Jump to content

PS VR - Awaryjność


steven72

Recommended Posts

Czy delikatnie poruszający się obraz w przód i w tył gdy siedzę nieruchomo jest normą, czy może jednak powinien utrzymywać stabilność i problem leży w mojej kamerce? Próbowałem kalibrować, przywracać ustawienia fabryczne itd. i wciąż to samo i już nie wiem, czy taka przypadłość kwalifikuje się na gwarancję. Jak to u was wygląda?

Edited by steven72
Link to comment

@steven72 No, raczej nie jest normą, bo ja ani przez moment użytkowania nie zauważyłem niczego podejrzanego w kwestii samych gogli. Dryfujące Move, czy pady to owszem, ale obraz w goglach nigdy nie sprawiał problemów. To przy jakichś konkretnych grach/aplikacjach czy bez znaczenia? Sprawdź jak zachowują się diody na goglach podczas użytkowania (moze świrują, przygasają) i czy nie masz w pobliżu jakichś gładkich powierzchni odbijających światło, które mogłyby sprawiać, że kamera głupieje. Sprawdź w dobrze oświetlonym pomieszczeniu i w całkowitych ciemnościach czy będzie jakaś poprawa/różnica. Sprawdź podłączenia (zestawu VR i kamerki). Skalibruj kamerę i gogle, możesz również zmienić rozstawienie oczu, bo może wzrok Ci figle płata. Spróbuj też ustawić kamerę w innym punkcie (na lub pod TV).

Tak naprawdę to nie wiem, bo miałem dwa modele gogli i oba świetnie działały już na ustawieniach fabrycznych, bezpośrednio po podłączeniu, bez szczegółowych kalibracji.

W Twoim przypadku pachnie felernym modelem, ale to nie gogle, a prawdopodobnie kamera jest winna, dlatego ważne jest, by sprawdzić ją w innych ustawieniach i miejscach.

  • Upvote 1
Link to comment
  • 8 months later...

U mnie jest tak samo, w filmach pojawia się czarne pole. Tak jakby na wersji vr nakładał się obraz zwykły w postaci tego czarnego ekranu. U mnie pojawia się to teraz w you tube po wybraniu wersji vr i jakiegokolwiek filmu tego typu. Wcześniej było wszystko bezproblemowo. W czasie gry wszystko jest ok.

 

Reset aplikacji rozwiązał problem.

Edited by rah
Link to comment
  • 1 year later...

Witam mam problem z modułem procesora z ps vr podczas podłączenia zasilania nie ma reakcji nie świecą się żadne diody natomiast zasilacz ma 12v na wtyczce mierzone miernikiem co może być powodem? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.