Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hey wszystkim
W jednym z wątków pytałem o czym byście chcieli przeczytać w kolejnych wydaniach Extreme Plus.
Dodatki powstają dla Was, więc Wasza opinia się liczy, w myśl zasady - słuchamy ludzi dla których tworzymy, otwieram "oficjalny" wątek na Forum gdzie możecie zgłaszać chęci, oczekiwania, oraz wszystko inne co związanie z Extreme Plus.


Aby wszystko było ładnie w jednym miejscu, będę się starał aktualizować listę itp. co tydzień/miesiąc. 

To co było:

PSXE284 - Metal Slug

PSXE285 - Żółwie ninja

PSXE286 - Pokemony

PSXE287 - He-Man

PSXE288 - G.I.Joe

PSXE289 - Transformers

PSXE290 - Ghost in the Shell

PSXE291 - Guyver

PSXE292 - Neon Genesis Evangelion

PSXE293 - Cowboy Bebop

PSXE294 - Guilty Gear
PSXE295 - Spawn
PSXE296 - Kaiju - gumowe potwory
PSXE297 - GhostBusters
PSXE298 - Moon Knight
 

 

Propozycje na chwilę obecną:

1. o serii Drakengard/Nier albo o samym Yoko Taro? 
2. Motorola 68000, historia powstania i w jakich maszynkach do grania
3. Franczyza Ghostbusters i gry związane z tą serią 
4. Kapitan Tsubasa? 
5. Gigi La Trattolla
6. Moze tez Wilk i Zajac
7. Dune 2 czy Warcrafty albo i seria Heroes m&m.
8. Ace Combat - seria



Roger twierdzi że o Nier było za wiele, osobiście się nie zgadzam z tą tezą, więc jak by co to piszcie że chcecie ;) 
Ghostbusters - jak dla mnie genialna propozycja ;)

Update:
Dodałem to co było w ostatnich numerach.

Przy okazji pytanko, czy gadać z Rogerem, aby E+ był udostępniany wszystkim po powiedzmy miesiącu, lub dłuższym okresie do pobrania bez potrzeby bycia prenumeratorem/patronem?

Edytowane przez Konsolite
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Może coś bardziej technicznego jak Motorola 68000, historia powstania i w jakich maszynkach do grania znalazła swoje miejsce. Ciekawy artykuł może też być o Z80 zilog, procesor powstały w latach 70 który zasilał masę sprzętów growych do lat 90, na początku jako główna jednostka aż do czasów zdegradowania go do dodatkowego układu w formie kontrolera (Neo geo MVS). Na bazie tego procesora powstał ten znany z Gameboya. Do dzisiaj używany w kalkulatorach graficznych. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.02.2022 o 20:22, Ukukuki napisał:

Może coś bardziej technicznego jak Motorola 68000, historia powstania i w jakich maszynkach do grania znalazła swoje miejsce. Ciekawy artykuł może też być o Z80 zilog, procesor powstały w latach 70 który zasilał masę sprzętów growych do lat 90

w sumie tak, ja już coraz mniej interesuję się grami i takie okołogrowe teksty lubię czytać. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@Konsolite

Przeglądając stare pisma, wzięło mnie na wspominki. Może coś o świętej pamięci PlayStation/PlayerStation Plus? O ile jak się rozpadło Neo plus i gdzie część ludzi trafiła to wiem, tak co z moim drugim ulubionym pismem się stało to nie mam pojęcia. Wiem, że mieli redakcje w Katowicach jak kiedyś PE, moze jakiś zgred ma kontakt do kogoś z nich? To już do retro sie nadaje.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.04.2022 o 16:45, Shen napisał:

@Konsolite

Przeglądając stare pisma, wzięło mnie na wspominki. Może coś o świętej pamięci PlayStation/PlayerStation Plus? O ile jak się rozpadło Neo plus i gdzie część ludzi trafiła to wiem, tak co z moim drugim ulubionym pismem się stało to nie mam pojęcia. Wiem, że mieli redakcje w Katowicach jak kiedyś PE, moze jakiś zgred ma kontakt do kogoś z nich? To już do retro sie nadaje.

To temat na "ostatni" numer, bo bez pewnych atrakcji się nie obędzie ;)
Z PlayStation Plus znałem jedną, może dwie osoby, po za tym wiem tyle co inni, czyli copy-paste z GameFAQs i tym podobne docinki z dawnych lat...
 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.04.2022 o 17:54, mitra napisał:

@Konsolite a może też coś o PSX? Białej nagrywarce co posiadała też bebechy PS2, miała być domowym centrum multimedialnym.

 

 

s-l400.jpg

Hmmm, gdybym miał/bawił się tym to owszem, jednak nie miałem z tym urządzeniem styczności - więc raczej opierałbym się na informacjach dostępnych w sieci, co jest średnio dobre jeśli nie można tego zweryfikować. Wspomaganie owszem, ale pisanie całego materiału na zasadzie "bo tak było napisane na wiki, czy innej stronie" to niespecjalnie było by uczciwe w stosunku do czytelników moim zdaniem.
Zapuszczę zapytanie wśród retro-kolekcjonerów, może znajdzie się jakaś sztuka w naszym pięknym kraju do "testów", ale nic nie obiecuję...

Teraz, Shen napisał:

Oni też? Wiem, że psx fan kradł opisy.

Żeby tylko oni ;) 
Gdybym pisał autobiografię, to ten rozdział i wiele innych musiałbym pominąć ;)
Tamte lata, to delikatnie ujmując "partyzantka" i kombinowanie na całego, w praktycznie każdej redakcji...
 

  • Plusik 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Roger jakiś czas temu coś pisał, że ma temat dla fanów retrogazetek, ale to chyba będzie w tym numerze "zerowym"? 

Mnie kusi zrobić taki prosty filmik np. "Graliśmy w 1997 z PSX Extreme" i po prostu mix gameplayów z tamtych gier/recenzji w HD na emu... hmm w sumie sam nie wiem po co ale jak zawsze takie coś jest nostalgiczne. No chętnie bym zobaczył te gry w ruchu z pierwszych numerów. Może gameplay + skan oceniaczki? :/ nie odpowiadajcie, ja już i tak wiem co będę robił

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, grzybiarz napisał:

Roger jakiś czas temu coś pisał, że ma temat dla fanów retrogazetek, ale to chyba będzie w tym numerze "zerowym"? 

Mnie kusi zrobić taki prosty filmik np. "Graliśmy w 1997 z PSX Extreme" i po prostu mix gameplayów z tamtych gier/recenzji w HD na emu... hmm w sumie sam nie wiem po co ale jak zawsze takie coś jest nostalgiczne. No chętnie bym zobaczył te gry w ruchu z pierwszych numerów. Może gameplay + skan oceniaczki? :/ nie odpowiadajcie, ja już i tak wiem co będę robił

Nie jedna niespodzianka nawet, ale na chwilę obecną to nie więcej nie powiem ;)
Jak zrobisz filmik - poproszę o link ;)

Godzinę temu, LeifErikson napisał:

 

No i to brzmi jak zajebisty temat. :D

i koniec "kariery" ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.04.2022 o 12:32, Konsolite napisał:

Jak zrobisz filmik - poproszę o link ;)

może to nie jest miejsce na takie rzeczy, ale wyszło coś takiego:

 

 

Co dokładnie planuję? Wszystkie 4 numery z '97 roku, wyciągnięte z nich tytuły recenzji + oceniaczka + autor recenzji, a całość okraszona gameplayem (gameplay nie mój - baza wykupiona z emumovies).

Tylko czy to nie będzie za długie? Filmiki z gier mają po 30 sekund x ok. 14 recek na numer = 56 filmików = 28 minut. A to dopiero rok 1997. Może będzie kiedyś część druga z 1998? :)

Póki co na filmach jest gameplay + ekran startowy, ale chyba skrócę do 20 sekund?

Czy starzy gazetkarze mogę coś tu zasugerować? 

---

Ma być nostalgicznie, myślę że te gameplaye + wycięta oceniaczka, to trochę tak jakby oglądać jakiś program o grach z Polonii 1, tylko brak lektora Knapika :)

---

Może w gazetkowym temacie napiszę, bo chciałbym wiedzieć w jakim kierunku to ma iść. I czy w ogóle ktoś to by oglądał (poza mną:) 

 

  • Lubię! 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

może to nie jest miejsce na takie rzeczy, ale wyszło coś takiego

NIESTETY robię to w robocie gdzie pobrałem jakąś wersje trial programiku więc jest znak wodny i ich intro :/ a póki co nie widzi mi się płacić20 dolców za full wersję. Bo nie wiem czy taki projekt spełni oczekiwania zagrajmerów forum PE :) 
 

 

Miejsce dobre jak każde inne :)
Ja bym kilka rzeczy zmienił, ale to kwestia zboczenia zawodowego ;)
Co do softu, to jeśli chcesz dobrego programu do edycji video bez opłat to polecam HitFilm Express - w pełni profesjonale oprogramowanie, pod pewnym względami przebija Premiere i wiele innych. Jedyny minus to że renderer ma nie najszybszy, ale zdaje egzamin w 99% przypadków, ma compozyty, i masę opcji, które sprawiają ze po kilku godzinach/dniach nie będziesz szukać alternatywy ;) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zmieniam czas trwania z 30 na 20 sekund, nazwy gier zostawiam tylko w PAL, a widzę redakcja miała dostęp do gier NTSC :)  i trochę problem z nazwami.
Programik pewnie obczaję przy następnym projekcie - bo już trochę czasu tu poszło na obsługę i montaż. W domu mam kupione Corel video Studio, jakas stara wersja, tyle że tu mam chyba więcej czasu niż w domu:/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

zmieniam czas trwania z 30 na 20 sekund, nazwy gier zostawiam tylko w PAL, a widzę redakcja miała dostęp do gier NTSC :)  i trochę problem z nazwami.
Programik pewnie obczaję przy następnym projekcie - bo już trochę czasu tu poszło na obsługę i montaż. W domu mam kupione Corel video Studio, jakas stara wersja, tyle że tu mam chyba więcej czasu niż w domu:/

tylko nie CVS...
Oszczędź sobie nerwów ;)
HitFilm jest darmowy i legalny, więc możesz przerzucać pliki itp. bez obawy ;)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ciagle nie ma nic o Gigim La Trattolla. Moze tez Wilk i Zajac. Dune 2 czy Warcrafty albo i seria Heroes m&m. Moze byc tez o tej motoroli 68000.

Temat teraz na topie czyli top gun. Jak dla mnie ten nowy to jak gwiezdne wojny w samolotach. Tom Cruise to jak Luke Skywaker albo wybraniec z matrixa. Uwielbiam wojskowe samoloty i smiglowce wiec moze byc cos o gunshipie czy innych symulatorach. Albo seria ace combat. Kocham ja.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Konsolite napisał:

Skromny update wątku

Moze Kapitan Tsubasa? W Polsce, krajach arabskich czy ameryce południowej to był i często nadal jest fenomen. Manga wychodzi od ponad 40 lat, była ona natchnieniem dla wielu świetnych piłkarzy, autor był wielokrotnie zapraszany jako gość przez różne kluby. Dostalismy całkiem niedawno dość udaną gre, na rynku są tez dwie mobilne gry ktore dobrze sobie radza. Materiału nie powinno zabraknąć. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...