Skocz do zawartości

Skinny & Franko: Fists of Violence


Alastor84

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem parę godzin i na tę chwilę jestem bardzo zadowolony, bo nie spodziewałem się, że coś z tej gry wyjdzie. A tu nie dość, że wyszło i jest grywalne to do tego... rozbudowane? To akurat wzięło mnie z zaskoczenia, ilość mechanik na tle innych gier z gatunku jest zaskakująco duża - kombosy, kontry, obalanie, wrzucanie łebków do śmietników czy przez szyby stojących na ulicy gruzów... Kurde, mega! Brakuje jej trochę szlifu (twórcy obiecują regularne latki i słuchanie community), całość jest też hardkorowo trudna, ale bawię się świetnie. Do tuzów gatunku brakuje, ale tam gdzie pojawiają się oznaki niskiego budżetu tam gra nadrabia klimatem, różnorodnością przeciwników i miejscówek oraz właśnie systemem, który pozwala się wyszaleć i gdy akurat grupa przeciwników nie złapie nas w stunlocka to płynie się przez to wybornie. Duże zaskoczenie jak dla mnie, do tego pozytywne.

Odnośnik do komentarza

Wziąłem, wrócę na chatę to obadam, wziąłem bo lubię stare polskie klimaty i teksty, a poza tym dam zarobić developerowi, który uratował niejako tego sequela, bo z tego co mi wiadomo wcześniej ktoś inny się za to zabrał i nic z tego nie wyszło, a i po tej wersji nikt nic nie oczekiwał, gdy jak się okazuje wyszło spoko, tylko zabrakło czasu na dopracowanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak odkryłem, że można wrzucać łebków do śmietników i przez szyby aut to już w ogóle boner był. Dzisiaj na Steamie ma wlecieć jakaś duża łatka, a na discordzie chłopaki odgrażają się, że są zdeterminowani by doprowadzić grę do jak najlepszego stanu, więc powinno być tylko lepiej. NAPIERAJ CZAREK

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zmieniłem poziom na lamusa po tym jak dostałem wpier od pierwszego bossa i jego koleżków xD Interakcje robią wrażenie, a i niektóre obiekty da się zniszczyć, do tego można korzystać z tulipanów itp., mocno zaskoczyła mnie ta gra, dlatego szczam na drobne niedoróbki i bawię się dalej :)

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

No jest klimacik jedynki, jakbym się cofnął do czasów amigi. Muza ta sama, teksty tak samo dziwnie-pokręcone.

 

Nie śmiejcie się, ale gram od premiery po godzinkę dziennie i jeszcze nie ruszyłem na przód, ciągle level 1 XD Jest tak trudno, czy mam downa? Gdzie te checkpointy :dog:

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, MichAelis napisał:

Jest tak trudno, czy mam downa?

Jest tak trudno, musisz nauczyć się wykorzystywać otwarcia przeciwników, kontry i koniecznie dobijanie na ziemi (dół+atak albo L2/LT/ZL+atak), najlepiej gdy są już trochę oklepani. Dobicie z atakiem nogą łamie kolano i z miejsca zabija łebka, do tego przy chwytach jak jesteś osaczony z obu stron warto wcisnąć blok (kwadrat/X), żeby przerzucić chłopka na drugą stronę, co przy okazji powali całą resztę przeciwników, którzy załapią się na rzut szmaciarzem. No i bronie, koniecznie bronie używaj! Po wypiciu piwerka zawsze zostaje na ziemi tulipan, którym możesz potraktować łebków dla darmowego dmg. Kontrowanie (czyli w sumie mashowanie bloku jak dostajesz oklep) też jest przydatne. Reszta to już skill. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Łapanie nie zawsze wchodzi, a trzeba się spieszyć, póki przeciwnik ma gwiazdki. I podnoszenie broni czasem, trzeba dobrze stanąć. Co do dobijania na ziemi to finisher z łamaniem nogi zadziała tylko wtedy, gdy przeciwnikowi zostało energii na strzała. Ja używam też często biegania, gdy robi się tłoczno, żeby być z jednej strony. Ogólnie lepiej się bawię, niż w innych nawalankach, pewnie dużą robotę robi polski klimat i humor, ale myślę, że gra i bez tego się broni, bo na steamie ludzie wypowiadają się bardzo przychylnie. Jeśli jakość utrzyma się do samego końca, a i naprawią bolączki, to mamy hidden gema from Poland :)

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Przed chwilą przeczytałem recenzję na portalu cd-action. Dno i żenada. O ile z paroma minusami się zgodzę, to odnoszę wrażenie, że co niektórzy mieli wręcz gigantyczne oczekiwania wobec nowego Franko, tak jakby to była gra AA czy coś w tym stylu. Przypierdalanie się do grafiki, że flashówka, że intro i dubbing fatalne. S&F to nie Wiedźmin i podejrzewam, że nikt specjalnie z ekipy nawet nie myślał, aby "bawić" się w coś profesjonalnego. Dla mnie intro i dubbing ma swój urok :)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, zdrowywariat napisał:

długa ta gra w ogóle?

Poziomów jest 8, jedne dłuższe, drugie krótsze. Gdyby nie bugi ze skryptami, które się nie załączały to przejście fabuły jest na jakieś 5h, co jak na beatemupa jest kozackim wynikiem.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, zdrowywariat napisał:

Dla mnie też, to przesłuchanie xD I jest jeden tekst, który gdy słyszę to za każdym razem się śmieję, coś z klejnotami, ale zapomniałem xD Dodam, że nie grałem w pierwszą część, ale widziałem u kolegi i jeszcze jakąś polską nawalankę w stylu Golden Axe. Na drugim poziomie są większe kozaki, długa ta gra w ogóle?

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...