Skocz do zawartości

Zwierzaki


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem na forum takiego tematu, a mam pytanie odnośnie akcesoriów dla zwierzaków. W tym konkretnym przypadku dla kota.

Ma ktoś z Was kota i fontannę z której kot pije? Jeżeli tak, to czy się sprawdza? Ma ona chodzić 24/7? Mój kot średnio chce pić z miski, jak jest spragniony to czeka, aż odkręcę kran :reggie:, stąd pomysł na taką fontannę.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Shago napisał:

Nie widziałem na forum takiego tematu, a mam pytanie odnośnie akcesoriów dla zwierzaków. W tym konkretnym przypadku dla kota.

Ma ktoś z Was kota i fontannę z której kot pije? Jeżeli tak, to czy się sprawdza? Ma ona chodzić 24/7? Mój kot średnio chce pić z miski, jak jest spragniony to czeka, aż odkręcę kran :reggie:, stąd pomysł na taką fontannę.

 

Dosłownie wczoraj odebrałem i podłączyłem do testu fontannę dla swoich kotów. Nic z górnej półki, Cat Mate Muszla z Zooplus.

 

Póki co wielkiego zainteresowania nie było. Bez wzruszenia, oba koty przechodziły obok wczoraj. Nie bały się, ale zainteresowane też nie były. Przed wyjściem dziś do pracy widziałem jeden kot zaciekawiony już łapę wsadzał, bardziej do zabawy, więc boję się, czy nie zastanę kałuży po powrocie.

 

Sama fontanna względnie cicha, ale mimo wszystko da się odczuć, że chodzi. W zależności od podłoża też słychać rezonans/buczenie. Koty na pewno jeszcze bardziej to odczuwają.

 

Moje też niechętnie piją wodę. A niestety w ostatnich dniach nagle jeden kot zachorował, przestał jeść i pić, wyszły problemy z trzustką, dlatego chciałem je trochę zmotywować do przyjmowania większej ilości płynów.

 

Wszystko zależy od zwierza, nie ma reguły. Moje najchętniej piją wodę z... wiaderka. Czasem jak było ryzyko braku wody/prądu, to nalewałem wody na czarną godzinę w łazience i wtedy widziałem bardzo chętnie oba chłeptały. Może dlatego, że powierzchnia duża i nie muszą się schylać. Czasem polewałem też suchą karmę odrobiną wody.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A wiesz co, pomyśl z tym wiaderkiem, czy innym wysokim kubłem i postaw w łazience, gdzie się nie potkniesz. A nuż się okaże, że to dla kota będzie wygodniejsze. U mnie jest to lepsze rozwiązanie dla obu kotów. Teraz, jak młodszy był chory, to też nie chciał nic pić, a dopiero jak postawiłem wiadro, to zaczął.

 

Z drugiej strony, jeśli mówisz, że Twój pije z kranu, to może akurat fontanna się sprawdzi. Pożycz od znajomych? :D

Odnośnik do komentarza

Kałuży na szczęście nie zastałem, ale nadal nie zaobserwowałem któregokolwiek kota pijącego wodę z fontanny. A że oba chwilowo pod okiem weta, to nie chcę im jej zostawiać jako jedynego źródła wody w chacie.

 

Przy okazji, polecam kociarzom te pozornie proste legowiska - https://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki_dla_kota/drapak_maly/60_cm/315826

 

Tak, drogi karton, ale naprawdę koty to uwielbiają. Dla moich to ulubione/główne miejsce do spania. Wszyscy znajomi, którym to poleciłem mówią to samo. Wbrew pozorom jest to też wytrzymałe, o ile nie zostanie zalane/zarzygane.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam taką i sprawdza się całkiem nieźle: https://www.maxizoo.pl/p/anione-poideko-fontanna-flower-15-l-z-wymiennym-filtrem-1331739/

Oba moje koty korzystają bez większych problemów, oczywiście nie za często bo koty generalnie nie powinny musieć pic zbyt dużo wody bo czerpią ją glownie z pożywienia (dlatego powinny jeść tylko mokrą karmę).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jakiś w miarę dobry/wytrzymały drapak sufitowy dla kotów ktoś poleci? Mój obecny po ponad czterech latach jest już na wykończeniu i nie wiem, jak długo postoi.

 

Najlepiej coś dużego z budką i hamakiem. Młody uwielbia hamak.

 

IMG_20200421_191243kopia.thumb.jpg.93b1cb75f9cf23fd39f543049c59e187.jpg

 

(tak, ten się w końcu ułamał, został tylko drugi, lepiej zamocowany)

 

IMG_20200405_130326kopia.thumb.jpg.23176d5029bf711790ed8a477a9498db.jpg

 

Kukułka...

 

IMG_20200628_142125kopia.thumb.jpg.f95db394bed0176ed746b018feb9bc60.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie ukrywam, że cena odstrasza. Poprzedni no-name zamawiałem z Allegro kilka lat temu za kilka stówek i to typowa "chińszczyzna". Szybko się kolumny zaczęły odkształcać, śruby wewnątrz przekrzywiać, a całość trzymała głównie dzięki rozporowi do sufitu i ogólnej lokalizacji w pokoju. Wczoraj zauważyłem, że jedna z kolumn jest na tyle wydrapana, że wkrótce się ułamie i poleci wszystko. I tak "dobrze", że korzysta z niego tylko mniejszy kot, który waży niecałe 5kg. Drugi kot ok. 7kg od początku nieszczególnie był zainteresowany. Tym bardziej nie będę chyba inwestował tysięcy, ale mimo wszystko kupiłbym coś, co te kilka lat się utrzyma.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wolnostojący, dwa 10kg koty nie są w stanie go ruszyć, a zdarza się ze włącza im się jakaś głupawka i skaczą po nim jak opętane. 

Ja mam taki, ale przymiarkę robię do tego

Zależy mi żeby jeden miał miejscówkę pod sufitem, bo lubi na górze siedzieć. 

Edytowane przez Wooyek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

To pomyślę. Rozważam parę:

 

Drapak dla kota EX-2A (drapaki.pl) - ten na wyprzedaży akurat. EX, budka, hamaczek, daszek. Tak akurat.

Drapak dla dużych kotów D-4 (drapaki.pl) - ten ma fajny układ, ale brakuje budki.

 

Jedyne co, to trochę niskie, bo 150cm, a kot lubi na wysokości. Hamak zakładam powinien trochę potrzymać? Natomiast ich sufitowe niezbyt mi się widzą i raczej nie są na mój obecny budżet.

 

Ewentualnie zamówię znowu coś w tym stylu i najwyżej znowu posłuży tylko parę lat.

Atlas drapak dla kota tanio w zooplus

Odnośnik do komentarza

Obecnie posiadam chyba taki model, tj. identyczny pod względem designu - Drapak dla kota sufitowy domek duży regulacja 13152076906 - Allegro.pl

 

No i przyznaję, że najlepszy w nim jest układ, bo wszystko było w użyciu, poza drabinką, która jest zbędna.

 

Jest trochę droższa/ładniejsza wersja tego samego i też myślę, czy nie powtórzyć zakupu, pomimo mankamentów - Drapak dla kota szaro-biały 240-260cm 401640 8859867478 - Allegro.pl

 

Ale tak czy inaczej dzięki za info. Miejsca w pokoju mam dużo, bo i tak jest on właściwie tylko dla kotów, to nawet gdybym miał drugi kupić, to będzie to lepsze, niż kolejne pseudo-domki/budki wolnostojące, które się u mnie walają co dwa kroki.

Odnośnik do komentarza

Nie kwestionuję, dlatego sam rozważam te lepsze, lub ewentualnie jakieś pośrednie propozycje.

 

Ten chińczyk co ja mam całkiem tragiczny nie był. Posłużył mi wspomniane 4 lata, bo pamiętam też jakoś w kwietniu go składałem i dawałem za niego wtedy jakieś 300zł. Kot zadowolony, hamak jego ulubione miejsce do spania. Przynajmniej ten, co się nie zerwał. ;)

 

Akurat te sufitowe, co są w ofercie sklepu średnio mi się podobają. Bardziej rozważam ten 150cm, ale raczej jako dodatek, bo sufitowy mimo tego bym chciał.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja z wyprowadzaniem psów? Czy pies musi być na smyczy chodząc na spacer między blokami? Jest na to jakiś przepis? 

Bo sytuacja wygląda następująco, mam kota, który wychodzi na zewnątrz, tylko ze mną, nie oddała się zbytnio ode mnie, gdzieś w pobliżu mnie zawsze jest. 

Dziś siedząc przed klatką, kot sobie leżał za krzaczkiem w cieniu obok mnie, widzę, że zza bloku wychodzi taki gówniarz z klatki obok z pitbulem czy innym amstafem, serce mi stanęło dosłownie jak zobaczyłem to bydle, było zajęte jakimś patykiem akurat, ale bez smyczy, bez kagańca, nie zauważył mojego kota, no ale bez jaj, takie psy chyba nie mogą sobie ot tak biegać luzem. Nie wiem czy jest sens zwracania uwagi temu gnojowi, bo to jest taki typowy cwaniak, raz go już widziałem z tym psem, szedł z jakimś kumplem, wtedy akurat pies był na smyczy i ten kumpel mu mówi, żeby trzymał psa, bo kot tu jest, to tylko słyszałem, że mu odpowiedział, że ma to w dupie, to nie jest jego problem. Trochę mnie zagotował już wtedy, ale pies był na smyczy, więc olewka.

Dziś go spotkałem, jak pisałem wyżej, pies sobie luzem idzie. No kurwa, nie może chyba tak być? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...