Skocz do zawartości

Way of the Hunter 


Boomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilke pogralem i tak na szybko:

  • grafika bardzo ladna
  • gra wydaje sie byc trudniejsza niz tH: CotW a szczegolnie tropienie, nie ma strzaleczek itd
  • zwierzeta calkiem fajnie sie zachowuja, bardziej naturalnie choc expertem nie jestem, do tego jest ich bardzo duzo
  • mapa zdaje sie byc ogromna

Z minusow to brak bindowania klawiszy :gayos: nie rozumiem jak takiej opcji nie ma w grze. Przeszkadza mi to bardzo, bo gram na klawiaturze 65% i zeby zerowac celownik musze wciskac dwa klawisze, ktore sa po drugiej stronie klawiatury.

Momentami postac z jakiegos powodu zwalniala bez wyraznej przyczyny. No i na 1.5h grania mialem jednego crasha. No i brak FOV tez boli mocno. Oberwie sie gierce na steamie za to na 100%.

 

Generalnie czuje ze spedze troszke czasu w tej grze i licze na szybkie poprawki i dodatkowe opcje. 

Edytowane przez El Loco Chocko
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dam swoja recke po 6h ze steama, bo nie chce mi sie pisac na nowo:

 

I have read some of the negative reviews and I may agree with some arguments made. Lack of FOV slider or binding the keys should defo be in game at the premiere. This alone can be game changer to some.

But the game is actually real fun ngl. Graphics are stunning and the sound design only complements that. I heard about some bugs, where some noises can be on the loop over and over, but so far I didn't have an issue like that. The map seems to be endless and overwhelming in a way.

Animals seems to behave quite well too. Young dears jumping around and messing a little bit, whilst older animals are calmly sits and observe. Also, it's plenty of them, like real plenty. Don't you hate when you were playing tH: CotW and spend literal hours trying to find that animal? Yeah, in this game it doesn't looks like is anything like that.

Guns feel nice too, but sometimes I have feeling like they don't deliver in sound department sadly. Mostly, the higher tier guns tho.

Story deliver what you would expect. Giving you opportunities to slowly get used to to new mechanics. I really like the encyclopedia. Where you can find actually important informations about animals and their behaviour and some real live trivia, which is nice touch imo. I like also the tracking system, which is more difficult then I was expected. And you better be sure to put that marker where you shoot an animal.

What I dislike? Smaller objects seems to not be there, like rocks, logs etc. You just go through them like they don't exists. I mentioned the FOV and bindings already. Playing on 65% keyboard is bit awkward when you have to zero your gun. Also, there isn't even a screen with controls displayed so you at least could see, what's what. Took me a while to realise I need to hold "C" if I want to go prone.

Regardless I will end with this. If the FOV is for you realy important, you better off to wait a bit until some updates. But if you can ignore that I think this game is going to be fun.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jestem po zabiciu 3 borsuków i 4 mulakow. Tropienie faktycznie trudniejsze niż w thehunter, bo nie mamy smartfona, ktory nadaje kierunek. Teraz trzeba się po kilku krokach zatrzymać i rozejrzeć w trybie łowcy, a ślady, kupy, krew itp sie podświetlają. No niby ma to sens i utrudnia zabawę. Strzelanie jest fajnie odczuwalne, dla mnie identycznie jak w thehunter. Szkoda że spusty haptyczne nie sa obsługiwane. Dzwięki na plus. Graficznie jest ładnie ale popup widoczny. Gram w trybie jakości. W trybie wydajnosci widoczna zwiększona płynność. Sa niestety bugi graficzne. Krzewy przenikają jeepa jakby był duchem. Sprawdziłem czy tak samo jest z drzewem i walnąłem dzwona. Zwierzęta bardzo ładnie animowane. Fajnie odwracają łebki jak nas zwesza. Na razie jestem zadowolony. Gra wymaga jeszcze poprawek ktore zapewne nadejdą. Wiadomo ze gra nie dla wszystkich, ale fani thehuntera powinni byc zadowoleni. Aha, nie raz łaziłem kilkanaście minut szukając śladów krwi po zranieniu zwierzyny i to było naprawdę wymagajace.

Edit

Im dłużej gram, tym znalezienie zwierzyny uciekającej jest łatwiejsze. A i w trakcie grania postać automatycznie się rozwija, tzn jej skille w tropieniu, używaniu danej broni. Co jeszcze różni grę od thehuntera, to to, że nie ma wskaźnika hałasu jaki robimy. Ale generalnie trzeba się skradać, bo zwierzyna szybko nas zwęszy i ucieknie.

 

Edytowane przez genjuro
Odnośnik do komentarza

Mnie M Expert nie powiadamia od dwóch dni o odbiorze, media markt anulował zamówienie i w ogole nie ma na stanie magazynowym wersji na xbota:notbad:

Dlatego jeszcze nie mam gry, ale może to opatrzność sprawiła i chce żebym w to nie grał póki co. Może mam pokończyć rozpoczęte tytuły?   

 

 

Btw pamiętam premierową grę w theHuntera. Ta irytacja, siedzenie w krzakach, a za chwilę chaotyczne bieganie za jakąś sarną na polu kukurydzy ;) ( jedno z pierwszych zleceń i od razu trening cierpliwości) była jazda. Pozniej, jak załapałem bakcyla, to było piękne kilkaset godzin w wielu rezerwatach.

A zimowe mapy?  Jeżeli istnieje jakiś geymerski bóg, to on właśnie malował te scenerie w umyśle designera. 

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, okens said:

Moze to niedorzeczne pytanie ale ktora gra jest lepsza th czy ten oto nowy wynalazek? Bo przyznaje, ze jestem mocno zachecony do kupna

Gra jest zdecydowanie lepsza niz H:TCTW byl na premiere. Ale jak ktos wspomnial, to juz chyba 5 lat od premiery i H:TCTW jest regularnie wspierany.

 

Na te chwile H:TCTW zdaje sie oferowac wiecej. Rozne rodzaje broni, wiele rezerwatow, mozliwosc rozkladania standow itd. WOTH ma jeszcze dluga droge przed soba, ale imo poczatek jest obiecujacy. Do tego jest w niej troche bledow, ale po 15h da sie wyczuc spory potencjal. Jesli komus sie nie pali, to jak poczeka 2-3 miesiace to sytuacja powinna sie bardziej wyklarowac.

 

Ja na te chwile zlapalem bakcyla i nie moge sie oderwac. 

 

Aha jedna rzecz, ktora serio irytuje to blur przy uzyciu hunter sense. Niech to stonuja troche, bo az glowa boli mnie od tego czasem. Podobnie podczas wchodzenia na stanowiska strzeleckie, glowa sie dybie na wszystkie strony, ze musze odwrcac wzrok. Na szczescie dali opcje niedawno do wylaczenia tego "patentu" podczas chodzenia, czyli chyba zdaja sobie sprawe jak denerwujace to jest.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Sorry za post za postem.

 

spacer.png

 

EDIT: Nie robcie tego bledu co ja i nie kupujcie Steyr Carbon CM II .338 LM. W grze nie ma jeszcze zwierzecia, ktore by stanowilo wyzwanie dla tej broni. No chyba ze bedziecie strzelac z ponad 600-800m. Energia jaka ta bron posiada jest zwyczajnie za duza poki co.

 

Steyr Monobloc .308 Win jest jedna z najbardziej  all around broni. Praktycznie mozna strzelac do wszystkiego z tieru 5-6 (50-400m) czy wilka (ponad 600m). Przyda sie gdy akurat mam szotty w drugim slocie a sie trafi cos dobrego przy okazji.

 

Steyr SM12 .300 Win Mag z kolei idealna do tieru 6.

Edytowane przez El Loco Chocko
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę i stwierdzam, że graficznie to jest majstersztyk. Technicznie już gorzej, ale to faktycznie raczej kwestia czasu.

Gra wzorowana na najlepszym tytule łowieckim theHunterze. Ale to akurat na plus. Opowieść jest lekko fabularyzowana co "napędza  akcję". Gra się dobrze, łatwo wkręcić się i siedzieć godzinami w krzakach, czy na ambonie. Przemodelowany model celowania i samego strzału, który nie wymusza już trzymania przycisku celowania(left trigger), a lewy bumper stabilizuje i powoduje chwilowe wstrzymanie oddechu. Do tego zerowanie lunety, czyli ustawianie odległości na podstawie odczytu z lornetki, dalmierza.

Sporo sprzętu do kupienia, ogromne mapy i wszystko,,co powinno być w tego typu grze.

Po setkach godzin w theHunterze czułem się tak, jak w domu. Ot wychodziłem w pobliski teren z dowolną strzelbą i wracałem z fajną zwierzyną. Czasem trzy niedźwiedzie padały na jednym wyjściu ubite z kolta. Tu trzeba od nowa się uczyć, testować sprzęt, opanowywać karabiny. 

@Wredny??? #Coop-team?

 

 

20220821_125956.png

Edytowane przez Crazy Horse
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

(PC) Version 1.16 patch notes:
- Fixed: Disappearing blood tracks, partially (full fix is being worked on)
- Added: Ability to change Keybindings (work in progress, localized characters do not show in tutorials / encyclopedia)
- Added: FOV slider to Game options menu
- Tuned: Ultra widescreen support
- Tuned: Hunter sense blur is reduced
- Fixed: Clipping of player / firearms during movement
- Tuned: Lake sounds volume reduced
- Tuned: Wind sound volume reduced
- Tuned: Sleep spamming no longer advances animal age
- Tuned: Explorer difficulty is even easier (reduced speed of animal reactions, added more blood to streamline tracking)
- Tuned: Sell prices of meat
- Fixed: Mission Riddle Me This Part 3 blocking progress if player dies during walkie talkie dialogue
- Added: Limited photo mode boundaries in Ranger difficulty
- Fixed: Steyr Monobloc animation
- Added: Clipping mask for blur
- Tuned: Visual improvements to vital organs in Bullet camera
- Tuned: Improved and optimized save files
- Fixed: Rare crash connected with animal signs interaction
- Fixed: Improper synchronization of animal trophies and parameters in Multiplayer
- Tuned: Improved synchronization of character in Multiplayer
- Fixed: Climbing ladders no longer corrupts animations
- Fixed: Weather synchronization in Multiplayer

 

Odnośnik do komentarza

Pogralem chwile i ja i moge powiedziec, ze jest bardzo przyjemnie. 

Wydaje mi sie, ze tropienie po sladach bywa bardzo chaotyczne ale jeszcze nie mialem okazji posiedziec  przy tym dluzej, ot czasami slady racic jakgdyby zawracaly... moze to po prostu byl slady innego zwierzaka- nie wiem. 

No i slady krwi w wysokiej trawie to koszmar do wypatrzenia( na plus szcegol, ze jucha osadza sie tez na kwiatkach). Fajnie w sumie, ze nie ma wskaznika halasu i sam musisz sobie o to dbac, wszak w rzeczywistosci tez takowego nie posiadasz.

Poluje wlasnie na hoolywooda i wpakowalem mu dwa wydawaloby sie celne strzaly z ok 100 i 150 metrow w poblizu serca a ten dalej hasa po lakach doprowadzajac mnie do szalu.

Jak dla mnie pierwsza lokacja jest zbyt amerykanska, zbyt kolorowa ale oczywiscie jeszcze tak wiele przede mna. Odglosy przyrody na mega plus ale chcialbym je moc ustawic glosniej w stosunku do calej reszty a sie nie da :(

koniec koncow- dobrze zainwestowane pieniadze, gra z czasem wyprze tH.

Aha no i fabula... mialka ale ciesze sie, ze jest, ze mamy jakies poczucie celu.

Odnośnik do komentarza

Przy tropieniu sladow krwi, tylko one cie interesuja. Wszelkie inne slady, racic itp mozesz ignorowac. Ja zazwyczaj po strzale obserwje zwierze jak dlugo sie da. Dobrym pomyslem jest stawianie niebieskich znacznikow powiedzmy co 2-3 plamy krwi, na wypadek jak bys sie zgubil. No i warto sie zatrzymac w miejscu i poczekac chwilke, slady zazwyczaj ladnie sie pokazuja. Najgorzej chyba, jak krew jest gdzies po srodku stref.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Wiem ze ta gra nikogo, ale:

Beyond Your Dreams, Within Your Reach: New Way of the Hunter DLC Takes You To Alaska Experience Alaska's breathtaking landscapes and diverse wildlife in the upcoming expansion for Way of the Hunter: Aurora Shores. As a newly graduated Wildlife Trooper, your mission is to preserve the region's natural resources. Immerse yourself in the untamed wilderness and encounter 14 different species, from Kodiak Bears to Roosevelt Elks and beyond. As a trooper, it's up to you to manage the delicate ecosystem by controlling the population of certain species for the benefit of others. Discover the diverse beauty and open-world habitats of Aurora Shores, from verdant grasslands to soaring mountaintops and lush rainforests. Despite the harsh Alaskan winter, the region boasts breathtaking landscapes year-round. Explore the Nianuk Rise peaks and the sprawling Aivuk Rainforest, and be captivated by the idyllic charm of this unique wilderness. This is Aurora Shores, a hunting ground unlike any other in the world!

 

Watch the trailer on YouTube: https://youtu.be/4nMOcItFHE8

 

Download all assets: https://thqn.net/3Mm9Nfx

 

Free DLC content available With the Aurora Shores DLC comes a free content patch for the Way of the Hunter base game, which introduces a new weapon class: Crossbows! These are the perfect weapons to hunt silently without disturbing other animals in the vicinity. Way of the Hunter - Aurora Shores is coming soon to PC, PlayStation®️5, and Xbox Series X|S at an SRP of $ 9.99 / € 9.99 / £ 7.99. The base game of Way of the Hunter is required to play. Way of the Hunter is available for PC, PlayStation 5, and Xbox Series X|S at an SRP of $ 39.99 / € 39.99 / £ 34.99.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...