Skocz do zawartości

Konopie/oleje i inne produkty CBD / CBG


Rekomendowane odpowiedzi

:cool:

 

Ktoś z was użytkuje? Obecnie rynek konopny rozrósł się ogromnie i coraz więcej ludzi odkrywa dobroczynne działanie tych roślin.

 

Osobiście posiadam waporyzator i z niego inhaluje cbd. Zdecydowanie zdrowsza alternatywa dla wapowania tytoniu bo podgrzewacze tytoniu również się rozgościły na PL rynku. Na allegro można dostać wszystkie, dobrze znane odmiany pozbawione THC. 

 

image.thumb.png.1b0b448b62c9daf56e7122e383a5bc63.png

Lemon haze podgrzewany do 180 stopni daje miłą mgiełkę o fantastycznie cytrynowym posmaku. :wub: W zależności od zawartości cbd efekt jest mocniej uspokajający, chillujący bez efektu psychoaktywnego. Moja ulubiona odmiana.

 

Na rynku jest ich mnóstwo, o różnych smakach. 

 

Fajnym produktem są wszelakie olejki ale również ciasteczka czy... Żelki, które serdecznie polecam. :twisted:

 

 

wizualizacja-jelly-beans-e1609638457996.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 16
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

30 minut temu, Rudiok napisał:

 

Tak, ale w wersji, że tak powiem "klasycznej" :cool2:

 

Jakoś nie mogę przekonać się do specyfików opartych tylko na CBD, trochę pachnie voodoo i homeopatią.

 

Odmiany bogate w THC są wciąż nielegalne w PL więc nie ma co o nich gdybać.

 

Żeby odkryć potencjał korzyści trzeba wybierać susz wysokonasycony cbd/cbg (powyżej 40%) i użytkować waporyzator. Palenie cbd tradycyjnie ze szkła czy w bibule to zupełnie nie to samo.

 

https://www.royalqueenseeds.pl/blog-dlaczego-stosowanie-waporyzatora-jest-zdrowsze-niz-palenie-marihuany--n32

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Jotrazydwa napisał:

 

Odmiany bogate w THC są wciąż nielegalne w PL więc nie ma co o nich gdybać.

 

 

Piracenie filmów i seriali też, ale jakoś o nich rozmawiamy w kółko :reggie:

 

11 minut temu, Jotrazydwa napisał:

 

A coś więcej niż marketingowy bełkot a'la Amway? Bo gdzie ucho nie przyłożysz tam swoja strona ma swoje racje i przekonania.

Odnośnik do komentarza

Ja się przymierzam do olejku od https://www.eirhealth.com/pl/  Z dużych graczy na polskim rynku oni wydają się najrzetelniejsi. Chociaż trzeba mieć na uwadze, że to i tak suplement diety i w te rzekome niezależne badania kalifornijskie trzeba wierzyć na słowo. Co do szerokiego działania samego CBD, to nadal jest więcej hipotez niż twardych naukowych dowodów, więc nawet jeśli odczuwa się po nim jakąś zmianę, to nie wiadomo ile jest w tym efektu placebo. No ale spróbować nie zaszkodzi.

 

Po zrobieniu riserczu jak sobie przypomnę ten olejek 50% z allegro za 70 zł wklejany przez grzybiego, to aż mnie wzdryga jakie to szambo musi być xd

Odnośnik do komentarza

Nie powiedziałbym, że placebo @Tokar Jak moja żona, która z jakąkolwiek trawą nie miała za wiele wspólnego, zrobiła sobie "wapo sesję" z materiałem od exclusiveweed.pl to na oczy jej ładnie siadło i mówiła o miłym stanie wyciszenia i dobrym nastroju.

 

Oczywiście jeśli ktoś upatruje w CBD legalnej alternatywy dla THC to nie ma czego szukać. 

 

Osoby, które za wszelką cenę chcą poczuć się choćby trochę "porobione" polecam serdecznie olejki smakowe od Green Out - Tobie @Tokar również. W internecie znajdziesz relacje ludzi, co walą na pusty żołądek całą buteleczkę. ;)

 

Przechodząc dalej - wspominałem o cbd i sposobie przyjmowania. Na mnie najlepiej działają żelki i mocny susz powyżej 40% cbd. Waloryzator od fenixa polecam - za około 3 paki dostaje się konkretny sprzęt. Podgrzewacze pozwalają docenić pełen smak konopii. :)

 

 

Olejek-Konopny-Mocny-GreenOut-green-out-CBD-THC.jpeg

1588-01_1.jpg

Odnośnik do komentarza

Olejek wychodzi dużo drożej dla mnie niż waporyzator i zapas dobrego materiału. No i metoda przyjmowania bardziej mi robi - puszczanie kółek z pary konopnej uspokaja. :)

 

Co do samych producentów polecam:

 

- tańsze ale dobre od 4ease

- drogie ale materiał premium od exclusiveweed :steamroller:

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Bzduras napisał:

Ten waporyzator co go tu polecasz to taka niska półka za dwie stówki, także ten. Zadanie spełnia, ale żaden z niego killer. Wolę olejek.

 

Głupoty opowiadasz. Pooglądaj testy na yt, poczytaj fora. I nie wiem gdzie ty go za 2 stówy widziałeś. 

 

Sam użytkuje DaVinci za ponad klocka od przeszło 7 lat ale mam drugi właśnie fenixa mini i... większej różnicy nie odczułem. Miałem okazję wapować z volcano za 2000 PLN i większa temperatura niż 200 stopni to posmak spalenizny. 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Jotrazydwa napisał:

 

Odmiany bogate w THC są wciąż nielegalne w PL więc nie ma co o nich gdybać.

 

Żeby odkryć potencjał korzyści trzeba wybierać susz wysokonasycony cbd/cbg (powyżej 40%) i użytkować waporyzator. Palenie cbd tradycyjnie ze szkła czy w bibule to zupełnie nie to samo.

 

https://www.royalqueenseeds.pl/blog-dlaczego-stosowanie-waporyzatora-jest-zdrowsze-niz-palenie-marihuany--n32

 

Tu sie nie zgodzę

 

Kupione w Polszy:xboss:

20210329_193745.jpg

Edytowane przez PanKamil
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od wtorku jadę z tym olejkiem, no i na razie tak średnio bym powiedział. Stosuję najczęściej polecaną dla początkujących dawkę 2x10mg dziennie i na razie głównym odczuciem jest zamulenie, otępienie, problemy ze skupieniem się. Może trochę nakłada się na to jakieś wiosenne przesilenie z niestabilną pogodą i niekorzystnym biometeo, no ale jak ma tak wyglądać ten mityczny spokój, to ja chyba podziękuję, bo nie za bardzo da się tak na dłuższą metę funkcjonować. Chyba że brać to doraźnie w momentach totalnej kurwicy i apopleksji, no ale wszędzie jest to lansowane jako codzienne suplementacja. 

Polecany kalkulator indywidualnej dawki na mydossage.com po wypełnieniu ankiety sugeruje mi od 40 do 70 mg na dzień xD No 4. dnia, zgodnie z sugestią dla początkujących z kanału yt producenta olejku, wziąłem 2x20mg i dopiero była dżuma. Może to 0,2 % thc mnie tak muli :dynia:

Możliwe oczywiście, że olejek w ogóle nie działa, a negatywne odczucia są spowodowane akurat czym inntm, bo producent oczywiście zabezpiecza się, że niektórzy odczuwają pozytywne skutki dopiero po 2-3 tygodniach ciągłej suplementacji. 

 

Zejdę chyba do 2x5mg i jeżeli nadal będę odczuwał jakieś negatywne skutki, to znaczy że nie dla mnie ten cudowny eliksir. 

 

Też mieliście takie trudne początki z cbd? 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.