Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

xD

 

to tak w 2000 tysiącach się spokojnie zamkniesz. ciekawostka - moja gtx770 i procesor i5-3570 PS4 robią jak chcą, a oba produkty kupisz dzisiaj za trochę ponad 1000zł.

 

Za 3500 złożysz coś bardzo dobrego, ale jak doje,biesz w BF4 MSAAx8 czy inne cuda na kiju, to i tak stałych 60fps nie utrzymasz. Natomiast zawsze będziesz miał ustawienia wyższe niż na ps4, to jest pewne.

 

Na NAJWYŻSZYCH MEGA ULTRA O JA JE,BIE ustawieniach będziesz miał zawsze betonowe 30fps, czasami zdarzy się 60. Jak zaczniesz trochę schodzić to szybko wskoczysz prawie wszędzie na 60fps, czasami jest to kwestia  obniżenia cieni, antyaliasingu czy innych pierdół.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Ja zamierzam zlozyc chyba taki zestaw, jezeli nie zamierzasz podkrecac mysle ze jest okej. Mozesz pomyslec o innej plycie glownej (przepraszam za blad miala byc tutaj plyta MSI h110M Pro-vd bez napisu "Plus", lub tanszej karcie graficznej. Od siebie polecam EVGA 1060 SC za 1320zl jednak ciezko dostepna. Wzialem 8gb zamiast 2x4gb z mysla o dalszej rozbudowie do 16gb. Skladalem na stronie esc.pl. Mozesz przyoszczedzic tez 100zl biorac ssd 128gb

2f6f9cbf66a12d26med.jpg

Edytowane przez MateuszeKkK
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Znalazłem na tej stronie coś takiego http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=369&products_id=56689 co sądzicie?

no zależy. ogólnie nie napisali jaki to gtx 1070 (albo nie widze), więc: jęsli chcesz plug and play to spoko, wydajna maszynka sam myślę będe celował w coś takiego tyle, że z lepszym prockiem, ale jak byś miał kogoś do pomocy, to ten zestaw oddzielnie byś złożył z 200-300zł taniej. pomijam kwestie estetyki obudowy.

Ale jak coś ja sie nie znam.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Panowie warto pakować się w i5 2500 3.3GHz LGA 1155? Przymierzam się do kupna nowej blachy ale też worka bez dna z kasą nie mam więc sprawdzam,gdzie by się dało coś przyoszczędzić. Brat mi jeszcze polecił i5-4570 6MB s.1150,droższy ale też i nowszy procek. I tak w sumie sobie rozmyślam między tymi dwoma. No chyba,że jeszcze by się znalazło coś pomiędzy tymi prockami warto uwagi i w stosunkowo dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza

Mam taki monitor przez jakiś czas już, ale dobrze mi służy https://saturn.pl/komputery-i-tablety/monitor-samsung-s22b150n (60hz) ale też może zmienie, bo nie ma nawet wejścia hdmi. Zestaw, który podałem to takie maximum cenowe i jeśli naprawdę dużo bardziej opłaca się go wziąć to wydam tyle kasy. Ale myślałem bardziej o czymś takim  http://www.x-kom.pl/p/259737-desktop-x-kom-tesla-gb-500-i5-6400-gtx960-8gb-1tb-wx.html#reviews. Cena przystępna i windows 10 w zestawie. Tak jak mówiłem, chcę na kompie grać i cieszyć się wyższą jakością niż w ps4, bez zawieszania się systemu. Bo jak np w fpsach będzie te 30 fpsów czasem to jakoś przełknę. Forza 3, wiesiek, gta muszą śmigać, nie musi być ultra, ale ładna jakość i płynnie bez zwiech ;)

 

No i podstawowa sprawa, na jak długo taki zestaw wystarczy a raczej karta, by odpalać spokojnie nowe i dobrze zoptymalizowane  gry chociaż na high. 

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Mam taki monitor przez jakiś czas już, ale dobrze mi służy https://saturn.pl/komputery-i-tablety/monitor-samsung-s22b150n (60hz) ale też może zmienie, bo nie ma nawet wejścia hdmi. Zestaw, który podałem to takie maximum cenowe i jeśli naprawdę dużo bardziej opłaca się go wziąć to wydam tyle kasy. Ale myślałem bardziej o czymś takim  http://www.x-kom.pl/p/259737-desktop-x-kom-tesla-gb-500-i5-6400-gtx960-8gb-1tb-wx.html#reviews. Cena przystępna i windows 10 w zestawie. Tak jak mówiłem, chcę na kompie grać i cieszyć się wyższą jakością niż w ps4, bez zawieszania się systemu. Bo jak np w fpsach będzie te 30 fpsów czasem to jakoś przełknę. Forza 3, wiesiek, gta muszą śmigać, nie musi być ultra, ale ładna jakość i płynnie bez zwiech ;)

 

No i podstawowa sprawa, na jak długo taki zestaw wystarczy a raczej karta, by odpalać spokojnie nowe i dobrze zoptymalizowane  gry chociaż na high. 

 

 

Nie ma sensu zdawać tego pytania ze względu na aktualną rozbieżność w optymalizacji gier. Możemy powróżyć z fusów i założyć, że kolejne gry będą w opengl tak jak Doom i będą chodzić na wszystkim albo otrzymamy nowe "tomb raidery" które potrafią spocić każdy konfig.

 

Ale mocno upraszczając to GTX960 szałem na bałtyku nie jest ale pograsz w wiele gierek komfortowo na medium/high bez specjalnych wodotrysków. Jeżeli ktoś podaje okres czasu na jak długo coś starczy to nie ma pojęcia o pc. Wystarczy, że nvidia w kolejnych sterownikach znerfi wydajność aby przymusić do kupna nowszej karty graficznej i cały plan właśnie legł w gruzach.

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę, jak sprzedaje się NoMan's Sky i jak działa przy jakości grafiki, którą oferuje, to niestety przypuszczam, że 1070 za rok w niektórych "super hitach" AAA może mieć powaźnie problemy.

 

Chciałbym zmienić budę w PC. Obecny Zalman Z3 Plus jest dla mnie za głośny. Fractal design Define R5, to dobry wybór, jeżeli chodzi o wyciszoną obudowę?

Odnośnik do komentarza

Paliodor, najsensowniejszym rozwiązaniem jest kupić najszybszy/najbardziej zaawansowany procesor w kwocie, którą chcesz przeznaczyć. Oczywiście używany.

No skłaniam się ku temu i5-4570, co prawda różnica w cenie to ~300zł ale nowsze i lepsze, a też za rok nie będzie mi się chciało znów czegoś wymieniać. Najlepiej to chciałbym za procek dać tak do tych 500zł ale nie wiem czy coś by się sensownego znalazło w tym przedziale cenowym.

Jeszcze mam zagwozdkę czy brać takie mobo:

http://allegro.pl/gigabyte-ga-z87x-ud3h-s-1150-usb-3-0-hdmi-dvi-dp-i6396257712.html

czy też szukać czegoś tańszego do tych 250zł. Ja już niestety dawno nie śledziłem rynku bebechów i posiłkuję się pomocą brata bo go to kręci i mi tyle tych płyt pokazał,że młyn totalny w głowie XD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...