Jump to content

Kalistenika


Harbuz

Recommended Posts

Cześć. W dobie pandemii i zamkniętych siłowni zacząłem się interesować treningiem skupionym na wykorzystaniu jedynie masy własnego ciała. Kupiłem książkę " Skazany na trening" gdzie jakiś typ opisuje swój pobyt w więzieniu i jak to dochodził do niesamowitej siły bez wykorzystywania sprzętu siłownianego. O miejsce do tego typu obecnie coraz łatwiej bo jak grzyby po deszczu wyrastają w miastach i na wsiach parki z rozmaitymi drabinkami i drążkami. Co sądzicie na opieraniu swojego treningu tylko na tym rodzaju? Czy da się zbudować przyzwoitą siłę, wytrzymałość i masę mięśniową? Czy jest to dużo zdrowsza opcja niż siłownia? Jakie macie spostrzeżenia, doświadczenia i dobre rady? Ja tam się jaram jak pnę się w górę w zestawie dążącym do pompek na jednej ręce, wznosów wyprostowanych nóg albo przysiadów na jednej nodze.

Link to comment

Znacznie zdrowsza opcja, bo praktycznie nie masz opcji zje.bać sobie kręgosłupa. Niestety, przy siłce takie sytuacje są możliwe. Ze zbudowaniem masy mięśniowej to bardziej wiąże się dostarczanie kalorii ponad zapotrzebowanie. Oczywiście, musi to współgrać z dostarczaniem nowych bodźców, ale akurat niekiedy nieznaczna, wydawałoby się, zmiana ułożenia rąk, rozstawu ramion, diametralnie zmienia trudność ćwiczenia.

  • Upvote 2
Link to comment
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.