Skocz do zawartości

GRY ONLINE NA PC


BieŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące modelu F2P w Star Trek Online:

http://startrekonline.com/f2p_features

http://stonline.pl/n...informacje.html

 

Zapewne sporo może jeszcze ulec zmianie, ale jak tak patrzę na tę rozpiskę, to darmowi naprawdę sporo dostają. Właściwie to mają dostęp do całej gry, a cała reszta to pewne utrudnienia bądź uciążliwości (mniejszy inwentory, limit funduszy, mniejsza ilość slotów postaci i oficerów itp.).

 

Nie zdziwię się jednak jeśli coś jeszcze zablokują przed zmianą modelu. No chyba, że zamiast tego abonenci dostaną większe korzyści.

 

Gra ma wejść w F2P do końca roku. Gdyby ktoś wcześniej chciał sprawdzić swego rodzaju demo, dostępne poprzez referrala (co później może się przełożyć na inne korzyści), to wiecie... call me ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=x8anKF2HRt4

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Serwis Alienware Arena raz jeszcze prowadzi giveaway kluczy do Star Trek Online - http://www.alienware...ription-bundle/

 

W pakiecie:

 

- 10 days of subscription time

- 22nd Century Enterprise Era Uniform

- NX Class Starship

- 8 Hour XP Boost

 

Tylko 10 dni zabawy tym razem, ale same dodatki warte są prawie 15$. A że gra niedługo wejdzie w model Free-to-Play, to osoby, które nie posiadają jeszcze konta mogą się zainteresować ofertą choćby z tego tylko powodu (bonusy tego typu będą wciąż dostępne dla osób grających za darmo).

 

Nic to, raz jeszcze zachęcam do sprawdzenia (*cough*i raz jeszcze przypominam o możliwości wysłania referrala z mojej strony - nic zobowiązującego, tylko mail potrzebny, just sayin' ;> *cough*).

Odnośnik do komentarza

Tak, system walki naziemnej jest teraz dużo bardziej dynamiczny ogólnie, a także wprowadzili opcjonalny celowniczek (tryb TPP znad ramienia). Ale prawdę mówiąc o wiele praktyczniej się gra w klasycznym RPG Mode.

 

Tak to teraz wygląda:

http://www.youtube.com/watch?v=94j3m1WkQgQ

Odnośnik do komentarza

King Arthur's Gold, z kategorii dobre bo darmowe i polskie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_3joTZ8gGfs

 

Terraria spotyka Soldata, imo ma potencjał, chociaż narazie brakuje jakiegoś kompetytywnego trzydziestominutowego trybu rozgrywki.

 

Gierka ma kilka fajnych patentów, jak podsadzanie na tarczy, wspinanie się po wbitych strzałach łucznika, strzelanie sojusznikami z katapulty itd. jeszcze dużo ciekawych rzeczy ma być wprowadzone, póki co updaty są bardzo często. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zacząłem grać w Champions Online. Gra o superbohaterach, coś w stylu komiksów DC czy Marvela. Kurde, edytor postaci to coś wspaniałego! Bez problemu zrobiłem sobie Sephirotha, a potem Zombie Jesusa do trolowania. Gra się przyjemnie, mimo że ta gra jest jakoś od niedawna F2P, oczywiście darmowi gracze troche tracą, między innymi o połowę mniej "typów postaci", ale nie zmienia to faktu że i tak gra daje radę.

Odnośnik do komentarza

Star Trek Online bazuje na tym samym silniku co Champions, w związku z czym kreator postaci (szczególnie obcych gatunków) jest także bardzo rozbudowany.

 

Wspomniany DC Universe będzie F2P, ale gdy patrzyłem na rozpiskę, to w sumie gracze "darmowi" są dość ograniczeni. O co dokładnie chodzi z tym "spend 5$" dla graczy premium? Jednorazowy wydatek 5$ daje wszelkie ich przywileje, czy do czego to się odnosi?

 

Na Steamie zauważyłem, że premierę miał już Rusty Hearts. MMO hack'n'slash w klimatach anime. Ktoś grał i może podzielić się opinią?

Odnośnik do komentarza

5$ nie majątek. Zastanawiało mnie po prostu, czy jest to jednorazowy wydatek, czy coś bardziej zobowiązującego. Ale to bardziej z ciekawości pytałem, gdyż superbohaterowie jakoś nigdy mnie nie pociągali - szczególnie w MMO. Na tej samej zasadzie Champions nawet nie tknąłem, choć jak wspomniałem jest to ten sam silnik co STO.

 

A Rusty Hearts chyba obadam. Wygląda mi to na takie połączenie DMC, RPG i scrollowanej nawalanki. Muzyka zdaje się być przyjemna. Coś tylko słyszałem, że na osoby grające za darmo narzucane są jakieś ograniczenia w ilości zdobywanego EXP, tudzież inne "dzienne" limity. Nie zagłębiałem się w to dokładnie - jednym uchem słuchałem podcastu.

 

Ale już chyba wiem kim będę grał ;)

Odnośnik do komentarza

Wrażenia na szybko z Bust... ekhm, Rusty Hearts:

 

Generalnie jest to hack'n'slash podobny do popularnych niegdyś gier arcade, tj. wybieramy postać i idziemy od lewej do prawej rozwalając sterty potworów i bossów. Dodano w to wszystko elementy RPG i MMO i okraszono jakąś niby fabułą (couldn't care less...).

 

Gra się całkiem miło, aczkolwiek osobę odpowiedzialną za sterowanie powinni powiesić za jaja, za przeproszeniem. Ktoś tu nie mógł się chyba zdecydować na jeden konkretny kontroler, w związku z czym w zależności od sytuacji korzystać będziemy albo z samej klawiatury, albo z klawiatury i myszy, czasami samej myszy, a jak ktoś chce to i pada może uwzględnić. Z początku miałem nadzieje podłączyć dualshocka, ale koniec końców gra się z nim nie lubi, a i sterowanie nim i tak nie było jakieś szczególne. W folderze z grą jest plik, który rzekomo pozwala skonfigurować pada, ale mnie nie reagował na żadne działania.

 

Tutorial mógłby być lepszy. Nauczyli mnie w nim chodzić i atakować, a potem rzucili na głębokie wody do samodzielnego rozpracowania interface'u. Bez sprawdzenia klawiszologii w opcjach się nie obejdzie.

 

To MMO. I czuć w tym MMO koreańskie, czy też inną taniochę. Czyt: wszechobecny cash shop, gold spammerzy i zasyfiony debilami chat, którego za cholerę nie potrafię wyłączyć będąc w mieście.

 

Nie wiem czy to wina ustawień czy czego, ale cut-scenki dziwnie mi się odtwarzają. Kwestie mówione słyszę szybciej niż powinny - nie są zsynchronizowane z animacją pomimo tego, że nie ma żadnych spadków framerate'u. No chyba, że VSync coś tu popsuł.

 

Graficznie jest przyzwoicie podczas walk, ale w mieście widać taniochę. Cel-shading ogólnie ukrywa sporo niedoskonałości. Muzyka za to niezła - proste, ale dynamiczne gitarowe brzmienia, akurat nadające się do walki.

 

Pograłem parę godzin i w sumie dobrze, że nie wyłączyłem tego po 10min (a jakoś mnie kusiło). Biorąc pod uwagę, że jest to gra darmowa, będzie to raczej dobra pozycja do okazyjnego pomashowania przycisków celem wyżycia się - już nawet pomijając jakiekolwiek grindowanie czy zdobywanie itemów/exp. Jestem skłonny gierkę polecić, przynajmniej celem sprawdzenia. Jedyne przed czym muszę uprzedzić, to pokaźna ilość instalowanego "syfu". Nie wiem czy to norma w MMO, ale oprócz klasycznego Steam firewall dał mi znać o launcherze, jakimś powiązanym z nim programiku aktualizacyjnym, a także o samej grze. Musiałem chyba z 7 wyjątków ustawić, co by mi ciągłe powiadomienia nie wyskakiwały przy uruchamianiu.

 

PS. Aha, babka z powyższego filmiku jest póki co niegrywalna.

Odnośnik do komentarza

To MMO. I czuć w tym MMO koreańskie, czy też inną taniochę.wszechobecny cash shop, gold spammerzy i zasyfiony debilami chat, którego za cholerę nie potrafię wyłączyć będąc w mieście.

Eeeee, w sensie, ze koreańskie to tanie i złe? O.o

 

 

 

wszechobecny cash shop, gold spammerzy i zasyfiony debilami chat
World of Warcraft would like to have a word with You.
Odnośnik do komentarza
Eeeee, w sensie, ze koreańskie to tanie i złe? O.o
Nigdzie nie napisałem, że złe. To już Ty dopowiedziałeś z jakiegoś powodu. Nie napisałem też, że akurat Rusty Hearts jest tanie, ale ogólnie rzecz biorąc siedząc w głównym mieście nie mogę pozbyć się wrażenia, że do czynienia mam z produktem koreańskim/azjatyckim. Być może pomaga w tym klimat anime gry, ale nie mogę pozbyć się skojarzeń ze stertą innych darmowych produkcji tego gatunku, wywodzących się właśnie z tych rejonów świata. Wiesz, te wszelkie "MMO" co widać bannery z półnagimi elfkami jako reklamy w Internecie. Coś takiego. No i sama idea cash shopów jest bardziej popularna w Azji, aniżeli u nas czy w US. Dopiero teraz ta tranzycja następuje, i chyba tylko jeden WoW i SWTOR będą mogły sobie pozwolić na ciągnięcie abonamentu.

 

World of Warcraft would like to have a word with You.
Kijem tego nie tknę. W Star Trek Online to przynajmniej porobiłem sobie osobne zakładki, przez co jeśli nie chciałem czytać debili z globala, to przełączałem sobie na zakładkę z gildią, lub też prywatną (cisza i spokój). Tutaj nic takiego nie uświadczyłem i każde wejście do miasta przekłada się na widoczność jakiegoś gold spammera.

 

Poza tym w WoW jest cash shop? I z gold spammerami sobie Blizz nie radzi? Cryptic w STO jakoś się ich pozbył skutecznie.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

ad 1.

Po prostu odniosłem wrażenie że uważasz wszystko co koreańskie (zaokrąglijmy do azjatyckie) za "be", "fe" i "ble". Być może się myliłem.

 

 

ad 2.

No dostawanie privów w WoW jest całkiem nagminne odnośnie golda. Albo spamming Trade Chata (ale tego nie trza czytać, można se przełączyć okienko - to nie problem). Gorzej jak ktoś faktycznie Trade'a używa w grze do normalnych rzeczy i musi się przedzierać przez tony spamu. Jaj jest obecnie nie wiem bo nie gram od pol roku.

Odnośnik do komentarza

Nie uważam, że wszystko co koreańskie jest "be" i "fe", ale zarazem nie jestem ekspertem gatunku MMO, dlatego mogę uogólniać. Sam przyznasz chyba, że na rynku obecnych jest pierdyliard dziwacznych MMORPG "za darmo" rozgrywających się w jakichś komicznych światach fantasy, których głównym elementem przykuwającym uwagę jest wspomniany baner reklamowy z półnagą elfką, podczas gdy reszta to monotonna siekanina ze stertą spammerów, dzieciaków i płatnościami za odzież dla postaci. I oczywiście tutaj też nie będę twierdził, że przekłada się to na grę złą, ale samo w sobie stanowi jakiś swój wizerunek dość charakterystyczny dla azjatyckich gier MMO (w połączeniu z mangową otoczką). I tak w Rusty Hearts o ile siekanina w lochach to typowy scrollowany hack'n'slash w jakie zagrywaliśmy się na automatach za młodu, tak wracając do miasta jakoś się krzywię, a głosik z tyłu głowy karci mnie, że gram w jakieś "koreańskie mmo z cyckami na głównej". No ale to tylko taki mój osobisty grymas. ;>

 

Zwykle gry MMORPG odkładałem dość szybko, a jedynie przy Star Trek Online spędziłem więcej czasu. Tutaj mnie zaskoczyłeś mówiąc, że w WoW są gold spammerzy, gdyż choć ci byli w STO obecni po uruchomieniu gry, tak teraz ani widu ani słychu - zarówno na chacie, jak i na mailu. No ale nie wiem czy coś się nie zmieni wraz z wejściem F2P w tej kwestii. Tak czy inaczej, atmosfera w tej grze była bardzo fajna i chyba jedyne co mogło denerwować w kwestii "spamu", to osoby nachalnie zapraszające do floty (gildii), nawet jeśli się odmawiało. Osobiście siedziałem w "oficjalnej" polskiej flocie (Royal Squadron, gdyby ktoś planował kiedyś grać), więc mnie to nie dotknęło, ale na forum widziałem żale nad brakiem możliwości zablokowania takich osób.

 

 

No ale wracając do wcześniejszego tematu, do sprawdzenia Rusty Hearts w sumie zachęcam. Nie jest to nic szczególnego, ale jako sieczka na 5-15min sprawdza się wyjątkowo dobrze.

 

EDIT:

To można obejrzeć przed ściągnięciem - http://angryjoeshow.com/2011/07/rusty-hearts-impressions-beta/

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Męczę tego Rusty Hearts i muszę przyznać, że gra jest naprawdę zaskakująco dobra. Myślałem, że zgodnie z tradycją MMO (przynajmniej tych, z którymi miałem styczność) jeśli pogram kilka godzin, to widziałem już wszystko co gra ma do zaoferowania pod względem technicznym, a cała reszta to jedynie nowe questy, zdolności, lokacje itp. Rusty Hearts właściwie co moment rzuca jakimiś bonusami, ciekawostkami, czymś w rodzaju ruletek, ukrytymi skarbami wyskakującymi losowo, NPC oferującymi coraz to nowsze usługi. Rzeczy, których normalnie bym się nie spodziewał ani w RPG, ani w grze akcji. Można powiedzieć, że pozycja stara się dać jakiś w miarę sensowny pretekst do dalszego grindowania. I faktycznie, odwiedzanie poprzednich lokacji nie jest dzięki temu nudne, a w połączeniu z niezobowiązującym czasem zabawy (loch można przejść w 3-10min) potrafi to bardzo wciągnąć.

 

Bardzo do gustu przypadł mi system walki. Jasne, nie jest to nic pokroju DMC czy Bayonetty, ale mimo wszystko rozpracowywanie kolejnych łańcuchów ciosów i czarów oraz ich dobór i ulepszenie w zależności od własnego stylu czyni grę naprawdę przyjemną. Czasami wystarczy jedna nowa umiejętność, aby właściwie cała strategia podczas walki uległa drastycznej przemianie (zwykle na plus).

 

Poziom trudności nie jest zbyt wysoki, co mnie osobiście odpowiada, ale maniacy mogą pobawić się w bicie rekordów w lochach (rangi niczym w DMC), albo spróbować zebrać ekipę na naprawdę trudny Blood Mode, którego solo nie ma szans raczej ukończyć.

 

Generalnie zachęcam. Na "Bl0g@s$kU" napisałem pseudo-recenzję gdyby kogoś to interesowało, ale prawda jest taka, że jeśli gustujecie albo w MMO, albo w hack'n'slashach, to najlepiej abyście sami grę wypróbowali, biorąc pod uwagę, że jest za darmo. Ten mankament, że na chwilę obecną klienta trzeba pobrać z oficjalnej strony, gdyż na Steam coś namieszali i zablokowali grę dla Polski i ogólnie połowy Europy, z tego co czytam na forum.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wygląda na to, że SD Gundam Capsule Fighter Online oficjalnie zmierza do US. Jest to gra MMOTPS na PC z różnorodnymi Gundamami w klimatach SD.

 

Oficjalna Strona - http://sdgo.ogplanet.com/en/teaser.og

 

Siliconera rozdaje na swoim tweeterze klucze do Bety - http://www.siliconera.com/2011/10/28/get-your-sd-gundam-capsule-fighter-online-beta-codes-here/

 

Start bety 2 listopada. W szczegóły się nie zagłębiałem (Free-to-Play?) ale może ktoś inny śledzi to dokładniej i może co nieco wytłumaczyć.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.alienwarearena.com/giveaway/blacklight-retribution-beta-key-giveaway/ - Giveaway kluczy to bety Blacklight: Retribution

 

A przy okazji, odświeżyłem sobie Rusty Hearts. Dodano nową postać, zwiększono limit poziomu doświadczenia, a także stopniowo dodawane są kolejne poziomy i questy. Naprawdę zachęcam do zapoznania się z tym tytułem. Przyjemna i niezobowiązująca młócka za darmo. Na PC ze świecą takich tytułów szukać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...