Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałam, Ronaldo odblokował się na maksa. Dobrze mu zrobiła ostatnia przerwa reprezentacyjna :) Cieszy mnie jego forma, forma zespołu i osiągane wyniki. Szkoda straconej dziś 4 bramki. Cholera, gdyby nie rykoszet to by było 0 z tyłu. Ach i jeszcze jedno, czy tylko mnie ostatnio tak strasznie zawodzi Di Maria?

Odnośnik do komentarza

Wiedziałam, Ronaldo odblokował się na maksa. Dobrze mu zrobiła ostatnia przerwa reprezentacyjna :) Cieszy mnie jego forma, forma zespołu i osiągane wyniki. Szkoda straconej dziś 4 bramki. Cholera, gdyby nie rykoszet to by było 0 z tyłu. Ach i jeszcze jedno, czy tylko mnie ostatnio tak strasznie zawodzi Di Maria?

Chyba tak. Bo w wrześniu był najlepszym zawodnikiem Realu. Teraz też jest dobrze,ale oczywiście nie jest najjaśniejszym punktem Realu :) Marcelo dzisiaj trochę słabiej zagrał ... może się zbytnio podniecił zwycięstwem nad Milanem? ;)

Odnośnik do komentarza

Kurcze, ale któryś mecz z rzędu nie pokazuje niczego nadzwyczajnego, wręcz przeciwnie. Marnuje dobre okazje, traci piłkę itd. Posadziłabym go na ławkę na jeden mecz i zmieniła nieco formację, bo dałabym wtedy szansę Benzemie przesuwając go rzecz jasna do przodu.

Hah, co do Marcelo to może i tak :D Ale nie był najlepszym obrońcą tamtego spotkania. Widziałeś statsy Ricardo i Alvaro z meczu z Milanem? Właśnie, to do czego teraz zmierzam też mnie cieszy. Mianowicie dużo mniej strat i zdecydowana poprawa w odbiorach. Przynajmniej w porównaniu do poprzedniego sezonu.

Edytowane przez Wredna
Odnośnik do komentarza

Nie nie mówię,że był najlepszym obrońcą po prostu mógł się poczuć zdecydowanie pewniej po naprawdę dobrym spotkaniu z mocnym Milanem i odpuścić trochę w meczu ze słabszym rywalem. Co do Di Marii chyba trochę przesadzasz...dwa czy trzy słabsze ostatnie mecze mogły mu się przytrafić ;) Będzie dobrze :

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Tragedii nie robię, ale nie podoba mi się ostatnio jego gra. Sprawia wrażenie jakby za wszelką cenę chciał coś udowodnić czy coś... W każdym razie życzę mu bramki w kolejnym meczu, a ten może być dobry. Hercules się pewnie zepnie chcąc udowodnić, że wynik meczu z Barcą nie był przypadkowy, hehe.

Odnośnik do komentarza

Mecz z Herculesem może być jednym z najtrudniejszych w sezonie. Poległa z nimi Barcelona,Sevilla a Villareal zremisował ...no ale Drenthe nie zagra,więc będzie łatwiej(chyba,że włodarze z Allicante zapłacą 2 mln euro);)

 

Valencia 1-2 Mallorca

 

pro_photo1287870187.jpg

 

Valencia ma chyba gorszy okres po porażce z Barceloną. Remis z Rangersami w lidze mistrzów,a teraz porażka z wyspiarzami u siebie. Meczu nie oglądałem,ale podobno obydwa karne i ten dla Valencii i ten dla Mallorci były z dupy? :P

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

No na razie nie przesadzajmy z zachwytami. To, w jakim stylu Real wygrywa, na pewno imponuje, ale to są naprawdę słabe drużyny. Zmiażdżyć Deportivo, AC Milan czy Malagę to trochę mało jak na ambicje i kasę wkładane w ten klub. Na razie najsilniejszymi rywalami w całym sezonie byli dla zespołu Mourinho Espanyol i Ajax Amsterdam. To nie jest wiarygodny test. Od 7 listopada do 19 grudnia Królewscy mają na rozkładzie Barcelonę, Valencię, Sevillę, Atletico i Athletic. Jeśli 20 grudnia nadal będą liderem, to będziemy gadać.

Odnośnik do komentarza

No jakby przeszedł 1/8 LM to może nie będzie słaby.

 

No dopiero na wiosnę zobaczymy, jak jest silny w skali Europy. Ale ostatni sezon sugeruje, że liga angielska nie jest jakoś specjalnie silna. Wygrać 4-0 z Milanem to żadne osiągnięcie, a porażka z Bayernem, pogrom w Barcelonie czy totalna niemoc przez 180 z Interem nie pozwalają mówić, że MU, Arsenal i Chelsea faktycznie tak strasznie wymiatają.

 

Generalnie nie powiem nic oryginalnego, stwierdzając, że próby utworzenia Superligi Europejskiej mają sens. W obecnym systemie ciekawa jest tak naprawdę tylko wiosna. Czołowe ligi mają dwie, na siłę cztery silne drużyny, a im silniejsza liga, tym słabsza jest cała reszta. W Hiszpanii jest jeszcze w miarę OK, ale już w Anglii to ta dolna połowa tabeli to są takie ogórki, że Chelsea by ich rozwaliła wystawiając swoich masażystów na ataku i kosiarzy trawy na obronie. Wyrównane ligi - Francja, Niemcy - są fajne do oglądania, ale przegrywają z potentatami z zagranicy (ostatni wyjątkowy sezon Bayernu to nieco przypadek, zawdzięczany umiejętnemu skupowaniu ściepów z bogatszych klubów).

Odnośnik do komentarza

No jakby przeszedł 1/8 LM to może nie będzie słaby.

 

No dopiero na wiosnę zobaczymy, jak jest silny w skali Europy. Ale ostatni sezon sugeruje, że liga angielska nie jest jakoś specjalnie silna. Wygrać 4-0 z Milanem to żadne osiągnięcie, a porażka z Bayernem, pogrom w Barcelonie czy totalna niemoc przez 180 z Interem nie pozwalają mówić, że MU, Arsenal i Chelsea faktycznie tak strasznie wymiatają.

 

Barcelony też to dotyczy.

Odnośnik do komentarza

Real zawsze jest faworytem, nie ważne jak słabo by nie grał.

Z meczu Realu widziałem jedynie same bramki. Są takie w stylu Mourinho, czyli ważne, że wpadło. Zaczyna być groźnie.

Zwyrodnialec, wystarczy popatrzyć, ile drużyn z PL nie licząc czwórki MU, CHELSEA, ARSENAL, LIVE. pokazało coś w Europie na przestrzeni jakichś 10 lat. Miernikiem siły danej ligi, nie jest 2-3 liderów, a środek tabeli. Ugrać coś z Aston Villa, a z Athletic Bilbao to jest różnica.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

To naprawdę nieprzyjemnego wypadku doszło w meczu Segunda Division pomiędzy Salamancą a Betisem. Miguel Garcia piłkarz gospodarzy miał zawał serca w 56 minucie spotkania.W ciągu pierwszych 25 sekund lekarze stwierdzili zgon dopiero później odzyskał przytomność. Obecnie 31 letni zawodnik przebywa w szpitalu. Oby się nie powtórzyła sytuacja jak to było z Antonio Peurtą ;/

 

http://www.as.com/fu...dasdasftb_7/Tes

 

2:30

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Real zawsze jest faworytem, nie ważne jak słabo by nie grał.

Z meczu Realu widziałem jedynie same bramki. Są takie w stylu Mourinho, czyli ważne, że wpadło.

Rozumiem, że inne zespoły strzelają takie bramki, że nie wpadło? Chyba tak jak wielu dopisujesz Mourninho cechy, których on nie posiada.

Odnośnik do komentarza

To naprawdę nieprzyjemnego wypadku doszło w meczu Segunda Division pomiędzy Salamancą a Betisem. Miguel Garcia piłkarz gospodarzy miał zawał serca w 56 minucie spotkania.W ciągu pierwszych 25 sekund lekarze stwierdzili zgon dopiero później odzyskał przytomność. Obecnie 31 letni zawodnik przebywa w szpitalu. Oby się nie powtórzyła sytuacja jak to było z Antonio Peurtą ;/

 

http://www.as.com/fu...dasdasftb_7/Tes

 

2:30

 

Obyś miał rację. Teraz to pozostaje już tylko życzyć mu rychłego powrotu do zdrowia :)

Odnośnik do komentarza

Real zawsze jest faworytem, nie ważne jak słabo by nie grał.

Z meczu Realu widziałem jedynie same bramki. Są takie w stylu Mourinho, czyli ważne, że wpadło.

Rozumiem, że inne zespoły strzelają takie bramki, że nie wpadło? Chyba tak jak wielu dopisujesz Mourninho cechy, których on nie posiada.

Ważne,że wpadło, nie ważne w jakim stylu. Czyli gole jak w polskiej lidze. Brzydkie, niespektakularne.

Żeby była jasność. Nie uważam tego, za wypaczenie, coś niegodnego miana futbolu, ale też nie jestem fanem takiej wizji piłki.

Pamiętam, jak parę lat temu Real roznosił rywali. Pamiętam Zidane'a, Ronaldo właściwego, Figo. Pamiętam KOSMICZNE akcje i kapitalne gole. Zakładając, że Real Mourinho zacznie zdobywać trofea, grając w obecnym stylu, to zapamiętam: Mourinho i trofea.

Jose to taki Spielberg futbolu, jego filmy zawsze generują zysk, zawsze "działają" jak należy, tylko czasami człowiek ma ochotę na coś mniej przewidywalnego.

Odnośnik do komentarza

Ważne,że wpadło, nie ważne w jakim stylu. Czyli gole jak w polskiej lidze. Brzydkie, niespektakularne.

Żeby była jasność. Nie uważam tego, za wypaczenie, coś niegodnego miana futbolu, ale też nie jestem fanem takiej wizji piłki.

Pamiętam, jak parę lat temu Real roznosił rywali. Pamiętam Zidane'a, Ronaldo właściwego, Figo. Pamiętam KOSMICZNE akcje i kapitalne gole. Zakładając, że Real Mourinho zacznie zdobywać trofea, grając w obecnym stylu, to zapamiętam: Mourinho i trofea.

Ale ty w ogóle widziałeś któryś z ostatnich meczów Realu? Bo akurat gole w meczu z Milanem były niespektakularne, ale to już wina patałachów z Milanu, że sami je sobie strzelili na początku meczu. Generalnie jednak Real miał szanse na wiele ładnych goli, atakował i nie nudził.

 

Nie widzę, na czym niby opierasz porównanie z polską ligą. W polskiej lidze akurat gole są ładne. Dużo strzałów z dystansu, z linii pola karnego. Tempo jest niskie i kondycja zawodników siada, to można takie gole strzelać. Jednak samych meczów nie da się oglądać, bo na jeden cudowny strzał przypadnie dziewięć dennych. Real i Barcelona jak strzelają, to zazwyczaj po krótkim dryblingu albo idealnie wymierzonym podaniu, ale te akcje się ogląda, bo piłkarze są zgrani i umieją kopać piłkę szybko i celnie.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=MMksD9IJx0E

 

http://www.youtube.com/watch?v=eL_o0NUPdKY

 

Polska liga tak wygląda? Kurde, muszę zacząć oglądać.

Odnośnik do komentarza

Real Murcia 0-0 Real Madryt

pro_photo1288117597.jpg

 

Brak skuteczności znowu dał o sobie znać po dłuższej przerwie. Real coś sobie nie radzi na wyjazdach. Zawiódł mnie Canales i Benzema...straszne (pipi) grali :P Nie wiem czemu w 60 minucie Mou zdjął Granero,który rozgrywał naprawdę dobre spotkanie :] Cóż dobre i to 0-0 niż 4-0 jak z Alcorcon. Następny mecz na SB,więc może być pogrom ;]

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...