Skocz do zawartości

Bundesliga


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

walka do konca xD o wygranej borussi z szalke, bvb mialoby w przypadku wygranej bajernu z mainz 6 punktow przewagi 3 kolejki przed koncem. musieliby dwukrotnie przegrac. pilkarze bajernu od ponad miesiaca graja dwa mecze na tydzien przy zaje.biscie krotkiej lawce rezerwowych. nie da sie grac wszystkich spotkan na 100%. do tego we wtorek przyjezdza real madryt. no, ale pewnie lepiej bylo zagrac na pelnych obrotach z jakims mainz i potem kondycyjnie sie zes.rac z realem.

 

bajern sezon skonczy na drugim miejscu w lidze juz na 99%. nie ma szans na awans wyzej i raczej nie spadnie nizej. priorytet to teraz final LM i wygranie pucharu niemiec. jesli sie uda osiagnac te dwa cele to sezon bedzie mozna uznac za niezly. jesli odpadna z realem i po raz 5 z rzedu przegraja z bvb to sezon bedzie dramatyczny. wiec jezeli olewanie spotkan ligowych ma chociaz w 1% pomoc w osiagnieciu pozostalych celow - mi to pasuje.

Odnośnik do komentarza

CiekawostkI: 25 meczów bez porażki w sezonie to nowy samodzielny rekord ligi. Czy teraz Dortmund spróbuje przejść bez porażki cały sezon?

 

 

Tabela strzelców bez uwzględniania goli z karnych:

 

Gomez 21

Lewandowski 20

Huntelaar 18

Harnik 17

Pi'zarro, Reus 15

 

Bayern dostał w tym sezonie najwięcej karnych (11), Dortmund - najmniej, jeden.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ciekawostka taka, ze ostatni raz inna druzyna niz bajern obronil tytul w roku 1995 i 1996 i byla to... borussia dortmund.

 

dobrze, ze pojawil sie konkurent na poziomie. dzieki temu liga stanie sie atrakcyjniejsza, a jak bvb zacznie grac porzadnie w CL to dodatkowo bundesliga zacznie konkretnie powiekszac przewage nad serie a w rankingu.

 

bajern zniszczyla mala kadra + gra na 3 frontach. po sezonie licze na sporo transferow, nie koniecznie pilkarzy na 1 sklad, tylko porzadnych rezerwowych. zeby w koncu byl sens robienia zmian ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

smutne miny musza miec sezonowcy kibicujacy dortmundowi xD

 

Bayern z niewiadomych powodów zasypia na rok, jakiś randomowy zespół wygrywa ligę, by w nowym wylądować w środku tabeli

 

no tak to wyglada. rok temu fani borussi strasznie sie zachwycali, stawiali druzyne z dortmundu na rowni z bajernem (xD) i pisali, ze to nie jest jednorazowy wyskok.

 

Ciężko się oprzeć wrażeniu, że o tym kto w Niemczech od ładnych paru lat zdobywa mistrza decyduje foch gwiazdorów Bayernu, a jak sobie wymyślą majstra na ten sezon, to młoda, zdolna ekipa z Dortmundu będzie mogła wspominać po latach, jak to fajnie było w sezonie 2010/2011

 

Bayern to nie jest one hit wonder jak piosenka Life is Live zespołu Opus czy forma BVB w ubiegłym sezonie i mając tak fantastyczny początek sezonu i normalnego trenera, a nie van Gaala (ustawiającego obrońców na ataku) raczej tego nie przewali.

 

No teraz juz mozna to napisac BVB [*]

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

no, fajnie. moglbym znalezc kilkanascie tylko twoich postow z tematu o LM nt. bajernu i tez byloby smiesznie. chocby pamietne "manczester nie nawet nie spoci z bajernem".

 

 

borussia miala kapitalny sezon w bundeslidze i to drugi z rzedu. graja bardzo ladnie i do bolu skutecznie. oczywiscie zdania nie zmienie i wysmieje kazdego kto powie, ze jest to lepsza druzyna od bajernu, finalisty ligi mistrzow.

Odnośnik do komentarza

Jednosezonowwa Borussia zdobyła 81 punktów. To rekord Bundesligi. Bayern nie zdobył tyle nigdy w swojej historii. No ale jest lepszą drużyną, więc gdyby mu się tylko zechciało, to by tyle zdobył, m.in. nie przegrywając (tylko z litości) czterech kolejnych meczów z gorszą Borussią.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mogę oficjalnie zaaplikować sobie wora pokutnego, bo jednak się myliłem co do długofalowości potencjału BVB. Pozostałe swoje wypowiedzi nt. Bayernu odwlekam do zakończenia finału Ligi Mistrzów :)

 

Jeśli pewna drużyna będąca gospodarzem go wygra, to Borussia może sobie nawet gromadzić i 102 punkty w lidze, a inny user może klepać nad ich paterą i zaj,ebistością do maja przyszłego roku i narzekać jaki futbol jest niesprawiedliwy :D

Odnośnik do komentarza

Jakbyście nie zauważyli, przed chwilą wrzuciłem parę cytatów, które ujawniają chronologię waszego toku myślenia.

 

 

Początek sezonu: "Bayern to nie jest drużyna jednego sezonu jak Borussia, już można mu przyznać mistrzostwo"

 

Koniec sezonu: "dla nas i tak liczy się tylko Liga Mistrzów"

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Koniec sezonu: "dla nas i tak liczy się tylko Liga Mistrzów"

ja nic takiego nie napisalem. dla mnie sprawa jest jasna, aczkolwiek wiadomo - nie jestem obiektywny. bajern do pewnego momentu toczyl wyrownana walke na 3 frontach, bedac dlugo liderem bundesligi, grajac w LM i w pucharze. potem, ze wzgledu na bardzo waska kadre (poza podst. 11 tylko ze dwoch sensownych zmiennikow) nie starczylo sil. perspektywa finalu ligi mistrzow na AA sprawila, ze zaryzykowano - stad durne wpadki z leverkusen itd. borussia ma swietnych pilkarzy i trenera, z europejskich pucharow odpadli - grali do bolu rowno i skutecznie.

 

jesli bajern wygra LM to nie bede smutny z utracenia tytulu w BL.

Odnośnik do komentarza

Jeśli kolejne lania, pomimo wielkiej spiny, nie "tłumaczą", to raczej nic nie wytłumaczy. Ja tylko z nich polewam. To nie to samo.

 

 

Np. uważam za dość zabawne, że kiedy Bayern gra gorzej od Borussii regularnie przez dwa lata, to winą jest brak szerokiej kadry i "durne wpadki", ale jeśli jedyne cięższe starcie w LM wygrywają po karnych w dużej mierze przez zmęczenie Realu ligą, to nagle mamy rozumieć, że taki jest ich normalny poziom, najwyższy w Europie. No ale przecież wiem, że kibic tak uważa. To tylko zabawne.

 

Tak samo zabawne wydaje mi się mówienie "R.I.P. Borussia" w kontekście sezonu, który okazał się najlepszym sezonem kogokolwiek w całej historii tej ligi - no ale nie oczekuję, żeby fanów Bayernu też to aż tak bawiło.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

no tak, bo wyeliminowanie mistrza hiszpanii i glownego (m.in. twojego - pamietne posty o hiszpanskim finale) faworyta do wygrania LM w karnych to wieeeelka ujma.

 

roznica jest taka, ze bajern gral w tym sezonie jak rowny z rowny z mistrzami dwoch najsilniejszych lig swiata (m.city i real), a borussia z mistrzem grecji. a nie, przeciez przegrali ten dwumecz.

 

 

no, ale najbardziej elitarne rozgrywki pilkarskie na swiecie to zaden wyznacznik.

Odnośnik do komentarza

A w zeszłym sezonie odpadli ze słabym zespołem słabej ligi świata. No ale wtedy to była "durna wpadka", tak jak ostatnie dwa lata grania z Dortmundem - rzetelnym wyznacznikiem są tylko mecze wygrane przez Bayern. Heh.

 

Ale serio, ja tu nic nie pisałem o żadnych wyznacznikach. Jeśli kogoś nie bawią te posty z początku sezonu, że Bayern już ma mistrzostwo w kieszeni, no to go nie bawią, big deal.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Widać są za dobrzy na elitarne rozgrywki i skupiają się na lidze w której jednymi z najlepszych piłkarzy są... Polacy. Ja się nie dziwię Bayernowi, że im się nie chciało. Liga Mistrzów, to co innego, tam biegają wśród gwiazd futbolu i to ich motywuje, podobnie jak Borussie w meczach z Monachium. Pierwszy sezon był farciarski, w drugim Bayern ewidentnie olał ligę. Wypowiedź Robbena z 15.08.2011: "skupiamy się w tym sezonie na Lidze Mistrzów, gdyż naszym celem jest przywrócenie blasku niemieckiej piłki na arenie klubowych zmagań. Co z Bundesligą? Zobaczymy." Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza

Ale serio, ja tu nic nie pisałem o żadnych wyznacznikach. Jeśli kogoś nie bawią te posty z początku sezonu, że Bayern już ma mistrzostwo w kieszeni, no to go nie bawią, big deal.

alez ja sie przyznaje do bledu :) a czy mnie bawi? no nie. tak jak mowilem moge znalezc kilka(nascie) twoich postow z nietrafionymi wizjami w temacie o LM. wiec wyciaganie postow sprzed kilku miesiecy to tania zagrywka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...