Skocz do zawartości

OleOle ale się wgurwie


Bielik

Rekomendowane odpowiedzi

Są z nami jeszcze jakieś wariaty co się znają na prawie?

Zakupiłem 26 lutego laptopa w sklepie oleole.pl na fakturkje na JDG. 

27 lutego towar do mnie dotarł no i niemiły zonk bo jest martwy. 

 

Reklamuję go początkowo z tytułu gwarancji, ale później na infolinii kłócę się o wymianę z tytułu rękojmi i na takową mi zmienili status reklamacji.

Dzisiaj patrzę, a laptop został wysłany przez sklep do serwisu na gwarancję xD czy oni ochuyeli czy jak?

Mogę się domagać natychmiastowej wymiany wadliwego sprzętu? Halp.

 

Odnośnik do komentarza

Faktycznie

 

https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/zwrot-towaru-kupionego-przez-internet-od-2020-roku-rowniez-dla-firm

 

Cytat

Już w połowie przyszłego roku ochroną konsumencką zostanie objętych aż 3 mln jednoosobowych działalności gospodarczych, ale tylko w przypadku takich zakupów, które nie będą związane z ich zawodową działalnością.

 

To nie kumam trochę. Przedsiębiorca kupuje towar (np. programista bierze laptopa) na fakturę (czyli na potrzeby firmy, może to wliczyć w koszty), ale oddać w ciągu 14 dni może tylko wtedy, gdy nie kupowal na potrzeby działalności. Nie klei mi się to xD

 

Tzn. nie czaję po co miałby brać na fakturę towar niezgodny z jego działalnością, zamiast kupić prywatnie (na paragon).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.03.2021 o 09:48, Bielik napisał:

No poryte to jest właśnie, ale jak sprawdzą czy to był zakup w ramach wykonywanej działalności ? :isee:

PKD.

 

Cytat

Tzn. nie czaję po co miałby brać na fakturę towar niezgodny z jego działalnością, zamiast kupić prywatnie (na paragon).

 

Bo np. z automatu masz ustawiona fakture w danym sklepie i wziales przez przypadek. Przede wszystkim chodzi o to, że warunki zwrotow miedzy firmami reguluja umowy. Poza tym zyskujesz na vacie i wrzucasz w koszty, a do tego jeszcze prawo zwrotu? Gruba przesada - przedsiebiorca bylby w o wiele lepszej sytuacji niz konsument, a umowmy sie - informatyk na kontrakcie to taki przesiebiorca z przymruzeniem oka.

No i sa jeszcze "biznesmeni" ktorzy kupuja sobie np. 40 laptopów na promocji, bo mysla ze odsprzedadza z zyskiem,  a jak nie pyknie to sobie oddadza :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...