Skocz do zawartości

Silent Hill - rozmowy ogolne o calej serii.


Gość ALIEN_ALIEN

Rekomendowane odpowiedzi

Czwórka po prostu nie przypadła mi do gustu. Sama otoczka wokół apartamentu, zabójstw i ofiar Waltera - to mogło się podobać i tak, te elementy były naprawdę dobre. Gorzej już trochę z warstwą gameplayową... Już nie mówię o braku samego miasteczka, to jeszcze bym przeżył. Ale... Gdzie alternatywna rzeczywistość? Gdzie brud, krew i skorodowane kraty? Dlaczego twórcy nie przyciemnili lekko ekranu i nie dali latarki? Skrzynia po pewnym czasie odbijała mi się czkawką, podobnie jak duchy w mieszkaniu i unieruchamianie tychże w innych lokacjach. System walki spaszczono, a sama gra była - nie bijcie - IMO bardziej nudna niż wciągająca. Pierwsze trzy części i Homecoming kończyłem z wypiekami na twarzy i sercem, które odmawiało posłuszeństwa... Czwórki nie skończyłem, bo posłuszeństwa odmówiły moje nerwy. Bardzo nie podoba mi się ta część i moim zdaniem mogła w ogóle nie powstać.

Odnośnik do komentarza
Wojteq już nie panikuj.

Masz Mudkipa na zgodę.

OMGWTF :blink:

No niech będzie.

 

Odniosę się jeszcze do SH4.

Tę część, jak i osławioną "dwójkę" cenię za to, jak bardzo oddaliły się od motywów kultu, boga i Alessy, jednocześnie opowiadając bardzo ciekawe historie. Są one dowodem na to, że twory bazujące na SH mogą być dość luźno powiązane z motywami pierwotnymi i wcale nie muszą być nieudane. SH4 dla mnie niedomagał jedynie w kwestii struktury rozgrywki (backtracking, szafka na przedmioty), będąc fabularnym majstersztykiem. Jeśli Konami nie ma pomysłu na kolejnego next-genowego Silent Hilla, to niech weźmie na warsztat The Room i stworzy go takim, jakim powinien być od początku.

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Przyznam, ze seria Silent Hill jakos mnie ominela. :turned:

Pomimo tego, ze mialem konsole na ktore zostala wydana to jakos w niego nie gralem - moze to dlatego, ze wolalem Resident Evil, a Silent wydawal mi sie po prostu inny. Jak pamietam to kiedys, troche po premierze moze raz wlaczylem na chwile Silent Hill 3, ale nie byl to REsident, wiec szybko zrezygnowalem.

 

Jakis czas temu zdecydowalem sie dokladniej sprawdzic ta gre i tak zagralem w Silent Hill Origins na PSP, ktory ku mojemu zaskoczeniu calkiem mnie wciagnal. Przede wszystkim spodobal mi sie klimat gry, "samotnosc" glownej postaci, uczucie niepokoju, otoczenie w ktorym rozgrywa sie akcja - puste ulice, mgla, stary motel oraz szpital.

 

Chcialbym teraz siegnac po poprzednie czesci tej gry, ale na Playstation 2 czyli Silent Hill 2, 3 i 4.

 

Jak te czesci maja sie do Origins z PSP - czy z uwagi na to, ze sa starsze sa jakies gorsze czy wrecz przeciwnie ?

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

A o ktorej czesci mowa?

 

W jedynce poziom trudnosci nie wplywal na trudnosc zagadaek. W dwojce poz. tr. byl osobno ustawiany dla potworow i zagadek. W trojce chyba tak samo. W czworce tylko potwory. W Origins tylko potwory. W piatce (homecoming) tylko potowry (chyba, nie dam glowy).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
wszystkie SH mozna ukonczyc ponizej 1 godziny.

To spróbuj któregoś przejść w tak krótkim czasie. Przejdź tak szybko trójkę albo Homecoming to masz u mnie skrzynkę piwa. Mnóstwo gier można przejść w ciągu godziny, ale w większości przypadków jest to zadanie wyłącznie dla totalnych harkorowców.

 

Wiem, trochę stary post ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...