Skocz do zawartości

Koncerty - terminy, relacje, wrazenia


Obsolete

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli chyba do mnie. Wymieniłeś 4 dobrze numery z 9, które grają z Satanist i właśnie te pozostałe powodują, ze koncert siada. Dwa razy to oglądałem (Praga w lutym i Brutal w sierpniu) i dwa razy jestem na nie. Dla mnie ich set się zaczął jak po skończeniu odgrywania Satanist jak zaczęli ciosami z poprzednich płyt. Sam powiedz czy zamiast tych pięciu wypełniaczy nie chciałbyś usłyszeć innych numerów, ze starszych płyt? Ja biorę to w ciemno. Bardziej podobał mi się ich występ po wydaniu Satanist w 2014, gdzie grali właśnie 4 numery a reszta to były mocne strzały z Demigod, Evangelion, Apostasy czy Zos Kia Cultus do tego za(pipi)isty cover siekiery - Ludzie Wschodu (najlepszy moment koncertu).

Odnośnik do komentarza

Czyli chyba do mnie. Wymieniłeś 4 dobrze numery z 9, które grają z Satanist i właśnie te pozostałe powodują, ze koncert siada. Dwa razy to oglądałem (Praga w lutym i Brutal w sierpniu) i dwa razy jestem na nie. Dla mnie ich set się zaczął jak po skończeniu odgrywania Satanist jak zaczęli ciosami z poprzednich płyt. Sam powiedz czy zamiast tych pięciu wypełniaczy nie chciałbyś usłyszeć innych numerów, ze starszych płyt? Ja biorę to w ciemno. Bardziej podobał mi się ich występ po wydaniu Satanist w 2014, gdzie grali właśnie 4 numery a reszta to były mocne strzały z Demigod, Evangelion, Apostasy czy Zos Kia Cultus do tego za(pipi)isty cover siekiery - Ludzie Wschodu (najlepszy moment koncertu).

Nie jestem obiektywny bo jestem fanem. Wiele razy już mówiłem ze dla mnie Satanist to album kompletny. Masz racje fajnie jest usłyszeć stare kawałki i dobrze też wspominam poprzednie trasy, uważam jednak ze ich twórczość ewoluowała do tej konkretnej płyty, którą oni sami uznają za swoje szczytowe osiągnięcie i ja sie z nimi zgadzam. Jednocześnie szanuję Twoją opinię, co kto lubi :lapka: ja tam jeszcze jestem myślami na koncercie i choć w perspektywie do końca roku mam jeszcze do zobaczenia calkiem sporo Mayhem, amon, itd to chyba już dzisiaj moge powiedzieć ze to był dla mnie najlepszy kocert tego roku po Sabbath.

Odnośnik do komentarza

A czy myślisz, że ja nie jestem fanem skoro się kulam po 300 km do innego kraju na koncert, bo w Polsce mało grają? Kibicuje im, zawsze ich bronię, a w obecnej sytuacji politycznej nawet jeszcze bardziej niż zwykle. Słuchałem co Nergal mówił o tym pomyśle odgrywania w całości The Satanist i byłem na tak, bo lubię ta płytę. Pamiętam, jak wziąłem ją na pierwszy odsłuch na bieganie i jak wszedł cytat z Gombrowicza to aż się zatrzymałem, uwielbiam ten materiał z płyty, pamiętam jak wszystkim niedowiarkom zamknęli japy po premierze. Jak dla mnie ten materiał nie sprawdza się do odgrywania  w całości na żywo z powodów o których pisałem wyżej. Wydaje mi się sensowniejsze takie trasy dedykowane jednej płycie na dziesiątą lub dwudziestą rocznicę wydania. Potrzeba jednak trochę czasu by spojrzeć na materiał, czy się nie zestarzał, zniósł próbę czasu. Na swój sposób Behemoth mowi teraz, to jest najlepsze na co nas stać w tym momencie, OK, pewnie to samo usłyszymy, przy kolejnej premierze. I co, znów będą cały koncert poświęcać ostatniej płycie? Nie tędy droga.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

enslaved.jpg

Enslaved. Co ja będę pisał. Niesamowity koncert swietny klimat. Szkoda, że tak mało ludzi. Zasługuja na większą publikę. Zagrali kilka kawałków z ostatniej płyty. Chyba żeby dać pospiewać temu ghoulowi za keyboardem :D. Nie, żartuję spoko typ. "Fenris" z "Frosta" na żywo robi jajom jeepa (jak ktos jeździł na kolonie będzie wiedział o co chodzi).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj/a własciwie to chyba wczoraj w Warszawskiej Progresji

 

IMG_1017.jpg

Schammasch - Jak dla mnie death metal. Szału nie robili, niemniej całkiem przyjemnie się tego słuchało. Gdyby nie nazywali się Schammasch a np Behemoth to cieszyliby się większą popularnoscią.

IMG_1024.jpg

Mystifier - na gitarze grał prawdziwy murzyn, który obwieszony odwórconymi krzyżami i pentagramami w tych eleganckich okularkach jak ulał pasował do black metalu. Wyrabiał za cały zespół, nawet za tego Dimebag Darrela w corpsepaincie z piętnastocentymetrowymi ćwiekami, który oprócz basu i wokalu przygrywał też na keyboardzie. Muzyka szybko zaczęła nudzić chociaż czarnoskóry pan był w porzo a kiedy chciał na końcu porozmawiać z publicznoscią - wyłączono mu mikrofon :/

IMG_1045.jpg

Rotting CHrist - Niesamowity występ, najjasniejsza gwiazda tego wieczoru. Jak nienawidze słuchać utworów tego zespołu, tak na żywo wypadają przeza(pipi)iscie. Porwali publikę, chyba wszyscy się dobrze bawili. Do czasu kiedy nadeszłą pora na bisy...Chłopacy musieli się zbierać przed...

IMG_1081.jpg

Kermit Żaba z Inquisition! Mam tylko jedną płytę tego zespołu - ostatnią. Jest ok. Sam duet na scenie wypada za to bardzo profesjonalnie. Bez ochów i achów, to po prostu zawodowcy w każdym calu. Stojąc blisko sceny zauważyłem, że wokalista/gitarzysta/riffiarz przydeptuje nogą (miał superanckie kalosze) listę piosenek :D Serio. Miał na kartce wydrukowane co ma po kolei grać :D

Odnośnik do komentarza

Bez jaj na Marduku w maju był taki koles. Tzn nie wiem czy wytrwał do Marduka ale podczas występów Biocancer, Origin i Immolation skakał, tańczył i machał rękoma jak podczas niezłej biby w remizie. Był w jeansach i szarej bluzie i niby wyglądało to głupio ale prawdopodobnie był jedną z nielicznych osób, które naprawdę tam się bawiły :D Zazdrosciłem mu bo ja jestem wstydliwą smutną ciotą i potrafię tylko pokazywać dwa palce i machać głową.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...