jakiś wielki wentylator.

 

A jeżeli nie cube to chyba pójdę w jakieś mATX, bo chcę, żeby zajmowało to jak najmniej miejsca.

 

 

Fractal Design Node 804

Lian Li PC-V351B

Antec ISK600M 

 

Do tego niski cooler od Noctuy i jest git.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...