Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie zakładałem tematu z potencjałem na max jedną stronę, więc czas coś zrobić w tym kierunku :D
Survival RPG od polskiego studia Parasight, osadzony w świecie naszych słowiańskich wierzeń i mitów, z młodą Jagą (jeszcze nie Babą) w roli głównej.
W przeciwieństwie do wielu innych gier tego typu tutaj ma być normalne story, questy itp, a szacowany czas przejścia to około 15h.
Na TGA21 było jakieś demko, z którego pochodzi poniższy materiał - szkoda, że nie ma go teraz, bo chętnie sam bym sprawdził.

 

 

 

Tu nieco więcej o grze - https://blacktail.game/


Niby tylko PC i aktualna generacja, premiera cholera wie kiedy, choć miała być chyba już w zeszłym roku.
W każdym razie wygląda fajnie i czekam, co z tego wyniknie.
@Boomcio, co o tym sądzisz :ogor:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Gierka miała swoją premierę jakiś czas temu, ACG poleca:
 


Ja wczoraj kupiłem - niestety tylko cyfra, zniżka 20% dla Plusowiczów.
Muszę przyznać, że gierka ma zajebisty klimat, słowiańska dusza aż się wylewa z ekranu, sporo tu różnych wierzeń, nawiązań, smaczków, które tylko Polacy wyłapią (Marzanna, "Wlazł kotek na płotek", kiedy raz po raz naciągamy cięciwę bez strzały).
Aż dziwne, że nie ma polskiego dubbingu i tylko boboki po naszemu nawijają.
W sumie nie wiem, czy to jakiś spory minus, bo w angielskiej wersji aktorzy naprawdę się przyłożyli i nie ma lipy.
Wbrew wcześniejszym wrażeniom - nie jest to żaden survival i nie do końca open-world.
Jest to pierwszoosobowe action-adventure ze strzelaniem z łuku i craftowaniem strzał oraz okazjonalnym używaniem magii, a lokacje są spore i zrobione trochę na zasadzie Dark Souls np, ze skrótami, hubem centralnym i teleportami pomiędzy save-pointami.
Graficznie kojarzy się z KENĄ i jest bardzo ładnie, a do tego raczej płynnie w trybie performance. Muzyczka też fajna z zajebistym, słowiańskim motywem przewodnim.
Pograłem wczoraj parę godzinek i szczerze polecam.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakby to kogoś interesowało - gierkę ukończyłem, a nawet splatynowałem.
Post w odpowiednim temacie:

 

1 minutę temu, Wredny napisał:

Blacktail

Platyna.thumb.png.ff1af97c3395ca8d71b8c8eba32bea43.png

Pierwsza ukończona gra (i od razu platyna) tego roku, podobnie zresztą jak w poprzednim, przypada na polską produkcję.
Wtedy był to całkiem udany Terminator od Teyon, a teraz Blacktail od nowopowstałego, małego studia, Parasight (stworzonego m.in. z byłych pracowników BlooberTeam).

Jest to pierwszoosobowa gra action adventure, osadzona w baśniowo-folkowych, mocno słowiańskich klimatach, w której wcielamy sie w młodą Yagę, wygnaną z wioski z powodu podejrzeń o wiedźmowate zapędy.

1858828121f69-screenshotUrl.thumb.png.f3ae4e53b74f3f222f0264ca582c5f7e.png

Historia jest naprawdę mocną stroną tej indyczej produkcji i śledzi się ją z zaciekawieniem, a także słucha z niekłamaną przyjemnością, bo zarówno główna bohaterka (która brzmi trochę jak Camilla Luddington z nowych Tomb Raiderów), jak i głos nam towarzyszący, są rewelacyjnie odegrane.
Gorzej z kotem, któremu głos podkłada Nergal - ciężko słucha się tego, jak kaleczy angielski (tak, nie ma tu polskiego dubbingu) i po dłuższym czasie jego teksty zaczynają irytować.

Reszta dźwięków to świetne aranżacje muzyczne (z tytułowym motywem na czele), które swojskością nierzadko przypominają Wiedźmina 3, oraz cała masa odgłosów, które możemy usłyszeć w tym pięknym, kolorowym świecie.

Graficznie bowiem jest równie dobrze, jak dźwiękowo - grę napędza Unreal Engine, a małemu studio z Krakowa udało się wyrzeźbić na tym narzędziu całkiem ładny, kolorowy, spory, żyjący świat.
Nie jest to może open world w powszechnym tego słowa znaczeniu, a raczej zbiór większych HUBów, podłączonych korytarzami do centralnej miejscówki, ale jest to przestrzeń na tyle obszerna, że bez problemów zatrzymacie się tu na wiele godzin, walcząc z przeciwnikami, zbierając materiały na crafting, odkrywając sprytnie poukrywane sekrety, receptury, pozwalające rozwijać naszą bohaterkę i kolejne fragmenty opowieści.

Wspomniałem o braku polskiego dubbingu, choć jedne ze stworzeń mówią akurat w naszym języku, ale i tak w pakiecie dostajemy sporo rzeczy, które tylko Polacy załapią, że wspomnę choćby o wszechobecnej melodii "Wlazł kotek na płotek", czy charakterystycznym trójzębie, trzymanym przez Borutę, pochodzącym z filmu "Przyjaciel wesołego diabła".

185882707f274-screenshotUrl.thumb.png.839caf945fdf86bf393b281ad70113e8.png

Aktualnie gierka jest chyba na przecenie za 107zł (tylko cyfra niestety) i uważam, że warta jest tych pieniędzy, ale jak ktoś nie ma ciśnienia to może spokojnie poczekać - ja miałem i nie żałuję, a Blacktail serdecznie polecam.

W mojej ocenie to mocne 7/10, a całość, wraz z maksowaniem, zajęła mi 32h z haczykiem.

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Łuk, trzy rodzaje strzał, każda z jakimś specjalem, a do tego użycie mocy po wciśnięciu R3 (odepchnięcie i coś jeszcze, ale skille powiązane są z karmą, więc jak jesteś zły to coś innego chyba).

Plus stawianie miotły jako totemu, który wabi wrogów, a po upgrade'ach dodatkowo ich spowalnia, a nas leczy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Szermac napisał:

A jak jest z sejwowaniem, bo słyszałem opinie, że system sejwów potrafi nerwów przysporzyć :hmm:


Są autosave'y, ale też kapliczki, przy których save'ujesz, mając w inventory czerwonego kwiatka (bez obaw - pełno tego rośnie).
Nie miałem z save'ami żadnego problemu.
 

15 godzin temu, balon napisał:

@Wredny a są jakieś elementy eksploracji, jakieś zagadki środowiskowe? Jakiś mały platforming? Czy tylko walka i fabuła?  


Eksploracji jest od chooya, a i platforming się znajdzie, choć całe szczęście niezbyt wiele, bo z pierwszej osoby to bardzo chooyowe doświadczenie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Mając grę na radarze zakupiłem ją na obecnej promce z PSS, po niecałych dwóch godzinach nie żałuję zakupu , świetny swojski klimacik.

Spoiler

granie na cięciwie "wlazł kotek na płotek" gdy nie masz strzał :fsg:

coś więcej jak już bardziej się wgryzę w gierkę

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

powoli sobie ogrywam, nie jest to gra przy której zrobisz długie posiedzenia, eksploracja daję radę, mapka dosyć spora, platforming jest ale w pierwszej osobie ssie pałę i to mocno, przedstawiony nam świat mocno SWOJSKI co jest plusem, walka nie najgorsza ale też sporo jej brakuje do bycia dobrą

 

w internetach piszą że gierka na 20h z wycalakowaniem, kurwa ja nie wiem jak oni licza te godziny, ale ja po tylu jestem w połowie fabuły bo łażę "tam gdzie nie potrzeba"

 

18bbfbb8a5477-screenshotUrl.jpg?ex=65624

18bbfb9721280-screenshotUrl.jpg?ex=65624

18bbfb8d79312-screenshotUrl.jpg?ex=65624

 

 

daję w spoiler bo miękkie faje mogą się źle poczuć :)

 

Spoiler

18bbfb87afa91-screenshotUrl_1.jpg?ex=656

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...