Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie skończyły mi się już pomysły co oglądać, więc prosiłbym o jakieś propozycje z Waszej strony. Gatunek w zasadzie dowolny, byle by nie było mechów i za dużo fan-service'u. Z racji, że obejrzałem już chyba wszystkie co bardziej znane serie (Naruto, Bleach, OP, Hellsing, Death Note, GTO itd.), to wolałbym coś bardziej niszowego. No i fajnie by było, gdyby rozwaliło mi dupsko na kawałki.

Odnośnik do komentarza

W sumie skończyły mi się już pomysły co oglądać, więc prosiłbym o jakieś propozycje z Waszej strony. Gatunek w zasadzie dowolny, byle by nie było mechów i za dużo fan-service'u. Z racji, że obejrzałem już chyba wszystkie co bardziej znane serie (Naruto, Bleach, OP, Hellsing, Death Note, GTO itd.), to wolałbym coś bardziej niszowego. No i fajnie by było, gdyby rozwaliło mi dupsko na kawałki.

Zależy co chcesz. Akcja, rozkmina, magiczny klimat, jakąś dobrą komedyję ?

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko to:

Kaiba - boski klimat, wzruszająca, świetna fabuła, pokręcona i wbrew pozorom bardzo dojrzała pozycja. Dla mnie geniusz 10/10

Mushishi - -również wspaniały klimat, dużo nawiązań do japońskich legend, piękna kreska, świetne historie, a znamienita większość z nich z morałem. Geniusz.

Mononoke - podobne bardzo do Mushishi, ale kreska bardzo odrealniona. Jeśli spodobałoby Ci się Mushishi (w co nie wątpię, a inaczej bym się zdziwił) bierz się za to koniecznie.

Nodame Cantabile - wspaniała seria o uczniach szkoły muzycznej. Muzyka klasyczna jeszcze nigdy nie była tak wspaniale podana, wyśmienici bohaterowie, rewelacyjne humor - dosłownie do niczego nie można się przyczepić. 3 sezony obejrzałem w bodajże 2 dni. Cholernie uzależnia - majstersztyk w swojej dziedzinie. Dla mnie 10/10.

Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - genialna historia, dużo krwi i mocne (pipi)nięcie. Nie mylić z serialem - ta OAVka jest dla dojrzałego widza.

Odnośnik do komentarza

To nie jest tak, że się na tym gatunku zawiodłem i przez to kompletnie go olewam, po prostu jakoś szczególnie nie kręcą mnie batalie wielgachnych konserw - ot, nie moje klimaty. Oczywiście nie znaczy to, że w ogóle nie daję szansy tego typu produkcjom - o ile nie stawiają na pierwszym miejscu walk mechów, to potrafię bawić się przy nich całkiem nieźle - vide Full Metal Panic (humor, szpiegowski smaczek), Eureka 7 (świetny przygodowy klimacik, postacie) czy Code Geass (fabuła, ciekawe pomysły). Wyjątkiem jest tu natomiast Gurren Lagann, które pomimo nastawienia w 95% na blaszaną rozwałkę, to i tak niesamowicie mnie wciągnęło (aż sam się zdziwiłem). Jeżeli znasz coś w podobnym stylu do w/w to ewentualnie możesz zarzucić.

 

 

Razel - Kenshina OVA widziałem - genialne anime. Również obejrzałem Nodame Cantabile, ale to niespecjalnie do mnie trafiło właśnie ze względu na nadmiar muzyki klasycznej (drugą serię raczej sobie daruję). Chętnie sprawdzę za to Kaibę i Mushishi.

Odnośnik do komentarza

Xam'd jest wybitnie średni.

Eureka 7 też i co z tego? W obu przypadkach serie mają świetną animację i kilka fajnych postaci. Osobiście uważam, że E7 miała za dużo odcinków, zaś Xam'd za mało (czego skutkiem jest dupna końcówka jakby chcieli wepchnąć tam wszystko co tylko się da w jak najszybszym czasie).

Przez całego Xam'da towarzyszyło mi uczucie, że to mogło być coś o wiele lepszego. Jakoś tak po łebkach potraktowane wątki, wszystko pozamykane nijako. Strasznie się zawiodłem, końcowe odcinki męczyłem już na siłę.

 

Osobiście nie widzę sensu polecania przeciętniaków.

Odnośnik do komentarza

Zauważ mugen, że Rentonowi podobała się Eureka seveN, więc Xam'd też powinno mu się spodobać. Zresztą skoro lubi fabułę na poziomie Code Geass to Xam'd przy tym będzie prawie arcydziełem.

 

Prawdziwie dobrych serii nie ma zbyt dużo, a ludzie widząc ilość odcinków takiego Monstera czy LoGH nawet się za to nie zabierają tracąc najlepsze doświadczenia jakie tylko te japońskie kreskówki mogą zaoferować.

Odnośnik do komentarza

Komuś tu się podoba Code Gayass? Moje kondolencje.

 

Anime nie oglądam już od dłuższego czasu, ale wyjątek zrobiłem dla Gundam Unicorn. Jakiś czas temu wyszedł drugi ep i muszę przyznać, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. W sensie, jest to chyba najbardziej dopieszczony i dopracowany animowany Gundam. Można się czepiać naiwnej motywacji głównego bohatera, ale cała reszta wręcz zaskakuje wysoką jakością wykonania. Świetne wyważenie między dylematami moralnymi, polityką i akcją. No i ta muzyka... Niech utrzymają poziom do końca serii a zakup kompletu na DVD/BR będzie tylko kwestią czasu dla mnie. Bo póki co jest to produkt, do którego zapewne chętnie będę wracał.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WfoMLF8kwF4&hd=1 - zwiastun trzeciego epa. Szkoda, że na każdy kolejny każą sobie czekać prawie pół roku :|

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...