Skocz do zawartości

Silent Hill - rozmowy ogolne o calej serii.


Gość ALIEN_ALIEN

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Z niepokojem śledzę losy Silen Hill Homecoming i ostatnio przelookałem w necie filmiki komentoane przez jakiegoś Rosjanina.Były to dwa fragmenty gry.Moją uwagę zwróciła cut scenka kiedy bohater rozmawia ze swoją matką.Muszę przyznać, że budowanie klimatu wychodzi w tej części conajmniej zacnie, a aktorzy odwalają kawał dobrej roboty.Zastanawia mnie tylko jeszcze kiedy ujrzymy oficjalnie wzmiankę odnośnie konwersji na PS2 bo co do tego jakoś wątpliwości nie mam.Szczególnie patrząc na grafikę, która na tych filmikach prezentowała poziom dużo uboższy niż w SH3.A wiadomo, że jeśli by taka konwersja wyszła to firma zaliczyłaby ładne sumki do swego portfela wszak fanów serii siedzących na PS2 nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...
W Więzieniu?

dokladnie , na tym malym cmentaryku podczas drogi z wiezienia. kiedy po premierze 2 przechodzilem ja wiele razy nie zwrocilem na to uwagi. dopiero jak ukonczylem 4 i jeszcze raz 2 wielkie bylo moje zdziwienie. nie ma jak typowa dla japonskich gier dbalosc o szczeguly.

Edytowane przez POSNANIAK
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

czy ktoś z maniaków i nie-maniaków wie gdzie mogę znaleźć melodię z Silent Hill dwa, która rozbrzmiewa na samym początku gry i niestety nie ma jej na soundtracku?

Jest przepiękna, zresztą uruchamiają się wspomnienia z nieskończonych sesji SH2 ehhh :love:

 

Aby wiedzieć o co mi chodzi, kliknijcie na ten odnośnik i przewińcie od razu na minutę 2:09 sek. :)))

 

Edytowane przez Gospodarz
Odnośnik do komentarza

W komentarzach na YT piszą, że jest to trzecia wersja Promise.

 

http://www.imeem.com/namine55/music/6x-02W...-third-version/

 

Link to wspomnianej melodyjki. Teraz trzeba tylko znaleźć mp3 @320 lub lepiej Flaca. Nie no, zakochałem się w tych dźwiękach. Jeszcze puszczam sobie ten filmik z linku powyżej i mam co raz więcej chęci na przejście SH2. :zegnam:

Odnośnik do komentarza

"Dwójka" oczywiście. Fabułą, atmosferą prześciga wszystkie inne Silenty. Mimo to, polecam również resztę, nawet niedocenioną i poddaną wielkiej nagonce "czwórkę".

Sugerowana kolejność:

1. SH2

2. SH3

3. SH4

 

Dobrze byłoby gdybyś zapoznał się z SH1 przed przystąpieniem do SH3, gdyż jest to bezpośrednia kontynuacja (i mówię to ja, który sam tego nie zrobił ;) ).

Odnośnik do komentarza
"Dwójka" oczywiście. Fabułą, atmosferą prześciga wszystkie inne Silenty. Mimo to, polecam również resztę, nawet niedocenioną i poddaną wielkiej nagonce "czwórkę".

Sugerowana kolejność:

1. SH2

2. SH3

3. SH4

 

Dobrze byłoby gdybyś zapoznał się z SH1 przed przystąpieniem do SH3, gdyż jest to bezpośrednia kontynuacja (i mówię to ja, który sam tego nie zrobił ;) ).

 

 

Z tą kolejnością, to żeś zaszalał.. nikt by nie wpadł na to aby grac po kolei. Nigdy...

Co do SH1 to Walek napisal, ze juz w niego gral.

 

Co do polecanego - to na PS2 wiadomo, ze SH2 bije resztę na głowę, choć SH3 też nieźle jeszcze umila czas. SH4 sobie daruj, chyba że jesteś fanem horrorów ogólnie, bo "czwórka" dla mnie Silent Hillem nie była i nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem czemu tak się wszyscy od tej "czwórki" odcinają...

Dla mnie podobały się wszystkie części (oprócz Origins, zacząłem, nie skończyłem, może na PSP przy wolnej okazji zaliczę dla zasady), każda jest na swój sposób wyjątkowa. Największe, jeżeli chodzi o stopień pokręcenia i niepokoju, wrażenie wywarła na mnie "trójka", po sesji w tą część (zwłaszcza w nocy) miałem naprawdę ciężki łeb i byłem dość rozdrażniony, "dwójka" pomimo swego niepozornego spokoju dawała sporo do myślenia, "jedynka" jako prekursor serii wciągnęła jak bagno, a "czwórka"? Kawał dobrej opowieści powiązanej z miasteczkiem Silent Hill, przedstawiona w ciut inny sposób.

Z drugiej strony, gdyby wszystkie części były podobne, to czy na pewno zagralibyście? Trzeba przyznać, że wśród wymienionych epizodów NIE MA odgrzewanych kotletów (...Origins, taki jeden schaboszczak...), wszystkie są świeżutkimi, pachnącymi i przepysznymi daniami głównymi.

 

Homecoming pominąłem, nie grałem, nie mam na czym :) i nie będę się wypowiadał nie znając tematu.

 

Sam grałem wg. kolejności:

SH3, SH1, SH2, SH4, wszystko na PC

(SH3, nówka, kosztowała mnie 9$ :D )

Odnośnik do komentarza

SH4 jako survival horror jest ok.

Jako kolejna część Silent Hill to jednak tylko marketingowy twór. Dlaczego? Kto w dzisiejszych czasach wydaje kolejny sequel kilka miesięcy po poprzedniej części? Po drugie, "The Room" mial być pierwotnie zupełnie inną grą. Jednak Konami pod koniec prac przejęło projek cudownie przemieniając go na nową część Silent Hill'a.

W całej grze nie było miasta, to po prostu dopowiedziano w dialogach, że gdzieś ono tam jest. Niektórym bohaterom odpowiednio dobrano nowe imiona, żeby wywołać wrażenie pozornego powiązania z serią. Gdzieś indziej dodano spadającą głowę króliczka z SH3. To są szczegóły, które mają nas przekonać, że to jednak Silent Hill. Szczegóły wrzucone na szybko. Pozatym ktoś nieźle skaszanił grę tym, żeby ją sztucznie wydłużyć zmuszając gracza do przechodzenia każdej lokacji dwa razy. Gdzieś czytałem, że z początku celem był kompletny brak back trackingu. W grze czuje się, że zmieniono to na siłę. Dodatkowo same lokacje tak niepasujące do klimatów SH. Gdzie rozległe wielopiętrowe budynki z masą pomieszczeń do przebadania? Gdzie jakaś otwarta przestrzeń, w której możemy spacerować? Wielopiętrowiec jest. Ma chyba ze 20 pięter, z czego większość nie większa niż jedno pomieszczenie. Otwarta przestrzeń w postaci lasu, który jest podzielony furtkami jak ogródki za domem.

 

Konami chciało jedną grę na siłę zmienić w inną. I to mi się nie podoba w czwórce.

Odnośnik do komentarza

1 osoba = 1 opinia, i bardzo dobrze.

 

Po przemyśleniu zgadzam się, z SH część czwarta miała niewiele wspólnego z poprzednimi, ale co z tego? Jak dla mnie historia mogłaby być powiązana z kompletnie innym miasteczkiem, na nazwiska nie zwracałem uwagi, króliczka pamiętam, las mi się podobał, chociaż zombie wkur... A Eileen nie miała wg mnie wielkiej głowy :D

 

Na upartego nawet w tytule nie musiało byś Silent Hill, a gra i tak by mi się podobała, chociaż jest zasadnicze pytanie, czy przyciągnęła by mnie bez dopisanej tejże nazwy...

 

W każdym razie czekam na kolejną część i chwała twórcom za wsparcie starszej platformy (PS2). Głupi by zrobili nie wydając Shattered Memories na nią, w końcu to PS2 stworzyło społeczność fanów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...