Jump to content

Recommended Posts

Hey wszystkim
W jednym z wątków pytałem o czym byście chcieli przeczytać w kolejnych wydaniach Extreme Plus.
Dodatki powstają dla Was, więc Wasza opinia się liczy, w myśl zasady - słuchamy ludzi dla których tworzymy, otwieram "oficjalny" wątek na Forum gdzie możecie zgłaszać chęci, oczekiwania, oraz wszystko inne co związanie z Extreme Plus.

Aby wszystko było ładnie w jednym miejscu, będę się starał aktualizować listę itp. co tydzień/miesiąc. 

To co było:

PSXE284 - Metal Slug

PSXE285 - Żółwie ninja

PSXE286 - Pokemony

PSXE287 - He-Man

PSXE288 - G.I.Joe

PSXE289 - Transformers

PSXE290 - Ghost in the Shell

PSXE291 - Guyver

PSXE292 - Neon Genesis Evangelion

PSXE293 - Cowboy Bebop

PSXE294 - Guilty Gear
PSXE295 - Spawn

Propozycje na chwilę obecną:

1. o serii Drakengard/Nier albo o samym Yoko Taro? 
2. Motorola 68000, historia powstania i w jakich maszynkach do grania
3. Franczyza Ghostbusters i gry związane z tą serią 

Roger twierdzi że o Nier było za wiele, osobiście się nie zgadzam z tą tezą, więc jak by co to piszcie że chcecie ;) 
Ghostbusters - jak dla mnie genialna propozycja ;)

Edited by Konsolite
  • Upvote 2

Może coś bardziej technicznego jak Motorola 68000, historia powstania i w jakich maszynkach do grania znalazła swoje miejsce. Ciekawy artykuł może też być o Z80 zilog, procesor powstały w latach 70 który zasilał masę sprzętów growych do lat 90, na początku jako główna jednostka aż do czasów zdegradowania go do dodatkowego układu w formie kontrolera (Neo geo MVS). Na bazie tego procesora powstał ten znany z Gameboya. Do dzisiaj używany w kalkulatorach graficznych. 

• Upvote 1
W dniu 28.02.2022 o 20:22, Ukukuki napisał:

Może coś bardziej technicznego jak Motorola 68000, historia powstania i w jakich maszynkach do grania znalazła swoje miejsce. Ciekawy artykuł może też być o Z80 zilog, procesor powstały w latach 70 który zasilał masę sprzętów growych do lat 90

w sumie tak, ja już coraz mniej interesuję się grami i takie okołogrowe teksty lubię czytać. 

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

@Konsolite

Przeglądając stare pisma, wzięło mnie na wspominki. Może coś o świętej pamięci PlayStation/PlayerStation Plus? O ile jak się rozpadło Neo plus i gdzie część ludzi trafiła to wiem, tak co z moim drugim ulubionym pismem się stało to nie mam pojęcia. Wiem, że mieli redakcje w Katowicach jak kiedyś PE, moze jakiś zgred ma kontakt do kogoś z nich? To już do retro sie nadaje.

• Like 1
W dniu 18.04.2022 o 16:45, Shen napisał:

@Konsolite

Przeglądając stare pisma, wzięło mnie na wspominki. Może coś o świętej pamięci PlayStation/PlayerStation Plus? O ile jak się rozpadło Neo plus i gdzie część ludzi trafiła to wiem, tak co z moim drugim ulubionym pismem się stało to nie mam pojęcia. Wiem, że mieli redakcje w Katowicach jak kiedyś PE, moze jakiś zgred ma kontakt do kogoś z nich? To już do retro sie nadaje.

To temat na "ostatni" numer, bo bez pewnych atrakcji się nie obędzie ;)
Z PlayStation Plus znałem jedną, może dwie osoby, po za tym wiem tyle co inni, czyli copy-paste z GameFAQs i tym podobne docinki z dawnych lat...

W dniu 18.04.2022 o 17:54, mitra napisał:

@Konsolite a może też coś o PSX? Białej nagrywarce co posiadała też bebechy PS2, miała być domowym centrum multimedialnym.

s-l400.jpg

Hmmm, gdybym miał/bawił się tym to owszem, jednak nie miałem z tym urządzeniem styczności - więc raczej opierałbym się na informacjach dostępnych w sieci, co jest średnio dobre jeśli nie można tego zweryfikować. Wspomaganie owszem, ale pisanie całego materiału na zasadzie "bo tak było napisane na wiki, czy innej stronie" to niespecjalnie było by uczciwe w stosunku do czytelników moim zdaniem.
Zapuszczę zapytanie wśród retro-kolekcjonerów, może znajdzie się jakaś sztuka w naszym pięknym kraju do "testów", ale nic nie obiecuję...

Teraz, Shen napisał:

Oni też? Wiem, że psx fan kradł opisy.

Żeby tylko oni ;) 
Gdybym pisał autobiografię, to ten rozdział i wiele innych musiałbym pominąć ;)
Tamte lata, to delikatnie ujmując "partyzantka" i kombinowanie na całego, w praktycznie każdej redakcji...

• Upvote 2
  • Sad 1

Roger jakiś czas temu coś pisał, że ma temat dla fanów retrogazetek, ale to chyba będzie w tym numerze "zerowym"? 

Mnie kusi zrobić taki prosty filmik np. "Graliśmy w 1997 z PSX Extreme" i po prostu mix gameplayów z tamtych gier/recenzji w HD na emu... hmm w sumie sam nie wiem po co ale jak zawsze takie coś jest nostalgiczne. No chętnie bym zobaczył te gry w ruchu z pierwszych numerów. Może gameplay + skan oceniaczki? :/ nie odpowiadajcie, ja już i tak wiem co będę robił

• Upvote 1
20 minut temu, grzybiarz napisał:

Roger jakiś czas temu coś pisał, że ma temat dla fanów retrogazetek, ale to chyba będzie w tym numerze "zerowym"? 

Mnie kusi zrobić taki prosty filmik np. "Graliśmy w 1997 z PSX Extreme" i po prostu mix gameplayów z tamtych gier/recenzji w HD na emu... hmm w sumie sam nie wiem po co ale jak zawsze takie coś jest nostalgiczne. No chętnie bym zobaczył te gry w ruchu z pierwszych numerów. Może gameplay + skan oceniaczki? :/ nie odpowiadajcie, ja już i tak wiem co będę robił

Nie jedna niespodzianka nawet, ale na chwilę obecną to nie więcej nie powiem ;)
Jak zrobisz filmik - poproszę o link ;)

Godzinę temu, LeifErikson napisał:

No i to brzmi jak zajebisty temat. :D

i koniec "kariery" ;)

W dniu 21.04.2022 o 12:32, Konsolite napisał:

Jak zrobisz filmik - poproszę o link ;)

może to nie jest miejsce na takie rzeczy, ale wyszło coś takiego:

Co dokładnie planuję? Wszystkie 4 numery z '97 roku, wyciągnięte z nich tytuły recenzji + oceniaczka + autor recenzji, a całość okraszona gameplayem (gameplay nie mój - baza wykupiona z emumovies).

Tylko czy to nie będzie za długie? Filmiki z gier mają po 30 sekund x ok. 14 recek na numer = 56 filmików = 28 minut. A to dopiero rok 1997. Może będzie kiedyś część druga z 1998? :)

Póki co na filmach jest gameplay + ekran startowy, ale chyba skrócę do 20 sekund?

Czy starzy gazetkarze mogę coś tu zasugerować? 

---

Ma być nostalgicznie, myślę że te gameplaye + wycięta oceniaczka, to trochę tak jakby oglądać jakiś program o grach z Polonii 1, tylko brak lektora Knapika :)

---

Może w gazetkowym temacie napiszę, bo chciałbym wiedzieć w jakim kierunku to ma iść. I czy w ogóle ktoś to by oglądał (poza mną:) 

• Like 1
  • Thanks 2
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

może to nie jest miejsce na takie rzeczy, ale wyszło coś takiego

NIESTETY robię to w robocie gdzie pobrałem jakąś wersje trial programiku więc jest znak wodny i ich intro :/ a póki co nie widzi mi się płacić20 dolców za full wersję. Bo nie wiem czy taki projekt spełni oczekiwania zagrajmerów forum PE :) 

Miejsce dobre jak każde inne :)
Ja bym kilka rzeczy zmienił, ale to kwestia zboczenia zawodowego ;)
Co do softu, to jeśli chcesz dobrego programu do edycji video bez opłat to polecam HitFilm Express - w pełni profesjonale oprogramowanie, pod pewnym względami przebija Premiere i wiele innych. Jedyny minus to że renderer ma nie najszybszy, ale zdaje egzamin w 99% przypadków, ma compozyty, i masę opcji, które sprawiają ze po kilku godzinach/dniach nie będziesz szukać alternatywy ;) 

• Upvote 1

zmieniam czas trwania z 30 na 20 sekund, nazwy gier zostawiam tylko w PAL, a widzę redakcja miała dostęp do gier NTSC :)  i trochę problem z nazwami.
Programik pewnie obczaję przy następnym projekcie - bo już trochę czasu tu poszło na obsługę i montaż. W domu mam kupione Corel video Studio, jakas stara wersja, tyle że tu mam chyba więcej czasu niż w domu:/

• Upvote 1
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

zmieniam czas trwania z 30 na 20 sekund, nazwy gier zostawiam tylko w PAL, a widzę redakcja miała dostęp do gier NTSC :)  i trochę problem z nazwami.
Programik pewnie obczaję przy następnym projekcie - bo już trochę czasu tu poszło na obsługę i montaż. W domu mam kupione Corel video Studio, jakas stara wersja, tyle że tu mam chyba więcej czasu niż w domu:/

tylko nie CVS...
Oszczędź sobie nerwów ;)
HitFilm jest darmowy i legalny, więc możesz przerzucać pliki itp. bez obawy ;)

• Upvote 1