Skocz do zawartości

Zwierzaki


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jest debilem, że takiego psa puszcza bez smyczy i kaganca. 

 

https://www.rozwadowska-kucka.pl/blog/prawo-administracyjne/pies-na-smyczy-w-kagancu

 

Niby nie zawsze trzeba, ale

 

Cytat

Nakazane środki ostrożności przy trzymaniu zwierząt są określone w przepisach lokalnych. Wiele gmin wprowadziło bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące wyprowadzania psów, nakazując trzymanie psa na smyczy i w kagańcu zawsze poza terenem zamkniętej nieruchomości.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze taką informację mamy w internecie:

 

Jakie psy muszą mieć kaganiec 2023? Poniżej znajduje się lista czworonogów, które bezwzględnie muszą mieć założony kaganiec w miejscach publicznych. Ponadto warto wiedzieć, że psy uznane za agresywne mogą być prowadzone na smyczy jedynie przez osoby pełnoletnie.

 

Który pies musi mieć kaganiec? Lista: akbash dog, amerykański pit bull terrier, anatolian karabash, buldog amerykański, dog argentyński

moskiewski stróżujący, owczarek kaukaski, dog kanaryjski, dog z Majorki, rottweiler, tosa inu.

Pozostałe rasy psów nie mają odgórnego obowiązku noszenia kagańca (chyba, że prawo gminy głosi inaczej).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nic no, będę obserwował gnoja co wyprawia z tym psem, jeśli go zobaczę jeszcze raz bez smyczy zwrócę mu uwagę na początek, jak będzie pyskował, a tego się spodziewam, to go zgłoszę. Nie mam zamiaru czekać aż to bydle zagryzie mi kota. 

Takimi rzeczami to pewnie bardziej straż miejska niż policja się zajmuje? 

 

@Starhcoś możesz doradzić, co mam z gnojem zrobić? Czy w ogóle ktoś się tym zainteresuje? Czy jak to u nas bywa, każdy ma wyjebane, ale dopiero jak się coś stanie to wtedy wielka tragedia i zainteresowanie wszystkich. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Sprawdź jakie przepisy co do wyprowadzania psów ma twoja gmina. Ogólne prawo mówi, że właściciel musi mieć kontrolę nad psem i pies nie może być uciążliwy, albo niebezpieczny dla innych, a jak sprawuje kontrolę to już jego sprawa. No i tak jak wyżej, psy ras potencjalnie niebezpiecznych muszą mieć obligatoryjnie smycz i kaganiec. Generalnie, dopóki nie będzie pogryzienia, albi jakiejś krzywej akcji, to policja, albo straż miejska nic nie zrobią, najwyżej upomną właściciela, a z tego co piszesz, nie jest to jakiś rozumny typ.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wooyek napisał:

Nic no, będę obserwował gnoja co wyprawia z tym psem, jeśli go zobaczę jeszcze raz bez smyczy zwrócę mu uwagę na początek, jak będzie pyskował, a tego się spodziewam, to go zgłoszę. Nie mam zamiaru czekać aż to bydle zagryzie mi kota. 

Takimi rzeczami to pewnie bardziej straż miejska niż policja się zajmuje? 

 

@Starhcoś możesz doradzić, co mam z gnojem zrobić? Czy w ogóle ktoś się tym zainteresuje? Czy jak to u nas bywa, każdy ma wyjebane, ale dopiero jak się coś stanie to wtedy wielka tragedia i zainteresowanie wszystkich. 

Nie znam sytuacji, ale ostatnio pisałem babce wniosek do sądu za to, ze jej pies zaatakował psa zgłaszającego oraz biega bez nadzoru. Dodatkowo wypisałem mandat 500zl za brak szczepień (oczywiście babka nie przyjęła). Wiem jednak, ze jak już została wezwana na komendę, to z pocałowaniem ręki poddała się ukaraniu ;) wiec się da

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.